Szkocja chce zdekryminalizować narkotyki. “Walka z narkotykami nie powiodła się”

W obliczu jednego z najwyższych wskaźników zgonów z powodu przedawkowania narkotyków w Europie, szkocki rząd zaproponował dekryminalizację posiadania wszystkich narkotyków do użytku osobistego. Ta rewolucyjna propozycja natychmiast spotkała się ze sprzeciwem ze strony konserwatywnego rządu Wielkiej Brytanii w Londynie, który stwierdził, że nie ma “żadnych planów” na złagodzenie przepisów dotyczących narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

55

W obliczu jednego z najwyższych wskaźników zgonów z powodu przedawkowania narkotyków w Europie, szkocki rząd zaproponował dekryminalizację posiadania wszystkich narkotyków do użytku osobistego. Ta rewolucyjna propozycja natychmiast spotkała się ze sprzeciwem ze strony konserwatywnego rządu Wielkiej Brytanii w Londynie, który stwierdził, że nie ma “żadnych planów” na złagodzenie przepisów dotyczących narkotyków.

Półautonomiczny rząd w Edynburgu, prowadzony przez Szkocką Partię Narodową (SNP), oświadczył w piątek, że usunięcie kar kryminalnych za posiadanie narkotyków umożliwiłoby “zapewnienie bezpiecznych, opartych na dowodach usług redukcji szkód”.

W Szkocji wskaźnik śmiertelności z powodu przedawkowania narkotyków jest trzykrotnie wyższy niż w całym Zjednoczonym Królestwie i jest najwyższy w Europie Zachodniej. W zeszłym roku prawie 1100 osób zmarło w Szkocji na skutek problemów związanych z narkotykami, a kraj ten ma populację 5,5 miliona osób, według danych rządowych.

“Walka z narkotykami nie powiodła się” – oświadczyła szkocka minister ds. narkotyków, Elena Whitham, na konferencji prasowej razem z byłą premier Nowej Zelandii, Helen Clark, i byłą prezydent Szwajcarii, Ruth Dreifuss – obie są zwolenniczkami reformy prawa dotyczącego narkotyków.

“Nasze obecne prawo dotyczące narkotyków nie powstrzymuje ludzi od używania narkotyków, nie powstrzymuje ich przed doświadczaniem szkód z tym związanych i, co kluczowe, nie powstrzymuje ich przed śmiercią” – mówiła Whitham.

Szkocki rząd powiedział, że dekryminalizacja uwolni “osoby od strachu przed szukaniem leczenia i wsparcia, redukując szkody związane z narkotykami i, ostatecznie, poprawiając życie“. Cytując jako przykład Portugalię, która ponad dwie dekady temu zrezygnowała z kar kryminalnych za posiadanie narkotyków i skupiła się na leczeniu.

Whitham powiedziała, że rząd chce także zmienić prawo, aby mógł tworzyć nadzorowane pomieszczenia do konsumpcji narkotyków i rozważy wprowadzenie regulowanego dostarczania narkotyków.

“Jeżeli nie będziemy na to przygotowani, z prawem dotyczącym narkotyków dostosowanym do realiów XXI wieku, boję się, co może się stać” – powiedziała.

Jednak Russell Findlay, rzecznik ds. sprawiedliwości Szkockiej Partii Konserwatywnej, stwierdził, że “w zasadzie legalizacja heroiny, cracku i innych narkotyków klasy A” nie rozwiąże problemu zgonów z powodu narkotyków w Szkocji.

W Szkocji już teraz osoby przyłapane na posiadaniu nielegalnych narkotyków mogą otrzymać ostrzeżenie policyjne zamiast być kryminalizowane, ale dekryminalizacja narkotyków wymagałaby poparcia rządu brytyjskiego.

Max Blain, rzecznik premiera Rishi Sunaka, stwierdził, że to się nie zdarzy. “Nie ma planów na zmianę naszego twardego stanowiska wobec narkotyków” – powiedział.

Podsumowując, propozycja dekryminalizacji posiadania narkotyków w Szkocji, pomimo stanowczego sprzeciwu konserwatywnego rządu w Londynie, jest śmiałym krokiem, mającym na celu radzenie sobie z kryzysem związanym ze śmiertelnością z powodu przedawkowania narkotyków. Stosując podejście oparte na dowodach i zmierzające do redukcji szkód, Szkocja jest na drodze do podejmowania decyzji o przyszłości swojej polityki narkotykowej, które mogą odbić się echem w całej Europie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)

Użytkownik - .Kamil.





Wiek - 27 lat





nazwa substancji - N2O





poziom doświadczenia - niezliczona ilość razy, generalnie raczej doświadczony z marihuana, N2O, lsd i grzybami.





dawka, metoda zażycia - wdychanie przez balon, co pewien czas zaczerpnięcie świeżego powietrza.





"set & setting" - głównie podczas imprez, ale sporo solowych eksperymentów.

  • Katastrofa
  • Tramadol

próbowałem się zapierdolić, tyle mogę powiedzieć, to historia około 25 tripów, więc nie da się detalami

Cofamy się odrobinę w czasie, kiedy to kilka lat temu mieszkałem u kogoś, ja i dwójka innych ludzi, a właściciela przez miesiąc nie było. Zupełnie przypadkiem ponownie znalazłem kilka paczek tramadolu retard 200 mg x 10 szt. oraz jedną 30 szt., bez paracetamolu i innych dodatków. Wpadłem w to głęboko, a opis np. jednej padaczki po tym środku znajdziecie w moich poprzednich raportach.

Dzisiaj opowiem Wam o zaledwie fragmencie mojego opioidowego nałogu, który po 3-4 latach udało mi się w końcu przerwać wyjeżdżając do Niderlandów na początku grudnia. Uczcie się na moich błędach.

  • 4-ACO-DMT
  • Adrenalina
  • MDMA (Ecstasy)
  • Miks

Od dawna planowany i wyczekiwany trip na zakończenie lata - połączenie psychodeliku i MDMA. 11 września roku pańskiego 2011 uraczył nas upalną, prawdziwie letnią pogodą - tak jakby lato chciało się z nami pożegnać najlepiej jak potrafi. Na miejsce celebracji wybraliśmy tzw. alfa-góry - niewielkie wzniesienia otoczone łąkami położone kawałek za miastem. Tripujemy w doborowym, przyjacielskim gronie 6 osób. Wszyscy nastawieni bardzo pozytywnie i podekscytowani - ten trip miał być zwieńczeniem, ukoronowaniem naszego psychodelicznego lata miłości, wiedzieliśmy, że mamy spodziewać się czegoś niezwykłego.

Jest piękne niedzielne przedpołudnie. Wszyscy uczestniczy tripa spotykają się w mieszkaniu Larwy. To tutaj sporządzamy wodny roztwór, z którego przy pomocy strzykawki odmierzamy po 25mg 4-Aco-DMT na głowę. Zależy nam na czasie (wieczorem tego samego dnia wybieram się do teatru), więc postanawiamy zażyć go jeszcze w domu – stwierdzamy, że zapewne załaduje się nam akurat kiedy dojdziemy na miejsce przeznaczenia. Dokładnie o 12.00 każdy wypija swoją część lekko gorzkiego roztworu.

  • LSD-25
  • Tripraport

Piękny dzień lata z bratem i dobrym kumplem.

Witam. Raport ten oczywiście jest fikcją literacką, jak można domniemywać. :-)