REKLAMA
Konkurs SIN: Zbadaj dopalacza i wygraj nagrody!

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna!

Tagi

Źródło

Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Odsłony

1707

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna! Cele i niuanse akcji najlepiej wyłuszczy Wam organizator, oddajmy mu zatem głos:

Po co ta akcja?

Międzynarodowe badanie I-TREND, którego wyniki zaprezentowano 16 listopada na XI Spotkaniu programów redukcji szkód w Warszawie organizowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wykazuje, że:

 • 46,3% użytkowników "dopalaczy "przyznało, że nie wie jakich substancji używa.
 • Jedynie 66% przesyłek zawiera to, co deklaruje sprzedawca.
 • Środek o 10 złotych droższy potrafi być aż dwukrotnie mocniejszy - nie ma związku między ceną a jakością.
 • 90% użytkowników nowych substancji psychoaktywnych miało negatywne doświadczenia ale nie zwróciło się w żadnym stopniu po pomoc.
W związku z ogromną skalą zjawiska syntetycznych narkotyków w Polsce Studencka Inicjatywa Narkopolityki zaprasza użytkowników serwisu Hyperreal do pomocy w opisie dragów kupowanych zarówno online jak i w punktach typu "Xero24h". Jesteśmy świadomi ograniczeń testów - w żadnym stopniu nie mają one określić, które preparaty są bezpieczne, które nie. Zależy nam na szybkim wykrywaniu szczególnie niebezpiecznych mieszanek.

Co jest do wygrania?

Używasz nowych narkotyków? Za każdą udokumentowaną reakcję wykrywania zanieczyszczeń wyślemy Ci za darmo dwa komplety odczynników (po dwa z każdego z 6 rodzajów). Dodatkowo, wśród uczestników w każdym miesiącu rozlosujemy książkę wydawnictwa Krytyka Polityczna, do wyboru:

 1. Komis NARKO,
 2. "Kto w Polsce ma HIV?"
 3. "Odczarowanie",
 4. "Dzieci wojny narkotykowej"
 5. "Wojny klimatyczne"
 6. "Niższa szkoła jazdy"

Jak zagrać?

Kupiłeś/aś substancję i chcesz ją sprawdzić na obecność zanieczyszczeń? Jeżeli to mieszanka sprzedawana pod nazwą handlową, lub substancja jeszcze nie opisana na:
http://bunkpolice.com/browse/
lub
http://reagent-base.net/reagents-table/
masz szczęście - sprawdź ją wszystkimi sześcioma odczynnikami i wyślij zgłoszenie tu lub na testy@sin.org.pl.

Zgłoszenie musi zawierać:

 1. Datę i miasto zakupu
 2. Nazwę handlową produktu
 3. Zdjęcie reakcji i opis w przynajmniej dwukolorowej skali (np. niebieski w czarny)

Nie masz odczynników? To nie problem, napisz do nas w sprawie zakupu na testy@sin.org.pl
[Od redakcji H: aktualny cennik w wątku na forum]

Tak to wygląda. Po więcej informacji walcie do linkowanego wyżej wątku na naszym forum, albo prosto do chłopaków z SIN. Uważajcie na siebie i pomóżcie uważać innym!

Oceń treść:

Average: 8.2 (5 votes)

Komentarze

edek (niezweryfikowany)

to co jaj mam sam kupic odczynniki? powinni sa free dawac nie dość ze cpanie trzeba samemu kupic to i odczynniki?pogielo kogos

Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

Data : marzec 2003


Nazwa substancji: bromowodorek dekstrometorfanu - DXM HBr w postaci

tabletek Tussal)


Dawka: ja – 375mg przy wadze 60 kg (23 lata)


dudi – 375mg przy wadze 75kg czyli 7mg/kg


Doswiadczenie: ja - trawa, białe, efedryna, dxm, benzydamina, mdma


dudi – to samo


Set&Settings: wieczór, mila atmosfera, na swiezym powietrzu, dobre

nastawienie :)

 • 2C-I

22:30

Wciągnąłem do nosa około 5mg 2C-I. Dawka mała, ale ten sposób działa 2x silniej niż doustne podanie, a niektórzy są zadziwiająco wrażliwi na 2C-I, więc wolałem nie ryzykować z całymi 20mg doustnie.


Po około 5 minutach nos zaczął strasznie piec. To zupełnie coś innego niż przy podaniu doustnym, fenetyloaminy nie są chyba przeznaczone do takiej absorbcji.

22:45

 • MDMA (Ecstasy)

Extasy to mój ulubiony środek. Próbowałem wielokrotnie i prawie zawsze miał takie samo, euforyzujące działanie. Pierwszy raz brałem na Sylwestra. nie pamietam, którego roku...

 • Kodeina
 • Retrospekcja

Zaczęło się od ciekawości.

„Pieprzony świat. I my – przywiązujący sobie kamienie do stóp, wypływając na głębokie wody”

I apteki. Mijamy je codziennie. Każdego dnia przebywam ten sam zapętlony spacer – Z domu na przystanek, z przystanku do miasta. I do szkoły. I każdego dnia przechodzę co najmniej obok kilku.