USA: Izba Reprezentantów przyjęła ustawę dekryminalizującą marihuanę

Amerykańska Izba Reprezentantów, czyli izba niższa parlamentu (Kongresu), przyjęła ustawę dekryminalizującą marihuanę na poziomie federalnym.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Wiadomości
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

76

To pierwszy raz w historii, gdy którakolwiek izba Kongresu głosowała nad ustawą wykreślającą marihuanę z listy zakazanych używek. 228 kongresmenów było za (222 Demokratów, 5 Republikanów oraz 1 niezrzeszony), 164 było przeciw. Uważa się, że przepis ma niewielkie szanse na wejście w życie, ponieważ w Senacie - izbie wyższej - dominują Republikanie, będący w większości przeciw ustawie. Potwierdził to już przewodniczący republikańskiej większości senator Mitch McConnell.

Do tej pory marihuana jest w pełni legalna w piętnastu stanach oraz Dystrykcie Kolumbii. Kolejne dwanaście dopuszcza ją w zakresie medycznym. Tylko w sześciu stanach pozostaje ona bezwzględnie zakazana.

Głosowanie w Kongresie wykazało podział między partiami w kwestii legalizacji marihuany, jednak w niektórych stanach ponownie podniesiono tę kwestię. Cztery kolejne stany dokonały liberalizacji swojego prawa w tym zakresie - Arizona, New Jersey, Montana oraz Dakota Południowa. W trzech z tych stanów w listopadowych wyborach prezydenckich zwyciężył Donald Trump.

Ustawa jest jednak na tyle głośnym tematem, że coraz więcej Amerykanów zaczyna się przekonywać do pomysłu zalegalizowania marihuany. Według sondażu Gallupa z października br. 68 proc. ankietowanych było za tym rozwiązaniem. To najwyższy wynik poparcia dla marihuany od początku prowadzenia badań w tym temacie, tj. od 1969 r.

W Senacie ustawa ma niewielkie szanse, jednak wciąż czekamy na wyniki końcowe wyborów do tej izby w stanie Georgia, w którym wybory wygrał Demokrata Joe Biden. Jeżeli Demokratom uda się przejąć większość w izbie wyższej, sytuacja może się jeszcze odwrócić.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Set: Olbrzymie podniecenie na myśl o tym, że w końcu spróbuję psychodelika z prawdziwego zdarzenia. Bałam się jednak , że przeżycie prawdziwej psychodeli jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Setting: Zwykłe, piątkowe popołudnie, rodzice byli w domu, nawet z nimi rozmawiałam na fazie, ale nie narobiłam sobie lipy.

12:45 – Po powrocie ze szkoły zajrzałam na pocztę i spytałam, czy nie przyszła do mnie przesyłka. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu okazało się, że czeka na mnie list. Zapłaciłam i wypełniona radością wróciłam do domu.

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan

Set & Setting

U siebie w pokoju, bezstresowo bo wszyscy gdzieś powyjeżdżali :)

Dawkowanie

29 tabletów akodina

3 saszety Tantuma, rzecz jasna z filtracją

Wiek

21 lat już tak chodzę, w dragi bawię się od mniej więcej roku.

Doświadczenie

Alkohol, MJ, Korzeń snów, Gałka, Tytoń, Amfetamina, Metkat, bufedron, 4-MEC, 4-MMC, 4-EMC, MDPV, 4-ACO-DMT, 4-HO-MET, 2C-E, DPT, AMT, Kodeina, Diazepam, DEX i Benzyna (osobno do dziś ofkoz)

  • Dekstrometorfan
  • Miks

Wiosna, starzy przyjaciele i chec doswiadczenia dysocjacyjnego odklejenia.

Trip mial miejsce dobrych kilka lat temu, jeszcze w pamietnych czasach gimbazy. Pomyslalam jednak, ze warto powspominac.

Wybralam sie z przyjacielem (nazwijmy go K.) i przyjaciolka (S.). Wtedy jeszcze wszyscy troje mieszkalismy z rodzicami (teraz juz sie wlasciwie nie widujemy). Mielismy troche kombinowania, zeby wygospodarowac sobie cala noc na trip. Jednak wszystko dopielismy na ostatni guzik i wyruszylismy nad Jezioro Nyskie - miejsce docelowej cpalni.

  • Kokaina
  • Tripraport

Dom, chill.

Kokaina to prawdopodobnie najsłabszy narkotyk jaki znam, biorąc pod uwagę lot i cenę detaliczną - bardzo słabo sie to kalkuluje. O tyle ze jeszcze mam b.dobry kontakt i  czystośc jest zawsze wysoka, inaczej jest tostrata czasu, pieniedzy i zatok na bóg wie co tam jest w worze. Zejście potrafi być szmaciarskie, na sczescie nie trwa za długo.

randomness