REKLAMA
"All You Can Feel" - fotografia i alchemia

Nieziemskie obrazy heroiny, kokainy, MDMA i innych substancji penetrują relacje między fotografią, alchemią, farmacją i psychologią.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Colossal
Christopher Jobson
Komentarz [H]yperreala: 
Temat ma trochę lat, ale zdecydowaliśmy się go przypomnieć, bo wciąż cieszy oko, natomiast niedawna publikacja na Wiedzoholiku tytułem ("Narkotyki pod lupą") i komentarzem wprowadza poniekąd w błąd, sugerując, że mamy do czynienia z faktycznymi powiększonymi obrazami narkotyków, podczas gdy w istocie jest to raczej stworzona z ich udziałem sztuka.

Odsłony

364

Niezależnie od tego, czy próbowaliście subtancji zmieniajacych świadomosć, czy nie, prawdą pozostaje jedno: wszyscy mamy – zbudowane w oparciu o wyobraźnię, zasłyszane relacje czy własne doświadczenia – pewne pojęcie o tym, jak działają. Jak jednak narkotyki tak naprawdę wyglądają w akcji? Takie właśnie pytanie zadała sobie artystka Sarah Schoenfeld, która pracując swego czasu w nocnym klubie w Berlinie miała znakomitą sposobność z bliska przygladać się temu, jak funkcjonują w kontekscie społecznym i jakie są ich efekty. Aby odpowiedzieć na zadane sobie pytanie, przekształciła swoje studio fotograficzne w laboratorium, w którym mieszała narkotyki z emulsją fotograficzną.Rezultaty tych reakcji chemicznych zostały następnie znacznie powiększone do formatu dużych odbitek, tworząc zbiór prac pod tytułem „All You Can Feel” .

Powstałe w efekcie nieziemskie obrazy heroiny, kokainy, MDMA i innych substancji penetrują relacje między fotografią, alchemią, farmacją i psychologią. Można pokusić się o naszkicowanie paralel między zdjęciami Schoefeld, a odczuwalnymi efektami poszczególnych narkotyków, czy będzie to ostra, zelektryzowana piłka ketaminy, czy chłodna, odizolowane sfera LSD, podczas gdy inne substancje przybierają wygląd niestabilnych płyt tektonicznych, kontynentów na granicy zniszczenia.

Adrenalina

Kofeina

Kokaina

Metamfetamina

MDMA

Heroina

Ketamina

Ketamina

LSD

Amfetamina

Amfetamina + Magic [?]

Valium

Oceń treść:

Average: 7.2 (6 votes)