List ENCOD do Posłów RP

Otwarty list ENCOD do posłów na Sejm RP w sprawie głosowanie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. (Głosowanie: 7.IV.2006)

Tagi

Źródło

ENCOD

Odsłony

1632

Otwarty list ENCOD do posłów na Sejm RP w sprawie głosowanie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. (Głosowanie: 7.IV.2006) Szanowni Posłowie, W piątek rozważać będziecie Państwo przyjęcie sprawozdania o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. Mimo sygnalizowania przez nas wielu wątpliwości, które zostały wyrażone na posiedzeniu komisji sejmowych przez pana Posła Zbigniewa Podrazę (SLD), jedynego z Państwa, który[zechciał nas wysłuchać, Komisje nie zdecydowały się na przeprowadzenie szerszych konsultacji ani nie uznały za stosowne naprawić rażącego niedopatrzenia, jakim jest ograniczenie możliwości stosowania oddziaływań leczniczych na znaczną część uzależnionych, które to uzależnienie stało się przyczyną ich wejścia w konflikt z prawem.

Poprzez ustanowienie granicy wielu kar związanych z przestępstwami narkotykowymi na 8 lat pozbawienia wolności, odbieracie im Państwo szanse na skorzystanie z art. 71 i art. 72 i wyjście z nałogu, który doprowadził ich do popełnienia czynów zabronionych. Artykuły te bowiem można stosować tylko gdy maksymalna kara pozbawienia wolności wynosi 5 lat. Nie ulega wątpliwości, że większość czynów, za które chcecie Państwo podnieść kary, popełnianych jest przez osoby czerpiące korzyści z narkotyków, co jest zachowaniem społecznie nagannym. Oczywiście, zgadzamy się z Decyzją Ramową UE, iż dystrybucja narkotyków twardych bez zezwolenia i czyny z nią związane powinny być efektywnie karane. Nie zgadzamy się jednak z wyłączeniem znacznej części uzależnionych z możliwości podjęcia terapii w ramach rozwiązań zawartych w art. 71 i 72. Wielu z nich, wcześniej czy później, aby sfinansować swój nałóg, zaczyna zajmować się handlem narkotykami. To uzależnienie, będące chorobą, a także stworzony w 1997 roku system, zmusza ich do tego. Dlaczego odbieracie im Państwo, możliwość wyjścia z tej choroby?

Nowelizacja, nad która głosować będziecie w piątek, została przygotowana bez jakichkolwiek konsultacji z ludźmi na co dzień stykającymi się z problematyką uzależnień, mającymi wiedzę i doświadczenie w zakresie realizowania polityki przeciwdziałania narkomanii. Konsultacje takie znacznie poprawiłyby jakość prawa, czyniąc równocześnie zadość wymogowi dostosowania go do wszystkich wytycznych Unii Europejskiej w dziedzinie narkotyków i HIV/AIDS. Dlatego jeszcze raz prosimy o odrzucenie sprawozdania z prac nad nowelizacja (druk 420), i zwrócenie sprawy do komisji, by ta mogła przeprowadzić niezbędne konsultacje.

Artur Radosz
ENCOD Polska Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowych

ENCOD - jest siecią europejskich organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego i obywateli dotkniętych i/lub zaniepokojonych obecnymi politykami narkotykowymi, którzy chcą zastąpić je zrównoważonym i racjonalnym podejściem. Od 1993 roku promujemy bardziej racjonalne i efektywne polityki narkotykowe, które zawierają zintegrowane rozwiązanie wszystkich problemów związanych z globalnym fenomenem narkotyków

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)

Postanowiłem spróbować na sobie jak działa podtlenek azotu

(N2O). Zastanawiałem się nad sensem próby, bo nie wiem do czego

porównywać (trawa, grzyby, kwas itd. - to nadal dla mnie

nieznane). Uzyskałem go z pojemnika z bitą śmietaną firmy

Oetker (ok. 4zł), która od południa stała w lodówce (trzeba

schłodzić).

Podtlenek azotu jest gazem, więc chcąc go uzyskać trzeba

postępować w pewien określony sposób. Do dużej szklanki z wodą

na dno włożyłem spinacz od prania (obciążony ciężarkami

  • Marihuana

Zdaje sie ze akcje z sercem sa dosyc popularnym zjawiskiem, chociarz zupelnie niegroznym. Po przezyciu opisanej

ponizej

historii zaczalem dociekac i znalazlem w moim miescie kilka osob ktore mialy podobne doznania. Cala sytuacja

wytracila mnie absolutnie z rownowagi, bo pale MJ od kilku lat i nieprzyjemnych doznan nie mialem. Moze clala

przygode spowodowala ilosc haszu ktory znalazl sie w moim organizmie, bo jedzac haszysz nalerzy pamietac ze,

  • 3 4-DMMC
  • 3-MMC
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie, finał LM, dom

Poniższy raport opisuje podobieństwa i różnice substancji wymienionych w tytule.

3,4-dmmc. Aplikacja doustna około 250g. Moment odczucia nagłej euforii jest nieco delikatniejszy. Pojawia się nagła, silna chęć poznania. Czegokolwiek. Mózg zrobił się głodny, chciałby być nakarmiony jakąś wiedzą, jakąś ciekawostką, czymś nowym, jeszcze mu nieznanym. 

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana

Set & settings - Noc, mój pokój, starzy w domu.

Dokładne dawkowanie - 450mg DXM + 2 wiadra MJ

Wiek i doświadczenie - 21 lat. Marihuana, Haszysz, Salvia divinorum, Grzyby, LSD, Amfetamina, Efedryna, Kodeina, Alkohol, DXM, Benzydamina, Mieszanki ziołowe z dopalaczy.

randomness