Mściciele z Miasta Juarez

Przed komisariatem meksykańskiej policji w Mieście Juarez, w przenośnej lodówce leżała głowa komendanta Martina Castro uprowadzonego w sobotę, pięć dni po objęciu stanowiska. W Chihuahua znaleziono ciała sześciu mężczyzn w policyjnych mundurach, podziurawione kulami i noszące ślady tortur.

Koka

Kategorie

Źródło

www.rp.pl

Odsłony

965

Przed komisariatem meksykańskiej policji w Mieście Juarez, w przenośnej lodówce leżała głowa komendanta Martina Castro uprowadzonego w sobotę, pięć dni po objęciu stanowiska. W Chihuahua znaleziono ciała sześciu mężczyzn w policyjnych mundurach, podziurawione kulami i noszące ślady tortur.

Graniczący z USA meksykański stan Chihuahua, w którym leżą te dwa miasta, to pole bitwy konkurujących ze sobą karteli narkotykowych z Juarez i Sinaloa. Prowadzona przez nie wojna na śmierć i życie w zeszłym roku pochłonęła 2000 ofiar. 1600 zginęło w samym Mieście Juarez, które już wcześniej otaczała zła sława z powodu tajemniczych zabójstw setek młodych kobiet i dziewcząt. Wśród ofiar byli ludzie związani z biznesem narkotykowym, przypadkowi przechodnie i uczestnicy biesiad przerywanych seriami z broni maszynowej. I oczywiście policjanci i wojskowi postawieni przez prezydenta Felipe Calderona na pierwszej linii walki z handlarzami narkotyków. Ponad 36 000 ludzi w całym Meksyku, z których wielu kończy tak jak komendant Martin Castro. Przemoc związana z handlem narkotykami pochłonęła w 2008 roku 5700 ofiar. To znaczy, że ginęło więcej niż 15 ludzi dziennie. W tym roku nie jest lepiej.

W samym Mieście Juarez - ponad 40 straciło życie w pierwszej połowie stycznia. Jego mieszkańcy, którzy dawno przestali wierzyć, że obroni ich wojsko i policja, 17 stycznia 2009 roku mogli przeczytać w Internecie komunikat, przesłany także meksykańskim mediom. Samozwańcze Komando Obywatelskie Juarez (CCJ) zapowiada, że będzie likwidowało co 24 godziny jednego bandytę. „Lepiej zabić złego człowieka, niż gdyby miał nadal zatruwać nasz region” - przekonuje. Podany zostanie adres mailowy, na który można będzie zgłaszać „złych ludzi zasługujących na zamordowanie”. Komando zastrzega, że nie jest związane z żadną partią polityczną. Finansują je - jak twierdzi - lokalni przedsiębiorcy, padający ofiarą porwań dla okupu i wymuszeń, zdesperowani z powodu bezkarności przestępców.

CCJ nie jest pierwszą organizacją próbującą wziąć sprawiedliwość w swoje ręce. W październiku w Mieście Juarez znaleziono zwłoki sześciu zastrzelonych mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat. Pozostawiony przy nich plakat głosił: „Wiadomość dla wszystkich szczurów: będzie ciąg dalszy”. Inna grupa „Zjednoczeni Biznesmeni, Szwadron Śmierci” zamieściła podobne ostrzeżenie na YouTube.

- Nie będziemy tolerowali obecności tego typu anonimowych ugrupowań - mówi cytowany przez agencję Reuters Manuel Castillo, rzecznik stanowego rządu. W Mieście Juarez pojawienie się samozwańczych mścicieli powitane zostało z nadzieją. - W ten sposób powstrzymają gangi, mafię. Ludzie wynoszą się stąd z powodu tak licznych zabójstw - mówi agencji Reuters 30-letni pucybut David Hinojosa.

- Reakcje ludzi są zrozumiałe, ale to nie jest właściwa droga rozwiązania problemu - mówi lokalny prawnik Andreu Rodriguez.

Były szef CIA Michael Hayden powiedział w zeszłym tygodniu, że - z powodu przestępczości - Meksyk może być dla Baracka Obamy większym wyzwaniem niż Irak. Także amerykański Departament Sprawiedliwości widzi w meksykańskich handlarzach narkotykami jedno z największych zagrożeń dla USA. Po objęciu urzędu w 2006 roku, prawicowy prezydent Calderon wypowiedział wojnę przestępczości zorganizowanej. Dotąd zaowocowała ona wzrostem liczby ofiar egzekucji i strzelaniny. Ale rząd odnosi też sukcesy. Tylko w pierwszej połowie stycznia zatrzymanych zostało 269 podejrzanych o handel narkotykami. Skonfiskowano prawie 37 ton marihuany, 554 sztuki broni, 200 pojazdów, samolot, dwie jednostki pływające oraz pokaźne sumy pieniędzy w dolarach i pesos.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Buddha (niezweryfikowany)
No tak, nie beda tolerowac anonimowych ugrupowan ale przestepczosc zorganizowana jak widac toleruja. Jak fajnie wiedziec ze nie tylko w polsce rzadza debile.
łojezu (niezweryfikowany)
no chyba, że jest tylko opalonym illuminatom, to wtedy wypowie wojnę wojnie i dopiero sie zacznie.
Restezee (niezweryfikowany)
Oczywiscie ze jest illuminatem chyba nie sadzisz ze kogokolwiek innego by dopuscili na ten stolek?!
Anonim (niezweryfikowany)
Oooooo.. chichuaua!
Anonim (niezweryfikowany)
czy mógł by ktoś poruszyć temat, napisać do administratorów czy coś, chodzi o to ze nie można się zarejestrować na forum __ MOŻE, ZŁE MIEJSCE NA TO ALE>>>
Anonim (niezweryfikowany)
spróbuj przez google chrome, jeśli nie widzisz obrazka z kodem aktywacyjnym. chrome daje rade
Anonimek (niezweryfikowany)
"Podany zostanie adres mailowy, na który można będzie zgłaszać „złych ludzi zasługujących na zamordowanie”. " - hahaha dobre ;] i na koncu najlepsze, wynika z tego ze tyle osob ginie tam w walce o gandzie?! to jest dopiero glupota zabijac ok 15 osob dziennie przez to ze roslina ktora nigdy nikogo nie zabila jest nielegalna i przynosi zyski mafi zamiast przynosic korzysci panstwu...
Cycu (niezweryfikowany)
a graliście w taką grę Call of Juarez ? księdzem z jedną biblią w ręku się chodzi a w drugiej ze spluwą :-)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ayahuasca
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

3 miesiące temu wziąłem udział, poza granicami Polski, w ceremonialnym przyjęciu świętego wywaru - Ayahuaski. Przygotowania do tego wydarzenia powziąłem jednak już na długi czas przed i jest to element, moim zdaniem, nie do pominięcia w trip reporcie. Jak się potem okazało wszystko to miało mieć znaczenie podczas owego pamiętnego wieczora. Zacząłem przede wszystkim od diety, a zwłaszcza od odstawienia produktów mięsnych już 2 tygodnie przed (to zostało mi do dzisiaj i już się nie zmieni ;).

  • Szałwia Wieszcza

Set & Setting: Samotne spotkanie ciepłym letnim popołudniem z ekstraktem Salvi 10x w swoim mieszkaniu, 2 buchy spalone zapalniczką żarową przez metalową lufkę.

Waga: 80kg

Wiek: 28lat

Doświadczenie: MJ,Gałka,Salvia,Kodeina,Benzo.

Działo się to 3 lata temu ale dokładnie pamiętam przebieg tej fazki.może dlatego że była pierwszą:]

0:00 Rozpakowanie dostarczonej przez kuriera przesyłki

+0:05 Załadowałem do lufki odrobiny (1/4 grama ) ekstraktu 10x Salvia

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Ekscytacja i lekki stres związany z nadchodzącym przeżyciem. Chęć przeżycia doświadczenia rozszerzającego świadomość.

T +0

Wraz z W , ładujemy blotter pod język , następnie opuszczamy dom aby udać się na lotnisko.

T+20

Efekt placebo wyraźnie odczuwalny , bądź początki ładowania sie kwazara. Drzewo obok drogi wygląda niesamowicie. Każda gałąź tworzy pejzarz , układający się w geometryczną składnie.

T +35

  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Ostatnie tygodnie obfitują we wrażenia. Osoby, miejsca, substancje. Oby się nie zatracić. Albo może lepiej było by się zatracić? Kto wie.

Bycie samej w domu, przywołało we mnie dziką potrzebę zmiany swojej świadomości. Skoro i tak opuściłam już drugi dzień pracy, mogłam pozwolić sobie na spędzenie piątku w towarzystwie moich ulubionych psylocybinowych smakołyków.

Jesień jest tak piękna, wszystkie te kolorowe liście na drzewach, powiew chłodniejszego wiatru i przyjemne słoneczko przebijające się przez chmury. Sama w swoim nowym mieszkaniu. Miejsca trzeba oswoić.

randomness