REGULAMIN SERWISÓW HYPERREAL.INFO

Dział dostępny bez rejestracji, co umożliwia zgłoszenie problemu w przypadku utraty dostępu do własnego konta. Przed napisaniem postu prosimy o przeczytanie wcześniejszych zgłoszeń i rozwiązań problemów, aby uniknąć powtórek.

Koniecznie również przeczytaj FAQ Hyperreala: https://hyperreal.info/kuchnia/FAQ:Hyperreal

Moderator: Admin minor

Posty: 1 Strona 1 z 1

Autor tematu

pokolenie Ł.K.


Kompetentny
Kompetentny
Posty: 3858
Rejestracja: 2007
155
172


Regulamin serwisów hyperreal.info
z dnia 28 marca 2018 r.
I. Założenia ogólne, zastrzeżenia prawne

§1. Forum internetowe hyperreal.info/talk (dalej: Forum) służy wolnej wymianie informacji, doświadczeń i poglądów na temat substancji psychoaktywnych. Forum nie ma na celu propagowania lub zachęcania do używania środków odurzających.

§2. Forum przeznaczone jest dla osób pełnoletnich i dojrzałych, świadomych zagrożeń wynikających z używania środków odurzających. Rejestracja na Forum oznacza akceptację poniższego regulaminu.

§3. W momencie rejestracji użytkownik deklaruje oraz przyjmuje do wiadomości, że informacje przekazywane za pośrednictwem Forum nie muszą odpowiadać prawdzie i mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości.

§4. Użytkownik rejestruje się i pisze na Forum na własną odpowiedzialność, mając świadomość, że informacje przesyłane w internecie nie mają charakteru poufnego.

§5. Reklama usług za pośrednictwem Forum dozwolona jest za pomocą bannerów, po uprzednim kontakcie pod adresem https://hyperreal.info/contact. Kwestię handlu i reklamy reguluje także §3 tytułu IV niniejszego Regulaminu.

§6. Administracja Forum nie odpowiada za treść i formę reklam. Osoba zamieszczająca reklamę ponosi pełną odpowiedzialność, w tym za naruszenie praw osób trzecich.

§7. Zabronione jest wysyłanie za pośrednictwem Forum spamu - niezamówionej korespondencji o charakterze handlowym.

§8. Rejestrując się w serwisie hyperreal.info/talk, użytkownik wyraża bezwarunkową zgodę na wykorzystanie adresu e-mail do wysyłania informacji handlowych przez serwis hyperreal.info na zlecenie osób trzecich. Wykreślenie z bazy adresowej jest możliwe poprzez edycję własnego profilu i zablokowanie swojego konta w serwisie. Redakcja i serwery hyperreala znajdują się poza obszarem Unii Europejskiej, w związku z czym europejskie i polskie ustawy o ochronie danych osobowych nie mają zastosowania.

§9. Wszystkie posty publikowane są na licencji Creative Commons BY 4.0, dostępnej pod adresem: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl. Zamieszczając jakąkolwiek wypowiedź na serwisach hyperreal.info, zezwalasz na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie opublikowanych przez siebie tekstów, pod warunkiem umieszczenia informacji o tobie jako twórcy: nicka z forum oraz odnośnika do serwisu hyperreal.info.

§10. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie.


II. Zasady pisania dla nowych użytkowników

§1. Posty nowych użytkowników podlegają moderacji przed publikacją. Wyjątek stanowi dział „Sytuacje kryzysowe”.

§2. Gdy stan licznika postów użytkownika wyniesie 30, użytkownik automatycznie opuszcza grupę, której posty są moderowane przed publikacją.

§3. Posty napisane w działach „Substancje psychoaktywne” i „Substancje psychoaktywne a człowiek” nie zwiększają stanu licznika postów użytkownika, dopóki nie opuści tejże grupy. Zastosowanie ma również §10 tytułu IV ninejszego Regulaminu.

§4. System prywatnych wiadomości dostępny jest dla użytkowników, których stan licznika postów wynosi nie mniej niż 3.


III. Wątki

§1. Nie zakładaj niepotrzebnie nowych wątków. Większość pytań nadaje się do tzw. "wątków ogólnych".

§2. Przed założeniem nowego tematu lub zadaniem pytania sprawdź, czy na Forum nie znajdują się już stosowne informacje. Pomocna w tym będzie opcja "Szukaj". Upewnij się także, że zakładasz nowy wątek w odpowiedniej kategorii.

§3. Na Forum – zwłaszcza w kategoriach „Magiczny Ogród”, oraz „(Al)Chemia Umysłu” – stosujemy nazewnictwo tematów według schematu „<Nazwa Substancji Której Temat Dotyczy> - <Charakter Szczegółowy Zagadnienia>”. Nazwa tematu musi odzwierciedlać jego treść. Nie nadawaj ogólnych nazw, takich jak „Mam pytanie/problem”, „Proszę o odpowiedź”.

§4. Wątki z pytaniami, na które zostały już udzielone odpowiedzi, są usuwane z podaniem powodu. Tak samo traktowane są wątki o treści sprzecznej z §1 tytułu IV niniejszego Regulaminu.


IV. Posty

§1. Posty zawierające pozbawione sensu, niezrozumiale sformułowane, naruszające godność innych użytkowników, lub zawierające spam będą usuwane. Podobnie mogą zostać potraktowane posty, które zdaniem moderatora nie wnoszą nic do dyskusji. Patrz także: punkt d §1 tytułu V niniejszego regulaminu.

§2. Zabronione jest pisanie postów mogących zagrażać czyjemuś życiu, lub namawiających do spożywania środków odurzających. Wszelkie przejawy zachowania mającego na celu wprowadzenie kogoś w błąd – w szczególności dezinformacja – również będą karane.

§3. Korzystanie z Forum w celach handlowych jest surowo zabronione. Wiadomości, jak i tematy zawierające jakiekolwiek propozycje kupna, sprzedaży, odstąpienia lub wymiany będą usuwane, a ich autor karany. Wprowadzony zakaz dotyczy nie tylko substancji, lecz jakichkolwiek przedmiotów i usług. Paragraf ten nie uchybia przepisom regulaminów szczególnych.

§4. Staraj się pisać zrozumiale dla innych: poprawnie ortograficznie i gramatycznie. Przestrzegaj netykiety: pamiętaj, że caps lock, kursywa, italika, wytłuszczenie, czy kolory tekstu służą akcentowaniu pewnych fragmentów Twojej wypowiedzi. Nie pisz w ten sposób całych postów! Nie nadużywaj caps locka i wykrzykników - jest to interpretowane w internecie jako krzyk. Dla zwiększenia czytelności tekstu, w wypadku, gdy piszesz długiego posta, staraj się używać akapitów.

§5. Jeśli odpowiadając na czyjś post cytujesz długą wypowiedź, postaraj się skrócić cytat - wytnij tylko najważniejszą jego część i użyj wielokropka "(...)". Ogranicz też w miarę możliwości ilość cytatów w cytacie.

§6. Jeśli masz osobistą sprawę do innego użytkownika, nie pisz tego na Forum - wyślij do niego prywatną wiadomość poprzez Forum. Wiadomości opublikowane wyłącznie w tym celu będą usuwane.

§7. Pisz posty w odpowiednich do tego tematach. Trzymaj się tematu dyskusji, a jeśli konieczne jest przejście do innej kwestii – podaj link do wątku, gdzie na tamten temat toczy się dyskusja (gdy taki nie istnieje, wskazane jest jego założenie). Elementy poza tematem będą wycinane z treści posta, lub – jeżeli post nie zawiera nic poza nimi – cały post zostanie usunięty.

§8. Obrazy należy umieszczać na serwerze forum, przesyłając je jako załącznik do posta. W razie, gdyby obraz był zbyt wielkich rozmiarów, a użytkownik nie ma możliwości jego pomniejszenia – należy obraz podlinkować: za pomocą taga URL, zamiast IMG.

§9. Na forum zakazana jest dyskusja o źródłach, od których uzyskana może być substancja. Dozwolone jest opisywanie i porównywanie właściwości fizycznych substancji – jej formy, koloru, lub zapachu. Zakaz nie obowiązuje w dziale Sprzedawcy+.

§10. Na forum funkcjonują wątki typu knajpa, gdzie napisany post nie zwiększa stanu licznika postów użytkownika – m.in. „Coffeeshop”, „Enteoknajpa”, oraz inne jasno oznaczone; oraz wszystkie w kategorii „Knajpa”.


V. Moderacja

§1. Porządku w dyskusjach pilnują moderatorzy, wybierani spośród użytkowników przez administrację Forum. Moderatorzy mają za zadanie kierować dyskusją, dbać o jej właściwy przebieg i zgodę z obowiązującymi przepisami, oraz dobrymi obyczajami. W tym celu moderatorzy mogą:
  1. usuwać, edytować oraz przenosić wiadomości;
  2. usuwać, rozdzielać, przenosić, oraz zamykać tematy, a także zmieniać ich nazwę;
  3. tworzyć ogłoszenia z ważnymi informacjami;
  4. dawać ostrzeżenia użytkownikom.
§2. Post zmieniony przez moderatora powinien być opatrzony odpowiednim przypisem z informacją, jakie zmiany zostały naniesione, jeżeli nie wynika to z udzielonej adnotacji.

§3. Z uwagi na ogromną ilość postów, jaka się pojawia na Forum, moderatorzy nie są w stanie przeczytać wszystkiego. Jeśli uważasz, że istnieje potrzeba usunięcia wiadomości, wyjaśnienia jakiejś sprawy, lub ktoś Twoim zdaniem łamie regulamin - użyj funkcji „Zgłoś post”, by powiadomić moderację o problemie. Upominanie kolejną wiadomością może spotkać się z ukaraniem także upominającego.

§4. Nie sprzeczaj się z moderatorem. Jeśli jesteś niezadowolony z jego działań, wyślij prywatną wiadomość ze skargą do administratora.

§5. W działach przeznaczonych do dyskusji o sprawowaniu Forum, posty moderowane są przed publikacją bez względu na staż użytkownika. Ten proces może zająć moderacji maksymalnie 72 godziny od publikacji posta.


VI. Ostrzeżenia i kary

§1. Na Forum działa system ostrzeżeń. Ostrzeżenia przyznawane są za łamanie regulaminów obowiązujących w miejscu publikacji posta. Jeżeli w danym miejscu obowiązuje regulamin szczególny, jest widoczny w momencie tworzenia wiadomości w pełni, lub jako odnośnik.

§2. Decyzja o usunięciu nieregulaminowego postu, lub jego pozostawieniu leży w gestii moderatorów Forum i rozpatrywana jest indywidualnie.

§3. Każde ostrzeżenie udzielane jest na okres 90 dni w ciągu których jest ważne, po czym wygasa.

§4. W sytuacji otrzymania trzeciego, lub kolejnego ważnego ostrzeżenia użytkownik zostaje zbanowany z automatu na 72 godziny.

§5. Gdy użytkownik został zbanowany zgodnie z przepisem powyższym, moderator globalny może zmienić długość bana na czas do miesiąca, po uwzględnieniu całkoształtu działalności na forum. Administrator serwisu podjąć decyzję o nałożeniu dłuższej kary, w tym bana permanentnego.

§6. Ban permanentny przypada na właściciela konta, a nie samo konto. Każde następne konto założone przez tę samą osobę również powinno otrzymać ban permanentny, z chwilą podjęcia przez moderatora globalnego wiadomości o tożsamości właściciela.

Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Dział pomocy technicznej Hyperreala”
Na czacie siedzi 49 uczestników Wejdź na czata

df5c49efaa1a955853ebd379277011efrealthing57  7521a060c9457120a75a4f404267c736nicknaszybko  AwatarPierwotnyWilk  AwatarSynus  AwatarAmffaa  Awatarunknown  AwatarCristianoTramaldo  AwatarSem  5fb02c1d5f5c5c6d3d4501696735f190sebastian77  Awatarowerfull  AwatarTripowicz  26898422b6aa0808672515ee4fbf8cdfferdinandomodo  Awatars3ven  9176cfffb92c0f1899ac6b81c23a8d00hatemenow1337  37d0651be1530ba7d6ac72aefb97eee9magell  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  AwatarAlembik  08b079f77a4535867e206bd60c6dc721Kiwrukytna  51dd5720b9037ec764c686cde7c89befwersal76  d5bc03a87088fc672285ae8909637c3erohake  AwatarUJebany  Awatarziomek455  Awatarpluszaczek  AwatarBetterThan  Awatartrydzyk  3d26a118676104466fbb959b5ab6bd7cicoteras  c414fa72eeee92f2858c457cf91b9e7bmangojuice  ada9e2893155b392abe27a2a7b3abf2adreamy4life  Awatarjabolman  bc9bf9b657ab6a348d7e13030efde7ddlopexik  49920ad74a1c6ae8ff416c780dde81b5Balous1  AwatarFoka3054  AwatarLutenson  Awatarvirr  AwatarMrMagnificus  Awatarandzelika  AwatarMondengel  Awatarizakcukierman  AwatarGanjaBot  AwatarWincent  Awatarfoggy  Awatarmochi7  f8bdc6e780f64a695a809bb760dab6c4trufla1989  AwatarPjaq  Awatarnarcotic_dream  AwatarAdvertisement  Awatarrodozz313  c941ba7ee13784df99909aa6879d0a4cmosznalenina  AwatarxSzuLeRx  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (1 gość)