Psychoterapia uzależnień na KUL z akredytacją Ministra Zdrowia. 15 listopada rusza nabór na specjal

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II otrzymał akredytację Ministra Zdrowia na prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Nabór wniosków rozpocznie się 15 listopada, koszt trwającego cztery lata szkolenia wyniesie 50 tys. złotych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rynek Zdrowia, KUL

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

45

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II otrzymał akredytację Ministra Zdrowia na prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Nabór wniosków rozpocznie się 15 listopada, koszt trwającego cztery lata szkolenia wyniesie 50 tys. złotych.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - jako jeden z trzech podmiotów w Polsce i jako jedyna uczelnia wyższa - otrzymał akredytację resortu zdrowia dla 30 osób do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień.

- Poznanie aktualnej wiedzy z zakresu podstaw psychoterapii uzależnień, psychologii klinicznej, nauk medycznych, nauk społecznych i neuronauki, a także nabycie umiejętności jej zastosowania – to podstawowe cele szkolenia, którego obszar dotyczy leczenia osób z rozpoznaniem uzależnienia od substancji psychoaktywnych, a także pomocy psychologicznej dla członków rodzin osób uzależnionych - czytamy na stronie uczelni.

Szkolenie specjalizacyjne potrwa cztery lata i obejmie 10 modułów (np. Programy terapeutyczne w lecznictwie uzależnień czy Dzieci i młodzież w obliczu uzależnień – diagnoza i terapia), w tym 24 kursy specjalizacyjne i osiem staży kierunkowych, a także kurs specjalizacyjny jednolity pt. „Prawo medyczne”. Jego koszt wyniesie 50 tys. zł.

Opłata pokrywa koszt całego szkolenia specjalizacyjnego - wykłady, warsztaty, treningi, staże kierunkowe i superwizje. Nie uwzględnia natomiast kosztów: dojazdu na szkolenie, wyżywienia, ubezpieczeń, zakwaterowania i wyżywienia podczas treningów oraz kosztów ponoszonych z tytułu odrabiania zajęć w innym podmiocie.

- Szkolenie specjalizacyjne obejmuje 1 728 godzin szkolenia specjalizacyjnego zorganizowanego przez akredytowaną jednostkę szkolącą, w tym 1 008 godzin kursów specjalizacyjnych i 720 godzin staży kierunkowych oraz staż podstawowy wynoszący 5 056 godzin wykonywania czynności zawodowych zgodnych z programem specjalizacji - informuje prof.Iwona Niewiadomska, która w Instytucie Psychologii KUL kieruje pracami Katedry Psychoprofilaktyki Społecznej i jest koordynatorką tego przedsięwzięcia.

Ważne daty. Kiedy nabór wniosków?

Standardy Ministra Zdrowia wskazują, że program specjalistycznego szkolenia w dziedzinie psychoterapii uzależnień jest dedykowany dla osób posiadających tytuł zawodowy magistra lub magistra inżyniera lub równorzędny uzyskany w zakresie: pielęgniarstwa, położnictwa, pracy socjalnej, psychologii, pedagogiki, pedagogii specjalnej, socjologii, resocjalizacji, zdrowia publicznego, nauk o rodzinie lub na kierunku lekarskim.

Nabór wniosków rozpocznie się 15 listopada i potrwa do 15 grudnia. Wniosek składa się do wojewody lubelskiego, za pośrednictwem Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych wraz z kopiami dokumentów, jakie należy dołączyć, a które zostały wskazane w art. 11.3. ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz. U. 2017 poz. 599).

Postępowania kwalifikacyjne potrwa do 15 stycznia 2024 roku. Zgodnie z procedurą, osobie zakwalifikowanej do odbywania szkolenia wojewoda wskaże za pomocą SMK, że KUL posiada wolne miejsce szkoleniowe, a następnie w systemie powstanie elektroniczna karta przebiegu szkolenia, które musi rozpocząć się w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące, licząc od daty określonej w karcie jako planowana data rozpoczęcia szkolenia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Witam.


Wczoraj (Piatek) postanowilem spedzic wieczor w fajnym gronie (humor

mialem niezly, niczym sie nie przejmowalem). Oczywiscie, jak to w

piatek, zakupilismy pol grama zielska. Tego dnia rano na pobudke

bralem troche efedryny wiec zastanawialem sie jak bedzie tym razem.

Zmontowalismy sobie butelke 0.2 po coli i palilismy w parku (bardzo

zimno na dworze, wiatr dmuchal lodowaty). Juz przy pierwszym

mocniejszym buchu poczulem cos jakby kopniecie z buta w pluca;) ale

  • Benzydamina

Waga: 50kg (mało jak na mój wiek :| )


Wiek: 18 lat

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wzgórze, 12-13 sierpień - noc spadających perseidów

Pierwszy raz z opoidami. Najśmieszniejsze jest to, że mieliśmy oglądać gwiazdy, a nie pamiętam szczerze żadnej.

 

17:00

Zapaliłem papierosa i spojrzałem na moich znajomych (powiedzmy, że będą to A, K, R) z ironicznym smutkiem w oczach, po chwili gałki oczne zostany zwrócone w stronę zarzącego się ogniska, a później na A - "Ej no, kołujemy się na coś czy nie?" - odpowiedziałem, że na mieście jest syf, a zapasy K się skończyły. Po chwili otworzyłem swojego browara jak moi rówieśnicy i spoglądałem w niebo.

17:15

  • Benzydamina
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Mieszkanie kumpla, chwilowo klatka bloku oraz las /park

Z góry uprzedzam, że jest to mój pierwszy Trip Raport, więc postaram się opisać wszystko jak najlepiej i wszystko, co pamiętam. Byli ze mną mój ziomek jak brat M  i jeszcze dwóch kumpli T i W.

 

randomness