Już jedna dawka grzybów psylocybinowych powoduje „znaczne” zmniejszenie objawów ciężkiej depresji

Ludzie z poważną depresją doświadczyli „znaczącej, trwałej poprawy” w swoich objawach po jednorazowej dawce psylocybiny – wynika z nowego badania opublikowanego przez American Medical Association (AMA).

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

200

Ludzie z poważną depresją doświadczyli „znaczącej, trwałej poprawy” w swoich objawach po jednorazowej dawce psylocybiny – wynika z nowego badania opublikowanego przez American Medical Association (AMA).

Badanie nad psylocybiną i depresją

Zespół 18 badaczy z takich instytucji jak Uniwersytet Yale, Johns Hopkins University, NYU Langone Center for Psychedelic Medicine oraz San Francisco Veterans Affairs Medical Center, przeprowadził randomizowane badanie kliniczne z udziałem 104 dorosłych osób z głębokim zaburzeniem depresyjnym (MDD).

Badanie, które ukazało się w Journal of the American Medical Association (JAMA) w czwartek, obejmowało podawanie ludziom z MDD 25mg syntetycznej psylocybiny w 11 różnych klinikach na terenie USA i monitorowanie zmian w objawach przez sześć tygodni.

Skuteczność psylocybiny

W ciągu ośmiu dni pacjenci, którzy przeszli terapię z użyciem substancji psychodelicznych, połączoną z sesjami psychoterapii, zgłaszali zredukowane objawy depresji, które „utrzymywały się przez okres obserwacji 6 tygodni bez osłabienia efektu”.

Psylocybina podawana z wsparciem psychologicznym wiązała się z szybkim i trwałym efektem antydepresyjnym, mierzonym jako zmiana w punktacji objawów depresyjnych w porównaniu z aktywnym placebo.

Skala oceny depresji Montgomery-Åsberg (MADRS)

Jednym z użytych narzędzi był MADRS, który mierzy nasilenie objawów depresyjnych w skali od 0 (najniższy poziom depresji) do 60 (najwyższy poziom depresji).

Przed rozpoczęciem leczenia średni wynik dla uczestników wynosił około 35. Grupa, która otrzymała psylocybinę, zauważyła znaczący spadek objawów do ósmego dnia, a ostatecznie ich wyniki spadły średnio o 19 punktów pod koniec badania. Średni wynik dla grupy placebo spadł tylko o około siedem punktów.

Psylocybina także poprawiła funkcjonowanie psychospołeczne w porównaniu z placebo – stwierdzili badacze. „Leczenie psylocybiną wiązało się z poprawą w różnych badaniach eksploracyjnych, w tym zredukowanym nasileniem ogólnych objawów choroby, lękiem oraz samodzielnie zgłaszanymi objawami depresyjnymi, a także poprawą jakości życia.”

„Terapia psylocybiną nie wykazała znieczulenia emocjonalnego obserwowanego przy standardowych lekach przeciwdepresyjnych”, co oznacza, że terapia psychodeliczna nie powodowała uczucia odrętwienia czy apatii. Co więcej, terapia psychodeliczna nie spowodowała żadnych poważnych działań niepożądanych.

Nie wystąpiły poważne działania niepożądane związane z leczeniem.”

Te odkrycia dodają dowodów, że psylocybina – podawana z wsparciem psychologicznym – może być obiecującą formą leczenia osób z głębokim zaburzeniem depresyjnym – stwierdzili autorzy badania.

To tylko jeden z najnowszych przykładów badań wskazujących na terapeutyczne zastosowania substancji psychodelicznych, w miarę jak ustawodawcy i orędownicy na całym świecie dążą do legalizacji psychodelików.

Na przykład analiza opublikowana w czerwcu przyniosła nowe spostrzeżenia na temat mechanizmów, dzięki którym terapia z użyciem substancji psychodelicznych pomaga ludziom borykającym się z alkoholizmem.

Kolejne badanie opublikowane wcześniej tego miesiąca wykazało, że podanie niewielkiej dawki MDMA w połączeniu z psylocybiną lub LSD może zmniejszyć uczucia dyskomfortu, takie jak poczucie winy i strach, które czasami są skutkami ubocznymi spożywania tzw. magicznych grzybów czy samego LSD.

Na poziomie federalnym Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków (NIDA) niedawno rozpoczął składanie wniosków o serię badań mających na celu zbadanie, jak substancje psychodeliczne mogą być używane do leczenia uzależnienia od narkotyków, planując przeznaczyć 1,5 miliona dolarów na wsparcie odpowiednich badań.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Tripraport

nothing

  • 4-ACO-DMT
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Lekkie zmęczenie fizyczne jak i emocjonalne. Przez trzy dni gościliśmy u siebie ojca Kosmo i jego partnerkę. A, że goście to byli zabawowi to i lały się oporowe ilości browarów, a Akodin z Thiokodinem sypały się garściami. Mój organizm przyjął to nadzwyczaj dobrze, a nawet tego wyczekiwał, hehe. Nie mam swobodnego dostępu do ww. substancji. I bogu dzięki. Jedynymi efektami ubocznymi nadmiernego, bądź co bądź, eksploatowania organizmu, była lekka zgaga i niewyspanie, z powodu dzwięków wydawanych przez mojego teścia, kiedy śpi. Przypominają pracujacy kombajn. Decyzja o wrzuceniu tryptaminy była spontaniczna. Reasumując: stan fizyczny: 7 na 10, psychiczny: 9 na 10. Czułam kompletny luz i świadomość, że nic nie ciąży mi nad głową i pierwszy raz od jakiegoś czasu wszystko układa się po mojemu, nawet bez mojej ingerencji.

  Opisywany trip miał miejsce wczoraj, czyli trzeciego maja. Cały dzień (właściwie to tydzień) obfitował w dosyć intensywne przeżycia. Do tego w ostatnim miesiącu pobijam rekordy w częstotliwości jedzenia DXM w dawkach antydepresyjnych. A jak wielu z Was zdaje sobie sprawę, poprzeczkę zawiesiłam sobie wysoko. Ostatnim psychodelikiem jaki przyjmowałam było 2c-t-4 tydzień wcześniej, co w moim przypadku nie powinno mieć wpływu. Poprzednim razem przyjęłam 25 mg 4-aco-dmt i 300 mg DXM.

  • Grzyby halucynogenne


nazwa substancji: grzyby halucynogenne prosto z samiusieńkich gór.


poziom doswiadczenia: marihuana bardzo baaardzo czesto, połówka kwasu, kilka dropsów i jakieś próby z apteką. grzyby 1 raz.


dawkowanie: idealne dla mnie 35 dorodnych sztuk metoda żuchlania.


set&setting: maksymalne podniecenie poplatane z poddenerwowaniem.


miejsce: mieszkanie znajomych całe do dyspozycji.

  • 2C-E
  • Damiana
  • Heimia salicifolia

mój pokój, chat na forum dopalacze, muzyka, słuchawki i ogólnie pozytywne nastawienie, później własny świat

Trip pisany od początku do końca na fazie, teraz jest godzina 12:40, zarzuciłem 25mg 2C-E doustnie, rozmawiam na chacie na forum oraz słucham muzyczki (trance i jakiś pop póki co). Raport będzie stale aktualizowany

13:12 – Pierwsze przyjemne efekty, mordka się cieszy i muzyczka tak pięknie gra, wyczuwalne słabe pobudzenie, ogólnie czuję że będzie konkretna faza. Jest fajnie i sympatycznie, czuję ciepło.