REGULAMIN SERWISÓW HYPERREAL.INFO

Dział dostępny również dla użytkowników anonimowych, co umożliwia zgłoszenie problemu w przypadku utraty dostępu do własnego konta. Przed napisaniem postu prosimy o przeczytanie wcześniejszych zgłoszeń i rozwiązań problemów, aby uniknąć powtórek.

Koniecznie również przeczytaj FAQ Hyperreala: https://hyperreal.info/kuchnia/FAQ:Hyperreal

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Admin minor

Posty: 1 Strona 1 z 1

Autor tematu
pokolenie Ł.K.
Kompetentny
Kompetentny
Posty: 3964
Rejestracja: 15 lutego 2007
136
146


Regulamin hyperreal.info
I. Założenia ogólne, zastrzeżenia prawne
§1. Forum internetowe hyperreal.info/talk (dalej: Forum) służy wolnej wymianie informacji, doświadczeń i poglądów na temat substancji psychoaktywnych. Forum nie ma na celu propagowania lub zachęcania do używania środków odurzających.
§2. Forum przeznaczone jest dla osób pełnoletnich i dojrzałych, świadomych zagrożeń wynikających z używania środków odurzających. Rejestracja na Forum oznacza akceptację poniższego regulaminu.
§3. W momencie rejestracji użytkownik deklaruje oraz przyjmuje do wiadomości, że informacje przekazywane za pośrednictwem Forum nie muszą odpowiadać prawdzie i mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości.
§4. Użytkownik rejestruje się i pisze na Forum na własną odpowiedzialność, mając świadomość, że informacje przesyłane w internecie nie mają charakteru poufnego.
§5. Reklama usług za pośrednictwem Forum dozwolona jest za pomocą bannerów, po uprzednim kontakcie pod adresem https://hyperreal.info/contact. Kwestię handlu i reklamy reguluje także §3 tytułu IV niniejszego regulaminu.
§6. Administracja Forum nie odpowiada za treść i formę reklam. Osoba zamieszczająca reklamę ponosi pełną odpowiedzialność, w tym za naruszenie praw osób trzecich.
§7. Zabronione jest wysyłanie za pośrednictwem Forum spamu - niezamówionej korespondencji o charakterze handlowym.
§8. Rejestrując się w serwisie hyperreal.info/talk, użytkownik wyraża bezwarunkową zgodę na wykorzystanie adresu e-mail do wysyłania informacji handlowych przez serwis hyperreal.info na zlecenie osób trzecich. Wykreślenie z bazy adresowej jest możliwe poprzez edycję własnego profilu i zablokowanie swojego konta w serwisie. Redakcja i serwery hyperreala znajdują się poza obszarem Unii Europejskiej, w związku z czym europejskie i polskie ustawy o ochronie danych osobowych nie mają zastosowania.
§9. Wszystkie posty publikowane są na licencji Creative Commons BY 4.0, dostępnej pod adresem: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl. Zamieszczając jakąkolwiek wypowiedź na serwisach hyperreal.info, zezwalasz na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie opublikowanych przez siebie tekstów, pod warunkiem umieszczenia informacji o tobie jako twórcy: nicka z forum oraz odnośnika do serwisu hyperreal.info.
§10. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie.

II. Zasady pisania dla nowych użytkowników
§1. Posty nowych użytkowników podlegają moderacji przed publikacją. Wyjątek stanowi dział "Sytuacje kryzysowe".
§2. Po przekroczeniu 30 zaakceptowanych do publikacji postów, użytkownik automatycznie trafia do grupy, której posty nie są moderowane przed publikacją.
§3. Do sumy postów (wszystkich użytkowników) nie wliczają się te z kategorii Knajpa i Substancje psychoaktywne.

III. Wątki
§1. Nie zakładaj niepotrzebnie nowych wątków. Większość pytań nadaje się do tzw. "wątków ogólnych".
§2. Przed założeniem nowego tematu lub zadaniem pytania sprawdź, czy na Forum nie znajdują się już stosowne informacje. Pomocna w tym będzie opcja "Szukaj". Upewnij się także, że zakładasz nowy wątek w odpowiedniej kategorii.
§3. Na Forum, zwłaszcza w kategoriach Magiczny Ogród oraz (Al)Chemia Umysłu, przyjęło się stosować nazewnictwo tematów według schematu "Nazwa Substancji Której Temat Dotyczy - Problematyka Poruszana W Temacie". Staraj się tak sformułować nazwę, aby przynajmniej w przybliżeniu informowała, czego dotyczy temat. Nie nadawaj nazw takich jak: "Mam pytanie/problem", "Proszę o odpowiedź".
§4. Wątki z pytaniami, na które zostały już udzielone odpowiedzi, są usuwane z podaniem powodu. To samo dotyczy wątków pozbawionych sensu, niezrozumiale sformułowanych, lub sprzecznych z regulaminem.

IV. Posty
§1. Posty zawierające wulgaryzmy, pozbawione sensu, niezrozumiale sformułowane, naruszające godność innych użytkowników lub zawierające spam będą usuwane. Podobnie mogą zostać potraktowane posty, które zdaniem moderatora nie wnoszą nic do dyskusji. Patrz także: punkt d §1 tytułu V niniejszego regulaminu.
§2. Zabronione jest pisanie postów mogących zagrażać czyjemuś życiu, lub namawiających do spożywania środków odurzających. Wszelkie przejawy zachowania mającego na celu wprowadzenie kogoś w błąd - w szczególności dezinformacja - będą karane.
§3. Korzystanie z Forum w celach handlowych jest surowo zabronione. Wiadomości, jak i tematy zawierające jakiekolwiek propozycje kupna, sprzedaży, odstąpienia lub wymiany będą usuwane, a ich autor karany. Wprowadzony zakaz dotyczy nie tylko substancji, lecz jakichkolwiek przedmiotów i usług. Paragraf ten nie uchybia przepisom regulaminów szczególnych.
§4. Staraj się pisać zrozumiale dla innych: poprawnie ortograficznie i gramatycznie. Przestrzegaj netykiety: pamiętaj, że caps lock, kursywa, italika, wytłuszczenie, czy kolory tekstu służą akcentowaniu pewnych fragmentów Twojej wypowiedzi. Nie pisz w ten sposób całych postów! Nie nadużywaj caps locka i wykrzykników - jest to interpretowane w internecie jako krzyk. Dla zwiększenia czytelności tekstu, w wypadku, gdy piszesz długiego posta, staraj się używać akapitów.
§5. Jeśli odpowiadając na czyjś post cytujesz długą wypowiedź, postaraj się skrócić cytat - wytnij tylko najważniejszą jego część i użyj wielokropka "(...)". Ogranicz też w miarę możliwości ilość cytatów w cytacie.
§6. Jeśli masz osobistą sprawę do innego użytkownika, nie pisz tego na Forum - wyślij do niego prywatną wiadomość poprzez Forum. Wiadomości opublikowane wyłącznie w tym celu będą usuwane.
§7. Pisz posty w odpowiednich do tego tematach. W kategorii Knajpa istnieje przyzwolenie na niewielkie dygresje w wątkach; w działach tematycznych trzymaj się tematu dyskusji, lub załóż nowy wątek (o ile już nie istnieje podobny).
§8. Wysoce nie wskazane jest zamieszczanie obrazków przez podlinkowanie ich z innego serwera, gdyż zewnętrzny serwer może usunąć plik. Polecamy umieszczać je na serwerze forum, przesyłając je jako załącznik do posta.

V. Moderacja
§1. Porządku w dyskusjach pilnują moderatorzy, wybierani spośród użytkowników przez administrację Forum. Moderatorzy mają za zadanie kierować dyskusją, dbać o jej właściwy przebieg i zgodę z obowiązującymi przepisami, oraz dobrymi obyczajami. W tym celu moderatorzy mogą:
  1. usuwać, edytować oraz przenosić wiadomości;
  2. usuwać, rozdzielać, przenosić, oraz zamykać tematy, a także zmieniać ich nazwę;
  3. tworzyć ogłoszenia z ważnymi informacjami;
  4. dawać ostrzeżenia użytkownikom.
§2. Post zmieniony przez moderatora powinien być opatrzony odpowiednim przypisem z informacją, jakie zmiany zostały naniesione, jeżeli nie wynika to z udzielonej adnotacji.
§3. Z uwagi na ogromną ilość postów, jaka się pojawia na Forum, moderatorzy nie są w stanie przeczytać wszystkiego. Jeśli uważasz, że istnieje potrzeba usunięcia wiadomości, wyjaśnienia jakiejś sprawy, lub ktoś Twoim zdaniem łamie regulamin - użyj funkcji „Zgłoś post”, by powiadomić moderację o problemie. Upominanie kolejną wiadomością może spotkać się z ukaraniem także upominającego.
§4. Nie sprzeczaj się z moderatorem. Jeśli jesteś niezadowolony z jego działań, wyślij prywatną wiadomość ze skargą do administratora.
§5. W działach przeznaczonych do dyskusji o sprawowaniu Forum, posty moderowane są przed publikacją bez względu na staż użytkownika. Ten proces może zająć moderacji maksymalnie 48 godzin od publikacji posta.

VI. Ostrzeżenia i kary
§1. Na Forum działa system ostrzeżeń. Ostrzeżenia przyznawane są za łamanie regulaminów obowiązujących w miejscu publikacji posta. Jeżeli w danym miejscu obowiązuje regulamin szczególny, jest widoczny w momencie tworzenia wiadomości.
§2. Decyzja o usunięciu nieregulaminowego postu lub jego pozostawieniu leży w gestii moderatorów Forum i rozpatrywana jest indywidualnie.
§3. Każde ostrzeżenie udzielane jest na okres 90 dni w ciągu których jest ważne, po czym wygasa.
§4. W sytuacji otrzymania trzeciego, lub kolejnego ważnego ostrzeżenia użytkownik zostaje zbanowany przez moderatora globalnego na okres od 24 godzin do dwóch tygodni – w zależności od ilości aktywnych ostrzeżeń.
§5. Gdy użytkownik został zbanowany zgodnie z przepisem powyższym, administrator może zmienić długość bana na czas dłuższy niż dwa tygodnie, lub wymierzyć bana permanentnego – po uwzględnieniu całkoształtu działalności na forum.

Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Dział pomocy technicznej Hyperreala”
Na czacie siedzi 11 uczestników Wejdź na czata

AwatarxSzuLeRx  Awatarvirr  AwatarMondengel  AwatarMałoBystry  AwatarpasoŻyd  Awatarczarli  Awatarmatiguzior  Awatarmochi7  AwatarMasakracja  Awatarkkrecha  AwatarAlfaBot  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (0 gości)