Dopalamy wiedzę (kampania crowfundingowa)

A teraz coś z nieco innej beczki: chłopaki i dziewczyny z SIN (Studencka Inicjatywa Narkopolityki) chcą coś dla Was (i nie tylko) zrobić, na co potrzebują pewnych środków. Macie dośĆ bezprecedensową okazję im pomóc, a w czym konkretnie - zaraz się dowiecie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Grafika

Odsłony

345

O Projekcie

Jak większość z Was lubimy imprezować, a lato oznacza dla nas sezon festiwalowy. Obserwując festiwale muzyczne w Polsce i za granicą, zauważyliśmy jedną, zasadniczą różnicę – w Polsce, gdy ktoś pali jakiegoś „mocarza”, o bezpieczeństwo dba regulamin i służby porządkowe, a nie rzetelna informacja. Nie zachęcamy do zażywania narkotyków, jednak jesli ktoś zdecyduje się stosować substancje psychoaktywne, może na wiele sposobów redukować ryzyka, jakie mogą one za sobą nieść. I tu właśnie pojawiamy się my. Studencka Inicjatywa Narkopolityki (we współpracy ze służbami porządkowymi i medycznymi festiwali) dzieli się informacjami i materiałami oraz dba o to, aby uczynić imprezę bezpieczniejszym środowiskiem. Takie podejście już ratuje życia w innych krajach na świecie!

Nasze Plany

Nasi wolontariusze już od kilku miesięcy biorą udział w lokalnych imprezach i dzielą się swoją wiedzą na temat bezpiecznego używania narkotyków oraz ogólnie bezpiecznej zabawy. Na naszych stoiskach dostaniecie darmowe ulotki, które zawierają zarówno informacje na temat działania danej substancji, jak i skutków ubocznych jej zażywania, możliwych przedawkowaniach czy groźnych połączeniach z innymi używkami. Rozdajemy też prezerwatywy, testy kolorometryczne (do sprawdzania faktycznej zawartości substancji), jednorazowe rurki, zatyczki do uszu oraz zapewniamy wiele praktycznych informacji, porad prawnych jak również wiedzy o reformie polityki narkotykowej i substancjach we współczesnej nauce.

W czasie letnich miesięcy 2016 roku chcemy pojawić się z naszym stoiskiem podczas odbywających się w tym czasie festiwali (m.in. Goa Dupa). Chcemy zebrać 5 000 zł na paliwo, identyfikatory i przedmioty ułątwiające rozpoznanie nas w tłumie, zapewnienie odpowiedniej infrastruktury (namiot, leżaki, koce dla uczestników imprez), ale też dodatkowych ilości zatyczek do uszu, testerów i prezerwatyw. Z Mandala Deco Team zorganizujemy specjalną strefę, w której będziemy zajmować się osobami przechodzącymi trudne doświadczenia zanim doznają traumy lub fizycznej krzywdy. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, będziemy mogli kupić też zapas wody i jeszcze więcej rzeczy rozdać za darmo! Każda wpłata pozwoli na przygotowanie dla Was jak najbardziej profesjonalnej opieki!

Twoje wsparcie pomoże nam w:

  • Przygotowaniu grup wolontariuszy
  • Zorganizowaniu transportu
  • Zakupie materiałów dla festiwalowiczów
  • Stworzeniu specjalnej strefy dla osób, którym doskwiera moc imprezy

NADRZĘDNYM CELEM NASZEJ AKCJI JEST SPRAWIENIE, ŻEBYŚCIE BEZ WZGLĘDU NA WASZE DECYZJE DOTYCZĄCE SPOSOBÓW W JAKIE SIĘ BAWICIE, BAWILI SIĘ DOBRZE I BEZPIECZNIE.

Dlaczego Crowfunding

Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, ponieważ wszelkie dotychczasowe działania opłacaliśmy z własnych składek członkowskich, a wiele materiałów posiadamy dzięki uprzejmości innych organizacji. Niestety składki nie są na tyle duże, abyśmy mogli pokryć koszty zakupu namiotu czy dodatkowych materiałów. Dzięki takiej akcji crowdfundingowej będziemy mogli poszerzyć swoje działania i spotkać się z Wami na większej ilości wydarzeń :)

Kiedy spotkasz nas błądząc pod maine’m posłużymy pomocą jeśli zacznie Ci się robić trochę ciepło, zbyt blisko przed głośnikiem. Mamy zatyczki do uszu, prezerwatywy, testery do dragów i masę innego praktycznego towaru, jak też informacji o (nie)mieszaniu substancji. Znajdziesz w naszym namiocie książki czy świetny komiks „NARKO”!

O nas

Studencka Inicjatywa Narkopolityki powstała w 2012. Początkowo koło naukowe, z czasem przekształciła się w coraz prężniej działającą organizację, która zrzesza ludzi młodych, studentów i pracowników naukowych szkół wyższych, którzy chcą zmienić funkcjonującą w Polsce i na świecie politykę narkotykową opartą na prohibicji. Działa głównie w Warszawie i Krakowie (jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem oddziału lokalnego w Twoim mieście – daj znać!). Opowiadamy się za polityką narkotykową, której podstawą są dowody naukowe i zasady poszanowania wolności i godności człowieka. Organizujemy spotkania, konferencje oraz prowadzimy akcje partyworkingowe,

podczas których uczestnicy imprez mogą otrzymać od nas istotne informacje dotyczące bezpiecznej zabawy.

Obsługą wydarzenia zajmie się wraz z wolontariuszami zespół, który organizował akcje partyworkingowe na wielu imprezach klubowych, min. Acid Halloween, Egodrop, Road to Goadupa czy Transówce. Ludzie z naszego zespołu specjalizują się w pierwszej pomocy, warsztatach, wyzwaniach nowych substancji ale też prawie narkotykowym i środkach psychoaktywnych w nauce.

Bartek ma doświadczenie we współpracy z organizatorami imprez masowych i robienia warsztatów na takich imprezach (np. dom bez hejtu). Małgosia jest pedagogiem zainteresowanym edukacją narkotykową. Ma doświadczenie w ogarnianiu dużej ilości ludzi w jednym skupisku. Jurek był na stażu w Bukareszcie w Romanian Harm Reduction Network i specjalizuje się we współoddziaływaniu substancji. Organizował szereg akcji partyworkingowych SIN i zna się na testach od strony technicznej, pilnuje interpretacji wyników oraz bezpieczeństwa stosowania.

Dużo więcej szczegółów, w tym dotyczących nagród dla wpierających akcję, FAQ, etc. - znajdziecie na stronie kampanii, do której odwiedzenia zachęcamy: DOPALCIE WIEDZĘ!

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

mieszkanie kolegi, ekscytacja, kilka godzin wewnętrznej pracy przygotowującej do wejścia w kontakt z nową substancją....

Opisane wydarzenia miały miejsce około 3 lata temu, po około 8 letnim okresie intensywnej praktyki buddyzmu tybetańskiego, w czasie którego tylko jakieś 2 razy zjadłem grzybki psylocybki i z 3 razy zapaliłem trawkę...

Niespodziewanie okazało się, iż kolega buddysta, który mnie nocuje ma ekstrakt Salvi Divinorum. Wczesniej tego dnia miało miejsce kilka znaczących koincydencji, które jak później zobaczyłem przygotowywały mnie na spotkanie z Boską Salvią.

  • Silene Capensis
  • Tripraport

Nijakie

Wstęp 

Trip został napisany przeze mnie jakieś 3 lata temu - zaginiony i znaleziony. W tamtych czasach ćwiczyłem regularnie LD i zapoznając się z treścią kolejnych serwisów traktujących o snach, dotarłem w końcu do informacji o Silene Capensis - Afrykańskim Korzeniu Snów. Zamówiłem sobie 5 gram materiału roślinnego mając nadzieję na jakieś niezwykłe przeżycia. Mimo żucia tego cholerstwa przez tydzień, efekty poczułem wyłącznie dnia piątego.

TripRaport

  • N2O (gaz rozweselający)

N2O

  • Benzydamina

Set & Setting :

Pora roku – wiosna, 15 kwietnia

Lokacje – dom, miasto, las

Nastrój – świetny, delikatna niepewność

Cel – spełnienie swojej narkotykowej „ambicji” - doznanie halucynacji

Dawkowanie:

Dawka – 2g Benzydaminy

Waga – 90kg

Wiek: 17 lat

Doświadczenie : Dekstrometorfan, Benzydamina, Thc

randomness