Jeśli chodzi o opioidy, jest to mój ulubiony typ środków odurzających. Doświadczenie moje bogate jest w kodeinę, tramadol, oksykodon oraz heroinę. Ową substancje zdobyłem w iście wyrafinowany sposób. Zamówiłem. Gdy odbierałem paczkę, pół grama brązowych oczek patrzyły na mnie z woreczka strunowego. Zleciały się gołębie. Omen? Co zwiastował? Heroinę zażyłem donosowo w ilości około 150mg. Wziąłem z domu dwie karteczki. Jedna zwinąłem w rulon drugą zgiąłem w pół. Grudkę i trochę proszku wysypałem na miejsce zgięcia drugiej karteczki.
Tomasz Włosok został "Królem dopalaczy". Premiera filmu w przyszłym roku
Żeby mógł powstać ten film z Tomaszem Włosokiem w głównej roli, ponad milion złotych zostało zebrane w ramach crowdinvestingu. Ekipa "Króla dopalaczy" kończy kręcić, produkcja ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, a teraz twórcy pokazują pierwsze zdjęcia.
Kategorie
Źródło
Odsłony
76Żeby mógł powstać ten film z Tomaszem Włosokiem w głównej roli, ponad milion złotych zostało zebrane w ramach crowdinvestingu. Ekipa "Króla dopalaczy" kończy kręcić, produkcja ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, a teraz twórcy pokazują pierwsze zdjęcia.
W Polsce, przed delegalizacją dopalaczy w 2010 roku, działało ponad tysiąc sklepów z takim asortymentem. Po ich zamknięciu zatruć było jeszcze więcej, bo sprzedaż przeniosła się do podziemia. Historia imperium legalnych narkotyków to idealny temat dla kina, - stwierdzili producentka Katarzyna Samson i reżyser Pat Howl. Wspólnie napisali scenariusz "Króla dopalaczy" i przy zaangażowaniu Tomasz Włosoka zebrali na nią milion złotych w ramach crowdinvestingu. Podkreślają, że to po pierwsza w Polsce produkcja społecznie odpowiedzialna, czyli realizowana z dobrowolnym uwzględnieniem interesów społecznych oraz aspektów środowiskowych.
Tomasz Włosok jako król dopalaczy
- Ten film nie jest landrynkową laurką wystawioną głównemu bohaterowi. To bardziej studium psychologiczne postaci oraz otoczenia społeczno-prawnego. Pogłębione psychologicznie kino akcji, w którym mierzymy się z bohaterem, który wybrał drogę prowadzącą w głąb bardzo mrocznej przestrzeni - mówi Samson.
Główną rolę gra Włosok, którego widzowie pokochali za role w "Jak zostałem gangsterem" czy "Hiacyncie". Reżyser przyznaje, że nie wyobraża sobie innego aktora w roli Dawida:
Kiedy Tomek przyszedł na zdjęcia próbne, już po kilku minutach wiedzieliśmy, że mamy głównego bohatera i nie szukaliśmy nikogo więcej. To jego film.
Włosok w rozmowie z Gazeta.pl mówił, że zależy mu na tym, żeby widzowie nie polubili jego postaci. - Tę moją postać czytam jako osobę wypełnioną kompleksami, która staje przed sytuacją, gdzie nagle ma w rękach władzę i pieniądze - a w takiej sytuacji można się łatwo pogubić, i to zagubienie mnie najbardziej interesuje. Wokół samego tematu dopalaczy szum medialny paradoksalnie ucichł, a problem jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Forma narracji może być różna, ale ten film ma pokazać zły, wyniszczający wpływ tych substancji. Mam ogromną, szczerą nadzieję, że tak się stanie - zaznaczał aktor.
"Król dopalaczy" - o czym jest film?
Ma to być historia zwykłego studenta, który niemal z dnia na dzień staje się jednym z najbogatszych ludzi w kraju. W oficjalnym opisie czytamy:
Jak szybko i legalnie zgarnąć wielką kasę w Polsce wczesnych lat 2000? Wielu chciało to wiedzieć, ale Dawid po prostu musiał! Kiedy wraz ze śmiercią ojca spadły na niego problemy finansowe, które pogrążyły jego rodzinę, wpadł na pomysł: dopalacze! Absolutnie legalne zamienniki narkotyków. Całkowicie bezpieczna zabawa dla tysięcy młodych ludzi. Pomysł chwycił, Dawid nie nadążał z realizacją zamówień, mieszał coraz bardziej wymyślne formuły, a kasa rosła. Wydawało się, że świat leży u jego stóp: piękne kobiety, szybkie samochody i układy na najwyższych szczeblach władzy. Niestety okazało się, że dopalacze nie są jednak całkiem legalne i bezpieczne. Co gorsza, znalazł się policjant, którego nie dało się przekupić, a układy z gangsterskim światem to stąpanie po kruchym lodzie.
W obsadzie "Króla dopalaczy" znaleźli się także m.in. Vanessa Aleksander, Łukasz Simlat, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Grochowska, Janusz Chabior, Marek Kalita, Katarzyna Gałązka, Grażyna Szapołowska i Jan Frycz.