Podejście do narkotyków w innych krajach.
ODPOWIEDZ
Posty: 232 • Strona 1 z 24
  • 87 / 3 / 0
Witam. Niedługo planuję wyjazd kilkuosobową paczką do jednego ze śródziemnomorskich krajów. Oczywiście chcielibyśmy wziąć ze sobą palenie, które akurat powinno już dojść z naszej uprawy. Teraz mam pytanie czy warto się pisać na coś takiego, jeśli lecimy samolotem. Jak bym miał przy sobie te kilka g i jakoś zamaskował zapach, to dużo ryzykuje? Rozumiem, że w razie przypału to oprócz posiadania dojebią jeszcze przemyt. Jednak jakie jest prawdopodobieństwo przypału? Nigdy jeszcze nie miałem okazji latać samolotem i znam to wszystko tylko z teorii. Jakie są możliwe scenariusze, czy warto ryzykować dla tego miłego dodatku do wypoczynku?
Ostatnio zmieniony 23 października 2018 przez MrMagnificus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiono nazwę tematu
Sola dosis facit venenum.
  • 4024 / 371 / 951
  • 853 / 56 / 0
Jakie by to nie było ryzyko to nie warto a na pewno jest większe niż kiedyś(przed 11.09.2001)
W razie wtopy stracisz wakacje, kase(za przeloty), w zależności gdzie wtopisz to będziesz miał mniej bądź bardziej przejebane a jak się wybieracie do jakiegoś turystycznego kurortu to przy odrobinie szczęścia, palenie skołujecie na miejscu
  • 152 / 8 / 0
Chce z Booma kilka papierów przywieść, niestety samolot :/ Jeśli wsadzę je sobie do stanika to bedzie ok ? Pies kwasa nie wyczuje, no nie ?. A żeby je znaleść to chyba musieliby mnie na osobistą rewizję zaprosić i kazać się rozebrać. Ja jakoś strasznie się boje tych ludzi na lotnisku, mam wrażenie, że oni mają roentgena w oczach. Może mi ktoś cos poradzić ?
  • 2362 / 28 / 0
Nie bać się i spokojnie przejść przez całą odprawę, zdenerwowani ludzie przyciągają uwagę
BS
  • 4024 / 371 / 951
Ot, podstawowa sprawa.


Acz coś czuję, że zaraz ktoś założy temat Co wziąć, żeby uniknąć zdenerwowania na lotnisku ...
  • 152 / 8 / 0
To jest oczywiste, że spokojne zachowanie i trzeźwość umysłu zobowiązuje. Natomiast chodzi mi to czy jest duże prawdopodobieństwo trzepania i co się może przyczyniać do tego że kogos przetrzepią ?
  • 853 / 56 / 0
Jeśli nie będziesz panikować to jednie przypadek, chyba że masz arabską urodę ;-)
Ogólnie z kilkoma papirami nie powinno być żadnych problemów, stresować też się nie powinnaś bo ani nie przewozisz hurtowych ilości ani nie będziesz wracać z jakiegoś pojebanego w kwestii dragów, kraju

Nie wiem czy akurat stanik to optymalne miejsce ale też na chwile obecną nic konkretnego mi do głowy nie przychodzi, jak przyjdzie to edytuje;)
  • 357 / 3 / 0
Z papierami w torebce np., albo w książce jako zakładkę. Z kartonami, to trza mieć niemożliwego pecha, by wpaść...
Uwaga! Użytkownik Cyric nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 338 / 1 / 0
Odświeże. Szykuje mi sie lot wewnątrz krajow ue. Chciałem zabrac GBL i benzo (dicla, eti) w tabsach. GBL to moze w szklana butelkę po perfumach ale co z benzo? Jakies rady?
ODPOWIEDZ
Posty: 232 • Strona 1 z 24
Newsy
[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.