Narkotyki latynoskich karteli finansują bliskowschodni terroryzm?

Amerykańska Drug Enforcement Administration, zajmująca się walką z narkotykami, informuje od jakiegoś czasu o powiązaniach pomiędzy Hezbollahem, wspieraną przez Iran libańską organizacją bojówkarską, a kartelami narkotykowymi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

euroislam.pl
aQ
Komentarz [H]yperreala: 
Kwestię wiarygodności portalu euroislam i - przede wszystkim - DEA rozważcie we własnych sercach.

Odsłony

292
Amerykańska Drug Enforcement Administration, zajmująca się walką z narkotykami, informuje od jakiegoś czasu o powiązaniach pomiędzy Hezbollahem, wspieraną przez Iran libańską organizacją bojówkarską, a kartelami narkotykowymi.

Były dowodzący działaniami prowadzonymi przez DEA Michael Braun ostrzegł, że Hezbollah „przewozi całe tony kokainy” z Ameryki Południowej do Europy i opracował „najbardziej wyrafinowany system prania brudnych pieniędzy, jaki świat kiedykolwiek widział”. Jeszcze w lutym agencja doniosła o aresztowaniu kilku osób zamieszanych w kontakty z jednym z większych kolumbijskich karteli narkotykowych, w celu przemytu narkotyków do Europy i prania brudnych pieniędzy w Libanie. Dzięki interesom międzynarodowym Hezbollah działa “na podobieństwo komórek rakowych i to na skalę, o której marzyć mogą organizacje wzorowane na Państwie Islamskim i Al-Kaidzie”, poinformował Michael Braun.

Zaniepokojenie tą sytuacją podsycają raporty wywiadu dotyczące Południowej i Środkowej Ameryki, które donoszą o przemycie nielegalnych imigrantów z krajów środkowej i południowej Azji na próg Stanów Zjednoczonych. „Washington Times” donosi, że urzędnicy imigracyjni zidentyfikowali kilkunastu pochodzących z Bliskiego Wschodu mężczyzn, którzy przedostali się na granicę Stanów Zjednoczonych dzięki siatce przemytników z Brazylii, powiązanej z Meksykanami. W grupie przerzuconych mężczyzn znaleźli się Palestyńczycy, Pakistańczycy oraz Afgańczyk, który ma powiązania z Talibami oraz „był zamieszany w plany ataku, który miał mieć miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych lub Kanady”.

Pieniądze prane w Europie

Obawy związane z działaniami Hezbollahu w Ameryce Łacińskiej wzrosły po tym, gdy DEA ogłosiło w lutym, że szefowie tzw. grupy BAC (Business Affairs Component) „nawiązali kontakty biznesowe” z kartelami, na przykład z kolumbijskim Oficina de Envigado – ugrupowaniem „odpowiedzialnym za zaopatrzenie amerykańskich i europejskich rynków w duże ilości kokainy”. Zgodnie z doniesieniami DEA, kilku działających w Europie członków BAC zostało aresztowanych pod zarzutem przemytu narkotyków i prania brudnych pieniędzy, które planowano przeznaczyć na zakup broni oraz finansowanie działań bojówkarskich w Syrii.

DEA rozpracowała zawiłą siatkę kurierów pieniędzy, którzy przemycali duże sumy pieniędzy pochodzących z transakcji narkotykowych między Europą a Bliskim Wschodem. „Waluta płacona jest przemytnikom w Kolumbii”, informuje agencja, „natomiast znaczna część zysków pochodzących ze sprzedaży narkotyków dostaje się za pośrednictwem Libanu w ręce organizacji terrorystycznych, a konkretnie Hezbollahu”. Agencja poinformowała również, że w pracach dochodzeniowych brało udział siedem krajów, w tym Francja, Niemcy oraz Belgia.

Za najbardziej spektakularne DEA uznała aresztowanie w Paryżu libańczyków Mohamada Noureddina I Hamdiego Zahera, którym zarzuca się pranie brudnych pieniędzy dla Hezbollahu. W ciągu tygodnia poprzedzającego zatrzymanie Departament Skarbu zablokował ich wszystkie konta bankowe.

Iran głównym sponsorem

Agenci amerykańscy od dawna przyglądali się Hezbollahowi, ugrupowaniu islamskich szyitów. Jest on główną populistyczną partią polityczną Libanu, jednak istnieją dowody na powiązania grupy z atakami terrorystycznymi w różnych zakątkach świata, na przestrzeni ostatnich 25 lat, zwłaszcza w Izraelu. Departament Stanu uznał Hezbollah za organizację terrorystyczną w późnych latach 90, natomiast Iran uznano za wiodącego sponsora terroryzmu właśnie dlatego, że dostarczał broń dla Hezbollahu.

Ostatnie doniesienia DEA pojawiły się po wielu latach spekulacji na temat działań Iranu w Ameryce Łacińskiej. W odpowiedzi na naciski Republikanów, Departament Stanu przeprowadził analizę problemu w 2013 r. oraz opublikował raport, w którym stwierdził, że Iran nie wspierał aktywnych komórek terrorystycznych w Ameryce Łacińskiej, mimo znacznej liczby pracowników rządowych oddelegowanej do pracy w tym regionie, a Teheran posiadał tam słabsze wpływy niż pierwotnie sądzono.

Jednak byli urzędnicy DEA, tacy jak wspomniany już Michael Brown, były dyrektor od spraw operacyjnych, twierdzą, że aktywność Hezbollahu jest ogromna. Prezydent Obama podpisał w ubiegłym roku międzynarodową ustawę o przeciwdziałaniu finansowania Hezbollahu („Hizballah International Financing Prevention Act”) zezwalającą na szereg operacji, wliczając w to sankcje, mających na celu zablokowanie możliwości finansowania tej organizacji.

Brazylijski łącznik

Politolog Emmanuel Ottolenghi, były członek amerykańskiej Foundation for Defense of Democracies Demokracji, zwraca uwagę na „rozbudowaną siatkę wspierającą”, zwłaszcza w Brazylii, która stała się domem dla 7 milionów Libańczyków, w tym miliona szyickich muzułmanów. Z uwagi na to, że Hezbollah organizuje życie religijne oraz edukację w lokalnych społecznościach szyickich, wykazują się one dużą lojalnością względem tej organizacji, która następnie „przenosi tę lojalność na grunt interesów i odnosi z niej wymierne korzyści, na przykład rozwijając dzięki niej zorganizowaną przestępczość”.

Ottolenghi cytuje raport brazylijskiego „Globe” z 2014 r., w którym opisano powiązania pomiędzy Hezbollahem a organizacją przestępczą z Sao Paulo, Primeiro Comando da Capital, uważaną za jednego z największych eksporterów kokainy: „Kartele narkotykowe potrzebują pośredników, jak również wszelkiego rodzaju pomocników, żeby móc utrzymać szlaki przemytu w Kolumbii, Wenezueli oraz Ameryce Centralnej. Potrzebują również pomocy w przerzucie narkotyków do Afryki Zachodniej, etapie poprzedzającym podróż przez Saharę w kierunki Europy Zachodniej, oraz wsparcia przy praniu brudnych pieniędzy i zakupie przy tej okazji aparatury potrzebnej do produkcji”.

Oceń treść:

Average: 9 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Substacja: Benzydamina

Doświadczenie: MJ i alkochol ;]

Dawka: Extrakt z 2x Tantum Rosa umieszczony w pigułkach

Efekty: Zmiana Kolorów, rażące działanie jasnych/białych przedmotów, małe zmiany widzenia (poklatkowość, małe przewidzenia)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

większość dnia podekscytowanie, później, tuż przed, zaczęło się pieprzyć.

Witam. Piszę przede wszystkim po to, by podzielić się tym, co mnie spotkało. Wiem, że jest tu gro wiele bardziej doświadczonych osób, być może ktoś zechce się na ten temat wypowiedzieć, co bardzo by mnie ucieszyło. Czytałam trochę TR-ów na temat kodeiny, większość wielce zachęcających. Nigdzie nie zauważyłam opisu czegoś, czego sama doświadczyłam. Dodam jeszcze, że kilka dni zastanawiałam się nad opublikowaniem tego, przygotowywałam się psychicznie na totalne zjechanie i zrównanie mnie z ziemią za moją tępotę. Ale od początku...

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Popołudnie, idziemy z moją lubą do marketu zrobić zakupy na weekend. Proszę ją odrazu, żeby wstąpiła do apteki i kupiła za mnie Tantum Rosę ze względu na przeznaczenie tej substancji, wole żeby ona ją kupiła. Od tego momentu do końca tripa z częstotliwością mniej więcej raz na 2-3 h otrzymuję jakiś prześmieszny komentarz typu “Nie tędy droga, nie ten otwór” itp. Planuję zarzucić 2 saszetki, ale 3 biorę “na zaś”. Jak się okazało, nie było Tantum Rosa, ale zagraniczny zamiennik “Rosalgin”, bodajże z hiszpanii. Skład identyczny.

  • LSD-25
  • Tripraport

Otoczenie stanowi stuletnia drewniana chata obok lasu w niewielkiej wsi. Drewno, dziury po kornikach i wspinające się po ścianach pająki. Za oknem noc z pełnią księżyca. Nastawienie na brak działanie substancji i zwyczajną spokojną noc...

Około 23 po przeżuciu kartoników, ułożyliśmy się do łóżek i czekaliśmy, aż zacznie się seans, lub okaże że substancja wywietrzała. Rozpoczęło się od delikatnych skurczy mięśni. Były to jakby spięcia, które zacząłem interpretować z tym że może mi być zimno, z tą różnicą że nie czułem w ogóle chłodu. Czułem tylko, jak niektóre mięśnie mojego ciała spinają się, a serce zaczyna bić szybciej. Wkrótce pojawiły się pierwsze symptomy, które sugerowały że substancji było dość daleko od wywietrzenia… 

randomness