Kwaśniewska ostrzega: narkotyki dotarły już niemal wszędzie

Problem narkotyków w polskich szkołach występuje już nie tylko w dużych aglomeracjach miejskich, ale także w małych miejscowościach i wioskach - powiedziała żona prezydenta Jolanta Kwaśniewska.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

2711

Z moich rozmów z policjantami wynika, że nie ma już w Polsce wioski, gdzie nie dotarłyby narkotyki. Potwierdzają to badania socjologiczne - zaznaczyła żona prezydenta podczas piątkowej konferencji dla nauczycieli i pedagogów Skuteczność działań profilaktycznych wśród młodzieży zagrożonej używaniem środków psychoaktywnych.

Jolanta Kwaśniewska zachęcała nauczycieli i pedagogów do wysiłku w podejmowaniu działań profilaktycznych wśród młodzieży. Zachęcam, by nie zrażać się w pracy profilaktycznej brakiem natychmiastowych sukcesów. To musi potrwać - podkreśliła.

Żona prezydenta akcentowała także rolę nauczycieli i pedagogów w pracy z młodzieżą, która ma kontakt z narkotykami. Młodzież wiele czasu spędza w szkole, zatem ważne jest, by nauczyciele zauważali symptomy kontaktu z narkotykami. Dlatego właśnie - obok rodziców - tak ważna jest rola nauczycieli -tłumaczyła.

Opinię Kwaśniewskiej potwierdził ks. Arkadiusz Nowak, zajmujący się problemem narkomanii. Podkreślił, że nauczyciel ma często szansę zobaczyć znacznie więcej i prędzej zorientować się, że młody człowiek styka się z narkotykami. W szkole młodzież jest bardziej rozluźniona, znacznie mniej się ukrywa niż przy rodzicach - mówił.

Duchowny apelował, by nauczyciele przestali obawiać się reakcji rodziców czy dyrektora placówki, który może tuszować zagrożenie, by szkoła nie spadła w rankingach. Jeśli tego nie zrobimy - zaleje nas fala narkomanii - ostrzegł

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Porucznik Żbik (niezweryfikowany)
o!
lolu$ (niezweryfikowany)
ło kurwa ale ona madra to chuj by ja szczelil powiedziala cos co wszyscy dookola wiedzia i sie podnieca skorumpowana pizda niech lepiej pokaze kto wplacal pieniadze na jej fundacje a nie narkotykami zajmuje
qwa mac (niezweryfikowany)
taa zajebiscie, i wiekszosc idiotow w polsce co to przeczyta to pewnie bedzie kojarzyc, ze w kazdej wiosce w polsce jest heroina <br>qwa niech jeszcze najlepiej wybudujom dworce w kazdej wsi, zeby tam sobie mogli cpac <br>nie no wkurza mie to, zajebiscie narkomania, moze by najpierw dali ludziom poczytac raport who, a potem hypera, i niech sie zastanawiom co jest czym <br>taa, ja sie zgadzam, alkohol i papierosy som w kazdej wsi w polsce <br>albo zacznijcie idioci medialni (mowie o massmediach, nie o szefach z hypera, bo wiadomo ze oni kumaci, zeby nie bylo ;) ) rozrozniac dragi, a nie siejecie panike wsrod spoleczenstwa albo jak mowicie o dragach to o alk i tytoniu tez, ze to dragi <br>aaa niechce mi sie pisac, czasem juz nie wiem czy mam sie smiac z tego wszystkiego czy zalamac
drneedweed (niezweryfikowany)
&gt;Jeśli tego nie zrobimy - &quot;zaleje nas fala narkomanii&quot;- ostrzegł&lt; <br> <br>ludzie ludzie, kiedy wy kurwa pojmiecie definicje narkotyku?! <br> kurwa no zaloże sie ze na bank temu klechowi hodzilo o zielsko <br>(czytaj: marichuana=hard drug;) <br> <br>kurwa niech ktos wreszcie przemuwi tym debilom do rozumu, moze to my stwurzmy szkoły? w kturych edukowalibysmy ciemnogród i ustawodawców? <br> <br>jak widze te texty to przed oczami mam obraz rodem z psyhodelicznej bajki. <br>++++++++++++++++++++++++++++ <br>tłum buractwa ( shrek: jontek łap za widły łogr!! ) <br>pochodnie-kapelusze i my biedni palacze zielska ploniemy na stosie-tylko do huja wafla za co? heee? <br>idź pan w huj!-to moje motto na dziś <br> <br>Pozdrawiam was zielone ludki:) <br> <br>
u_ran (niezweryfikowany)
widze ze zona naszego groobego prezydenta znow ssie nie popisala znajomoscia tematu ale niech zyje w niswiadomosci (niewidza jest blogoslawienstwem)
Anonim (niezweryfikowany)
<p>[quote=drneedweed]&gt;Jeśli tego nie zrobimy - "zaleje nas fala narkomanii"- ostrzegł&lt; <br /> <br />ludzie ludzie, kiedy wy kurwa pojmiecie definicje narkotyku?! <br /> kurwa no zaloże sie ze na bank temu klechowi hodzilo o zielsko <br />(czytaj: marichuana=hard drug;) <br /> <br />kurwa niech ktos wreszcie przemuwi tym debilom do rozumu, moze to my stwurzmy szkoły? w kturych edukowalibysmy ciemnogród i ustawodawców? <br /> <br />jak widze te texty to przed oczami mam obraz rodem z psyhodelicznej bajki. <br />++++++++++++++++++++++++++++ <br />tłum buractwa ( shrek: jontek łap za widły łogr!! ) <br />pochodnie-kapelusze i my biedni palacze zielska ploniemy na stosie-tylko do huja wafla za co? heee? <br />idź pan w huj!-to moje motto na dziś <br /> <br />Pozdrawiam was zielone ludki:) <br /> <br />[/quote]</p> <p>&nbsp;</p> <p>Zajebista ortografia. Popisałeś się.</p> <p>A żeby zbytnio się nie wyróżniać... "klehy som gópje i czeba wymordować szyskih katolikuff bo som ćemnogrodem!!!1111".</p>
sajbersszaman (niezweryfikowany)
widze ze zona naszego groobego prezydenta znow ssie nie popisala znajomoscia tematu ale niech zyje w niswiadomosci (niewidza jest blogoslawienstwem)
anonymaus (niezweryfikowany)
no bez kitu, więcej przeklinajcie to dam sie nabrać że macie tych 18 latek ...
xyz (niezweryfikowany)
Niech lepiej wroci do tej swojej organizacji, ktora dziala za pieniazki od Orlenu, ktore dostaje w zamian za to ze Orlen ma monopol. A kto na tym traci ? My - obywatele. I kto tu kurwa jest przestepca.
slwonik ort (niezweryfikowany)
ludzie ile wy macie kurwa lat ?? <br>czytajac wiekszosc komentarzy to mysle ze wy kurwy jestescie w przedszkolu. Tyle bledow ortograficznych.......kurwa.......zajzyjcie do slownika w przerwie miedzy nastepnym jointem... ;]
dagi (niezweryfikowany)
Rozejrze sie.
AfgaN (niezweryfikowany)
Pierdoli jak potłuczona:D
Pan Tadeusz (niezweryfikowany)
Rozejrze sie.
Te,fiutas (niezweryfikowany)
kurwa mać jesteście zajebisci!!:)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

pozytywny nastrój chęć wzięcia DXM poraz pierwszy samemu. Mieszkanie, własny pokój.

Jest godzina 02:08 14 lutego 2019 roku, czwartek.

Jestem dalej pod wpływem mojego drugiego razu z "DXM".

Powoli ustępuje lecz wzrok dalej płata figle, focus ma errory.

Chciałbym opisać swój drugi raz z DXM, jako że jest to mój pierwszy raz samemu(prawie, jest na mieszkaniu współlokator, nazwijmy go W).

 

[Środa]

[Godzina 10]

Wyszedłem z ostatniego egzaminu na który nie przygotowałem się jakoś super, wykładowca wziął sobie zadania z kosmosu,

  • Metoksetamina
  • Tripraport

Lekki strach przed nieznanym, lekkie podekscytowanie, dobry nastrój. Miejscem doświadczenia był niewielki ciemny pokój z wyjściem na balkon.

Godzina zażycia : 22:00
 

  • Marihuana
  • Oksybutynina
  • Pierwszy raz

Dom, później dwór i dom kumpla. Grudzień 2013, za oknem pada sobie śnieg, jest sobota. Nastrój dobry, chęć przetestowania czegoś nowego dodawała mi tyko zachwytu i coraz większej ciekawości efektów.

Trip raport był pisany na bieżąco. W domu znalazłem lek o nazwie "Driptane" zawierający oksybutyninę 5mg w tabletce.

Szybka googlownica, okazało się że substancja nie jest zbyt popularna wiec trzeba ją sprawdzić. Postanowiłem, że przetestuję ją następnego dnia.

12.49: Zarzucenie 3 tabletek Driptane (3x5mg), popite herbatą, zaraz po tym zjadłem obiad.

13.14: Odczuwam lekko zmieniony wzrok, obraz nieco się rozmazuje. Patrząc na zieloną ścianę mam wrażenie, jakby falowała.

  • 5-MeO-MiPT

Piękna pogoda, piękny (choć zaniedbany) Park Pałacowy z ogromną ilością zieleni i starych drzew, tęsknota za radosnymi, Pięknymi podróżami psychodelicznymi.

 Po dotarciu na miejscówkę w Parku Pałacowym (pałac jest zamurowany i niszczeje, a park dziczeje) zażyłem z ekipą po 17mg 5-MeO-MiPT. Wchodzić zaczęło zaskakująco szybko, gdzieś po 20 minutach. Zaczęło się robić dziwnie, pląsały jakieś zarodki wizuali. Źle obliczyliśmy odległość miejscówki od ścieżki, po której dość często przechadzali się ludzie, więc szybko się przenieśliśmy, póki nas nie zmiotło. Już przeniesieni, odpalamy muzykę z nieśmiertelnego magnetofonu Hitachi. Brzmi inaczej, piękniej, euforycznie, ale jest zmieniona jeszcze w niewielkim stopniu.