Podejście do narkotyków w innych krajach.
ODPOWIEDZ
Posty: 222 • Strona 23 z 23
  • 157 / 21 / 3
Chorwacja Można mieć przy sobie lekarstwa (także zawierające substancje narkotyczne) w ograniczonej ilości wystarczającej na czas pobytu. Wymagana jest przetłumaczona dokumentacja medyczna, która uzasadnia konieczność zażywania leku.
Jednakże morfina jest na liście antywywozowej, innych leków przez Ciebie wymienionych tam nie znalazłem. Więc jak możesz bez niej to nie bierz. Z pregą nie będzie raczej problemu, bo w Chorwacji też legalna.
Wpierw leczenie,
potem walenie.
  • 72 / 22 / 0
Fajny temat, przypomniała mi się jedna akcja.
Wracałem z Polski do UK i dosłownie tuż przed tym „security scan”, gdzie przetrzepują podręczny i tym podobne, przypadkowo znalazłem w kieszeni spodni dwie tabletki Oxy 80 mg.
Przyznam, że trochę się obsrałem i dosłownie na oczach „granicznych”, zarzuciłem je szybkim ruchem ręki i połknąłem.
Oczywiście wzięli mnie na bok na dokładne przeszukanie i wszystko było okej, ale oto moje pytanie: Co potencjalnie mogłoby się stać, gdybym o tych tabletkach zapomniał? Miałbym jakieś kłopoty z tego tytułu?
Oczywiście żadnej recepty na to nie posiadałem, a tabletki były dwie, luzem w kieszeni jeansów.
LittlePossessedRock
ODPOWIEDZ
Posty: 222 • Strona 23 z 23
Artykuły
Newsy
[img]
Oskarżony o posiadanie narkotyków przyszedł do sądu z narkotykami

Kilka gramów mefedronu miał przy sobie 28-latek, który brał udział w sądzie w Lublinie w rozprawie jako oskarżony o posiadanie narkotyków. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci, gdy ten wyszedł już z sądu. Zwrócili na niego uwagę, bo był im znany z wcześniejszej z działalności przestępczej. Gdy pojechali do jego miejsca zamieszkania, znaleźli jeszcze ponad kilogram marihuany i klefedronu.

[img]
11 ton medycznej marihuany w 2024 roku: Polska podnosi limity importu

W ostatnich latach rosnące zapotrzebowanie na medyczną marihuanę w Polsce skłoniło władze do podjęcia działań, mających na celu zwiększenie dostępności tego leku. Najnowsza decyzja Międzynarodowej Rady ds. Kontroli Narkotyków (INCB) potwierdza ten trend, co stanowi dobrą wiadomość zarówno dla pacjentów, jak i firm farmaceutycznych działających na polskim rynku. Decyzja ta umożliwi lepszy dostęp do marihuany medycznej, której skuteczność w leczeniu wielu schorzeń jest coraz szerzej uznawana.

[img]
Tysiące pacjentów z problemem terapii bólu

Ograniczenie w receptach na medyczną marihuanę uderzy w osoby z chorobami przewlekłymi.