Konkurs SIN: Zbadaj dopalacza i wygraj nagrody!

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna!

Tagi

Źródło

Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Odsłony

1711

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna! Cele i niuanse akcji najlepiej wyłuszczy Wam organizator, oddajmy mu zatem głos:

Po co ta akcja?

Międzynarodowe badanie I-TREND, którego wyniki zaprezentowano 16 listopada na XI Spotkaniu programów redukcji szkód w Warszawie organizowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wykazuje, że:

 • 46,3% użytkowników "dopalaczy "przyznało, że nie wie jakich substancji używa.
 • Jedynie 66% przesyłek zawiera to, co deklaruje sprzedawca.
 • Środek o 10 złotych droższy potrafi być aż dwukrotnie mocniejszy - nie ma związku między ceną a jakością.
 • 90% użytkowników nowych substancji psychoaktywnych miało negatywne doświadczenia ale nie zwróciło się w żadnym stopniu po pomoc.
W związku z ogromną skalą zjawiska syntetycznych narkotyków w Polsce Studencka Inicjatywa Narkopolityki zaprasza użytkowników serwisu Hyperreal do pomocy w opisie dragów kupowanych zarówno online jak i w punktach typu "Xero24h". Jesteśmy świadomi ograniczeń testów - w żadnym stopniu nie mają one określić, które preparaty są bezpieczne, które nie. Zależy nam na szybkim wykrywaniu szczególnie niebezpiecznych mieszanek.

Co jest do wygrania?

Używasz nowych narkotyków? Za każdą udokumentowaną reakcję wykrywania zanieczyszczeń wyślemy Ci za darmo dwa komplety odczynników (po dwa z każdego z 6 rodzajów). Dodatkowo, wśród uczestników w każdym miesiącu rozlosujemy książkę wydawnictwa Krytyka Polityczna, do wyboru:

 1. Komis NARKO,
 2. "Kto w Polsce ma HIV?"
 3. "Odczarowanie",
 4. "Dzieci wojny narkotykowej"
 5. "Wojny klimatyczne"
 6. "Niższa szkoła jazdy"

Jak zagrać?

Kupiłeś/aś substancję i chcesz ją sprawdzić na obecność zanieczyszczeń? Jeżeli to mieszanka sprzedawana pod nazwą handlową, lub substancja jeszcze nie opisana na:
http://bunkpolice.com/browse/
lub
http://reagent-base.net/reagents-table/
masz szczęście - sprawdź ją wszystkimi sześcioma odczynnikami i wyślij zgłoszenie tu lub na testy@sin.org.pl.

Zgłoszenie musi zawierać:

 1. Datę i miasto zakupu
 2. Nazwę handlową produktu
 3. Zdjęcie reakcji i opis w przynajmniej dwukolorowej skali (np. niebieski w czarny)

Nie masz odczynników? To nie problem, napisz do nas w sprawie zakupu na testy@sin.org.pl
[Od redakcji H: aktualny cennik w wątku na forum]

Tak to wygląda. Po więcej informacji walcie do linkowanego wyżej wątku na naszym forum, albo prosto do chłopaków z SIN. Uważajcie na siebie i pomóżcie uważać innym!

Oceń treść:

Average: 8.2 (5 votes)

Komentarze

edek (niezweryfikowany)

to co jaj mam sam kupic odczynniki? powinni sa free dawac nie dość ze cpanie trzeba samemu kupic to i odczynniki?pogielo kogos

Zajawki z NeuroGroove
 • Diazepam
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Ogólnie to że paliłem MJ z 3 kumplami było przypadkowe a z diazepamem była mała szansa lecz wszystko odbyło się bardzo pozytywnie:)

Zbierzność godzin jest przypadkowa(tzw.na oko) ale odstępy czasowe opierają się na faktach;)

Czas:16:00 jade odwieść rower(składaka;d) do wuja ok.3km drogi, trzeba było jechać przez osiedle gdzie dużo osub mnie zna a ten składak ma 40lat i chciałem przejechać szybko a tu nagle patrze kumpel N z kumplem B idą zjarani i mówią: ,,idziesz z nami na wąsa,dalej'' cuż miałem zrobić:D

 • Grzyby halucynogenne
 • Pierwszy raz

Postanowaliśmy z kilkoma kumplami wybrać się na pierwszego w życiu grzybowego tripa. Starszy kolega polecił nam pewną miejscówkę w Bieszczadach. Było to w październiku. Mieliśmy do przejechania 250km więc wyjechaliśmy nad ranem. 0 6:00 dojechaliśmy na duży parking w samym sercu Bieszczad. Zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy i wyruszyliśmy na polane. Nie minęło kilkanaście minut i zaczeliśmy zbierać pierwsze grzybki. Niestety temperatura okazała sie nieprzychylna (-2C) i wszystkie grzybki były czarne, przymrożone i rozpadały sie podczas zbierania.

 • Metoksetamina
 • Pierwszy raz

set: nastawienie pozytywne Setting: zamknięty pokój, przez cały czas dobywająca się muzyka z komputera

Rzecz działa się prawie 2 lata temu, czytałam na jakiejś stronie, że trip trwa krótko, ok. 2 godziny, więc postanowiłam wziąć w dzień, gdy rodzice byli w domu. Wiedziałam, że w czasie 2 godzin nie odwiedzą mnie w pokoju .

Dopiero po tripie dowiedziałam sie, że ten ktoś musiał kłamać albo nigdy nie brał methoksetaminy, gdyż u mnie trip trwał ok. 7 godzin, co skończyło się przyłapaniem przez rodziców. No ale teraz nie o tym.

 • Dekstrometorfan

S&S – zmęczony po powrocie z zakupów, ledwo żywy, ostra gastrówa ale brak sił na jedzenie, nastawiony pozytywnie, mój pokój, praktycznie sam w domu (do czasu)

Substancja - 225mg DXM

Doświadczenie – THC, alkohol, szlugi

Godzina ~16, powrót z zakupów do domu, ztyrany (caly dzień od 8 rano na nogach zapierdalałem po obcym mieście) paczuszka Acodinu w kieszeni. O 18:30 ojciec wychodzi do pracy, a więc aby niczego po mnie nie zczaił zaplanowałem aplikację o 17:00, akurat wkręciło by się po wyjściu ojczulka.

randomness