Tomasz Włosok został "Królem dopalaczy". Premiera filmu w przyszłym roku

Żeby mógł powstać ten film z Tomaszem Włosokiem w głównej roli, ponad milion złotych zostało zebrane w ramach crowdinvestingu. Ekipa "Króla dopalaczy" kończy kręcić, produkcja ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, a teraz twórcy pokazują pierwsze zdjęcia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

kultura.gazeta.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

41

Żeby mógł powstać ten film z Tomaszem Włosokiem w głównej roli, ponad milion złotych zostało zebrane w ramach crowdinvestingu. Ekipa "Króla dopalaczy" kończy kręcić, produkcja ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, a teraz twórcy pokazują pierwsze zdjęcia.

W Polsce, przed delegalizacją dopalaczy w 2010 roku, działało ponad tysiąc sklepów z takim asortymentem. Po ich zamknięciu zatruć było jeszcze więcej, bo sprzedaż przeniosła się do podziemia. Historia imperium legalnych narkotyków to idealny temat dla kina, - stwierdzili producentka Katarzyna Samson i reżyser Pat Howl. Wspólnie napisali scenariusz "Króla dopalaczy" i przy zaangażowaniu Tomasz Włosoka zebrali na nią milion złotych w ramach crowdinvestingu. Podkreślają, że to po pierwsza w Polsce produkcja społecznie odpowiedzialna, czyli realizowana z dobrowolnym uwzględnieniem interesów społecznych oraz aspektów środowiskowych.

Tomasz Włosok jako król dopalaczy

- Ten film nie jest landrynkową laurką wystawioną głównemu bohaterowi. To bardziej studium psychologiczne postaci oraz otoczenia społeczno-prawnego. Pogłębione psychologicznie kino akcji, w którym mierzymy się z bohaterem, który wybrał drogę prowadzącą w głąb bardzo mrocznej przestrzeni - mówi Samson.

Główną rolę gra Włosok, którego widzowie pokochali za role w "Jak zostałem gangsterem" czy "Hiacyncie". Reżyser przyznaje, że nie wyobraża sobie innego aktora w roli Dawida:

Kiedy Tomek przyszedł na zdjęcia próbne, już po kilku minutach wiedzieliśmy, że mamy głównego bohatera i nie szukaliśmy nikogo więcej. To jego film.

Włosok w rozmowie z Gazeta.pl mówił, że zależy mu na tym, żeby widzowie nie polubili jego postaci. - Tę moją postać czytam jako osobę wypełnioną kompleksami, która staje przed sytuacją, gdzie nagle ma w rękach władzę i pieniądze - a w takiej sytuacji można się łatwo pogubić, i to zagubienie mnie najbardziej interesuje. Wokół samego tematu dopalaczy szum medialny paradoksalnie ucichł, a problem jest większy niż kiedykolwiek wcześniej. Forma narracji może być różna, ale ten film ma pokazać zły, wyniszczający wpływ tych substancji. Mam ogromną, szczerą nadzieję, że tak się stanie - zaznaczał aktor.

"Król dopalaczy" - o czym jest film?

Ma to być historia zwykłego studenta, który niemal z dnia na dzień staje się jednym z najbogatszych ludzi w kraju. W oficjalnym opisie czytamy:

Jak szybko i legalnie zgarnąć wielką kasę w Polsce wczesnych lat 2000? Wielu chciało to wiedzieć, ale Dawid po prostu musiał! Kiedy wraz ze śmiercią ojca spadły na niego problemy finansowe, które pogrążyły jego rodzinę, wpadł na pomysł: dopalacze! Absolutnie legalne zamienniki narkotyków. Całkowicie bezpieczna zabawa dla tysięcy młodych ludzi. Pomysł chwycił, Dawid nie nadążał z realizacją zamówień, mieszał coraz bardziej wymyślne formuły, a kasa rosła. Wydawało się, że świat leży u jego stóp: piękne kobiety, szybkie samochody i układy na najwyższych szczeblach władzy. Niestety okazało się, że dopalacze nie są jednak całkiem legalne i bezpieczne. Co gorsza, znalazł się policjant, którego nie dało się przekupić, a układy z gangsterskim światem to stąpanie po kruchym lodzie.

W obsadzie "Króla dopalaczy" znaleźli się także m.in. Vanessa Aleksander, Łukasz Simlat, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Grochowska, Janusz Chabior, Marek Kalita, Katarzyna Gałązka, Grażyna Szapołowska i Jan Frycz.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Ruta stepowa


srodek: skóry san pedro 25g, wiec pewnie musi sie znalezc w dziale peyotl, ruta stepowa 4g, salvia susz z lufki.

osoby: ja, moj kumpel i jeszcze jeden gosc, ktory pojechal na benzydaminie hehe.

set: g. 19, ciepły czerwcowy wieczór, maj flat


  • Mieszanki "ziołowe"

Wiek i masa ciała:19 lat, 78kg
Doświadczenie: Alkohol, MJ, DXM, mieszanki 'ziołowe', Benzydamina
s&s: We wtorek wieczorem po przeczytaniu kilku
TripRaportów naszła mnie ochota na spróbowanie pills'ów "Druid Fantasy" z LSA.


Trip raport pisany nad ranem tego samego dnia.

  • Inne
  • Tripraport

Noc, pierwszy tydzień kwietnia, ciepło i bez deszczu. Dom, pobliski las, naturalne otoczenie .

  Napisanie tego tekstu wpadło mi do głowy wczoraj paląc dzojnta ,pomyślałem ,że skoro mam wolny weekend i nic nie mam do roboty to posiedze przy piwku i blancie i zrobie to co zawsze chciałem - napisze trip raport;P Mam nadzieje ,że uda mi się opisać wszystko dość klarownie .Postran sie nie rozpisać za bardzo i opisze tylko te efekty ,które dają najlepszy opis tego co czułem .Nie uznaje tego za bad trip ,bardziej ciekawa nauka która pomogła mi inaczej spojrzeć na otaczający mnie świat, ludzi i mnie samego. Miłego czytania .

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Środek nocy; własny pokój; sam; chęć osiągnięcia dysocjacji; dobre samopoczucie, wypoczęty pomimo późnej pory; dzień spędzony w całości na prokrastynacji.

Około północy, leniwie oglądając filmiki w internecie, pomyślałem, 'czemu nie?'. Dzień miał się już ku końcowi, nie miałem żadnych planów na następnych kilka dni, a ostatnia paczka acodinu spoglądała na mnie z szuflady już od jakiegoś czasu. Sięgnąłem po nią, skoczyłem do kuchni po wodę i pięć minut później czekałem niecierpliwie na efekty. Niestety ten środek ładuje się dość długo, więc postanowiłem w tym czasie obejrzeć jakiś film. Specjalnie przygotowana na tą okazję luźna komedyjka wprawiała mnie w jeszcze bardziej pozytywny nastrój i odwracała uwagę od oczekiwania.