W jaki sposób amfetamina wpływa na transportery dopaminowe

Będąc podstawowym systemem dla centralnego systemu nerwowego, system sygnalizacji dopaminowej kieruje funkcjami tak róznymi jak poruszanie i laktacja. Transporter dopaminy (DAT) bierze udział w powst

Anonim

Kategorie

Źródło

www.plosbiology.org

Odsłony

6162
Będąc podstawowym systemem dla centralnego systemu nerwowego, system sygnalizacji dopaminowej kieruje funkcjami tak róznymi jak poruszanie i laktacja. Transporter dopaminy (DAT) bierze udział w powstrzymywaniu sygnalizacji dopaminowej poprzez usuwanie molekuł neuroprzekaźnika dopaminowego z synaps i zwracając je do wyzwalających je neuronów (proces zwany "reuptake" czyli wychwyt zwrotny). DAT może także wiązać się z amfetaminą, kokainą, a także innymi psychostymulantami, które powstrzymują wychwyt zwrotny dopaminy i, w przypadku amfetaminy, stymuluja wydzielanie dopaminy poprzez DAT. Wydaje się, że nienormalna koncentracja dopaminy w synapsie powoduje serię wydarzeń, które sprawiają, że efekty tych narkotyków są takie jakie są. Biochemiczne kroki będące podłożem wywołanego amfetaminą wyrzutu dopaminy, nie są jednak dobrze zcharakteryzowane. Teraz, zespół badaczy prowadzony przez Jonathana Javitcha i Aureia Galii zidentyfikował chemiczną modyfikację molekuły DAT, która jest podstawowa dla regulowanego przez DAT wydzielania dopaminy w obecności amfetaminy. Ponieważ modyfikacja ta nie powoduje uniemożliwienia DAT akumulacji dopaminy, może to sugerować nowy cel molekularny dla leczenia uzależnienia od narkotyków.

Cytaty: Khoshbouei1 H, Sen N, Guptaroy B, Johnson L, Lund D, et al.(2004) N-Terminal Phosphorylation of the Dopamine Transporter Is Required for Amphetamine-Induced Efflux. PLoS Biol: e78 DOI: 10.‰1/journal.pbio.0020078

Wszystkie prace publikowane w PLoS Biology są otwarte dla wszystkich. Wszystko jest natychmiast dostępne za darmo dla każdego, gdziekolwiek - do czytania, sciągnięcia, redystrybucji, włączenia do bazy danych i innego użycia - z jednym warunkiem, że oryginalne autorstwo zostanie wskazane. Prawa autorskie są zastrzeżone przez autorów. The Public Library of Science używa licencji the Creative Commons Attribution License.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • MDMA
 • Pierwszy raz

Ekscytacja długo wyczekiwanym spotkaniem z Molly na urodzinach W.

 

Pigułki udało nam sie załatwić przez cebulke , mieliśmy 100 % pewność , że jest to prawdziwe ecstasy wkońcu sam design pixy nawiązywał do loga legendarnej Tesli. Okazje spróbować mieli moi kompani ; M , E , K

T 19:00

Zbieramy sie na dworzu całym towarzystwem aby spożyć po połowie tabletki , zapijając Gatoradem. Efekt placebo występuje już kilka sekund po przyjęciu ekscytacja oraz rytm serca wzmacniają się z każdą sekundą. 

T 19:20 -19:30

 • DPT
 • Marihuana
 • Ruta stepowa
 • Tripraport

Spotkanie z jedną z najbliższych mi osób, w dodatku także psychonautą biorącym udział w ceremonii. Chęć wspólnego przeżycia czegoś wspaniałego i dającego samahdi. Ostatnimi czasy psychodeliki i tematy krążące w około ich stały się istotnym elementem mojej osobowości. Pozwoliły mi dostrzec zagłębione w nieświadomości problemy rzutujące na moje zachowanie w dorosłym życiu. Była to także chęć sprawdzenia siły DPT z iMAO. Z mojej strony chciałem by było to odświętne szamańskie doświadczenie. Duży wpływ na mnie miało zażyte wcześniej LSD i fakt przeczytania Tybetańskiej Księgi Umarłych.

 

 

Do mojego przyjaciela przyjechałem pociągiem. Odebrał mnie w te wczesne popołudnie z dworca i chwilę później już rozsiedliśmy się w herbaciarni na miłych pufach i zajęliśmy rozmową w oczekiwaniu na białą herbatę. Wymieniłem z nim kilka zdań na temat LSD zjedzonego kilka dni wcześniej oraz oczekiwania związane z połączeniem ruty z DPT. Podczas picia herbaty omówiliśmy też czytane przez nas namiętnie książki Grofa czy raport Strassmana z badań nad DMT. Ustaliliśmy, że podjedziemy do znajomego po zielsko i następnie zajmiemy się już tylko sednem doświadczenia.

 • 1P-LSD
 • LSD-25
 • Pierwszy raz

Podekscytowany dorwaniem kwasa słabo się przygotowałem, miałem tylko sok i pierdoły nieprzydatne w przeżywaniu tego doświadczenia. Otoczenie wspaniałe, cudowny las.

A więc zacznijmy od tego, że polowałem na kwasa od ponad roku i w końcu go dostałem w swoje łapska. Niestety nie oryginalny kwas, tylko LSD-P1, ale i tak byłem zadowolony. Kilka dni później udałem się do dużego, bukowego lasu. Było lato, 30 stopni w cieniu. Do plecaka zapakowałem 2 litry soku, chyba jabłkowo wiśniowego, jakieś żarcie i zeszyt do rysowania. Z domu wyruszyłem o godzinie dziesiątej, a las był zaraz obok, toteż po chwili marszu byłem już w ustronnym miejscu. Zarzuciłem kartonik na język i czekałem. Po ok.