Zaskakujące działanie opiatów.

Moderator: Zdrowie

• 1 / / 0

Od 10 lat baruje się z uzależnieniem od opiatow (kodeina,tramal),i pośród wielu oczywistych minusów takiej sytuacji,znalazł się jeden pozytyw-brak potliwości(kiedy brałem).Mam 30 lat, a nadmierna potliwość pojawiła się jeszcze w czasach szkoły sredniej (przed uzaleznieniem).Jakis pomysł na wytłumaczenie takiej sytuacji?Dlaczego opłaty zadziałały w ten sposób? Objaw pstchosomatyczny? Pewnie jest to najbardziej oczywista odpowiedz,natomiast problem nie nasila sie w żaden znaczacy sposób przy np sytuacjach stresogennych.Naj bardziej dokuczliwy jest około południa, czyli po dobrych kilku godzinach od przebudzenia się.Waga jest ok,nie mam cukrzycy,robiłem tez niedawno badania na tarczyce (prywatnie,nie konsultowalem ich z lekarzem-na oko doktora Gugla wszystko było ok).Przyjmuje regularnie mitrazepine przypisana od psychiatry-na depresję. Zaczalem się po prostu zastanawiac (a może nawet i kibicowac takiej opcji),żeby te objawy były wspólne dla jakiejś konkretnej choroby-bo zawsze dobrze wiedziec z czym sie walczyć. ANY IDEAS?Dzieki, pozdrawiam.
  • 44 / 5 / 0

Zaczekaj, bo użyłeś w swoim poście dwóch czasów i zgłupiałem, Ty nadal bierzesz opio, tak?

Tak czy inaczej objaw o którym mówisz nazywa się anhydroza, polskie źródła sobie radzę darować bo szkoda czasu, ale już po otworzeniu anglojęzycznego artykułu na wiki o anhydrozie opiaty są w czołówce przyczyn.

Natomiast jeśli Ty już opio nie bierzesz, to na ten moment nie wiem.

W Kanadzie brak politycznej woli, żeby rozprawić się z kryzysem opioidowym

W walce z kryzysem opioidowym Kanadzie brakuje zacięcia, z jakim walczy z koronawirusem. Podejście do pandemii pokazało, że Kanadyjczycy mają wystarczające zasoby, żeby sprostać takim wyzwaniom. Brakuje tylko woli politycznej. Tymczasem liczba osób umierających z powodu uzależnienia od opioidów w niektórych miesiącach przewyższała liczbę zmarłych na koronawirusa.

Miechów. Miał plantację konopii i robił marihuanę, bo "chciał sobie leczyć hemoroidy"

38-letni Marcin J. pod Miechowem przygotował profesjonalną plantację konopii, bo miał plan, że wyprodukowana marihuana pomoże mu w leczeniu hemoroidów. Pomysłu nie zrealizował, bo po wpadce, na mocy wyroku krakowskiego sądu, ma do odsiadki 3 lata i 2 miesiące więzienia.
  • 1908 / 208 / 0

08 kwietnia 2021ImGoingHighIn505 pisze:
Zaczekaj, bo użyłeś w swoim poście dwóch czasów i zgłupiałem, Ty nadal bierzesz opio, tak?

Tak czy inaczej objaw o którym mówisz nazywa się anhydroza, polskie źródła sobie radzę darować bo szkoda czasu, ale już po otworzeniu anglojęzycznego artykułu na wiki o anhydrozie opiaty są w czołówce przyczyn.

Natomiast jeśli Ty już opio nie bierzesz, to na ten moment nie wiem.
Z ciekawosci zajrzałem do tego posta i przeczytałem twoją wypowiedź i poszukalem w necie o tym i niestety moja główna choroba może powodować anhydroze ..
  • 3991 / 572 / 0

Brawo. Bierz opio do końca życia skoro leczy tą przypadłość.
Ja bym jeszcze poszedł krok dalej. Idź do rodzinnego i opowiedz że Ci pomaga na pocenie się. Może jakiś tramal dostaniesz na zniżkę.
Opio lek na wszystko
  • 1908 / 208 / 0

14 kwietnia 2021ledzeppelin2 pisze:
Brawo. Bierz opio do końca życia skoro leczy tą przypadłość.
Ja bym jeszcze poszedł krok dalej. Idź do rodzinnego i opowiedz że Ci pomaga na pocenie się. Może jakiś tramal dostaniesz na zniżkę.
Opio lek na wszystko
Kto wie 🤣🙈 moze jak mu tak opio pomaga to moze dostanie majke albo oksy 🤣🤣🤣
Wróć do „Opisz swój przypadek”
Na czacie siedzi 2263 uczestników Wejdź na czata