Konkurs SIN: Zbadaj dopalacza i wygraj nagrody!

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna!

Tagi

Źródło

Studencka Inicjatywa Narkopolityki

Odsłony

1711

Ruszył wreszcie zapowiadany od kilku miesięcy konkurs Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki, w którym za przyczynienie się do budowania wiedzy na temat faktycznego składu dostępnych na rynku nowych substancji psychoaktywnych macie szanse zdobyć nagrody książkowe, obok satysfakcji moralnej jest więc i gratyfikacja konkretna! Cele i niuanse akcji najlepiej wyłuszczy Wam organizator, oddajmy mu zatem głos:

Po co ta akcja?

Międzynarodowe badanie I-TREND, którego wyniki zaprezentowano 16 listopada na XI Spotkaniu programów redukcji szkód w Warszawie organizowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii wykazuje, że:

 • 46,3% użytkowników "dopalaczy "przyznało, że nie wie jakich substancji używa.
 • Jedynie 66% przesyłek zawiera to, co deklaruje sprzedawca.
 • Środek o 10 złotych droższy potrafi być aż dwukrotnie mocniejszy - nie ma związku między ceną a jakością.
 • 90% użytkowników nowych substancji psychoaktywnych miało negatywne doświadczenia ale nie zwróciło się w żadnym stopniu po pomoc.
W związku z ogromną skalą zjawiska syntetycznych narkotyków w Polsce Studencka Inicjatywa Narkopolityki zaprasza użytkowników serwisu Hyperreal do pomocy w opisie dragów kupowanych zarówno online jak i w punktach typu "Xero24h". Jesteśmy świadomi ograniczeń testów - w żadnym stopniu nie mają one określić, które preparaty są bezpieczne, które nie. Zależy nam na szybkim wykrywaniu szczególnie niebezpiecznych mieszanek.

Co jest do wygrania?

Używasz nowych narkotyków? Za każdą udokumentowaną reakcję wykrywania zanieczyszczeń wyślemy Ci za darmo dwa komplety odczynników (po dwa z każdego z 6 rodzajów). Dodatkowo, wśród uczestników w każdym miesiącu rozlosujemy książkę wydawnictwa Krytyka Polityczna, do wyboru:

 1. Komis NARKO,
 2. "Kto w Polsce ma HIV?"
 3. "Odczarowanie",
 4. "Dzieci wojny narkotykowej"
 5. "Wojny klimatyczne"
 6. "Niższa szkoła jazdy"

Jak zagrać?

Kupiłeś/aś substancję i chcesz ją sprawdzić na obecność zanieczyszczeń? Jeżeli to mieszanka sprzedawana pod nazwą handlową, lub substancja jeszcze nie opisana na:
http://bunkpolice.com/browse/
lub
http://reagent-base.net/reagents-table/
masz szczęście - sprawdź ją wszystkimi sześcioma odczynnikami i wyślij zgłoszenie tu lub na testy@sin.org.pl.

Zgłoszenie musi zawierać:

 1. Datę i miasto zakupu
 2. Nazwę handlową produktu
 3. Zdjęcie reakcji i opis w przynajmniej dwukolorowej skali (np. niebieski w czarny)

Nie masz odczynników? To nie problem, napisz do nas w sprawie zakupu na testy@sin.org.pl
[Od redakcji H: aktualny cennik w wątku na forum]

Tak to wygląda. Po więcej informacji walcie do linkowanego wyżej wątku na naszym forum, albo prosto do chłopaków z SIN. Uważajcie na siebie i pomóżcie uważać innym!

Oceń treść:

Average: 8.2 (5 votes)

Komentarze

edek (niezweryfikowany)

to co jaj mam sam kupic odczynniki? powinni sa free dawac nie dość ze cpanie trzeba samemu kupic to i odczynniki?pogielo kogos

Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne


nazwa substancji: grzyby halucynogenne prosto z samiusieńkich gór.


poziom doswiadczenia: marihuana bardzo baaardzo czesto, połówka kwasu, kilka dropsów i jakieś próby z apteką. grzyby 1 raz.


dawkowanie: idealne dla mnie 35 dorodnych sztuk metoda żuchlania.


set&setting: maksymalne podniecenie poplatane z poddenerwowaniem.


miejsce: mieszkanie znajomych całe do dyspozycji.

 • LSD-25
 • Tripraport

Znana nam spokojna łąka. Ja i brat.

Witam. Zaznaczam, jak zwykle, iż niniejszy tekst jest jedynie fikcją literacką.

Obawiam się, że w tym raporcie może dojść (a raczej na pewno dojdzie) do takiej sytuacji, gdzie jako jeden trip opiszę dwa... Po pewnym czasie zlewają się one, gdyż zarówno miejscówka, jak i towarzystwo były takie same, a i pogoda podobna... Przyjmijmy jednak, że wszystko działo się jednego dnia... Odświeżyłem nieco wspomnienia z bratem, więc opowiadanie powinno być nieco bardziej szczegółowe.

 • 25D-NBOMe
 • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie dosyć ekscytujące ze względu na pierwsze podejście do tej substancji. Siedziałem w pokoju z siostrą.

Godzina 20:30 wrzucam kartonik 2.8 mg na górne dziąsło i zapuszczam świat wedlug kiepskich. Przychodzi siostra i ogląda ze mną. Nic się nie dzieje, nie moge sie doczekać, włączam kolejny odcinek i sie zczeło wejście.

 

T+0:30 Nie wiem czemu zaczełem czuć przerażenie, wszystko zaczeło wydawac się strasznę. Mówie do siostry że nie może mnie zostawić, ona na to ze posiedzi ze mną jeszcze jakiś czas. Zaczela patrzeć sie dziwnie i mówi do mnie że jedna źrenica jest malutka a druga wielka. Ale się tym zbytnio nie przejełem. 

 

 • Mieszanki "ziołowe"
 • Szałwia Wieszcza
 • Tripraport

wolna chata koleżanki, ciekawa efektów substancji, pozytywnie, ale minimalny dyskomfort psychiczny spowodowany koleżanką 'X'

Uradowana wbijam do wolnej chaty koleżanki. Jesteśmy tylko we dwie. Jest zajebiście, siedzimy, gadamy, myjemy sie i 
w końcu zabieramy sie do jarania. Wieczór, koło 20h - kompletnie zapominam, że nabijam lufe dopem a nie zielonym i zaczynam podpalać. Ściągam buch za buchem i wszystko w porządku chill prawie jak zwykle, aż w końcu zawartość szkła się wyzerowała, powoli uświadamiam sobie, że grubszy festyn sie zaczyna [hell yeah!].

randomness