Śmierć po ayahuasce - brytyjski koroner ostrzega przed udziałem w ceremoniach

Po przeanalizowaniu historii śmierci nastolatka, który 4 lata temu zmarł w Kolumbii po zażyciu ayahuaski, badająca jego ciało koroner przestrzega turystów przed udziałem w ceremoniach

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

The Independent
Tom Barnes
Komentarz [H]yperreala: 
Tłumaczenie stanowi nieco skrócona wersję oryginału.

Odsłony

1213

Po przeanalizowaniu historii śmierci nastolatka, który 4 lata temu zmarł w Kolumbii po zażyciu ayahuaski, badająca jego ciało koroner przestrzega turystów przed udziałem w ceremoniach.

19-letni Henry Miller zmarł po wypiciu ayahuaski, znanej także jako yage, podczas ceremonii przeprowadzonej w kolumbijskim regionie Putamayo, gdzie jego ciało znaleziono w kwietniu 2014 r. na poboczu drogi wylotowej z miasta Mocoa.

Pochodzący z Kingsdown w Bristolu Miller opuścił Wielką Brytanię dwa miesiące wcześniej, by wyjechać do Ameryki Południowej. We wrześniu miał rozpocząć studia na Uniwersytecie w Brighton. Ustalono, że nastolatek w ciągu trzech dni wziął w dwóch ceremoniach, prowadzonych przez osobę przedstawiającą się jako Szaman Guillermo i jego żonę, znaną jako Mama Concha.

Christopher Deardon, który również podróżował po Kolumbii, poznał Millera, gdy student przebywał w pobliskim hostelu prowadzonym przez emerytowanego belgijskiego oficera policji. Pan Deardon powiedział koronerowi, że towarzyszył Millerowi podczas ceremonii, z których każda kosztowała 50 000 kolumbijskich peso (13 funtów).

"Druga ceremonia rozpoczęła się około 22.00 i miała trwać najdłużej do 4 rano"- powiedział swoim w oświadczeniu.

"Po krótkim wstępie Mama Concha poprosiła Henry'ego, by wystąpił naprzód i wypił zawartość małej czarki z ziołami. Nikt z nas nie wiedział, co to było, ale zakładałem, że ma poprawić reakcję na ayahuascę.

"Po 15 minutach zwymiotowałem i pamiętam, że Henry wstał, by zrobić to samo. Kiedy wrócił, wydawał się już odczuwać skutki."

Po zażyciu psychedelicznego wywaru, który jest w Wielkiej Brytanii nielegalny, Miller poczuł się źle, a Szaman Guillermo powiedział swojemu synowi i jego przyjacielowi, aby wzięli go na motocykl i znaleźli dla niego pomoc lekarską. Dwójka ta miała zorientować się w drodze do szpitala, że turysta jest już martwy i porzucić jego ciało na poboczu.

Davida, ojciec Millera, poinformował, że jego syn powiedział mu w rozmowie telefonicznej na dzień przed śmiercią, że wypił trzy czarki yage podczas ceremonii, która miała miejsca poprzedniego wieczoru, ale nic nie poczuł.

Następna wiadomość, jaka dotarła do rodziny z Kolumbii, to prośba, aby skontaktowali się z hostelem, w którym przebywał jego syn, gdzie poinformowano ich, że ich syn został znaleziony martwy.

Badanie pośmiertne przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez doktora Russella Delaneya potwierdziło ustalenia z Kolumbii, określając przyczyną śmierci zatrucie ayahuaską i mającą zapobiegać nudnościom hioscyną (skopolaminą) [czy tylko nam to ostatnie wydaje się to kwestia kluczową? - red. H]

Koronerowi powiedziano, że w lipcu tego roku Szaman Guillermo, Mama Concha, ich syn i jego przyjaciel, zostali osądzeni i potępieni przez lokalną rdzenną społeczność.

Emily Brown z Foreign Office powiedziała sądowi, że szaman złożył krewnym Millera kondolencje i zapewnił, że żaden turysta nigdy wcześniej nie umarł podczas jego ceremonii.

Ignatius Hughes, reprezentujący rodzinę Millerów, powiedział, że chcą oni, aby inni podróżnicy byli świadomi niebezpieczeństw związanych z udziałem w tych plemiennych rytuałach.

"Uważają, że powinienem zwrócić uwagę sądu na ich przekonanie, że inni młodzi podróżni mogliby skorzystać na uświadomieniu sobie niewielkiego, ale jak najbardziej rzeczywistego niebezpieczeństwa związanego z tą całkowicie legalną praktyką" - powiedział. "Dostaliśmy ze strony Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty sygnał, że rozważane jest zamieszczenie na stronie internetowej Biura dotyczącego tej kwestii ostrzeżenia dla podróżnych wybierających się w tamtą część świata."

Starszy koroner z Avon, Maria Voisin, określiła śmierć jako efekt wypadku i za powiedziała, że ​​będzie w tej sprawie pisała do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podkreślając ustalenia śledztwa:

"Wiemy, że wielu studentów i młodych ludzi podróżuje do tej części świata i będą miała to na uwadze przygotowując taki raport" - dodała. "Opiszę to w taki sposób, aby zachęcić do zamieszczenia jakiegoś standardowego komunikatu ostrzegającego o niebezpieczeństwach związanych z udziałem w tego rodzaju ceremoniach".

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA
 • MDMA (Ecstasy)
 • Tripraport

Glasgow

Błękitne pigułki szkotów nie zawiodły.  Pierwsza uderzyła standardowo po upływie godziny bez trzydziestu minut.  Euforia rozpływała się po naszych ciałach. Świat nabrał przyjemnego kontrastu, intensywniejsze kolory są atutem w pokrytej ciemnością przestrzeni klubu.  Dobrze mi.

 • Metoksetamina
 • Pozytywne przeżycie

Własny, przyjazny pokój, partnerka obok.

  Autor tekstu zastrzega sobie prawo do powielania poniższych praktyk ze względów bezpieczeństwa

 Poniższy raport to opis przeżyć po inframuskularnym zapodaniu Metoksetaminy. Na początku wypada przedstawić moje doświadczenie z dysocjantami. Otóż: jestem bardzo "obcykany" w temacie DXM i spożywam tego specyfiku coraz mniej, ale na porządny trip musze wziąć minimum 750mg. Po dawce 1200mg mam już całkowitą depersonalizację ( 4plateau ). Także, jest tutaj nie mały wpływ na moje dawkowanie MXE.

 • Marihuana
 • MDMA
 • Pozytywne przeżycie

Jak wszystko w tym TR imiona i ksywki wymyślone 12:00

 • 25I-NBOMe
 • Etizolam
 • Marihuana
 • Tripraport

Pogodny ale wietrzny dzień, trip w turystycznym mieście. Nastroje pozytywne, nastawienie na przygody, ciekawość.

Chodziło za mną coś spontanicznego. Trip w plenerze, trip, który będzie można powspominać. Bezpieczne siedzenie i miętolenie w łóżku choć bardzo przyjemne, chciałem zamienić na coś bliższego przygodom H.Thompsona. Zaproponwałem więc mrs_b spontaniczny wyjazd do Stratford w najbliższy poniedziałek (udało nam się zgrać dni wolne).