REKLAMA




frodo - blog

Zawsze ktoś za mnie płaci - wywiad z Ole Nydahl

Muszę tak kontrolować sytuację, żeby buddyzm nie wyglądał głupio Ole Nydahl - ur. 19 marca 1941 r. w Danii. Jest jednym z pierwszych ludzi Zachodu wykwalifikowanych jako lama i nauczyciel medytacji w szkole Karma Kagyu. Założyciel ponad 500 świeckich ośrodków medytacyjnych w Europie, Rosji i USA. Regularnie odwiedza Polskę, gdzie założył ponad 50 ośrodków buddyzmu Diamentowej Drogi Ośrodek buddyjski w Kucharach. Prawie półtora tysiąca zainteresowanych przyjechało na kurs, który prowadzi lama Ole Nydhal - pierwszy zachodni uczeń XVI Karmapy, wielki propagator buddyzmu Diamentowej Drogi.

Kamera wypatrzyła, jak zażywał narkotyki

30- letni Dariusz M. sądził, że jeśli ukryje się w budce telefonicznej, nikt nie dostrzeże, co tam robi. Nie przewidział jednak, że jest obserwowany przez kamery miejskiego monitoringu. To dzięki nim policjanci tak szybko mogli zainterweniować i zatrzymać mężczyznę, który miał przy sobie heroinę. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Dochodziła godzina 23:30, kiedy policjanci z Pragi Południe zostali skierowani przez operatora na skrzyżowanie ulic Targowej i Alei Zielenieckiej.

Ayahuasca - moda na legalny trip w Kalifornii

Płacisz 200 dolarów i masz legalny odjazd. W Kalifornii modzie na amazońską roślinę o nazwie Ayahuasca uległy już gwiazdy Hollywood. Ma smak przypominający zgniły las, stare skarpetki albo nawet ściek. Trudno ją przełknąć, powoduje czasem wymioty, ale liczy się to, że eliksir z liści amazońskiej rośliny Ayahuasca powoduje odmienne stany świadomości i przenosi w światy, w których rządzą mistyczne stwory. Całkiem legalnie. Specjalne sesje przyciągają w Stanach Zjednoczonych coraz więcej chętnych. Odbywają się przy blasku świec w domach, studiach jogi czy nawet pod chmurką.

Hipertyreoza i Ecstasy może być fatalnym połączeniem

Odwołując się do badań opublikowanych w czerwcowym wydaniu Journal of Forensic Sciences, hipertyreoza i/lub choroba Gravesa-Basedowa może być czynnikiem w fatalnych reakcjach na ecstasy (3,4-metylenodioksymetamfetamina, MDMA)[aktualnie ecstasy nie równa się MDMA - skład tabletki może obejmować szerokie grono substancji - przyp. tł.], popularny i nielegalny "narkotyk klubowy". Zgony związane z ecstasy, które są raczej rzadkie, zazwyczaj powodowane są przez nadmierny wzrost temperatury ciała, zwany hipertermią.

Kolejne ciosy wrocławskiego CBŚ wymierzone w „narkotykowy biznes”.

Policjanci wrocławskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego ustalili, że na terenie Wrocławia powstała i działa grupa przestępcza zajmująca, się obrotem na hurtową skalę środkami odurzającymi w postaci amfetaminy, kokainy, heroiny, tabletkami ecstasy oraz produkcją (podrabianiem) i dystrybucją alkoholu w postaci markowych wódek. Członkowie tej grupy jako tzw. „hurtownicy” zdominowali praktycznie w ostatnim czasie wrocławski rynek narkotykowy, oferując jednocześnie do sprzedaży po bardzo atrakcyjnych cenach podrobiony alkohol renomowanych marek.

Łóżka wytrzeźwień dla dzieci

Pijane małolaty to już prawdziwa plaga. Największy problem sprawiają muskularni, łysogłowi nastoletni chłopcy. W Szczecinie w szpitalu przy ul. Wojciecha powstanie miejsce, gdzie będą trzeźwieć pod okiem krzepkich sanitariuszy i toksykologa - To nie tylko nasz problem, ale całej Polski. Takich dzieci jest coraz więcej. Dlatego zgadzamy się na stworzenie przy oddziale pediatrycznym łóżek toksykologicznych - tłumaczy Marek Hok, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego (to do marszałka należy szpital dziecięcy przy ul. św. Wojciecha).

Test wykrywający "pigułkę gwałtu" już dostępny

Poręczny i prosty w użyciu test, dzięki któremu można wykryć w drinku tzw. pigułkę gwałtu, jest już dostępny na polskim rynku. Wystarczy kropla napoju, by jednoznacznie stwierdzić, czy nie dodano do niego groźnej substancji. "Pigułka gwałtu" to potoczna nazwa substancji GHB, która powoduje stany nieświadomości i amnezji bez utraty przytomności. Bezwonna, bezbarwna, o bardzo słabo wyczuwalnym słonym posmaku, po 8 godzinach znika z krwi, a po 12 nie można jej wykryć nawet w moczu. Stosunkowo łatwo wyprodukować ją nawet w domu.

Polacy wydają miliardy na leki

Polska jest na piątym miejscu w Europie pod względem spożycia leków sprzedawanych bez recepty. Szczególnie intensywnie łykamy środki przeciwbólowe - w tej konkurencji zajmujemy trzecie miejsce na świecie. - Nie jesteśmy lekożercami - twierdzą analitycy - Polacy lubią konsumować leki. Lubią je też magazynować - twierdzi Marek Balicki, lekarz i były minister zdrowia. Polacy kupili w ubiegłym roku leki bez recepty za 4 mld zł. To grubo ponad trzy razy tyle, ile wydajemy co roku np. na proszki do prania. Pod względem ilości spożywanych leków bez recepty jesteśmy na piątym miejscu w Europie, m.in.

USA: trzy tony marihuany w porzuconej ciężarówce

Ciężarówkę z trzema tonami marihuany znaleziono porzuconą na wjeździe na autostradę w Los Angeles. Ciężarówką blokującą wjazd zainteresował się policjant z patrolu drogowego. Silnik pojazdu był jeszcze ciepły, kabina otwarta, po kierowcy ani śladu. W powietrzu policjant wyczuł charakterystyczny zapach marihuany i zajrzał na skrzynię ładunkową. Czarnorynkową wartość znalezionej w ciężarówce marihuany policja oszacowała na 20 milionów USD. Narkotyk oczywiście skonfiskowano, natomiast wciąż nie wiadomo, dlaczego ciężarówka, jak ustalono - wynajęta, została porzucona, ani przez kogo.

Metadon a walka z AIDS

Dziś w Polsce z kuracji metadonowej korzysta zaledwie 700 narkomanów. Lepiej było dziesięć lat temu, gdy leczyliśmy ponad tysiąc uzależnionych - mówi "Gazecie" Kasia Malinowska-Sempruch Sławomir Zagórski: Wielu ludzi twierdzi, że jeśli państwo zapewnia dostęp do świeżych igieł i strzykawek, to tym samym pomaga narkomanowi, żeby trwał w nałogu.

Naukowcy lacza "ecstasy" z przezywalnocia kluczowych komorek w mozgu zwiazanych z ruchem.

CINCINNATI - Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowcow z University of Cincinatti (UC) sugeruja, iz szeroko naduzywany narkotyk klubowy "ecstasy", lub MDMA, moze zwiekszyc przezywalnosc komorek dopaminowych w mozgu podczas rozwoju plodowego.

LSD pomaga alkoholikom

Podanie pojedynczej dawki halucynogennego LSD jest skutecznym sposobem leczenia alkoholizmu – wynika z badań brytyjskiego lekarza, które przeprowadził on ponad 40 lat temu. LSD podawano alkoholikom już we wczesnych latach 60. XX wieku – zanim stało się ono popularne jako psychodeliczny narkotyk. Ówczesne badania wykazały, że pomagał wyzwalać zmiany w nastawieniu, które prowadziły do przerwania picia. Jednak pomimo tych obiecujących wyników, terapeutyczny potencjał leku zaczął być ignorowany od momentu zakazania jego stosowania pod koniec lat 60. na całym świecie – ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Szczepionka na gwałt

Szczepionki nowej generacji będą chroniły przed cukrzycą oraz przed uzależnieniem od nikotyny i narkotyków. Szczepionki dotychczas chroniły przed zakażeniami, teraz będzie można je wykorzystać, by równie skutecznie zapobiegały nałogom, otyłości i chorobom niezakaźnym, takim jak cukrzyca i nowotwory złośliwe. - Zanim jeszcze dzieci pójdą do szkoły, będziemy mogli je zaszczepić przeciw nałogom, na przykład narkomanii - oświadczył w rozmowie z "Wprost" dr Thomas Kosten z Baylor College of Medicine.
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne
 • Tripraport

tripowy pokoj w tripowych czapkach

Około 22 z dwoma kolegami zjedliśmy po 19 g świeżych grzybów. Uczucie okropne, w życiu bym nie pomyślała, że zjem surowe grzyby żeby sobie przeżyć tripa. Grzyby zaczęły wjeżdżać jakoś po 40 minutach, na początku zaczęłam zwracać uwagę na jakieś dziwne rzeczy, widziałam dużo kształtów. Z dołu gdzie gadałam z rodzicami przeniosłam się na górę do naszego pokoju na tripa, z kompem z muzyczką i wygodnymi krzesłami.

 • AM-2201
 • Marihuana
 • Odrzucone TR
 • Szałwia Wieszcza
 • Tabaka
 • Uzależnienie

Wszystko zaczęło się jakoś w październkiu 2013 roku kiedy to z kolegą poszedłem na boisko szkolne, tam spotkaliśmy kilku moich kolegów którzy palili mj, a że ja bardzo lubiłem co jakiś czas zapalić normalne zielsko to się zgodziłem i paliłem razem z nimi, był ze mną kolega którego nie poczęstowali, a bardzo lubił palić i sam nie wiem czy nie był od czegoś uzależniony, dziś tego kolegi nie widziałem dobre kilka dni, ale z tego jak się z nim jakiś czas temu widziałem to wiem że bierze Mefedron...

 • Grzyby halucynogenne

Będąc już doświadczonym pożeraczem grzybów chciałem wrócić do mojej pierwszej jazdy grzybowej, która była moją inicjacją do psychodelicznego świata. Z pewnościa pewien wpływ na to opowiadanie będzie miał nastrój w jakim się znajduje... ciemna noc, mróz za oknem, jutro znów do pracy, nikt mnie nie kocha, nic mi się niechce... typowy jesienno-zimowy przedświąteczny nastrój.




 • Bad trip
 • Benzydamina

wieczór w dniu ostatniego meczu Polaków na euro, mieszkanie ojca dziewczyny z właścicielem w środku, położone w centrum ruchliwej dzielnicy metropolii, nastawienie dosyć pozytywne, samopoczucie również niczego sobie.

Kiedy teraz o tym myślę, nie mam pojęcia co mnie podkusiło, żeby zaproponować na tamten wieczór benzydaminę. Z jednej strony wciąż pamiętałem jak fatalnie czułem się po cipaczu ostatnim razem, z drugiej strony – po serii nieudanych eksperymentów z fenetylaminami, miałem ochotę na coś co pokaże mi coś czego na co dzień nie widać., a jeśli chodzi o benzydaminę, już pół roku temu nabrałem pewności, że ona to potrafi. Oprócz 6 paczek Tantum Rosa kupiliśmy też opakowanie Asco Ruticalu – dzięki niemu aplikacja benzy okazała się w sumie bezbolesna, ale o tym za chwilę.