Generalnie poczujesz się lepiej przez krótki czas, a później otrzymasz słony rachunek.
22 listopada 2020dajmon pisze: zolpidem to słaba opcja na dłuższą metę. Twoja neurofizjologia odczuje nawet te 3 dni brania, 3 dni przerwy, dojdzie do uzależnienia. W tym wypadku zastosowałbym coś, co nie działa przez układ GABA-ergiczny. Mógłbyś spróbować mirtazapiny 7,5 mg i sprawdzić jak czujesz się dzień po. Jeśli nie mirtazapina, mógłbyś przetestować np. doksylaminę. Dorzuciłbym do tego regularne stosowanie ashwagandhy przed snem. Do tego możesz dołączyć jakąś metodę tzw. szybkiego usypiania oraz wygodne stopery do uszu. Myślę jednak, że w tym wypadku będzie grało też rolę po prostu przyzwyczajenie do bodźców.
Już szukam nowej pracy, więc szczerze mówiąc chyba nie będzie "dłuższej mety". Myślę, że max miesiąc (czyli w sumie takie stilnox bym to brał łącznie przez jakieś 15 dni - 3 dni, potem 3 przerwy przez 30 dni). Czy w takim wypadku także może dojść do uzależnienia? No i przede wszystkim czy stilnox zadziała na, jak to powiedziałeś, bodźce? Bo powiem szczerze, że ostatnio nawet przywaliłem głową w drzwi na "drodze", która miała więcej dziur niż asfaltu :-P Może większą dawkę? Czy jednak szukać lekarza, z którym będę się mógł bardziej po angielsku dogadać i kombinować z czymś innym, tak jak napisałeś - z mirtazapiną / doksylaminą / ashwagandhą? Dzieki raz jeszcze!
Nie mnie pytałeś o zdanie, ale jak myślisz o zolpidemie to spróbuj może zaleplon. Działa troche krócej od zolpidemu, ma ponoć mnie uboków, działa słabiej i mniej uzaleznia. Nie uświadczysz raczej po tym takiego rozpierdzielu jaki oferuje zolpidem, bo zolpidem jest w ch*j dwulicowy nara a potem chce coś z Avonu
Na pewno nie bierz 5-htp na suplementacje stałą. Pogorszysz swoją sytuacje.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/7/70e7fc58-e486-46d8-9246-736a35e3b1ef/leki.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250715%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250715T013102Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=b78e679b61087b93564cfeff11184ee621d2aef483ea63e047ca0e26ee6410e6)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/k0lumbijska_marynarka_wojenna.jpg)
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”
Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotestypolicja_0.jpg)
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?
Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.