REKLAMA
111 rocznica urodzin Alberta Hofmanna!

... bo jakże moglibyśmy o tym nie napisać? :)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Redakcja [H]

Odsłony

1375

Jako Redakcja Hyperreala z najoczywistszych względów nie możemy nie wspomnieć o tym, że 111 lat temu urodził się Albert Hofmann — nie tylko chemik, odkrywca i badacz LSD oraz wielu innych substancji psychodelicznych, ale także po prostu mądry człowiek, o którym można chyba powiedzieć, że dał wzór wszystkim tym, którzy do potencjału psychodelików podchodzą dziś bardziej refleksyjnie i racjonalnie. W odróżnieniu od kontrkulturowych guru i wszelkich tyleż entuzjastycznych co samozwańczych reformatorów i mistyków, Hofmann proponował podejście wyważone, oparte o możliwie rzetelny rachunek zagrożeń i korzyści, co w niczym nie ujmowało mu głębi duchowej i na pewno nie miało nic wspólnego z oschłością i zimnym racjonalizmem – o czym możecie się przekonać czytajac wuwiady z Nim, tudzież zaglądając do Jego książek, wystarczy tu choćby rzucić okiem na mocno osobisty wstęp do "LSD. Moje trudne dziecko".

Ten skromny facet niewątpliwie zmienił świat — niektórzy powiedzieliby wręcz, że otworzył przed nami nowe – i wygląda na to, że to, jak bardzo ta zmiana okaże się znacząca, może wyjść w praniu (tudzież skanach fMRI i MEG) już niebawem. Kto wie, z jaką wiedzą na temat działania i zastosowań LSD zastanie nas kolejna rocznica Jego urodzin?
Oceń treść:

Average: 9.8 (18 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

marihuana - pierwszy raz


  • Inne
  • Pierwszy raz

Testowałem sam, we własnym pokoju w bezstresowy wolny dzień. Testowane zaraz po odebraniu tego z poczty. Nastawienie to chęć sprawdzenia jak to działa.

 Timetable

[13:25 => T=0min]Przyjęte  donosowo  ~50mg Hydroksytropakokainy.

[T+2min]W gardle czuć spływ, potem już tylko czuć podrażnienie gardła, żadnych nieprzyjemności ani bólu w nosie, nos lekko znieczulony.

[T+4min] Zaczyna się peak. Podniesiony nastrój, przyjemna stymulacja, działanie naprawdę podobne do koki.

[T+5min] Ból brzucha, lekkie znieczulenie w gardle, lekki ściskający tępy ból w miejscu spływu, znieczulone gardło jak po MXE lub koko.

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

set: wolne, kolejny dzień ujaranej zmuły przed TV z moim mężczyzną, ostatnio lekki dołek psychiczny setting: w chuj fajny las

Powietrze dzisiaj jakieś inne, bardziej niż zwykle chce się czuć je w płucach. Dopieszczamy jeszcze atmosferę nutą cytrusowego dymu i zgodnie wsiąkamy głębiej w kanapę.   

  • Kodeina
  • Retrospekcja

Zaczęło się od ciekawości.

„Pieprzony świat. I my – przywiązujący sobie kamienie do stóp, wypływając na głębokie wody”

I apteki. Mijamy je codziennie. Każdego dnia przebywam ten sam zapętlony spacer – Z domu na przystanek, z przystanku do miasta. I do szkoły. I każdego dnia przechodzę co najmniej obok kilku.

randomness