Handel dopalaczami. Będą kontrole sklepów i kupujących

Plakaty w gimnazjach, nowa ustawa, kontrole policji. Tak łódzka lewica planuje walczyć z dopalaczami.

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Łódź

Odsłony

4557

Plakaty w gimnazjach, nowa ustawa, kontrole policji. Tak łódzka lewica planuje walczyć z dopalaczami. Nieprzypadkowo radni lewicy konferencję prasową zorganizowali na ul. 6-go Sierpnia. To właśnie tu jest "zagłębie" sklepów z coraz popularniejszymi dopalaczami. Radni Małgorzata Niewiadomska-Cudak, Jarosław Berger i Tomasz Trela mieli dla dziennikarzy jedną informację: coś z tymi dopalaczami trzeba zrobić.

Pretekstem do spotkania była śmierć 24-latka ze Zgierza, którego znaleziono martwego przed jednym z łódzkich klubów. Według informacji "Gazety" chłopak miał przy sobie puste opakowania po dopalaczach. Prokuratura cały czas czeka na szczegółowe wyniki sekcji zwłok, by wykluczyć lub potwierdzić, czy to właśnie dopalacze przyczyniły się do jego śmierci.

- Te substancje mogą zabijać. Już w maju wydrukujemy i rozwiesimy w łódzkich gimnazjach i szkołach ponad gimnazjalnych plakaty informujące o szkodliwości dopalaczy - mówiła radna Niewiadomska-Cudak. - Być może to uświadomi młodym ludziom szkodliwość sięgania po tego rodzaju substancje.

Dlaczego te plakaty ma rozwieszać lewica? Nie wiadomo, bo plakat jest pomysłu Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i akcja informacyjna jest finansowana przez państwo.

- To nie wszystko - dodawał radny Trela. - Jako lewica wniesiemy do Sejmu projekt ustawy, który pozwoli ukrócić handle dopalaczami. Proponujemy w nim, by zamrozić sprzedaż tego typu substancji na 18 miesięcy, by w tym czasie przeprowadzić ich dokładne badania. To pewnego rodzaju fortel prawny, ale naszym zdaniem pożyteczny.

Z kolei Jarosław Berger zapowiedział, że choć sprzedaż dopalaczy jest legalna, policja w najbliższych dniach rozpocznie "nietypowe kontrole". Na czym miałyby polegać - tego zdradzić nie chciał. Niewykluczone, że policjanci rzetelniej przyjrzą się kupującej dopalacze młodzieży. Zaproszony przez lewicę Paweł Zyner, właściciel restauracji Anatewka sąsiadującej ze sklepami dopalaczowymi nie ma złudzeń.

- Widzę to codziennie. Dzieciaki proszą starszych, by im coś kupili, palą, łykają, potem wsiadają na rowery lub odjeżdżają samochodami. To nienormalne, co się dzieje na tej ulicy. Radni lewicy zapowiadają, że zrobią wszystko, by sklepy z dopalaczami zniknęły z centrum Łodzi. Jak zamierzają to zrobić? Tego nie zdradzili.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

stefan (niezweryfikowany)
<p>Boże, przyszło nam żyć w czasach totalitarnych. Policja będzie przeprowadzać "nietypowe" kontrole "groźnych ćpunów". Wszyscy wiemy jak takie kontrole będą wyglądać: klasyczne trzepanie i zgnojenie. Głupie nasze państwo, pierdoli się z dorosłymi ludźmi którzy chcą czegoś innego niż wlewanej nam strumieniami do gardeł wódki - w pełni "bezpiecznego" środka, od którego przecież nikt jeszcze nie umarł! Hipokryzja w "wolnym" kraju. Trzymanie ludu za pysk. Zgnojenie. Kontrola. Zniewolenie. Nie chcemy takiego państwa.</p>
JA To JA (niezweryfikowany)
<p>popieram stefana :D</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Brawo&nbsp; Wreszccie jakieś normalne kroki!!!! Jak najszybciej powinno się wprowadzić tą ustawe o 18 m-c badaniu substancji zanim zostaną wprowadzone do obiegu. To co jest teraz to po prostu zgroza ,żeby dzieci mogły legalnie narkotyki kupować. A wam radze lepiej zacznijcie znaczki kolekcjonować. Lepiej to wpłynie na wasz rozwój i nie bedzie takich głupot wypisywać. Szkoda mi Was bo nie zdajecie sobie sprawy z waszej&nbsp; choroby- NARKOMANI I!!!</p>
euzebiusz (niezweryfikowany)
<p>I pomyśleć, że wciąż są idioci gotowi głosować na SLD, bo jest najbardziej "liberalną" partią. Następny krok "polskiej lewicy" - obowiązkowa religia na maturze i kastracja homoseksualistów.</p>
''PROD! (niezweryfikowany)
<p>Bo polska jest i jeszcze długo będzie 100 lat za murzynami....</p>
Polski Polak (niezweryfikowany)
<p>Jedni obiecują legalizację narkotyków inni że nie będzie nic i niczego ;D</p>
Angelloo (niezweryfikowany)
<p style="text-align: left;">'Jako lewica wniesiemy do Sejmu projekt ustawy, który pozwoli ukrócić handle dopalaczami. Proponujemy w nim, by zamrozić sprzedaż tego typu substancji na 18 miesięcy, by w tym czasie przeprowadzić ich dokładne badania.'</p><p style="text-align: left;">&nbsp;</p><p style="text-align: left;">no,życzę im powodzenja,bez kitu ciekaw jestem jak określą 'tego typu substancje'.w końcu dopalacze to produkty kolekcjonerskje,no chyba że państwo zamjerza zabrac się do dupska przy okazji,dla przykładu,filatelistom.gruby typ,odnoszę wrażenje jakby się wczoraj urodził,wykazuje się taką znajomością tematu że pała nje siada</p><p style="text-align: left;">&nbsp;</p><p>'Choć sprzedaż dopalaczy jest legalna, policja w najbliższych dniach rozpocznie "nietypowe kontrole".'</p><p>&nbsp;</p><p>ciekawe,wpadną,spuszczą wpjerdol pracownikom,wyjdą...?</p><p>&nbsp;</p><p>nje wygrają z dopalaczami.albo zalegalizują,albo spokoju nje będzie.cały ferment dotyczący dopalaczy jest spoko,myślę że to jest pjerwszy krok do legalizacji.a i same smarty/njesmarty też się przydają njeraz i nje dwa,zwłaszcza w trójmjeście gdzie baku za 30(powagi trochę!)...</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Państwo totalitarne, plakaty w szkołach? Z chęcią, jeśli dodatkowo zamieszczą skutki zażywania alkoholu. Te substancje mogą zabić? Czy ten pajac wie od jakich używek umierają najwiecej ludzi? Tyton alkohol.&nbsp;</p><p>Nigdy nie zaglosuje na lewice, tacy wolnościowcy haha. Liberalni jak PO ;)</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


300 mg DXM + 2 buchy MJ :D
16.02.05r.

  • Grzyby halucynogenne
  • Inne
  • Marihuana
  • Tripraport

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie był to mój pierwszy kontakt z psylocybina. Rok temu testowałem na sobie kołpaczki. Prawda jest, że mają śladowe ilości psylo, ale w większej ilości dają bardzo ciekawe efekty, ale do rzeczy...

W miniony weekend postanowiłem sprawdzić, jak działają Holenderskie magiczne trufle. Te, które przyjąłem w swoje ciało nosiły nazwę „Atlantis".
15 gram trufli, które to swoim wyglądem przypominają rodzynki w czekoladzie, a smakiem orzechy.

  • Bad trip
  • Kannabinoidy
  • Marihuana

Niekorzystne

Siemano. Mam dla was kolejną porcję pamiętniko-podobnych wynurzeń amatora psychonauty ^^

Będą tu opisane dwie przygody- jedna była jedwabnym spacerkiem ku przyjemności, druga bezwzględną, jakże prostą konfrontacją z cieniem i złem. Piękny przykład dwulicowego działania psychiki =)

TRIP PIERWSZY (Jasny i milutki)

Zioło miałem ładne i pachnące, myślałem iż to czyścioch. A, jak dowiemy się potem, okazuje się, że to raczej natural maczany w laboratoryjnym THC.

 

  • MDMA
  • Pierwszy raz

Okoliczności bardzo sprzyjające, jeden z najlepszych jak dla mnie festiwali elektronicznych w Polsce w bardzo przyjemnym mieście nad Wisłą. Piękne miejsce, świetnie wspominam, plaża, woda, pięknie podświetlony most, świetnie światła, muzyka... Zażycie było już wcześniej przemyślane i planowane, nastrój podekscytowania połączonego ze strachem (uczucie ścisku w żołądku).

Piękny ciepły, letni wieczór, duży festiwal w pięknym miejscu, docieramy z grupką znajomych na miejsce, lekko podchmielona i już dobrze upalona cieszę się jak dziecko na myśl,że przede mną piękne chwile w pięknym miejscu z piękną ekipą! Jedynie lekkie obawy przed pierwszym zażyciem MDMA czasami sprawiają, że zastanawiam się czy powinnam. (Słabe tripy znajomych, których byłam świadkiem, lęk, niepokój i przerastająca bombka z braku wiedzy na temat dawkowania). Znajomi uspokajają mnie. 

randomness