Konkurs SIN: Zbadaj dopalacza i wygraj nagrody!

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna!

Tagi

Źródło

Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Odsłony

1713

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna! Cele i niuanse akcji najlepiej wyłuszczy Wam organizator, oddajmy mu zatem głos:

Po co ta akcja?

Międzynarodowe badanie I-TREND, którego wyniki zaprezentowano 16 listopada na XI Spotkaniu programów redukcji szkód w Warszawie organizowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wykazuje, że:

 • 46,3% użytkowników "dopalaczy "przyznało, że nie wie jakich substancji używa.
 • Jedynie 66% przesyłek zawiera to, co deklaruje sprzedawca.
 • Środek o 10 złotych droższy potrafi być aż dwukrotnie mocniejszy - nie ma związku między ceną a jakością.
 • 90% użytkowników nowych substancji psychoaktywnych miało negatywne doświadczenia ale nie zwróciło się w żadnym stopniu po pomoc.
W związku z ogromną skalą zjawiska syntetycznych narkotyków w Polsce Studencka Inicjatywa Narkopolityki zaprasza użytkowników serwisu Hyperreal do pomocy w opisie dragów kupowanych zarówno online jak i w punktach typu "Xero24h". Jesteśmy świadomi ograniczeń testów - w żadnym stopniu nie mają one określić, które preparaty są bezpieczne, które nie. Zależy nam na szybkim wykrywaniu szczególnie niebezpiecznych mieszanek.

Co jest do wygrania?

Używasz nowych narkotyków? Za każdą udokumentowaną reakcję wykrywania zanieczyszczeń wyślemy Ci za darmo dwa komplety odczynników (po dwa z każdego z 6 rodzajów). Dodatkowo, wśród uczestników w każdym miesiącu rozlosujemy książkę wydawnictwa Krytyka Polityczna, do wyboru:

 1. Komis NARKO,
 2. "Kto w Polsce ma HIV?"
 3. "Odczarowanie",
 4. "Dzieci wojny narkotykowej"
 5. "Wojny klimatyczne"
 6. "Niższa szkoła jazdy"

Jak zagrać?

Kupiłeś/aś substancję i chcesz ją sprawdzić na obecność zanieczyszczeń? Jeżeli to mieszanka sprzedawana pod nazwą handlową, lub substancja jeszcze nie opisana na:
http://bunkpolice.com/browse/
lub
http://reagent-base.net/reagents-table/
masz szczęście - sprawdź ją wszystkimi sześcioma odczynnikami i wyślij zgłoszenie tu lub na testy@sin.org.pl.

Zgłoszenie musi zawierać:

 1. Datę i miasto zakupu
 2. Nazwę handlową produktu
 3. Zdjęcie reakcji i opis w przynajmniej dwukolorowej skali (np. niebieski w czarny)

Nie masz odczynników? To nie problem, napisz do nas w sprawie zakupu na testy@sin.org.pl
[Od redakcji H: aktualny cennik w wątku na forum]

Tak to wygląda. Po więcej informacji walcie do linkowanego wyżej wątku na naszym forum, albo prosto do chłopaków z SIN. Uważajcie na siebie i pomóżcie uważać innym!

Oceń treść:

Average: 8.3 (6 votes)

Komentarze

edek (niezweryfikowany)

to co jaj mam sam kupic odczynniki? powinni sa free dawac nie dość ze cpanie trzeba samemu kupic to i odczynniki?pogielo kogos

Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

pisało sie tutaj o różnych rodzajach fazy na MJ(wideo,teleport itp) to ja opisze moje fazowanie (zaznaczam że zioła sama natura-zero chemi) w ogóle na mnie MJ działa raczej z opóźnieniem(kilka minut) i pierwsze oznaki nadchoszącego sklepania to lekkie zaburzenia obrazu(coś strobopodobnego), i zaraz później zajebiste kolory i śmiech.

 • 4-HO-MET

Nastrój świetny, piękna pogoda, natura, przyroda, spokojne miejsce,. Idealny moment na psychodeliki.

To moje drugie podejście do 4-HO-MET i do pisania tripraportu o tej substancji. Nie byłam szczególnie zachwycona pierwszym zażyciem, było to 25 mg, ale sytuację zapamiętam jako rzecz przyjemną i miłą. Tyle, że nie tak głęboką jak po LSD.  Bardzo dużo radości, śmiechu, jak po gandzi, ale troszkę bardziej duchowo-energetyczne doznanie.

To było w marcu. Od tamtej pory prócz marihuany i raz amfetaminy nie było nic, aż znalazł się dostęp do 4-HO-MET. Zakupiłam od razu 250 mg, na pół z współlokatorką. Konsystenacja mąki, tak zwany fumaran, czyli biały, drobny pyłek/proszek. 

 • 4-HO-MET
 • Przeżycie mistyczne

Pokój u znajomego, łazienka spowiana mozaikową bielą, korytarz przejściowy, podwórze na wsi ; muzyka shpongle, jakiś hh potem, następnie całe otoczenie dźwiękowe (zgrzytanie szafy, stukanie puszek)

Autor: t90mek

14 marzec 2010r
20:15 Ze znajomymi (3+ja) wciągamy po ok. 23mg 4-HO-MET’a. Wchodzi powoli po jakichś 40min. Nieoczekiwanie do magicznego pokoju zawitali znajomi, spaleni. Z początku byłem niezadowolony, bałem się że podróż zmieni kierunek.

Zaczynają pojawiać się refleksy świetlne, błyski, falowanie tekstur, oddychanie otoczenia niesamowita ekstaza i śmiech. Ciało leciutkie, przyjemne, czy stoje, czy siedze, nie ważne, jest cudownie wygodnie. Halucynacje z minuty na minute przybierają na sile.

 • LSD-25

Zachęcony pozytywnym przyjęciem poprzedniego trip reportu postanowiłem przysłać kolejny... Tym razem opiszę jak to było za pierwszym razem....

randomness