Wiadomości TVP

Zapis informacji o nie karaniu posiadania narkotyków na własny użytek, Wiadomości TVP, 21.01.2005.

Tagi

Źródło

Dariusz Ociepa, Wiadomości 21.01.2005.
Opracowanie by krzepi.

Odsłony

2150

Zapis informacji o nie karaniu posiadania narkotyków na własny użytek, Wiadomości TVP, 21.01.2005.

PREZENTERKA - Dorota Gawryluk: (na ilustracji: dłonie skręcające blanta i napis: "NIELEGALNE?"):
- Jeśli Ministerstwu Zdrowia uda się zrealizować swoje plany, posiadanie nieznacznej ilości narkotyków nie będzie już karalne. Projekt zmian nie precyzuje jednak, jaką dokładnie ilość narkotyków będzie można posiadać, nie dzieli też narkotyków na miękkie i twarde.

REPORTER: (dłonie zręcznie przygotowujące skręta przewijające się z obrazkami z jakiejś - jak sądzę - kliniki)
-Gdyby ten mężczyzna przygotowujący niewielkiego skręta dostałby się dziś w ręce piolicji miałby duże kłopoty. Obowiązujące od 4 lat przepisy za posiadanie najmniejszej dawki narkotyków przewidują nawet karę więzienia. Gdyby projekt przygotowany przez ministra zdrowia wszedł w życie, mężczyzna palący tego małego skręta mógłby spać spokojnie.

MINISTER BALICKI:
-Karać trzeba i ścigać przestępców, handlarzy narkotyków - tych, którzy zajmują się narkobiznesem, a nie ich ofiary.

REPORTER:
-Do takiego wniosku doszedł minister zdrowia po licznych doniesieniach o losie narkomanów, którzy ze swoim nałogiem trafili za kratki. Adam Nyk zajmujący się terapią uzależnionych przyznaje, że więzienie takich osób mija się z celem. Jego zdaniem nowe przepisy to krok w dobrą stronę, bo narkomanom potrzebne jest leczenie a nie kary.

ADAM NYK (w podpisie: Ośrodek Pomocy Uzależnionym)
-Osoba, która została złapana z małą ilością narkotyków nie będzie pozostawiona sama sobie. Państwo się będzie nią interesować - daje jej propozycję podjęcia leczenia.

REPORTER:
-Takie argumenty nie przemawiają do Małgorzaty Zielicz. Jako dyrektor jednego z warszawskich liceów nie wie, w jaki sposób odróżnić narkomana od krążących wokół szkół dilerów. Boi się, że ci z małą ilością narkotyków będą teraz bezkarni.

Małgorzata Żuber-Zielicz (w podpisie: Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie)
-Na terenie szkoły i w obrębie, być może, szkoły - nie wiem - stu, trzystu, czterystu, pięciuset metrów każda osoba, która się pojawi z narkotykiem powinna być karana.

REPORTER (marihuana wysypywana z woreczka na stół, a następnie palona w zgrabnej fajeczce)
-Ale proponowane przepisy nie przewidują żadnych kar za nieznaczne ilości narkotyków, choć ich posiadanie będzie cały czas nielegalne. Zdaniem dr Moniki Płatek to dość rzadka konstrukcja prawna, ale w tym przypadku uzasadniona.

Dr Monika Płatek (w podpisie: Wydział Prawa UW)
-Kodeks karny przewiduje sytuację odstąpienia od wymierzenia kary w warunkach, w których wymierzenie kary jest bezsensowne.

REPORTER:
-Tomasz Piątek, któremu udało się wyjść z nałogu, zwraca uwagę na to, że w projekcie nie mówi się, co to znaczy "nieznaczna ilość". Widzi jednak też dobre strony nowych przepisów.

Tomasz Piątek:
-W ten sposób policja będzie musiała ścigać grube ryby - dilerów, którzy operują większymi ilościami, bo do tej pory łapali zwykłych narkomanów, aresztowali ich za posiadanie małej ilości i odhaczali to w statystyce jako kolejne zwycięstwo w walce z mafią narkotykową.

REPORTER (fota z białym proszkiem)
-Czeka nas zatem kolejna dyskusja o karaniu za posiadanie narkotyków.

REPORTER - PODSUMOWANIE: Przepełnione więzienia z całą pewnością nie są dobrym miejscem dla pogrążonych w nałogu narkomanów. Pytanie tylko jak odróżnić, czy przyłapany na posiadaniu niewielkiej ilości narkotyków to diler, czy narkoman.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Ciepła niedziela, natłok myśli i trochę problemów. Towarzystwo najwspanialszego przyjaciela pod słońcem, kompana większości podróży.

Wszechświat tkanek, komórek, białek, bakterii, organelli - zlepka efemerycznych procesów i incydentalnych zderzeń atomów tworzy najbardziej wyrafinowany mechanizm, jaki można sobie tylko wyobrazić! Jesteś sztuką. Jego wymyślność tworzy złudne poczucie kontroli, daje Ci podstawy, żebyś mógł myśleć, że to Ty jesteś Panem. Nic głupszego, jesteś obserwatorem! Twoje skomplikowane ciało okazuje Ci łaskę, dając poczucie, że istniejesz. To właśnie jest piękne. To sztuka. Ezoteryka. Tajemnica. A wszystko po co?

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Cicha spokojna wieś, 30 km za miastem. Grono przyjaciół. Bardzo pozytywne nastawienie.

 

  • Bad trip
  • LSD-25

Totalny spontan przed zarzuceniem, rozluźniony alkoholem i skrętami.

W lecie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej odwiedziłem swoje ulubione miasto. 
Akurat odbywał sie mecz Holendrów z Hiszpanami, wraz z moim kuplem poszliśmy do knajpy do jego znajomych wspólnie obejrzeć mecz. A że na boisku działo się sporo, wlałem w siebie pare litrów piwska.
Po meczu jednak było nam mało więc udaliśmy się zapalić jointa i coś jezscze wypić do mieszkania jednego ze znajomych.
Na miejscu poznałem kilku ludzi, zaczęliśmy dalej pić, palić i od słowa okazało się, że jeden z nich posiada kwasy.

randomness