Ograniczenia i zakazy wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa.

Dział służący informacji na temat zmian w prawie – proponowanych, jak i wprowadzonych w życie.

Moderator: Prawo

• 6787 / 1218 / 2

Kurwa skąd wy macie info, że 5 dni trwa inkubacja ?
Przeciez pierwotnie to bylo 2-3 tygodnie?

Nic nigdzie nie wystrzeli jak bedziecie nosic maseczke, myc rece i pilnowac higieny.
A maseczka nie po to, że wirus nie przejdzie ino po to, że jak dotykasz klamek to potem nie pchasz łap do geby.

Nic nigdzie nie wystrzeli bo... Wirus u nas był mniej wiecej 2-3 tyg przed wykryciem pierwszego przypadku.
I co ? wystrzeliło coś? Nie
JA pierdziele dajecie sie wkrecac jak dzieci.
  • 1230 / 184 / 0

@Mordarg - ja dzisiaj byłem w kaufie , ale musiałem czekać 20 minut do godziny 12 bo do tej mogą tylko seniorzy. A myślałem że te obostrzenie też zdjęli, ale chyba zapomnieli. Zaś ilości osób w sklepie nikt nie sprawdzał raczej , choć mega tłumów nie było. Przyznam że też zauważyłem że obcy ludzie są jakoś bardziej otwarci i życzliwi. Beka troche z tego

Łodzie podwodne do przemytu narkotyków made in Europe

W Europie coraz bardziej pożądanym staje się rozpoczęcie dyskusji nad przygotowaniem zróżnicowanych służb do walki z przemytnikami narkotyków wykorzystującymi jednostki morskie o dużym zanurzeniu i przez ten profil na wodzie będącymi trudniejszymi do wykrycia. Technologie postrzegane jako zarezerwowane dla karteli z obu Ameryk zostały bowiem wyłapane w Hiszpanii już w 2019 roku. Teraz dowiedzieliśmy się, że na Półwyspie Iberyjskim zarekwirowano pierwszą jednostkę tego typu wybudowaną w pełni już w Europie. Swoista "podwodna" wojna z narkotykami staje się czymś, co za chwilę może być problemem nie tylko dla Hiszpanów i Portugalczyków, ale też chociażby państw basenu Morza Śródziemnego.

„Pomysłowy” diler zatrzymany. Beczkę pełną narkotyków zakopał w… piaskownicy

Zabezpieczone prawie 1, 5 kilograma narkotyków oraz sprzęt służący do ich dystrybucji, to efekt działań policjantów Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy. Nielegalne środki sprawca ukrył w beczce zakopanej w piaskownicy oraz w garażu. 37–letni sprawca tego przestępczego procederu usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
  • 6787 / 1218 / 2

NIe ma juz obostrzenia z godzina dla seniorow w weekendy 10-12.
Zwlaszcza w niedziele.
  • 1376 / 323 / 0

@rooney Godziny dla seniorów dalej obowiązują ale tylko od poniedziałku do piątku. W weekend hulaj dusza nie ma tego nakazu/zakazu - możesz wejśc o każdej godzinie. Jaki to ma sens ?? nie wiem ale stojąc w kolejkach raz wsłuchałem się w dyskusję i ludzie mówili o tym że między 10-12.00 sklepy są puste a dziadki mają w to wysrane zaś właściciele wpuścić młodszych nie mogą bo grozi kara a dziadki mykają po sklepach non toper - żeby coś się działo. Ktoś tam mówił że teraz zrobili w biedronkach zrobili teraz godziny 6-24.00 i w godzinach 22-.24.00 pełno dziadków tak jakby chodzili po sklepie w nocy tylko dlatego że mogą ...

EDIT: Niestety moja teoria jest taka że wszystkie "dziadki "ANTYpis" ppo prostu chcą pokazać że rząd nie będzie im mówił kiedy mają robić zakupy jak za komuny i specjalnie idą do sklepu w innych godzinach niż ta 10-12.00 -niestety jest w mojej rodzinie jeden taki przypadek i wydaje mi się że jest to zjawisko na większą skalę... Ja też jestem AntyPis ale tego typu działanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i popier^*()ne....
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2020 przez Mordarg, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1383 / 239 / 0

u mnie i w biedronkach i w lidlach jest otwarte 24/7 teraz. Ale podobno najwiecej ludzi i tak popierdala poznym popoludniem, kolejka godzinna.
  • 6787 / 1218 / 2

Mi zajelo 3 dni opanowanie gdzie i kiedy chodzić.
Najbezpieczniej jest isc 11:50, stanac przed sklepem i poczekać te 10min.
Zajebiscie, zero ludzi.

W godzinach popołudniowych/wieczornych ide na 3-min przed zamknięciem sklepu (dotyczy Auchana czy lokalnych sklepików), do biedry i Lidla juz praktycznie nie chodze, nie na moje nerwy.
JAkbym miał celować to 20-30min przed przerwa techniczną (bodaj jakos 14) lub pod wieczór typu 21:00
  • 613 / 112 / 2

Ja godzinę przed zamknięciem odwiedzam Auchan czy LeClerc, ludzi mało, miejsca dużo, odległości bezpieczne. Przestałem bywać w Stokrotkach i innych mniejszych sklepach- tam jest niebezpiecznie- dużo ludzi i małe odległości między regałami.
  • 6787 / 1218 / 2

20 kwietnia 2020IvoPartisan pisze:
dużo ludzi i małe odległości między regałami.
I co Ci zrobią? :D
  • 613 / 112 / 2

Wiadomo, koronoświnią mogą zarazić :extasy:
  • 6787 / 1218 / 2

I ? Jak jesteś zdrowy a zwłaszcza jak nie masz cukrzycy i chorób serca to przejdziesz to zakażenie bezobjawowo.
JAk masz maseczke, nie pchasz rąk do gęby, myjesz łapy po kazdym wyjsciu to jak miałbyś zostać zarażony ?
Wróć do „Zmiany stanu prawnego”
Na czacie siedzi 2261 uczestników Wejdź na czata