Unia Europejska o zakazanym liściu

IP/00/1204 Bruksela, 24 Październik 2000 r. Wolny obrót towarami: Komisja Europejska prosi Belgię, Finlandię oraz Grecję o zdjęcie barier handlowych

Komisja Europejska zdecydowała się poprosić Belgię, Finlandię oraz Grecję o zdjęcie serii barier handlowych na wspólnym rynku. Komisja zapytała Belgię o zdjęcie barier w imporcie wózków inwalidzkich, poprosiła Finlandię by zajęła się ona przeszkodami w imporcie dodatków witaminowych oraz wezwała Grecję do zdjęcia restrykcji dotykających importu serii produktów takich jak na przykład ubrania, buty, czy kosmetyki zawierające logo konopi lub w skład których wchodzą konopie.

slu

Kategorie

Odsłony

510

IP/00/1204 Bruksela, 24 Październik 2000 r. Wolny obrót towarami: Komisja Europejska prosi Belgię, Finlandię oraz Grecję o zdjęcie barier handlowych

Komisja Europejska zdecydowała się poprosić Belgię, Finlandię oraz Grecję o zdjęcie serii barier handlowych na wspólnym rynku. Komisja zapytała Belgię o zdjęcie barier w imporcie wózków inwalidzkich, poprosiła Finlandię by zajęła się ona przeszkodami w imporcie dodatków witaminowych oraz wezwała Grecję do zdjęcia restrykcji dotykających importu serii produktów takich jak na przykład ubrania, buty, czy kosmetyki zawierające logo konopi lub w skład których wchodzą konopie. Te formalne wezwania zostaną wydane w formie wyrażenia opinii, co jest drugą fazą formalnych procedur związanych z naruszeniem Traktatu Wspólnoty Europejskiej (Artykuł 226). Jeśli w ciągu 2 miesięcy nie będzie odpowiedzi do wyrażonych opinii, Komisja może skierować sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Komisja zdecydowała się także skierować sprawę Grecji do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z powodu restrykcji nałożonych na import produktów medycznych. We wszystkich czterech sprawach Komisja uważa, iż Kraje Członkowskie naruszyły zasady Traktatu Wspólnoty Europejskiej dotyczących wolnego obrotu towarami (Artykuł 28). [...] Grecja: produkty związane z konopiami Greckie prawo zabraniające promocji nielegalnych narkotyków zaczęło być stosowane w stosunku do szerokiego zakresu ubrań, obuwia, akcesorii i kosmetyków zawierających logo liścia konopi lub zawierających konopie na liście składników. Częścią problemu jest to, iż po grecku słowo 'cannabis' odnosi się zarówno do nielegalnego narkotyku jak i rośliny, której używanie, dla przykładu w przemyśle włókienniczym, jest kompletnie legalne. W rezultacie serie produktów, które zawierają logo konopi lub w których skład wchodzą konopie i które są legalnie produkowane/sprzedawane w innych Krajach Członkowskich, są często konfiskowane w Grecji. Komisja traktuje to jako barierę w wolnym obrocie towarami na Rynku Wewnętrznym. Greckie władze tłumaczyły, iż nie zamykają sklepów sprzedających towary z logiem konopi i że konfiskują produkty tylko wtedy gdy ich loga lub metody marketingowe, w ich opinii, w jasny sposób promują używanie nielegalnych narkotyków. Jednakże sprawa jest nadal niejasna, gdyż po mimo prośby Komisji , greckie władze nie wyjaśniły co traktują jako nielegalną reklamę, a według skarg otrzymanych przez Komisje, nadal konfiskują szereg towarów zawierających symbole lub slogany mogące być interpretowane jako promujące konopie. Trwająca niepewność tego co może, a co nie może być legalnie promowane efektywnie czyni niemożliwym promowania szeregu produktów w Grecji. Mimo, że Komisja nie ma problemu co do greckiego zakazu promowania nielegalnych narkotyków, to uważa, że sposób w jaki to prawo jest stosowane może stanowić naruszanie zasady wolnego obrotu towarami Traktatu Wspólnoty Europejskiej. Źródło: ">http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/00/1204&forma...
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz

Lekkie zmęczenie, dobry humor, pozytywne nastawienie, ciekawość. Wolna chałupa, ja i moja dziewczyna, która towarzyszyła mi pierwszego dnia.

Oto mały raport, w którym będą przeplatały się opisy doświadczeń z dwóch dni, podczas których zniknęło 78 tabletek. Jedna w kawie. :(

Idąc za radą użytkowników [H] wrzucałem tabletki robiąc przerwy, i zagryzałem cytryną. 

T: 0m (~21:30)

[Tutaj popełniłem kardynalny błąd, ponieważ zaniedbałem kwestię S&S]

 Siedząc w salonie przy laptopie poczułem, że Dex powoli "puka do drzwi." Nastąpiły zmiany w odbiorze bodźców, które raczej trudno mi opisać ze względu na to, że był to mój dziewiczy rejs.

  • LSD
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, dobry opiekun i dobry współpodróżnik. Miejsce zamieszkania znajomej, zaufanej.

Hej. Opiszę moje pierwsze zetknięcie z LSD, postaram się dość zwięźle, ponieważ lubię się rozpisywać.

Razem ze znajomą, wzięłyśmy po 150 ug na głowę. Chciałam na początku za pomocą wody destylowanej zarzucić nam dawkę 100 ug, ale obie uznałyśmy, że polecimy z całym papierkiem.

Było to dość dawno, więc czas będę podawać orientacyjnie. Nawet nie pamiętam dokładnie, o której zarzuciłyśmy, więc uznam, że była to 17.

Papierek na język. 30 minut ssałam, potem połknęłam. Znajoma niechcący połknęła po 20 minutach, ale raczej to nic nie zmieniło, jeśli chodzi o doznania.

  • Grzyby halucynogenne
  • Grzyby Psylocybinowe
  • Tripraport

Długo wyczekiwany moment ponownego grzybowego tripa, po około 10 latach przerwy. Obozowisko w górach, ognisko, wiata, rzeka, deszcz i wiatr. Główny cel wyjazdowy: zaktualizować wspomnienia związane ze wrzucaniem grzybów za małolata.

Ja i kumpel, leśne obozowisko - wiata, studnia i ognisko. Od rana czilujemy przy ognisku w chłodny, deszczowy i wietrzny dzień. Okoliczności odbiegały nieco od wymarzonych, ale postanowilismy się tym nie zrażać. Ostatni raz zarzucałem grzyby dobre 10 lat temu, a w tym roku naszła mnie niespodziewana chęć zasmakowania głębi psychodelicznego doświadczenia i zweryfikowania tego stanu ze wspomnieniami z przeszłości. Oczekiwałem wglądu w samego siebie oraz podróży, cokolwiek miała ona oznaczać.

  • AMT

Nazwa chemiczna: alfa-metyltryptamina; 3-(2-aminopropyl)indol; IT-290; 3-IT