SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 95 / 1 / 0

Ktoś ma pomysł dlaczego mnie wenlafaksyna przestała pobudzać? Na niskie dawki 18mg(!) reagowałem pobudzeniem, za to na wyższych zawsze sedacja. Teraz się pomieszało i raz nie czuję w ogóle jej działania, a raz czuję jakbym wziął dużo większa dawkę - czyli sedacja.

Mam zespół jelita drażliwego o łagodnym nasileniu. Może to od tego? Wraz z IBS pojawiła się łuszczyca, zawyżone DHEA i jego konsekwencje - trądzik, tłusta cera i czasami pojawi się długi włos w dziwnym miejscu, pocę się pod pachami nawet jak mi nie jest ciepło. No i jeszcze to chroniczne zmęczenie i brain fog, które zbijała wenlafaksyna...
  • 377 / 43 / 0

serotoninowy pisze:
Kurwa 2 noc. Do 2 w nocy nie mogłem usnąć.Łyknąłem 5mg diazepamu, później koszmary i paraliże senne ale takie minimalne. Jednak te koszmary były przejebane i strasznie realistyczne wybudzałem się przerażony z 5 razy. Wstałem właśnie boli głowa, nie wyspany , tragedia. Kurwa nie polecam tej jebanej wenli odstawiać nikomu cold turkey.

Biorę pregabalinę czy ona z diazepmamem w mixie mogła coś namieszać ? Wątpie ale zapytam...

Brain zapsy do tego się zaczęły lekkie i zawroty głowy, pięknie kurwa a przecież antydepresanty nie uzależniają , pierdolony mit :rolleyes:
I jak idzie? Bardzo mnie kurwa martwisz bo biore to gowno juz z jakies 2 miechy ale tylko 75 a zaczynaja mi objawy wracac. Boje sie ze mi baba jak jaj powiem dowali wieksze dawki a potem sie obudze za pol roku ze nie idzie z tego wyjsc.

Byłem żołnierzem i nie znosiłem narkotyków. Na emeryturze zacząłem leczyć się psychodelikami

Mike Cooley leczy się z PTSD psychodelikami. Rozmowa Jerzego Afanasjewa z bohaterem filmu dokumentalnego „Wyzwolenie”, który można było obejrzeć na festiwalu WatchDOC w Warszawie.

Niezwykłe laboratorium pod Warszawą. Tutaj sprawdzają narkotyki przemytników

Najmniejszy szczegół nie umknie ich uwagi, mają świetny sprzęt, który wykryje wszystko, co nielegalne. Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ma metody, żeby nic, co nie powinno, nie znalazło się w Polsce. Przejęte na granicach dopalacze, narkotyki czy kubki pełne toksycznych substancji.
  • 1196 / 95 / 0

Przecież możesz powiedzieć że nie chcesz podbijać wenfli np możesz powiedzieć że mocno cię stymuluje.

Jeśli chodzi o odstawienie to ja z 300mg wenfli zszedłem od razu zamieniająć wenfle na fluvoksaminę, dla mnie to nic, trochę potrzepało pierwsze dni fatalne potem było oki ale ja schodziłem z clono które brałem 20lat, więć takie zejśćie z wenfli traktuje jak mały pikuś dodam że sam tak chciałem zejść.
  • 2814 / 233 / 0

17 czerwca 2018Topnik pisze:
...
Daję radę , wspomagam się klonazepamem też trochę 0,5mg na sen bo problemy ze spaniem i delikatne brain zapsy. Ogólnie to myślałem że będzie gorzej ale jest w miarę znośnie.
  • 7 / / 0

Zanim wpakuje się w ten szajs, niech ktoś powie czy dawki powyżej 150mg są bardziej pobudzające i generalnie lepsze od mniejszych bo obecnie profil działania na 150tce jest kompletnie inny od dawek poniżej 150. Nie widzi mi się problem pamięci krótkotrwałej która krótko mówiąc ssie a nie o to mi chcąc się leczyć chodziło :/
  • 1196 / 95 / 0

Po kilku tygodniach sam stwierdzisz czy wenfla to lek dla Ciebie.
  • 377 / 43 / 0

Jak sie nie ćpa i nie wali nafty litrami to nawet po wenie jest znośnie, tylko kto by wytzymal?!
Ehhh kurwa.
Serotoninowy, jak idzie?
  • 2814 / 233 / 0

Dobrze, zostały tylko bardzo delikatne zapsy ze 3 razy na dzień. Jest git, myślałem że będzie gorzej, w sumie ta odstawka to był pikuś. Jak kiedyś po pół roku , 2 miechy mnie brain zapsy męczyły, obniżony nastrój , myślałem że mnie chuj strzeli tak teraz jest już można powiedzieć po wszystkim. Nie wiem dokładnie ile nie biorę ale z tydzień trwało to wszystko co najgorsze.
  • 377 / 43 / 0

I jak? Wyszedlesz tego gowna juz calkiem?
Co z efektem terapeutycznym z ktorego powodu to brales? Zostal?
Cos u mnie przestaje dzialac jakby ale niechce podnosic dawki. Bede musial z laska pogadac co dalej.
  • 2814 / 233 / 0

Wyszedłem. W zasadzie to nie było dużo problemów przy odstawieniu myślałem że będzie gorzej. Przez jakieś 3 tygodnie lekkie brain zapsy, bóle głowy , obniżony nastrój. Teraz już jest ok.

Brałem to żeby nie wpaść w depresję , nie czułem zbytniej poprawy nastroju na leku i po odstawieniu też jest normalnie.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 446 uczestników Wejdź na czata