Czy czeka nas powrót psychodelicznej psychiatrii?

Tak, było już u nas - ale chyba warto odnotować, że inni w kraju też odnotowali i zobaczyć w jakim stylu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Medexpress.pl
Tomasz Kobosz

Odsłony

159

LSD zmniejsza w mózgu aktywność ośrodków odpowiadających za negatywne emocje, w tym lęk – zaobserwowali szwajcarscy naukowcy.

Wyniki niewielkiego, bo liczącego zaledwie 20 uczestników badania, które przeprowadzili uczeni z Uniwersytetu w Bazylei, opublikowało czasopismo „Science Journal Psychiatry”.

W eksperymencie posłużono się funkcjonalnym rezonansem magnetycznym (fMRI). Technologia ta umożliwiła obserwację aktywności poszczególnych części ośrodkowego układu nerwowego badanych, którym – po przyjęciu 100 µg dietyloamid kwasu D-lizergowego (psychodelicznej substancji psychoaktywnej znanej pod akronimem LSD) pokazywano serię zdjęć obrazujących szeroką gamę ludzkich emocji.

Okazało się, że pod wpływem LSD mózgi uczestników inaczej niż normalnie reagowały na obrazy mające wywołać smutek, niepokój, dyskomfort czy strach – zaobserwowano mniejszą aktywność ciała migdałowatego, części układu limbicznego, której przypisuje się m.in. rolę w generowaniu negatywnych emocji, agresji i reakcji obronnych, a także w przetwarzaniu informacji dotyczących kontaktów międzyludzkich.

Autorzy zastrzegają, że to dopiero początek badań i jest zbyt wcześnie na wyciąganie daleko idących wniosków. Mają jednak nadzieję, że lepsze poznanie działania substancji psychodelicznych otworzy drogę do opracowania nowych metod leczenia zaburzeń depresyjnych i lękowych.

Wynalezione w 1938 roku LSD było stosowane w psychiatrii (m.in. w leczeniu alkoholizmu) do lat 60. ubiegłego wieku. W 1967 roku amerykańska FDA skreśliła LSD z lekospisu.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan

Chciałem powtórnie porozmawiać sobie z halucynacjami, jednak tym razem chciałem wywołać działanie chociażby lekko mistyczne przez dodanie lufy ziółka. Ogólnie to raczej tak jak zawsze- Wyciszony, spokojny, weekendowy wieczór i sam w domu na całą noc

Moja bardzo niedawna podróż tym razem wymknęłą się spod kontroli- Ten raport może być dla niektórych przestrogą przy mieszaniu tych dwóch substancji, a nawet zażywania ich osobno!

Około godziny 18- Wyciągam z zamrażalnika zimną, ale nie zmarznietą wodę. Wysypuję 2 saszetki TR do 1 kubeczka i kolejne 2 do drugiego. Zalewam równo odmierzone 50ml wody (strzykawka) do obu kubeczków i mieszam. Itd itp. Przejdźmy do konkretów ;)

Łyk kontrolny i jazda z tym... Czymś... 

  • Szałwia Wieszcza


-Salvia Divinorum + D-RIBOSE

-Doświatczenie - szerokie spektrum srodków zmieniających stany swiadomośći

Moje pierwsze spotkanie z świętą rośliną :Po zapoznaniu się z wszystkimi informacjami na temat SD postanowiłem przetestować na własnej skrze działanie tego „halucynogenu”

Mój najlepszy kumpel wreszcie przyjeżdża z Wiednia i ma dla mnie trochę suchych liści

Mój towarzysz miał już doświadczenia z SD ale mówił że nić się nie działo , taka bardzo słaba trawka


  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Miks
  • Ruta stepowa

Szeroka plaża nad jeziorem w dość wietrzny, raczej pochmurny i niezbyt ciepły wrześniowy dzień (ok. 17-18st. ), las (przelotowo) oraz rozległy obszar łąkowy, otoczony z 3 stron lasem, bez widoku na ślady cywilizacji. Nastawienie: wyluzowane podejście do nadchodzącego tripa.

To, co opisze w trip raporcie, to nie są jakieś szczególnie odkrywcze spostrzeżenia, ale inaczej jest to wiedzieć normalnie a inaczej czuć. Jest różnica pomiędzy świadomością  smaku czekolady, zimnego piwa lub ostrej papryki a jedzeniem ich, jest różnica pomiędzy znajomością tego, jak grzeje wschodzące słońce po chłodnej nocy, a odczuwaniem tego. Jeszcze większa jest różnica pomiędzy znajomością tego, jak to jest być zakochanym, a odczuwaniem tego.

  • Benzydamina

Moje mieszkanie, od niecałych 2 miesięcy wolne od rodziców, mała posiadówka, zero jakichś większych komplikacji :)

Kilka godzin wcześniej....

randomness