Koniec z "dopalaczami" - resort zdrowia zmienia przepisy

Substancja o nazwie benzylopiperazyna nie będzie mogła być sprzedawana w Polsce - taką zmianę niesie krótka nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przygotowana przez ministerstwo zdrowia.

Alicja

Kategorie

Źródło

wp.pl

Odsłony

3283
Substancja o nazwie benzylopiperazyna nie będzie mogła być sprzedawana w Polsce - taką zmianę niesie krótka nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przygotowana przez ministerstwo zdrowia. Benzylopiperazyna zwana też BZP to substancja syntetyczna, która po raz pierwszy pojawiła się w Unii Europejskiej w 1999 r. Podobnie jak amfetamina czy metamfetamina, benzylopiperazyna działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, jednak siła jej działania jest wyraźnie mniejsza (około 10% siły działania amfetaminy). Nowelizacja została niejako wymuszona decyzją Rady UE, która zobowiązała wszystkie państwa członkowskie UE do podjęcia niezbędnych kroków, by objąć benzylopiperazyny środkami kontroli proporcjonalnymi do zagrożenia związanego z tą substancją. Decyzja dopuszcza także sankcje karne. W Polsce tzw. dopalacze sprzedawane są w funshopach. Do końca 2009 r. miało powstać sto takich punktów. Nowela ma wejść w życie po 14 dniach od daty jej opublikowania w Dzienniku Ustaw.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Michał (niezweryfikowany)
Mój kumpel jest w ciągu kofeinowym i chyba niedługo umrze! Błagam Ministerstwo Zdrowia zakażcie tego zabójczego środka!!!!!!
Darek (niezweryfikowany)
Trzeba pamiętać, że kofeina jest podobna do teiny, żeby narkomaństwo nie oszukiwało już państwa - zdelegalizujmy kawę i herbatę! I wszystkie rzeczy na k i h, a co, trzeba degeneratom przykręcić śrubę. A po służbie wiadomo, wódka, dziwki...
Staszek27 (niezweryfikowany)
Pamiętam jeszcze niedawno idioci mówili, że skoro Tusk twierdzi, że palił marihuanę to coś ruszy w stronę dekryminalizacji. Haha, już wtedy miałem z was bekę, teraz niemal spadłem z krzesła.
John (niezweryfikowany)
i tak BZP jest do dupy. Mała strata.
exses (niezweryfikowany)
Przeciez BZP to 15% oferty tego sklepu wiec o jakim zamknieciu tu pisac. Widac ze autor tego to tuman :) A te 15% zastapia czyms innym niz BZP co podobnie dziala ... wielkie halo :)
dkugiii (niezweryfikowany)
Takim zakazem robia im tylko reklame i teraz ludzie beda na potege wykupowac wszelkie dopalacze :D. Akcja IMHO udana, a producenci doapalaczy mowia, ze i tak moga wyprodukowac zamiennik. Walka z wiatrakami
Anonim (niezweryfikowany)
Ci ludzie są chyba ograniczeni umysłowo. Przecież BZP to tylko niewielka część wszystkich dopalaczy. Mogą sobie zakazywac, na to miejsce powstaną nowe. Pozatym mieli zakazać w ciągu miesiąca i co? Dzięki tej nedznej dziennikarskiej nagonce ludzie dowiedzieli sie o dopalaczach i sprzedaż napewno wzrosła. Wszyscy czekają niecierpliwie kiedy powstanie taki sklep w stolicy.
MC (niezweryfikowany)
HEEEE a niech sobie zakazuja te tabletki ja wiem jedno Spice'a juz nam nikt nie zabierze ,wiec cos czuje ze bede szczesliwy do konca zycia heee (jak malo potrzeba do szczescia heh )
Anonim (niezweryfikowany)
zakazują, zakazują a czarny rynek kwitnie a nie lepiej zalegalizować, akcyzę czerpać, pieniążki na walkę z narkomanią przeznaczyć. Prawda jest taka jak chcesz przywalić to sobie załatwisz legalnie czy nielegalnie, nielegalnie nawet łatwiej bo 24h dostępne a w sklepie to pewnie do 22 max by było... By było jakby w tym kraju w rządzie chociaż jedna mądra głowa by była.
Anonim (niezweryfikowany)
Poziom dyskutujących na forum świadczy jakie macie 'dziurki w głowie; może niektórzy stosując takie dopalacze się wykończą - będzie mniej Głupich na świecie. Polecam życie bez dopalaczy, MOżliwa opcja, dla mądrych ludzi! rzadkość, ale na szczęście takich spotykam.
Anonim (niezweryfikowany)
Poziom dyskutujących na forum świadczy jakie macie 'dziurki w głowie; może niektórzy stosując takie dopalacze się wykończą - będzie mniej Głupich na świecie. Polecam życie bez dopalaczy, MOżliwa opcja, dla mądrych ludzi! rzadkość, ale na szczęście takich spotykam.
Anonim (niezweryfikowany)
Na co komu dopalacze ? Jest alkohol i papierosy. To wystarcza.
konsumcjarz (niezweryfikowany)
Zakazać mogą BZP :) ale chemicy i tak zrobią podobny środek z piperazyny i bedzie identyczny pod inną nazwą :) a po drugie jak zakażą wszystkich piperazyn to a Anglii wysyłkowo można kupic :) a po trzecie gdyby człowiek poszukał bardziej w necie to wszystko mozna kupic :) pozdro
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Noc. Nieznany niewielki lasek, gdzieś za czeską granicą. Pozytywne nastawienie, połączone z niewielkim strachem przed przyjęciem takiej dawki.

Wprowadzenie

  • 1P-LSD
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Samotnie, w pokoju. Bardzo sprzyjający dzień i nastrój.

Mix rodem z fantastyki naukowej, tak ortograficznie... wróć- kosmicznie- naświetlający mózg cholerną psychodelą- i głupia odwaga, by go spróbować. Głupia, a może ciekawska- nieważne. Istotne jest to, że się zgodził(om) (Jestem bezpłciowe- fajny manewr zastosowany do zaniechania płci w którymś poprzednim raporcie- podchwytuję!)). Było to niczym wyjście samodzielnie w nocy z koszulką z napisem "Wierzę w Siebie" na bloki- te patologiczne dresiarnie ludzi noszących "Wierzę w kościół"- czyn heroiczny. Bo wiecie- oponent'y mają pałki i i liczą na udane napierdalanko. Ale...

  • 4-HO-MET

Wiek i waga : 17, ~60kg

Doświadczenie : kofeina, alkohol, THC, gałka, DXM, powój, 4-HO-MET, Salvia divinorum, różne zioła etnobotaniczne, które bez sensu wymieniać ;)

S&s : piątek, swój pokój, łóżko, noc, reszta domowników śpi w najlepsze, nastawienie - bez obaw, wyzbyłem się podczas pierwszego razu

Dawkowanie : ~25mg

TR powstał z myślą o użytkownikach utrzymujących, że ta trypt to zabawkowe kolorki, bez wpływu na psychikę :P

  • Benzydamina
  • Marihuana

Set & Setting: Środa wieczór, przechadzka po mieście, park, moje cztery ściany.

Dawkowanie: 1g Haszu, 2g Benzydaminy (Tantum Rosa). Lat 19, wzrost 178 cm, waga ok 65kg.

Pomysł ten siedział już w mojej głowie jakiś czas. Był wtorek, wieczór był przyjemny.

Siedziałem w piwnicy paląc trawę, i do głowy przyszedł mi pomysł z benzydaminą...

Jak pomyślałem tak tez zrobiłem jak było to tylko możliwe.

randomness