Moda na niszczenie ciała i zabijanie duszy

W sam raz na niedzielę - cudownie kuriozalny tekst o ayahuasce zaczerpnięty z Polonia Christiana :)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polonia Christiana
Marcin Jendrzejczak

Odsłony

1241

„Standardowe” narkotyki tracą w Polsce popularność. Nie dają już satysfakcji zmęczonym wielogodzinną harówką pracownikom korporacji, psychofanom zdrowego jedzenia czy snobistycznym entuzjastom obcych wierzeń. Media donoszą o nowym w nadwiślańskiej rzeczywistości specyfiku. To ayahuasca. Narkotyk proponowany przez samozwańczych czarowników pozwalać ma na kontakty z duchami oraz wywoływać… wymioty.

Wedle oficjalnej, racjonalistycznej narracji, ayahuasca to „dopalacz”. Jak pisze na łamach „Newsweeka” Wojciech Cieśla, pozwala on na wychodzenie z ciała, podróżowanie poza siebie i uruchamianie nieznanych sił. Do mózgu trafiają niebezpieczne substancje mogące wyrządzić trudne do przewidzenia szkody.

Narkotyk pochodzi z puszczy amazońskiej. Sporządzenie go samodzielnie przez mieszkańca Polski jest, delikatnie mówiąc, utrudnione. Dlatego konieczna jest znajomość z „szamanem”. Samozwańczy szamani z Peru, ale czasem też z Polski, nie tylko ułatwiają zdobycie preparatu, lecz także interpretują wizje uczestników sesji. Substancje z jakich składa się preparat są często nielegalne. Jednak „szamani” znają sposoby na obejście prawa, modyfikując skład substancji. I tak mało kto się zorientuje.

Narkotyk to dla wielu sposób na „oczyszczenie” – informuje „Newsweek”. Owe „oczyszczenie” bywa rozumiane całkiem dosłownie. Niezbędnym atrybutem uczestnika „sesji” konsumentów brązowego płynu jest miska do wymiotowania. Wydalanie w ten sposób pokarmu zdaje się być elementem „oczyszczenia”. Chciałoby się rzec – każdy ma takie oczyszczenie na jakie zasługuje. Grzeszny człowiek potrzebuje ulgi, a po odrzuceniu Bożego Miłosierdzia szuka jej w inny, tyleż dziwny, co obrzydliwy sposób.

W sesjach uczestniczy od kilkunastu do dwudziestu kilku osób. Są wśród nich młodzi wykształceni z wielkich miast, a także najróżniejszej maści specjaliści od zdrowego żywienia czy religii Wschodu. Podawany zazwyczaj w plastikowych butelkach płyn konsumują pod przewodnictwem „szamanów”.

Duchowa śmierć

Na stronie ayahuasca.net.pl czytamy o „bogini (g)AYA”. To od niej pochodzi nazwa specyfiku. Twórcy przedstawiają ją jako należącą do panteonu bóstw. Jej „domeną” jest tworzenie i ożywianie świata materialnego, a także wpływ na pory dnia i roku oraz ludzkie losy. „My, ludzie, jako dzieci Ziemi mamy dostęp do tych samych częstotliwości, co ONA i w najbliższym czasie - podobno - mamy je osiągnąć. Z jej pomocą możemy odkryć, że też jesteśmy bogami, tylko... zapomnieliśmy o tym” – czytamy na prowadzonej przez „szamankę” Aldonę Mironski stronie.

„Szamanka” ubolewa nad zaliczeniem substancji do grupy narkotyków I-N – najbardziej niebezpiecznych, na równi z heroiną. Pisze, że jej teksty nie mogą zostać uznane za namawianie do konsumpcji nielegalnych substancji. W te quasi-prawne notki oczywiście trudno uwierzyć w świetle publikowanych tam treści.

Policzek wymierzony Stwórcy

Za używanie tej substancji można nie tylko trafić do więzienia, ale także w jeszcze gorsze miejsce. Tego typu praktyki stanowią bowiem jawną kpinę wobec Pierwszego Przykazania. Pośrednio przyznaje to sama „szamanka” pisząc o blokadach utrudniających związane z ayą przeżycia. Do tych blokad zalicza „obietnice wierności jednemu Panu, śluby czystości i cnoty, milczenia lub posłuszeństwa, deklaracje wiary w jednego tylko Boga i tylko w jeden sposób”, złożone w „poprzednich inkarnacjach” (sic!).

Moda na ayahuasca jest więc jeszcze gorsza, niż moda na najtwardsze nawet narkotyki, znane Polskim organom ścigania już wcześniej. Te wprawdzie również są niebezpieczne dla ciała, ale zażywający je nie dopuszczają się bałwochwalstwa. Konsumpcja „aya” to wyraźny powrót do prymitywnych wierzeń pogańskich przez ludzi uważających się za nowoczesnych obywateli świata. To wreszcie wystawianie swej duszy na śmiertelne niebezpieczeństwo w imię iluzji.

Oceń treść:

Average: 3.9 (15 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Damiana
 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne
 • Tytoń

Dzionek był przepiękny, humor też. Jedynie zmęczenie to minus.

Do czytania poniższego tekstu najlepiej puścić sobie tę składankę https://www.youtube.com/watch?v=eu_MZy84dUc - w dziwny sposób nadaje płynności i pozwala mi się utożsamiać z sobą z tamtej chwili, kiedy to piszę. Może i wam nada rotacji.

>>>Jak doszedłem do tego stanu<<<<

[Przejdź od razu do nagłówka "Uderza!", jeśli się śpieszysz ;)]

 • Pierwszy raz
 • Psilocybe Cubensis Golden Teacher

Podekscytowanie; Dom Babci; Trip z Przyjacielem i Dziewczyną; Waga: 65kg

   Spis treści:

 • Dekstrometorfan
 • Tripraport

nuda, matura za pare dni, troche stresu, troche wykluskowania mózgu, w głośnikach tool i coverge, siedze sam w domu, średnio wyspany, lekko zmęczony.

Piękny dzień, pogoda dopisuje, a ja za 5 dni zaczynam matury. Wkurwiony chodze i im bliżej do matury tym bardziej chce mi się melanżować i walić wszystko co popadnie - zastanawiam sie co będzie po maturach. Dużo ludzi by powiedziało, że nie mam się czym przejmować, no ale mam, bo dostać się i utrzymać na polibudzie w warszawie to nie jest banał, na pewno nie dla mnie. K'woli ścisłości kieruję się na technologię chemiczną, co może pozwoli mi w przyszłości bawić się z ekstrachowaniem różnych substancji, kiedy będę miał dostęp do sprzętu laboratoryjnego.

 • Kodeina
 • Opium
 • Pierwszy raz

Byłem ciekawy nowej substancji której jeszcze nie miałem okazji doświadczyć

Próbowałem już wiele rzeczy ale koda jakoś nie trafiła do tej pory do mojego organizmu, to stwierdziłem, że czas spróbować. Dzień wczesniej kupiłem sobie syropek Thicodin wracając z korków z chemii objeżdżając kilka aptek bo nigdzie nie mieli. Wkurwiony, że znalezienie tego zajęło mi tyle czasu, wróciłem sobie do domu, i łyknąłem ze spritem ale nic mnie nie zrobiło. Stwierdziłem, że no kurwa tak szybko się nie poddam, no i dnia następnego czyli dzisiaj jak to pisze w moje rączki trafiło opakowanie Antidolu 15.

19:00 

randomness