REKLAMA
Ojciec z synem handlowali amfetaminą. Narkotyki produkował dla nich chemik.

Ojciec, syn i chemik produkowali i handlowali amfetaminą na dużą skalę. To była mała firma, w której obowiązywał ścisły podział ról. Chemik zajmował się tylko wytwarzaniem narkotyków. Zaopatrzeniem nielegalnego laboratorium i dystrybucją zajmowali się ojciec z synem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.tvn24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Rodzinna atmosfera i profesjonalizm (a kto winien być bardziej profesjonalnym, niż biegły?) - czegóż chcieć więcej.

Odsłony

708

Ojciec, syn i chemik produkowali i handlowali amfetaminą na dużą skalę. To była mała firma, w której obowiązywał ścisły podział ról. Chemik zajmował się tylko wytwarzaniem narkotyków. Zaopatrzeniem nielegalnego laboratorium i dystrybucją zajmowali się ojciec z synem. Wyprodukowali i rozprowadzili ponad 11 kilogramów narkotyku. Wszyscy mężczyźni są w areszcie. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Grozi im do 15 więzienia.

Akt oskarżenia, który prokuratura skierowała do sądu, dotyczy trzech mężczyzn: ojca z synem i wykwalifikowanego chemika, ostatnio zatrudnionego na jednej z krakowskich uczelni. Mężczyźni produkowali amfetaminę w garażu w Cholerzynie (woj. małopolskie).

23 tys. działek amfetaminy

Mężczyzn zatrzymano w połowie października. W grupie był ścisły podział ról.

- Mariusz Ś. który posiadał wykształcenie chemiczne oraz doświadczenie zawodowe w tym zakresie, uruchomił, a następnie kontrolował linię produkcyjną do wytwarzania amfetaminy - mówi Bogusława Marcinkowska z krakowskiej prokuratury.

Szukaniem odbiorców wytworzonej amfetaminy zajmowali się pozostali dwaj członkowie grupy.

- Maciej J. kupował prekursory i inne przedmioty, potrzebne do produkcji amfetaminy oraz poszukiwał nabywców wytworzonego produktu. Krzysztof J. zajmował się sprzedażą gotowego narkotyku, a od lipca 2014 r. brał udział w wykonywaniu czynności prowadzących do wytwarzania amfetaminy – dodaje prokurator.

Przy produkcji narkotyku pracowali przez co najmniej od lipca do października 2014 r. Ilości substancji, które udało się grupie wytworzyć, i co ważniejsze, wprowadzić do obrotu, są duże. – W tym czasie wyprodukowano amfetaminę w ilości ponad 11,5 kg o wartości ponad 104 tys. zł. Można było z tego uzyskać od ponad 11,5 tys. do ponad 23 tys. działek dilerskich - wylicza prokurator.

Chemik pracował jako biegły sądowy?

Mimo znacznych ilości narkotyku i kwot, którymi obracali członkowie grupy, sam chemik - jak zeznał - nie czerpał wysokich profitów.

- Mariusz Ś. po zakończeniu każdego z cyklów produkcji narkotyku otrzymywał od Macieja J., jak sam wyjaśnił, "niewielkie pieniądze", przy czym nadzorowanie czterech cykli produkcji amfetaminy w wytwórni w Cholerzynie przyniosło mu łącznie dochód do 2 tys. złotych – mówi prokurator.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Mariusz Ś. w 2011 roku był już zatrzymany w związku z produkcją mefedronu - syntetycznego narkotyku, będącego pochodną efedryny i amfetaminy. Cztery lata temu został on zatrzymany przez CBŚ w nielegalnym laboratorium. Sprawa nabrała rozgłosu, kiedy okazało się, że mężczyzna jest biegłym katowickiego sądu okręgowego. Jego dziedziną była toksykologia... sprawy związane z dopalaczami. Biegłym już nie jest.

Grozi im do 15 lat

Cała trójka oskarżonych przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów. - Mariusz Ś. złożył wyjaśnienia. Krzysztof J. skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień, podobnie jego syn Maciej J., który potwierdził, że brał udział w działalności przestępczej - poinformowała Marcinkowska.

Wszyscy członkowie grupy są tymczasowo aresztowani od dnia zatrzymania, czyli 14 października. - Właśnie skończyło się posiedzenie w ich sprawie. Mają przedłużone areszty do połowy czerwca - podaje prokurator Marcinkowska.

Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 3 4-DMMC
  • Problemy zdrowotne

Często po skończonym tripie z fajną substancją mam ochotę podzielić się swoimi przemyśleniami, na JEJ temat z innymi. Wtedy piszę trip raporty, które potem trafiają albo do moich przyjaciół albo do internetu. Tym razem ten tekst ma inny charakter:
1. Informacyjny.
2. Pokazujący niebezpieczeństwo wynikające z zażywania 3,4 DMMC.

Start.

  • Kokaina

na początku zahaczmy o sprawy techniczne, będzie więc

króciutko o organizacji tego tekstu
:


część pierwsza pobieżnie opowie ci, co

to tak właściwie jest ta cała 'kokaina', skąd się wzięła i jak ją można

przyjmować.


w części drugiej znajdziesz dokładny opis

form w jakich ją można spotkać.


  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Dobry nastrój, podekscytowanie. Dom kolegi.

 Jestem po mojej pierwszej podróży. Wspomnę od razu, że na początku trip miał odbyć się w lesie, ale nie wypalił przez parę czynników. To nie ma znaczenia, natomiast wybór miejsca padł na dom kumpla.

 Słowem wstępu: tego, co doświadczyłem przez 4h podróży, tak mocno skondensowanych odczuć wręcz szaleństwa, nie dostarczyła mi żadna inna substancja. Odkryłem też, że jestem bardzo podatny na psylocynę i psylocybinę, ponieważ przy pierwszych wejściach już czułem, że będzie ostro i było. Mój trip był bardzo kontrastowy - dobra/zła strona, ale o tym zaraz.

  • LSD-25

I stal sie cud, a moze tylko tak ja to odbieram

Rano wpadl do mnie przyjaciel, rzucil dwa zdania

ze nie mozna na mnie patrzec i wreczyl mi prezen,

powiedzial ze moze to mi pomoze....


Usiadlam w pokoju, w dloni male puzderko z symbolem

czi na pokrywce, doskonale wiedzialam co w nim

jest, on zawsze daje mi taki sam prezent.

Otworzylam, w srodku male zawiniatko aluminiowej

foli i karteczka, zjedz i potraktuj to jak sesje