Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 71 • Strona 1 z 8
  • 876 / 185 / 5
ZANIM WEŹMIESZ JAKIKOLWIEK OPIOID ZASTANÓW SIĘ 150 RAZY (link)
Poniższy tekst został napisany z myślą o forum hyperreal, nie jest artykułem dotyczącym medycznego zastosowania tej substancji. Każdy wers z0stał zredagowany z myślą o użytkownikach zainteresowanych w jakimś stopniu tematyką narkomanii i uzależnień. Osobom zainteresowanym dokładną budową chemiczną, właściwościami fizycznymi i historią morfiny polecam takie strony jak wikipedia, bazalekow czy forum onkologiczne.

Spis treści
Zdobywanie
Preparaty z morfiną
Sposoby podawania (instrukcja ogólna i szczegółowa+gdy nie widać żył)
Dawkowanie
Skutki uboczne i ich zwalczanie
Pierwsza pomoc przy przedawkowaniu
Uzależnienie
Przydatne linki


I WSTĘP

Występuje najczęściej w postaci białego, gorzkiego proszku. Jest opiatem (alkaloidem mleczka makowego-opium) a także opioidem (substancją łączącą się w organizmie z receptorami opioidowymi). Ze względu na tę drugą właściwość i budowę przybliżoną do endogennych opioidów (endo/rfina to skrót od endogenna/morfina), jej stosowanie grozi wystąpieniem uzależnienia fizycznego jak i psychicznego. Posiadanie morfiny nie jest nielegalne, podobnie jak jej kupowanie i zażywanie.

II Stosowanie

1. Zdobywanie morfiny
Spoiler:
2. Najpopularniejsze leki
Spoiler:
3. Sposoby zażywania ogólne

Skuteczność metod to p.o.(ok. 30%) < P.R. <S.C=I.M.=I.V(100%)
A) Nieinwazyjne
a) P.O.
Spoiler:
b) P.R.
Spoiler:
B) Inwazyjne
Przed przystąpieniem do podania.
- Przygotuj sprzęt i czyste stanowisko
-Dokładnie umyj ręce, najlepiej załóż jednorazowe rękawiczki
-Przetrzyj miejsce iniekcji wodą z mydłem lub alkoholem
a) S.C.
Spoiler:
b) I.M.
Spoiler:
c) IV
Spoiler:
3. Instrukcja pisana pod konkretne leki

Doltard
Spoiler:
Sevredol
Spoiler:
MST CONTINUS
Spoiler:
Gdy nie widać żył
Spoiler:
4. Dawkowanie
Spoiler:
5. Skutki uboczne i ich zwalczanie
Spoiler:
6. Pierwsza pomoc przy przedawkowaniu
Spoiler:
7. Uzależnienie
Spoiler:
:finger:

Iniekcje wątek ogólny
Wybór sprzętu do iv
BHP dawania po kablach
-> LINK DO ULOTKI DOLTARD 10/30/60/100 <-
-> LINK DO ULOTKI MST CONTINUS 10/30/60/100/200 <-
-> LINK DO ULOTKI SEVREDOLU 10/20 <-



Edycja 20.06.17 Klepsydra

Edycja 23.06.17 Klepsydra
Klepsydra 02.09.17

Autorzy: Jamedris, Klepsydra
ZŁA JEST ROZKOSZ OKUPIONA CIERPIENIEM.
  • 2024 / 584 / 0
MST przepisywane przez psychiatrę? No nie wiem, nie wiem, Kleps. ;)

Co do kwestii legalności się nie wypowiem, nie miałam nigdy problemów ani rewizji, odpukać.

Przewoziłam jedynie sporawe ilości klonazepamu i na lotnisku pod Oslo nie miałam problemu, u nich jest znany chyba jako Rivotril.
Zapytano tylko, czy to na chorobę przewlekłą i na jaką, na jak długo przyleciałam - ale to oczywistość. Dziękuję, kolejna osoba do sprawdzenia, have a nice day, czy raczej hav en god dag.

FAQ do poprawki, ale jako wersja wstępna może być.

Myślę, że warto poświęcić więcej miejsca na objawy abstynencyjne (tutaj zostały skądś skopiowane i niektóre słowa się powtarzają), opisanie samego procesu przerabiania tabletek (w końcu nie tylko MST, a i warto wspomnieć że MST o mniejszych "nominałach" sprawiają problemy, a Sevredol różni się od MST wypełniaczami, dawką i implikacjami tychże dwóch czynników i warto też o tym napisać) iniekcji jest nieco po łebkach ale od tego jest, o ironio, poradnik monarowski; no i dobrze byłoby zamieścić informację o którą kiedyś się może nie tyle sprzeczałyśmy, co wymieniałyśmy wątpliwości. Czy zaczynać od dłoni i iść w górę, czy może wręcz przeciwnie. Aha, nie będę się już cofać do tego tematu o iniekcjach żeby zalinkować (warto to zrobić w tym FAQ), ale nie ma też informacji o podawaniu zgodnie z przepływem krwi - podstawa dla wjebanych, ale wjebani nie zaglądają do FAQ.

+ zalinkowałabym do tematu o zastanowieniu się 150 razy...

Co do przerabiania, to ilu morfinistów poznałam, tyle sposobów wyciągania majki z MST czy Sevredolu widziałam. Ale ten opisany jest całkiem-całkiem. Otoczkę można mniej higienicznie po prostu zlizać, zdrapać dłuższym paznokciem, optymalnie przemyć wacikiem w stylu "Leko" lub po prostu z wodą utlenioną, pigment schodzi jak marzenia o byciu czystym. ;) Warto stosować głęboką łyżkę i mieścić się w minimalnej ilości wody, NaCl czy co tam stosujemy. Aha - informacja o rozpuszczalności na mililitr też powinna się znaleźć. Minimalna ilość roztworu zmniejsza ryzyko wypadnięcia z żyły przy podawaniu. Przy podawaniu istotny jest też kaliber igły, podanie insulinówką różni się od tego 0.5. Mam na myśli i ślady, i odczucia podczas podawania - oj tak...

Co do dawkowania, warto dać jakieś pojęcie, choćby mgliste. Myślę, że do IV 20mg na pierwszy raz to całkiem bezpieczna dawka. 30mg - optymalna. Wyżej bym nie dawała, oczywiście dobrze też dać informację o interakcjach z np. benzodiazepinami.

23.06.17. Klepsydra. Zaznaczyłam zrealizowane i odrzucone pomysły.
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 299 / 6 / 0
Od siebie dodam leki, które mi pomagają podczas detoksu:

-Metamizol aka Pyralgina jako lekki lek przeciwbólowy
-Methocarbamol na napięcie mięśni
  • 876 / 185 / 5
05 marca 2017Jamedris pisze:
...
Edycja.
objawy abstynencyjne
kierunek podania iv
Ponieważ jest to wątek o morfinie a nie iv, postanowiłam wkleić linki do najważniejszych tematów. Dodałam też lepszy nagłówek. Jamedris, mam bardzo małe pojęcie jeśli chodzi o przerabianie innych tabletek, jeśli opiszesz to jakoś zgrabnie bardzo chętnie umieszczę to w poradniku. :listen:
ZŁA JEST ROZKOSZ OKUPIONA CIERPIENIEM.
  • 2024 / 584 / 0
Kleps, nakarmiłaś mnie i wracam dobrze odżywiona na forum. ;-) Ładne śniadanie. To i ja opiszę, jaki miałam sen.
Klepsydra pisze:
(wołam i w kolejnym opisuję MSTki)
Słuchaj, jakbym traciła wątek to wybacz, ale harda noc za mną. Mimo wszystko postaram się pomóc, bo tutaj opisywanie do IV jest bardzo ogólne.
Każdy robi to inaczej, ale opiszę sposób na np. MST, który - pokazany mi we śnie przez innego hyperrealowicza - nigdy nie ściągnął na mnie ropnia, infekcji ani innych rzeczy, dobrze? :-) No to lecimy. Zakładam, że nikt nie robi np. paki sevredoli na jeden raz, bo tu ja po prostu sięgam po MST. ALE myślę, że i to jest potrzebne w poradniku, więc... Zgłaszajcie się i tacy! :listen:

A ja napiszę kawałek FAQ takim, jakim chciałabym go widzieć. To pewien zaszczyt współtworzyć je i pomagać nie pozabijać się, nie od razu, tym ludziom którzy wejdą tylko do niego...

Pozwalam na całkowite kopiowanie w celu harm reduction, edukacyjnym, rekrecyjnym i jakim tylko chcecie - mały nick i będzie mi bardzo miło.

IV, parę ogólnych zasad:
- NIE DZIELIMY SIĘ SPRZĘTEM, Twoje życie jest warte więcej, niż 10groszy w całodobowej;
- nie ma czegoś takiego jak "najlepszy sprzęt"; każdy ma inne żyłki i technik oraz woli robić to w inny sposób, jednak na przestrzeni lat ćpania zauważyłam, że zdecydowanie NAJGORSZE są zielone lub żółte pompki (zamiast przezroczystych), które niektóre apteki próbują wciskać, a jeszcze gorsze są MIĘKKIE (dosłownie...) igły KD-Fine. Tutaj może warto zalinkować do tematu o sprzęcie, bo chyba widziałam, Kleps.
- stazą może być wszystko; u mnie najefektywniej działa pasek od szlafroka, który jest dodatkowo przyszyty na plecach; czym jest staza każdy wie, chodzi o rozpulchnienie sobie żył przez zamknięcie im światła, polecam także aktywność fizyczną i ciepły, naprawdę ciepły prysznic przed strzałem, jeśli są trudności z batami;
- nie strzelamy ciągle w jedno miejsce! Tutaj dałabym link do "BHP..." oraz link do monarowskiego "Rób to bezpieczniej" oraz tematu "Iniekcje, ogólny"
- przy zachowaniu przyzwoitego stosunku przepustowości do śladu po igle, zalecam 0.4 (mniejsze dawki, większe powoli - też można je podać, ale powoli) do 0.5mm, względnie 0.6mm (większe, albo mniejsze "na kopa");
- kup zawsze WIĘCEJ sprzętu, niż na styk. Wielokrotnie przypomnisz sobie o tym podpunkcie i pomyślisz, że to prawda. A skoro już przy kupowaniu jesteśmy...
- aby nie latać po aptekach i odpuścić sobie "wstyd", ci bardzo niepewni lub po prostu oszczędni (różnica jest spora) mogą zamówić sprzęt online. Sama robię to w DOZie w sub-sieci Rosa ze względu na b. dobry tracking paczki i możliwość płacenia gotówką przy odbiorze. Ostatnio dodali do oferty także uwielbiane m.in. przeze mnie i starego_dziada igły Terumo, które wcześniej były dostępne jedynie w paru miejscach w takiej n.p. Łodzi.
- sterylność, sterylność i jeszcze raz sterylność.

Uwaga - Minimalna wartość zamówienia to 20zł. Strzykawki trzyczęściowe, z gumową nasadką na tłok (bardzo polecam!) zawierające w sobie miejsce na 10ml, w ilości potrzebnej do zrobienia takiego zamówienia, kosztują 8.99zł za 40 szt (cena na dzień 19.06.2017), maksymalnie możesz zamówić ich 50 w jednym zamówieniu, dalej - wspomniane wcześniej igły, to koszt 11.99 za jedno pudełko zawierające 100 sztuk igieł krótkich Terumo (13mm) o grubości 0.45mm. I te polecam, jeśli chodzi "o mnie", natomiast zamawianie online ZAWSZE wyjdzie taniej niż kupowanie po parę sztuk sukcesywnie. Jeśli zamawiasz mniejsze strzykawki bo nie potrzebujesz takich, to dokup sobie igły, te zawsze się przydadzą - lub waciki, spirytus, wodę utlenioną, witaminy.

Załączam link do wcześniej wspomnianych, by na bieżąco móc monitorować ceny i dostępność - IGŁY i te "gumowe" strzykawki 10ml

Za rozpuszczalność morfiny HCl przyjmuję ~40mg/ml, na bazie karty charakterystyki oficjalnych źródeł. Widziałam w sieci informacje o 60mg/ml, jednak
1) nigdy nie robię tak skoncentrowanego r-ru;
2) ergo i tak lepiej przyjąć te 40mg/ml i pamiętamy o tym, wybierając sprzęt, podobnie jak o stratach wliczonych w przerabianie;
3) nie posiadam obecnie pod ręką żadnego podręcznika farmakologicznego na podparcie innych tez.

Doltardy potraktuję trochę po macoszemu, z uwagi na ich coraz słabszą dostępność na czarnym. Przeważają Sevredole lub MST100/200.
Doltard, 10/30/60/100 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (SR) w przeciwieństwie do IR w np. Sevredolu.
Doltard 10 mg, 30 mg i 60 mg zawiera odpowiednio 83 mg, 63 mg i 33 mg laktozy jednowodnej.

10 mg: białe, dwuwypukłe, powlekane tabletki o przedłużonym uwalnianiu.
30 mg: żółte, dwuwypukłe, powlekane tabletki o przedłużonym uwalnianiu.
60 mg: niebieskie, dwuwypukłe, powlekane tabletki o przedłużonym uwalnianiu.
100 mg: brązowe, dwuwypukłe, powlekane tabletki o przedłużonym uwalnianiu.

-> LINK DO ULOTKI DOLTARD 10/30/60/100 <-

Zacytuje tu innego usera i lekko poprawię, gdyż Doltardy przerabiałam paręnaście razy blistarmi 60tek i mam parę małych uwag, reszta do dopisania przez innych:
filip.z.konopii pisze:
Bierzesz jedną tablete 60 mg i watką ze spirytsem salicylowym ścierasz z niej farbę (łatwo schodzi).
Następnie dzielisz tabsa białego na pół i jedna taka polówkę kruszysz na proszek czymś twardym (najlepiej denkiem szklanki) drugie pól zostawiasz sobie na później.
Alternatywnie - mała łyżeczka w dużej łyżce - Jamedris

To pokruszone poł tabletki wsypujesz na łyzeczke i zalewasz mililitrem letniej wody. Mieszasz koncem zapałki (polecam koniec igły, "plastikowy kondom" - J.) aż nie będzie żadnych części stałych tylko glutowaty mętny płyn. Wkładasz w to kulkę ugniecioną z waty średnicy około 1,5 cm. (Być może i tu można użyć "obranych" filtrów np. OCB, polecam, wcześniej zwilżam je by zapobiec nasiąknięciu - J.) Ta kulka troszkę nasiąknie. Wtykasz w tą kulkę dzióbek od strzykawki i zaciągasz tłok tak, aby płyn wessał się przez filtr do strzykawki (to go oczyści w miarę).
(Tutaj powtórzyłabym to jeszcze raz, tj. r-r na nową łyżkę i znowu zasysamy NOWYM filtrem, widoczny będzie jeszcze osad - J.)
Zakładasz igle wykonujesz zastrzyk dożylny - satysfakcja gwarantowana.
Do takich ilości mikro strzykawek insulinówek używaj jak chcesz. wg mnie są wygodne ale to zależy od gustu.
Sevredol:
Występuje w postaci: 10mg i 20mg. Sevredole zawierają w składzie żółcień pomarańczową i laktozę. Jedna tabletka 10mg zawiera 207,5mg laktozy. Jedna tabletka 20mg zawiera 197.5mg laktozy.
Jedna tabletka Sevredolu 20mg zawiera 0.023mg barwnika - w.w. żółcieni pomarańczowej. Wg. użytkownika sprawdzone_info nie jest to ilość szkodliwa, jednak ja zalecam się jej pozbyć.

-> LINK DO ULOTKI SEVREDOLU 10/20 <-
(niżej esencja)

Substancją czynną leku jest morfina w postaci siarczanu morfiny (morphini sulfas). Dokładny skład tabletek, aka "dlaczego usunąć tę powłoczkę", mamy wyżej w PDFie.

Rozpoznanie:
10mg - powlekana obustronnie wypukła tabletka w kształcie obłym barwy niebieskiej, z jedną stroną gładką, z drugą - z linią podziału. Napis "IR"po lewej i "10" po prawej od tejże linii.
[ external image ]

20mg - powlekana obustronnie wypukła tabletka w kształcie obłym barwy czerwonej/różowej, z jedną stroną gładką, z drugą - z linią podziału. Napis "IR"po lewej i "20" po prawej od tejże linii.
[ external image ]

Przerabianie:
UMYJ RĘCE I MIEJSCE WKŁUCIA oraz używane naczynia.
Zmywamy otoczkę (schodzi zarówno wodą utlenioną na waciku, jak i spirytusem; nie polecam zdrapywania) i rozbijamy na "jebany pył". Na sterylnym naczyniu (łyżka, cooker) zalewamy wodą świeżo przegotowaną wodą (wrzącą, nic się nie zniszczy, potem i tak byśmy gotowali - uwaga na pryskanie) i podgrzewamy chwilę, później odkładamy łyżkę na stabilne miejsce (weź sobie kartkę + książkę, coby nie ujebać wszystkiego) i filtrujemy (polecam użyć filtrów OCB "obranych" i przeciętych na pół żyletką, wcześniej namoczonych przegotowaną wodą), filtrujemy lekko dociskając i pilnując stabilności naszego naczynka. Jako, że laktoza nie jest takim złem jak stearynian, to już możemy pukać - sugerowałabym jednak ostudzić. Przy dobieraniu ilości ml bierzemy pod uwagę kształt łyżki, pryskanie i ofc rozpuszczalność naszej dawki. Po nałożeniu igły i stazy szukamy żyły, wbijamy się w nią - raz się nie udało, WYCHODZISZ I SZUKASZ INNEGO MIEJSCA, po czym wiesz że się udało? Zostawiasz odrobinę powietrza w kontrolce" i gdy wejdziesz do żyły, do tej wpadnie krew. Potem odciągasz tłok upewniając się, przyjmujesz stabilną pozycję i dociskasz tłok. Po podaniu szybko przykładasz do miejsca sterylny wacik, może być z np. alkoholem izo, ale nie musi, i dociskasz - by nie mieć siniora. Voila.

PATENT - przy większych dawkach dobrze na koniec odciągnąć do pukawki trochę swojej krwi i podać do środka; to wypłukuje resztki z "dzióbka". Nie lubimy niczego marnować. :old:
PAMIĘTAJ, DO morfiny NIE DODAJEMY ŻADNEGO KWASKU CYTRYNOWEGO! :finger:
Miejsca wkłucia - w poradniku monarowskim są one opisane, jednak zaczynamy od dłoni i kierujemy się wyżej.
MONAR - RÓB TO BEZPIECZNIEJ! - bardzo dobra, o dziwo, pomoc. :heart:
ZAWSZE PODAJEMY ROZTWÓR ZGODNIE Z PRZEPŁYWEM KRWI.

W kolejnym poście opiszę MST, także z obrazkami - bo je lubicie. Wysyłam, gdyby miało pożreć post albo ja miałabym znoddować.
Objawy abstynencyjne również opiszę, ale to jeszcze po MST.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2017 przez Jamedris, łącznie zmieniany 4 razy.
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 2024 / 584 / 0
I nasze ulubione woskowe diabełki, czyli MST Continusy. Ilu ludzi, tyle sposobów, ale to znajdziemy w działach tego podforum.

Uważam, że w FAQ powinien być sprawdzony wielokrotnie sposób (i to nie dwadzieścia ani sto razy), więc - zacznę od obrazków, bo są ładne. ;-) Metody są najróżniejsze, nawet z żelazkiem i pergaminem w celu pozbycia się wosku. W tym poście przedstawię swoją i jestem otwarta na dyskusje, a FAQ - na zmianę.

I merytoryczne. Poradnik postaram się napisać normalnym, przystępnym, jednak dokładnym językiem.

Przypomnę o sterylności. Przy dzieleniu MST, przy zdrapywaniu resztek z łyżki, jak przy wszystkim - zachowujemy sterylność. Ze względu na zawartość stearynianu, lubią się "lepić" po pokruszeniu.

<miejsce na wpis o przerabianiu mniejszych nominałów MST, tu ekspertką nie jestem; zaczynamy od 60 w górę, jednak w teorii opiszę wygląd wszystkich>

MST Continus 10/30/60/100/200
tabletki powlekane o zmodyfikowanym (spowolnionym) uwalnianiu (SR)

-> LINK DO ULOTKI MST CONTINUS 10/30/60/100/200 <-

Kolorowy zawrót głowy...
Wszystkie tabletki (występują największe podłużne, obecnie nie w Polsce. tu są jak reszta) są okrągłe, na jednej stronie mają odciśniętą zawartość morfiny, powleczone są woskowanymi barwnikami w intensywnymi kolorach, które po pozbyciu się ukazują białe wnętrze tabletki. Dostępne w PL, bez żadnych dziwnych napisów z tyłu i bez podziałek:

10 mg - żółte
30 mg - fioletowe, takie ładne, a takie małe ;-)
60 mg - czerwone/ciemnopomarańczowe

[ external image ]

100 mg - szary, BEZ TEGO LOGO, gładkie poza dawką
(brak odpowiedniego zdjęcia w duckduckgo; szara tabletka z nadrukowanym 100, na dole mg, na drugiej stronie gładka; okrągła)
[ external image ]

200 mg - turkusowy/zielono-niebieski, zdjęcie ukazuje przy okazji "grubość" i opakowanie tabletek, lepszego nie znalazłam:
[ external image ]

(Jest to zdjęcie od ś.p. opiofana i miło by było, gdyby z sentymentu zostało w FAQ)


Przerabianie:
Bardzo podobnie do Doltardów ze względu na skład, opisuję jednak krok po kroku, procedura dla 100/200mg:
W przypadku niższej zawartości morfiny per tabs, glut niestety bierze górę nad wodą z morfiną i trzeba kombinować.

UMYJ RĘCE I NACZYNIA; zapewnij sobie najlepiej "safe space" rozłożoną kartką A4, nie ubrudzisz w ten sposób niczego i łatwiej będzie się 'odnaleźć' w etapach.
[ external image ]

- pozbywamy się otoczki, ja używam wacika nasączonego wodą utlenioną, w sytuacjach podbramkowych - ssaniem albo nożykiem, pod zwykłą wodą też wolniej, ale schodził;
[ external image ]

- dzielimy (albo i nie), po czym wrzucamy na oczyszczone naczynie aka cooker czy odpowiednio pojemna i stabilna łyżka stołowa do zupy;
[ external image ]

- kruszymy na "jebany pył" i zalewamy w pierwszym zalaniu kilkoma ml przegotowanej wody, ew. wody oczyszczonej z apteki czy NaCl, tej ostatniej jednak z jakichś (jakich - do edycji) powodów nie należy używać; nie przejmujemy się ilością wody, i tak odparuje w pierwszym podgrzaniu, a r-r za to będzie ładny i klarowny;
[ external image ]

- podgrzewamy, ja polecam jeden "stuningowany" watą lub trzy ustawione w trójkąt podgrzewacze i lekkie "trząsanie" łyżką, inni będą woleli zapalniczkę i jeżdżenie płomieniem; przerywamy w momencie, gdy białe granulki całkowicie roztopiły się w wodzie, a na górze jest widoczna warstewka wosku aka glut; można schłodzić i odsunąć na bok np. "dupką" igły, jednak nie jest to konieczne;
[ external image ]

- ZALEWAMY I ŚCIĄGAMY DWA RAZY, jak ktoś chce wyciągnąć jak najwięcej mg - czyli zakładam, że wszyscy - i dopiero potem...
[ external image ]

- filtrujemy BEZSMAKOWYM (np. żadnych mentoli) filtrem, polecam OCB w pomarańczowym opakowaniu; filtr obieramy z papieru, przecinami żyletką w połowie, zamaczamy w przegotowanej wodzie i wrzucamy na łyżkę; zaciągamy po raz pierwszy do strzykawki 10ml;
[ external image ]

- myjemy i odkażamy łyżkę, albo bierzemy drugą - teraz następuje podwójna filtracja - z drugim kawałkiem filtra robimy to samo, uprzednio wlewając na CZYSTĄ łyżkę uzyskany za pierwszym razem roztwór; ściągamy do NOWEJ, CZYSTEJ STRZYKAWKI 10ml i widzimy, że na "czystej" łyżce zostają nam ostatnie kawałki wosku, najlepiej spojrzeć pod światło; po to nam właśnie dwie strzykawki;
[ external image ]
[ external image ]
[ external image ]

- strzykawka z pierwszego filtrowania jest do wyrzucenia, z filtrami robimy według uznania; z drugiej strzykawki (r-r powinien być przezroczysty i NIC NIE POWINNO w nim pływać, jeśli pływa - filtrujemy do skutku albo inwestujemy w lepsze filtry), po założeniu igły, można już pukać... się w głowę, co robimy z życiem. ;-)
[ external image ]
[ external image ]

I to by było na tyle. Jeżeli są jakieś pytania czy sugestie, nie krepować się w wątku i najlepiej wołać mnie i Kleps, bo widzę, że mamy uzupełniające się godziny bytności na forum. ;-)
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 876 / 185 / 5
Brawo, świetna robota! Jak znajdę chwilę to wszystko skleje.

O i linki do tematów o iv już wcześniej znalazły się na końcu pierwszego postu :)

Linki a nie opracowania dlatego, że moim zdaniem najważniejsze to nie odbiegać od tematu. Tu powinno być jak najwięcej o majce, co ważne powinny tu być informacje których nie ma nigdzie indziej, kwestie znane nam z autopsji. Nie ma sensu kopiować tu dużych opracowań o sprzęcie, bo sprzęt ma już swój osobny temat. Link jest.

Właśnie takich poradników jak ten twój tu potrzeba, tyle włożonej pracy na pewno nie pójdzie na marne.
ZŁA JEST ROZKOSZ OKUPIONA CIERPIENIEM.
  • 171 / 10 / 0
może ktoś dać zdjęcie swoich MST 100? albo dać jakieś potwierdzenie że w Polsce są takie same MST jak na zdjęciu? to zdjęcie jest z zagranicy a dobrze wiecie że preparaty się czasem różnią, choćby kosmetycznie (tak to ważne)
  • 876 / 185 / 5
W Polsce wyglądają tak samo tylko bez nadruku z tego co pamiętam. To znaczy na jednej stronie jest liczba 100 a druga strona jest czysta. Odcień szarego i wielkość jak na zdjęciu.
ZŁA JEST ROZKOSZ OKUPIONA CIERPIENIEM.
  • 2024 / 584 / 0
To ja więc potwierdzam. ;-) Grubość, waga, pakowanie - takie samo, jak w innych. Ten kolor jest po prostu szary. Nie szaro-niebieski, nie jakiś wodnisty; solidny szary, na jednej stronie 100, na dole małym literami mg, na drugiej stronie - gładko. Kształt taki sam.
neckjeh pisze:
?

@Klepsydro
, bardzo mi miło. :) Jak zbierzemy to w kupę, to z chęcią zerknę na efekty naszej pracy. Myślę, że powoli już możesz to kopiować to pierwszego posta i przyklejać, czy coś, a ja kiedyś - jak ktoś mnie uprzedzi, to "feel free" - skrobnę o abście i tu również dam linki do przydatnych tematów. Wtedy znowu z pozycji moda (a może i ja pobawię się w modowanie opio? W sumie...) zaedytujesz pierwszy post i będzie w 100% gotowe.

Moim zdaniem jednak uwagi o igłach i iniekcji, te ogólnikowe, POWINNY znaleźć się w FAQ - wszystko w jednym miejscu, w końcu to często zadawane pytania. Jak kogoś nurtuje to głębiej, to odnośniki do tematów. Może jedynie przesunąć np. do "DODATKOWYCH" na koniec. Będę walczyła jak lwica o te równoważniki zdań, bo ja np. bardzo bym chciała wiedzieć to, gdy zaczynałam (i z taką myślą pisałam to wszystko), a czytanie nawet kilkunastu stron tematu jest dla niektórych wyzwaniem albo zwyczajnie nie mają czasu bo mają przed sobą towar.

Dziś dostałam dwie wiadomości od osób, które NIE WIEDZIAŁY mimo niezłego stażu o tym, jak wielkie są różnice przy zamawianiu online. Można się więc zaskoczyć. Ciekawostka - wczoraj DOZ w magazynie miał full tych strzykawek, które polecałam, dziś czekają na dostawę. Przypadek? Nie sądzę. :cheesy:
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
ODPOWIEDZ
Posty: 71 • Strona 1 z 8
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.