Generalnie poczujesz się lepiej przez krótki czas, a później otrzymasz słony rachunek.
22 listopada 2020dajmon pisze: zolpidem to słaba opcja na dłuższą metę. Twoja neurofizjologia odczuje nawet te 3 dni brania, 3 dni przerwy, dojdzie do uzależnienia. W tym wypadku zastosowałbym coś, co nie działa przez układ GABA-ergiczny. Mógłbyś spróbować mirtazapiny 7,5 mg i sprawdzić jak czujesz się dzień po. Jeśli nie mirtazapina, mógłbyś przetestować np. doksylaminę. Dorzuciłbym do tego regularne stosowanie ashwagandhy przed snem. Do tego możesz dołączyć jakąś metodę tzw. szybkiego usypiania oraz wygodne stopery do uszu. Myślę jednak, że w tym wypadku będzie grało też rolę po prostu przyzwyczajenie do bodźców.
Już szukam nowej pracy, więc szczerze mówiąc chyba nie będzie "dłuższej mety". Myślę, że max miesiąc (czyli w sumie takie stilnox bym to brał łącznie przez jakieś 15 dni - 3 dni, potem 3 przerwy przez 30 dni). Czy w takim wypadku także może dojść do uzależnienia? No i przede wszystkim czy stilnox zadziała na, jak to powiedziałeś, bodźce? Bo powiem szczerze, że ostatnio nawet przywaliłem głową w drzwi na "drodze", która miała więcej dziur niż asfaltu :-P Może większą dawkę? Czy jednak szukać lekarza, z którym będę się mógł bardziej po angielsku dogadać i kombinować z czymś innym, tak jak napisałeś - z mirtazapiną / doksylaminą / ashwagandhą? Dzieki raz jeszcze!
Nie mnie pytałeś o zdanie, ale jak myślisz o zolpidemie to spróbuj może zaleplon. Działa troche krócej od zolpidemu, ma ponoć mnie uboków, działa słabiej i mniej uzaleznia. Nie uświadczysz raczej po tym takiego rozpierdzielu jaki oferuje zolpidem, bo zolpidem jest w ch*j dwulicowy nara a potem chce coś z Avonu
Na pewno nie bierz 5-htp na suplementacje stałą. Pogorszysz swoją sytuacje.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b900066e-3a83-4f75-a352-037566040652/LwcHmo%20%281%29.jpeg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250707%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250707T211502Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=aa9fe85cc892c6fd9c0df3b5ef3e4f95f647154a8c69722f9c35d0b82a23450d)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.