Pomorze: Twoje dziecko już wie. A ty? część pierwsza i druga

Raport ze świata śmierci. Coś podobnego do listów o pierwszym razie w Bravo, czyli jaja jak kryształy (LSD ;8]).

Anonim

Kategorie

Źródło

Wieczór Wybrzeża
Dorota Abramowicz

Odsłony

14582

Pomorze: Twoje dziecko już wie. A ty? część pierwsza

Jakie ładne znaczki zbierasz! - ucieszyła się mama Tomka. - Z pingwinem i klownem... Nie jesteś już za duży na takie zabawy?

Kilka miesięcy później Tomek trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili zatrucie LSD. Znaczki, które leżały u niego na biurku nie były wcale tak niewinne, jak wydawało się to jego matce. Zostały nasączone narkotykiem.

- Narkotyk to nie tylko biały proszek - tłumaczy dr Wojciech Waldman z I Kliniki Toksykologii AMG. - Handlarze próbują docierać do najmłodszych klientów, oferując im kolorowe bibułki. które można umieścić pod językiem lub na dziąsłach, tabletki z zabawnymi wzorami, żelki, cukierki.

Większość młodych pacjentów gdańskich toksykologów dokładnie wie, jak wygląda "zmyłkowy" narkotyk. Jeśli nie wie, to znajduje informację w Internecie. Tej wiedzy nie mają rodzice i nauczyciele. Od kilku lat lekarze z I Kliniki Toksykologii próbują dotrzeć z akcją edukacyjną do szkół.

- Nie można chować głowy w piasek - apelują lekarze. -Dorośli muszą wiedzieć, co grozi ich dzieciom.

Dzięki współpracy z I Kliniką Toksykologii AMG jako pierwsi przedstawiamy informację o tym, jak mogą wyglądać narkotyki. To raport ze świata śmierci.

Twarze LSD

LSD, czyli dietylamid kwasu lizergowego, należy do grupy środków psychodelicznych i halucynogennych. Wywołuje głębokie zmiany w percepcji zmysłowej, sposobie myślenia i przeżywania emocji bez równoczesnego "przytępienia umysłu". Został wyprodukowany w szwajcarskiej firmie farmaceutycznej Sandoz w Bazylei przez dr. Alberta Hofmana w 1938 r. Jest uważany za jeden z tańszych specyfików. Występuje w "handlu" w formach:

 • nasączonych roztworem kolorowych papierków (blotter) z charakterystycznymi rysunkami, przedstawiającymi np. podobiznę "ojca" LSD, dr. Alberta Hofmana, klowna, trzymającego w dłoni tabletkę, słoneczniki, skorpiona, pingwina, "piracką" trupią czaszkę (z napisem Jolly Ro-ger) zajączka.
 • żelowych kapsułek
 • tabletek (najmniejsze z nich mają wymiary 1,5 na 2,3 mm, największe znane jako "moma" 8,9 na 3,1 mm)
 • fiolek z roztworem

LSD zaczyna działać po ok. 20 min. Szczyt następuje po ok. 60 minutach. Stopniowe ustępowanie działania do 12 godzin. Zwykle używa się 50-100 mikrogramów LSD, a potencjalną dawką śmiertelną dla człowieka jest ok. 1 mg na kg masy ciała. Śmierć następuje w wyniku zaburzeń ośrodka oddechowego. Efekty działania LSD to min. halucynacje wzrokowe i słuchowe, zmiana poczucia kształtów i barw, poprawa nastroju, euforia, a także niepokój i napięcia, lęki, bezsenność, urojenia, uzależnienie psychiczne. U osoby będącej pod działaniem tego narkotyku występują m.in. nadczynność ruchowa, rozszerzenie źrenic, potliwość, nudności, przyspieszenie akcji serca.

Extazy ze szkłem

Na 100 chorych hospitalizowanych w I Klinice Toksykologii AMG z powodu zatrucia środkami odurzającymi aż 65 znalazło się tam po spożyciu amfetaminy lub jej pochodnych. Wśród osób przyjmujących są m.in. studenci, modzi bizneseni, zawodowi kierowcy i żołnierze.

Amfetamina, zsyntetyzowana w 1887 r., w II wojnie światowej była stosowana w celu zwiększenia agresywności żołnierzy. W okresie powojennym m.in. leczono nią otyłość. Wśród pochodnych amfetaminy jest także MDMA - 3,4 metylendioksymetamfetamina, czyli extazy. MDMA charakteryzuje się silnym działaniem halucynogennym i stymulującym centralny układ nerwowy. W 1983 zanotowano wykorzystanie MDMA jako "rekreacyjnego" środka odurzającego przez studentów amerykańskich uczelni. W Polsce znany jest i stosowany od lat 90., sprzedawany jako żelatynowe kapsułki lub proszek.

Extazy może także występować w postaci okrągłych (rzadziej trójkątnych) tabletek. Pojawiają cisę na nich nastepujące wzorki: gwiazda, litery CK naróżowym tle, słońce, królik, koń, kotona, a nawet... sierp i młot.

- W badanych w Klinice Toksykologii AMG tabletkach zdarzały się bardzo różne wypełniacze: od stosunkowo bezpiecznej żelatyny poprzez prokainę do tłuczonego a następnie sproszkowanego szkła włącznie. - twierdzi dr Wladman. - Często zdarza się że to co młodzy człowiek kupuje od handlarza narkotyków nie jest towarem za które zgodnie z umową płaci. Kupując extazy otrzymuje np. LSD, pochodną benzodiazepiny, ketaminę, strychninę, efedrynę i inne pochodne.

Według relacji przyjmowanych do kliniki pacjentów extazy powoduje euforię i uczucie miłości do bliźnich. Drugiego dnia dochodzą zwykle takie objawy jak: bóle mięśni, rozbicie, bóle głowy, depresja, osłabienie, zaburzenia koncentracji. Amfetamina zaczyna działać po 20 minutach, a objawy ponarkotyczne utrzymują się do 24 godzin. Objawy groźne dla zdrowia i życia to: duża sztywność mięśni, szczękościsk, podwyższenie temperatury ciała, zaburzenia rytmu serca, uszkodzenie mięśni, wątroby i nerek, a nawet zatrzymanie akcji serca. Pod koniec lat 90. do gdańskiej kliniki zaczęły trafiać pierwsze ofiary, tabletetek o nazwie UFO. Po zbadaniu tabletek gdańscy lekarze określili ich skład. Tabletka o masie 270 mg zawiera 40 mg para-metoksyamfetaminy, 1 mg amfetaminy, metamfetaminę-0,05 mg, MDMA-0,03 mg, a reszta to efedryna, pseudo-efedryna, prokaina, wypełniacze.

autor:Dorota Abramowicz (na podstawie uzyskanych z I Kliniki Toksykologicznej AMG) Za tydzień pokażemy, że miłość dziecka do kwiatów, kaktusów i pasja zbierania grzybów może zakończyc się w szpitalu. [ teraz ramka, która się ukazałą obok artykulu ze zdjeciem ryła jakiegoś konowała. w celu uniknięcia strat psychiczno moralnych naszych czytelników oszczędzamy im tego widoku. ]

Zabojcza przyjemność

Rozmowa z dr Wojciechem Waldmanem z Kliniki Ostrych Zatruć AMG.

- Czy nie jest błędem mówienie, że narkotyki mogą dawać przyjemność?

- Nie można kłamać. Osoby biorące narkotyki porównują np. stan po zażyciu heroiny z orgazmem. Jeśli będziemy temu zaprzeczać, to wszystko, co dalej powiemy, może być uznane jako kłamstwo. Także próba wytłumaczenia czym jest uzależnienie.

- Kiedy pojawia się uzależnienie?

- Człowiek czerpie przyjemność z róznych źrodeł. Dopóki w równej mierze dają ją np. tenis, wypicie piwa z przyjaciółmi, ksążka, seks, praca - jesteśmy wolni od nałogu. Jeśli jednak tylko jedno źródło daje nam satysfakcje, to jesteśmy uzależnieni. Narkotyki, jak juz powiedziałem, dają przyjemność, to jest poza dyskusją, jednak istotne są jej konsekwensje. Uzależnienie to choroba przewlekła, nieuleczalana i śmiertelna.

- Znane są jednak przypadki wyjścia z nałogu...

- Abstynencja nie oznacza wyzdrowienia. Tak, jak mówimuy o trzeźwym alkoholiku, tak samo można być niebiorącym narkomanem. Uzależnienie jest gorsze od innych, nawet śmiertelnych chotób. Ono zabiera najpierw godność, prace i rodzine. Potem dopiero zdrowie. I na koniec przynosi smierć w męczarniach.

[ na koniec jeszcze pare statystyk, które ukazały się na zdjęciu jakiegoś menela. z powodu drastycznego charakteru zdjęcia nie zamieszczamy go, dbając o zszarpane ciągłym szukaniem konfidentów nerwy naszych kochanych czytelników ]

Raport naukowców z Kliniki Ostrych zatruć AMG

Anonimowe badania 1585 studentów z wyższych uczelni Gdańska, w tym 664 mężczyzn i 921 kobiet (średnia wieku 21,4 lata, dane z 2001)

 1. substancji uzależniających używało 45,93%
 2. sporadycznie 33,69%
 3. regularnie 10,8%
 4. jest uzależnionych 1,38%
 5. nie używało 54,07%
 1. 'najpopularniejsze" wśród studentów:
 2. marihuana/haszysz 41%
 3. amfetamina 11%
 4. grzyby halucynogenne 3,7%
 5. LSD 3,6%
 6. kokaina 1,1%

Najczęściej narkotyki używali studenci ASP (70%), AWF (około 58%) i UG (około 49%). Do zażywania narkotyków przyzał się co trzeci student Akademii Medycznej i Politechniki Gdańskiej. Jedynie Wyższe Seminarium Duchowne jest zupełnie wolne od narkomanii [ SIEG HEIL JEZUS ALLELUJA! - agquarx ].

Wniosek z badań: rozpowszechnienie używania narkotyków w środowiskach akademickich stanowi zagrożenie możliwością rozwoju uzależnień wśród przestawicieli przyszłej inteligencji.Pomorze: Twoje dziecko już wie. A Ty? część druga

Zabojcza przyroda

Przed tygodniem opublikowaliśmy pierwszy odcinek "Raportu ze świata śmierci". Pokazaliśmy w nim, że narkotyki to nie tylko biały proszek i strzykawka wypełniona "kompotem". Młodzi ludzie, którzy w ciężkim stanie trafiają do I Kliniki Toksykologii AMG, wiedzą, że środki uzależniające mogą ukrywać się pod różnymi maskami. Wie to także większość nastolatków Czy wiedzą o tym ich rodzice i nauczyciele? Przedstawiamy dziś kolejny odcinek naszego raportu. Będzie w nim mowa o zgubnej miłości do... kwiatów kaktusów i grzybów

Skutki zniknięcia pizzy

Pani Anna do dziś wzdryga się, gdy wspomina tamten wrześniowy wieczór.

- Wróciłam do domu po dwóch dniach pobytu w delegacji - mówi. - Głodna i zmęczona. Zastałam kompletnie opróżnioną lodówkę. Nawet się nie zdziwiłam - tak bywa, gdy zostawia się samego w domu siedemnastoletniego syna.

Piotrek, uczeń jednego z trójmiejskich liceów zostawił na stole kartkę, że uczy się u kolegi. Anna zajrzała jeszcze do zamrażarki. Znalazła zawiniętą w folię aluminiową zamrożoną pizzę z grzybami i serem.

- Wrzuciłam ją do mikrofalówki, zadowolona, że dziecko jednak pamiętało o powrocie matki - mówi. - A potem po chłonęłam w całości.

Zaczęło się od nudności. Kobieta zobaczyła nagle, jak pokój L zaludniają kolejni goście. Rozmawiała z nim, śmiała się, płakała. Goście znikali i przypływali. Było jej niedobrze, trzęsła v się jak galareta. A potem znów i wybuchała śmiechem. i Przerażony Piotrek po powrocie zauważył zniknięcie pizzy Próbował pomóc mamie, ale nie zadzwonił po pogotowie.

- Następnego dnia przyznał się, że pizzę z grzybami halucynogennymi dostał od swego przyjaciela, Rafała - opowiada Anna. - Chciał ją zjeść, ale nie miał odwagi. Schował do zamrażarki. Anna powiedziała o wszystkim rodzicom Rafała.

W pokoju chłopca znaleziono woreczek suszonych grzybów I nie były to prawdziwki,

Halucynogenne grzybobranie

Grzyby halucynogenne zawierające psylocybinę i psylocynę są spotykane na każdej szerokości geograficznej. W Polsce występuje Psylocybe semilanceata (Łysiczka lancetowata), zwana też "Liberty Cap". Ma ona podobne do LSD, ale na szczęście słabsze działanie halucynogenne. Wywołuje zmiany w percepcji zmysłowej, sposobie myślenia i przeżywania, emocji bez równoczesnego "przytępienia umysłu". Spożycie w dużych ilościach psylocybiny może powodować objawy zatrucia z uszkodzeniem narządów miąższowych (wątroba). Przy podaniu dożylnym wyciągu z grzyba, pojawiają się wymioty bóle mięśni, hipertermia, czyli podniesienie temperatury daławskutek niemożności oddania ciepła otoczeniu, oraz hipoksja, czyli stan, w którym utlenowanie tkanek jest niewystarczające. Hipoksja objawia się sinicą centralną. Kolejnym niebezpiecznym grzybem jest muchomor czerwony (Amanita muscaria). Prawdopodobnie to właśnie muchomor wchodził w skład pizzy zjedzonej przez panią Annę. Zawiera on muscinol, kwas ibotenowy, niuskazon, muskarynę i muskarydynę. Pożądane przez "grzybiarzy" efekty działania muchomora to dobre samopoczucie (czasem jednak poprzedzone nudnościami), gadatliwość i wesoły nastrój, silne halucynacje, prowadzenie rozmów z wyimaginowanymi osobami, również z samym sobą, wyostrzenie zmysłów Są też inne, uciążliwe skutki takie jak światłowstręt, łzawienie, rozszerzenie lub zwężenie źrenic objawy żołądkowo-jelitowe, drżenia mięśniowe, obfite pocenie i zaburzenia seksualne.

Piękny i niebezpieczny

Ma piękne kwiaty niektórzy hodują go jako roślinę ozdobną. Ale tak naprawdę bieluń dziędzierzawa (Datura stramonium) rośnie niemal wszędzie -przy domach, na nieużytkach i śmietniskach. Owocuje od końca sierpnia do pierwszych przymrozków Młodzi mówią na niego "haszysz Targówka", "trąba anioła" lub "diabelskie ziele".

Informacje na temat halucynogennych właściwości bielunia, łącznie z instrukcją obsługi, można bez problemu znaleźć w Internecie.

Tymczasem lekarze ostrzegają - trująca jest cała roślina, a przede wszystkim nasiona.

- Bieluń jest bardzo niebezpieczny - mówi dr Wojciech Waldman z Kliniki Toksykologii AMG. - Zatrucia mogą kończyć się śmiercią w wyniku porażenia ośrodka oddechowego. Dlatego też osoba podejrzewana o spożycie bielunia powinna bezwarunkowo trafiać do szpitala.

Za działania toksyczne bielunia odpowiadają alkaloidy tropanowe - hioscyjamina, skopolamina, atropina i apo atropina. Pierwsze objawy występują po 20-30 minutach od spożycia części rośliny i charakteryzują się pobudzeniem psychoruchowym przybierającym formę szału, wystąpieniem halucynacji wzrokowych, poszerzeniem źrenic, suchością błon śluzowych jamy ustnej, zaczerwienieniem skóry wzrostem temperatury ciała i znacznym przyspieszeniem akcji serca.

Kaktus Indian

Zaniepokojenie rodziców powinna wywołać również nagła miłość dziecka do hodowli kaktusów Końcówki kaktusa Lophophora Wiliamsii zawierają meskalinę odpowiedzialną za działanie halucynogenne. Spożycie 4-5 szczytów kaktusa powoduje pod względem intensywności doznań i czasu trwania, efekt zażycia umiarkowanej dawki LSD. Meskalina działa odurzająco. Wywołuje wizje wzrokowe i słuchowe. Ich natężenie i stopień realności wzrasta wraz z dawką. Okres działania wynosi około 10 - 12 godzin. Jest jednym z najstarszych poznanych przez człowieka związków tego typu. Była i jest używana przez Indian w trakcie ceremonii religijnych. W Meksyku taktuje się ją jak używkę - peyotl, me-skal. Około 27 gram suszu L. Wiliamsii zawiera 300 mg meskaliny

źródło: Wieczór Wybrzeża, autor: Dorota Abramowicz, z narażeniem życia, zdrowia, mienia i szacunku, wydobył z czeluści archiwum prasowego Dziennika Bałtyckiego: Prorok, cześć jego pamięci czy cośtam, nie wiem - zjadłem właśnie BigMaca z grzybkami (cała załoga hyperreala jest non stop na grzybach)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Siwy (niezweryfikowany)
Tę historię z pizzą to słyszałem ze sto razy. <br>Widocznie marna redaktorzyna również....
scr (niezweryfikowany)
hihihi a a a a buahhahahha! :)<br>jedzmy grzyby, loool, co za wyczesany artykuł! bo ja zawsze myślałem, że jestem uzależniony od wszystkiego - jak nie komp to muzyka, jak nie muzyka to rower, jak nie rower to przyjaciele, jak nie przyjaciele to kobiety jak nie kobiety to dragi (do których piwo też należy, Droga Autorko) and so on i zawsze coś musi się dziać, no ale teraz już wiem, że ja wcale nie jestem uzależniony bo się nie ograniczam do jednej rzeczy :)<br>a poza tym nieładnie siać dezinformację używając słowa mikrogram, a dalej zamiast miligram to mg oraz zwalając winę na te złe narkotyki a nie prohibicję skutkującą chociażby w pigułkach extasy z DXM oraz strychniną!<br>ihaaaaa, steefan, dawaj no, tego, no, daj no więcej grzybów!<br>
Chochoł (niezweryfikowany)
Nie jestem uzależniony!!!! :D
kapelutek (niezweryfikowany)
ROTFL <br>a potem :((
.chudy. (niezweryfikowany)
Extazy z wybitym sierpem i młotem - to pewnie narkotyki od ruskich, jakiś ich tajny plan, może stalin żyje? <br> <br>&quot; Znaczki, które leżały u niego na biurku nie były wcale tak niewinne, jak wydawało się to jego matce. Zostały nasączone narkotykiem.&quot; - To pewnie panie pracujące na poczcie są cały czas odurzone tymi narkotykami
dakini (niezweryfikowany)
chyba w kazdym miescie zyje wlasnym zyciem historia o pizzy z grzybkami :P
lpr (niezweryfikowany)
hehe, pizza z grzybami:) tak samo jak sperma w shake'ach w mcdonalds i aligatory w kanalach NY :) albo jeszcze lepiej- mysz w KFC :)
sharik (niezweryfikowany)
dobrze wiedzieć
QrA (niezweryfikowany)
historia pizzy z grzybami ma tyle wersji ile różnych piguł zobaczyło światło dzienne :P ,kazda inna bardziej podkolorowana od poprzedniej - nie sądzę zeby to była wogóle prawdziwa historia. <br> <br>artykuł ogólnie zajebisty, kulałem sie ze śmiechu, najlepsze to depresja oddychania po przedawkowaniu LSD, buahahahahahahah!!! <br> <br>w tej duchownej instytucji wolnej od narkotyków mają inny nałóg - seks analny :P <br> <br>co do składu UFO... rozjebało mnie to, nie wiem czy to prawdziwa informacja, ale jesli tak to czlowiek po tym nie miał prawa miec zadnej fajnej jazdy! jedna piguła powinna dawac tylko kołatanie serca i ewentualnie subtelnego spidzika - nic wiecej! KUMACIE TEN SYF??? - 0,03 mg MDMA !!!!!! BUAHAHAHAHAH!!! NIECH ŻYJE PROHIBICJA!!!!!
scr (niezweryfikowany)
raz wzialem kwasa i mialem ostre schizy
QrA (niezweryfikowany)
raz wzialem kwasa i mialem ostre schizy
scr (niezweryfikowany)
raz wzialem kwasa i mialem ostre schizy
bosy (niezweryfikowany)
&quot;Przy podaniu dożylnym wyciągu z grzyba, pojawiają się wymioty bóle mięśni, hipertermia, czyli podniesienie temperatury daławskutek niemożności oddania ciepła otoczeniu, oraz hipoksja, czyli stan, w którym utlenowanie tkanek jest niewystarczające. Hipoksja objawia się sinicą centralną.&quot; <br> <br>CO TO KURWA MA BYC??? <br> <br>czy ktos sobie kiedykolwiek ladowal grzyby w kanal ??? co za pieprzona manipulacja!! a moze napisza co sie dzieje po wstrzyknieciu innych rzeczy w kanal ? np. powietrza, wody , polopiryny etc i sie okaze czy grzyby sa takimi zabojcami. <br> <br> <br>jak tu zyc...
karola (niezweryfikowany)
Akurat miałam prelekcję z tym facetem w moim gimnazjum i na prawde świetnie trafia do człowieka... Mówił o wszystkim i pokazywał dowody! Czasami mnie muliło, albo z obrzydzenia albo z nudy...ale większość to fajne slajdy i ten gostek też...na serio gdybyście go wysłuchali....się nie dziwie, że jest w takim wydziale jakim jest..(ja bym nie wytrzymała WARIATKOWO INACZEJ...no to gorzej obie nie można tego wytumaczyć :(:PPP:]
lobo (niezweryfikowany)
To się nazywa "Urban Legend"- mity nie z wioch a z miast. komon na grzybobranie ;p
triple_og (niezweryfikowany)
raz wzialem kwasa i mialem ostre schizy
QrA (niezweryfikowany)
raz wzialem kwasa i mialem ostre schizy
wentek (niezweryfikowany)
&quot;Przy podaniu dożylnym wyciągu z grzyba, pojawiają się wymioty bóle mięśni, hipertermia, czyli podniesienie temperatury daławskutek niemożności oddania ciepła otoczeniu, oraz hipoksja, czyli stan, w którym utlenowanie tkanek jest niewystarczające. Hipoksja objawia się sinicą centralną.&quot; <br> <br>CO TO KURWA MA BYC??? <br> <br>czy ktos sobie kiedykolwiek ladowal grzyby w kanal ??? co za pieprzona manipulacja!! a moze napisza co sie dzieje po wstrzyknieciu innych rzeczy w kanal ? np. powietrza, wody , polopiryny etc i sie okaze czy grzyby sa takimi zabojcami. <br> <br> <br>jak tu zyc...
KRET (niezweryfikowany)
kto to jest ANNA ?? <br>wrocila z delegacji i powiedziala rodzicom ?? <br>siostra ?
grv (niezweryfikowany)
kto to jest ANNA ?? <br>wrocila z delegacji i powiedziala rodzicom ?? <br>siostra ?
Ygr (niezweryfikowany)
Muchomorek wywołuje zaburzenia seksualne? <br> <br>Ciekawe jakie :)
ja (niezweryfikowany)
...I nie były to prawdziwki
brat XXy (niezweryfikowany)
siedzę i myślę już czas dłuższy i nadal nie wymyśliłem co to są zaburzenia seksualne oraz końcówki kaktusa................ <br>(ale w końcu ćpun ze mnie i myślę nielinearnie.......)
VerX (niezweryfikowany)
Jebana propaganda...
Eoin (niezweryfikowany)
Grzyba w kanał? To się tak da? Znaczy.... Nie rozumniem :P <br> <br>Tia, o pizzy ja też słyszałam. Było też o zupie grzybowej na Wigilię.... i inne, równie prawdopodobne historie.... <br> <br>W ogole co to za babka? Co to za gazeta? Ratunku, ten artykół odmużdża!!! Albo ja po prostu jestem naćpana i mam shizy :D <br> <br>PS. Ja sie nie dziwie ze w Seminarium Duchownym nie ma narkotyków.... Przecież każdy ćpun ma w sobie szatana ;) tak przynajmniej twierdzi mój ksiadz :P Zreszta on i tak chce na mnie egzorcyzmy odprawiac....
szamanka (niezweryfikowany)
hmmm chyba kaktusik Lorofori... nie wydziela meskalinki w naszym klimacie?:&gt; tak mi sie wydaje, bo juz bym dawno miala takie na parapecie :D
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)

W swoim pokoju, matka śpi obok w pokoju, brata akurat nie ma w domu. Postanowiłem spróbować czegoś nowego. Byłem w bardzo dobrym humorze (chlapnąłem 4 browarki :D). Pozytywne nastawienie.

23.01.2008

Godzina 22:00

Matka już leży w łóżku, więc udałem się do kuchni, aby dokładnie oddzielić 150mg DXM. To był mój pierwszy raz z DXM, więc zaczełem od małej dawki, aby zobaczyć, czy nie jestem zbyt wrażliwy na tę substancję.

Godzina 23:30

Pojawiają się pierwsze efekty. Wszystko jest bardzo ciekawe. Rozglądam się po swoim pokoju, jakbym był w nim pierwszy raz. Ruchy rękoma pozostawiają lekkie smugi. Moje ręce wyginaja się w każdą stronę i ciągną przez cały pokój, ale jak dla mnie to za słabe efekty. Dorzucam 150mg DXM.

Godzina 1:00

 • Etizolam
 • Pozytywne przeżycie

Pokoj, sam z laptopem.

Postanowilem zrobic probe porownania Etizolamu (1mg) pomiedzy Japanska wersja Etizest a Indyjska Etilaam. Duzo informacji wskazuje na to ze Etizest jest lepszy pod wzgledem efektow. Jezeli ktos nie wie, etizolam ma bardzo krotkie polzycie w organizmie. Cos okolo 3.5h. Test zaczalem wczesnym popoludniem od tabletek Etilaam.

 

13:00 - 3mg przyjete, popite woda. Ostatni posilek zjadlem ok. godziny 9 rano.

13:30 - Zaczynam czuc efekty etizolamu, rozluznienie miesni, lekka euforia, chec rozmowy z kims i sluchania muzyki. Dorzucam kolejne 2mg.

 • 1P-LSD
 • Tripraport

Dobre nastawienie moje i F, mroczny klimat starej polskiej wsi, wielkiego lasu i nie przebranych pól, a wszystko pod księżycem w pełni i pięknym sierpniowym niebem

 . Cześć, opisze tu mój trip raport po tej pochodnej kwasu, bo sądzę że był całkiem ciekawy i mocno zapadł mi w pamięci . Dawka to tylko jeden karton 100ug ale s&s-miażdżące. Byłem z moim przyjacielem F na totalnym zadupiu , tylko wielki las, jeziorko i kilometr dalej mała wioska( Tak pólnocno wschodnia Polska ) . Rozbiliśmy z F i kilkoma znajomymi biwak w lesie nad jeziorem. Jak to już było wcześniej zaplanowanie, ja i F chcieliśmy wziąć te 2 kartony 1p lsd, które mi zostały sprzed wakacji.

 • albo coś podobnego
 • Bad trip
 • Marichuana
 • Marichuana

ostatnio wiele śmierci w moim otoczeniu, desperacka próba ucieczki przed rzeczywistością. Po prostu kolejne wiadro, kolejny dzień, znowu samemu w pokoju

To był kolejny dzień nudy podczas kwarantanny, ze względu na wręcz nieskończony czas całkowicie zajęłem się muzyką, codziennie po kilka godzin z tego powodu szybko dopadła mnie dysocjacja. 

 

Wczorajsze wiadro wydało mi się niezbyt sycące więc postanowiłem zmielić zielone przed wpakowaniem do lufy. Okazało się że skruszone mieści 3x bardziej  więc tyle też nabiłem. 

 

Wszystko spaliło się nim woda wylała się do połowy, i wtedy walnęłem wszystko na raz. 

randomness