Księga dla papieża z deklaracjami młodzieży o abstynencji od narkotyków

Księga z deklaracjami młodych ludzi "Nie biorę - jestem wolny od narkotyków" zostanie przekazana papieżowi Benedyktowi XVI podczas ogólnopolskiego spotkania młodzieży z papieżem 27 maja na krakowskich Błoniach.

Alicja

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

2392

Księga z deklaracjami młodych ludzi "Nie biorę - jestem wolny od narkotyków" zostanie przekazana papieżowi Benedyktowi XVI podczas ogólnopolskiego spotkania młodzieży z papieżem 27 maja na krakowskich Błoniach.

Księga z deklaracjami to dar duchowy młodzieży dla papieża - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie duszpasterz akademicki z Krakowa, ks. Piotr Iwanek. Jak ocenił, "jest to odpowiedź młodych ludzi na słowa papieża Benedykta XVI, że należy wyzwolić wolność, z orędzia na XXI Światowy Dzień Młodzieży w 2006 roku".

Na stronie internetowej: www.b16.pl jest dostępny formularz [na wszelki wypadek w doc'u - syncro] deklaracji, który po wypełnieniu należy przesłać na adres: niebiore@onet.pl do 20 maja. Według ks. Iwanka, dotychczas wpłynęło 5 tys. takich deklaracji.

Jednym z symboli spotkania młodzieży z Ojcem Świętym będzie skała, jako znak oparcia swojego życia na trwałym fundamencie, jakim jest Chrystus - powiedział ks. Iwanek. Jak tłumaczył, każdy młody człowiek na spotkanie z papieżem przyniesie ze sobą skałę - kamień z wypisanym na nim swoim imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania. Zostaną one zebrane przed wejściem na Błonia, a następnie wmurowane w fundamenty Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Łagiewnikach.

Ks. Iwanek zapowiedział, że każdy uczestnik spotkania przyniesie ze sobą również świecę - symbol ognia miłosierdzia.

Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Henryk Tomasik wyraził nadzieję, "że to spotkanie odnowi wiarę młodzieży już wierzącej, a trudnej młodzieży pozwoli odkryć dobro, które jest w nich". Podkreślił, że spotkanie pozwoli także papieżowi poznać polską młodzież.

Ks. Iwanek poinformował, że dotychczas wpłynęło 300 tys. zgłoszeń na spotkanie z papieżem. Tyle właśnie miejsc jest przygotowanych w sektorach, jednak Błonie pomieszczą nawet 1 mln osób - zapewnił. Dodał, że na spotkanie wpływają również zgłoszenia młodzieży z zagranicy.

Spotkanie z papieżem odbędzie się na Błoniach, między ul. Piastowską i rzeką Rudawą. Rozpocznie się ono w sobotę 27 maja czuwaniem od godz. 12, podczas którego prowadzone będą śpiewy, modlitwy oraz wygłaszane świadectwa. Pokazywane również będą filmy o papieżu Benedykcie XVI. Papież przybędzie na spotkanie z młodzieżą ok. godz. 18.30.

Po spotkaniu z Ojcem Świętym, które potrwa ok. półtorej godziny, młodzież pozostanie na Błoniach, gdzie zostanie odprawiona msza św., a po niej na telebimach wyświetlony zostanie reportaż pt. "Pokolenie JP II i B XVI".

Przed godz. 23 rozpocznie się koncert pt. "Trwajcie mocni w wierze - Śpiewamy dla Ciebie Ojcze Święty Benedykcie" oparty na słowach encykliki papieża Benedykta XVI "Bóg jest miłością". Wystąpią m.in. Stanisław Sojka, Magda Anioł, zespół Anastasis.

Chętni będą mogli zostać na Błoniach do rana na modlitewnym czuwaniu. Będą tam rozstawione namioty, gdzie młodzi ludzie będą mogli uzyskać poradę specjalisty na temat uzależnień i swoich problemów.

W niedzielę rano Benedykt XVI odprawi na Błoniach mszę św.

Jeden z organizatorów spotkania młodzieży z papieżem, Piotr Sztolc z Krakowa, zaznaczył, że krakowska młodzież już w piątek będzie czekać pod papieskim oknem na ul. Franciszkańskiej, ponieważ liczy, iż papież spotka się tam z nimi.

Pielgrzymka papieża do Polski odbędzie się w dniach 25-28 maja. Benedykt XVI odwiedzi Warszawę, Jasną Górę, Kraków, sanktuarium na Jasnej Górze, Oświęcim, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

pan wojtas (niezweryfikowany)
ja już się wpisałem. myślę, że to doskonały pomysł! papież będzie zachwycony.
harmoniusz (niezweryfikowany)
należy: 1 - ściągnąć formularz 2 - przeedytować go - "nie biorę", zamienić na "biorę", albo "tak, biorę" 3 - "jestem wolny od narkotyków" zamienić na inne adekwatne hasło, typu: "...i brać będę, wesołego alleluja", albo "ojciec święty pali skręty" 4 - pod zmienioną deklaracją podpisać się, plik zapisać 5 - wysłać na wskazany adres ciekawe czy czytają te deklaracje (jeśli dostali rzeczywiście 5000, to na 100% nie - ale pewnie tylu nie dostali) pozdro :)
blblaeblee (niezweryfikowany)
ojciec święty pali skręty - mistrz :D
Anonim (niezweryfikowany)
kurcze gdzie mozna wypełnic tą ankietę?????????????????????????????????????prosze o odp.
louis
<a href="http://www.b16.pl/serwis/703,narkotyki.html">a tutaj</a>
Babcia Anna (niezweryfikowany)
Mam swoje lata i deklaruję żę nie wezmę do gęby żadnego narkotyku - nawet wafelka zwanego Eucharystią ktory też narkotyzuje, bo niektorym moherowym kołtunom odbiera rozum.
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=Babcia Anna]Mam swoje lata i deklaruję żę nie wezmę do gęby żadnego narkotyku - nawet wafelka zwanego Eucharystią ktory też narkotyzuje, bo niektorym moherowym kołtunom odbiera rozum.[/quote] Boże, taka strona a tacy ludzie się tu wypowiadają. Żałosne ...
Inspired (niezweryfikowany)
Cytat: "Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Henryk Tomasik wyraził nadzieję, “że to spotkanie odnowi wiarę młodzieży już wierzącej, a trudnej młodzieży pozwoli odkryć dobro, które jest w nich”. Podkreślił, że spotkanie pozwoli także papieżowi poznać polską młodzież." -Ciekawi mnie tylko jedna rzecz Czy są jakieś limity wiekowe dotyczące wpisów - Do osiemnastego roku życia nie powinno się nawet palić papierosów, tym bardziej używać narkotyków (Tu powinno byc 99% bo pewnie wielu kłamie) - Po osiemnastce to już całkiem co innego...(no comment) - Dla mnie to tak jak byśmy się chwalili jak pięknie jest, a jednocześnie łgali. Ja pale Ganje i nie uważam, że jestem trudny. (zazwyczaj trudnych ludzi się usuwa) Nie wpisze sie do tej księgi, ale bede częścią fali serc. Pozdrowienia dla starszych pań, które nas nienawidzą - Pokój i spokój dla was
Anonim (niezweryfikowany)
zal mi teakiej zjebanej młodzieży
mst (niezweryfikowany)
papież lubi tylko jak sie piję za jego zdrowie :(
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Na początku dodam, że jest to mój pierwszy trip, który tutaj umieszczam oraz, że w niektórych momentach mam tzw. flashe, jednak postaram się opisać wszystko, jak najdokładniej mi się uda.

Jest piątek, umówiłem się z K. że tym razem on pilnuje mnie, gdyż nie wiadomo jaką formę tripa przyjmę. Przyjmuję kartonik bliżej znany mi jako 25C-Nbome na dziąsło, jest godzina ok. 16:40. Po upływie 20-25 minut czuję jak powoli zaczyna mi się pojawiać uśmiech na twarzy oraz przechodzą mnie prądy ciepła.

  • Amfetamina
  • Katastrofa
  • pFPP

Set w momencie dorzucania pFPP - zdenerwowanie, złość, nienawiść, desperacja. Setting - moja własna łazienka, 8 rano po 10 godzinach pracy.

To, co chciałabym tutaj opisać jest ostrzeżeniem dla lekkomyślnych osób uważających, że narkotyki to świetna, luźna zabawa. Tak będziecie myśleć do pierwszego swojego wypadku. Potem zmądrzejecie... albo i nie.

 

Zacznę od krótkiego "prologu".

  • LSD
  • Przeżycie mistyczne

Poprzednie tripy na kwasie bardzo pozytywne, więc nastawienie też takie. Początek tripu u mnie w domu, potem park.

Trip, który opisuję, był moim największym duchowym przeżyciem, jakiego kiedykolwiek doświadczyłam.

Kwiecień 2021. około godz. 17:00 u mnie w domu, wrzucamy z K. po blotterze.

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Nastawienie psychiczne: Delikatnie zdenerwowany przed przyjmowaniem gałki, potem już z górki. Nie oczekiwałem nie wiadomo czego po 25g mielonej, miałem nadzieję że chociaż minimalnie podziała i się wyluzuję. Otoczenie: Pół doświadczenia wśród znajomych - u mnie w domu, przejściowo w bliskiej okolicy.

Siemka, to mój pierwszy Trip Raport w życiu i pierwsza styczność z tą substancją.

 

Substancje: Gałka Muszkatołowa doprawiona AMF i dzidą THC.

Tolerka: Gałka pierwszy raz w życiu.

Mood: Lekko przerażony efektów, aczkolwiek strasznie ciekawy.

Sposób podania: Płynny, rozmieszany z wodą - oral.

 

randomness