Psychiatra uzależnień oświadcza, że marihuana nie jest narkotykiem-bramą

Dr Kevin Hill zapewnia, że nie jesteś skazany na potępienie, jeśli paliłeś zioło za młodu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Independent, Olivia Blair

Odsłony

452

Dr Kevin Hill zapewnia, że nie jesteś skazany na potępienie, jeśli paliłeś zioło za młodu.

Psychiatra uzależnień twierdzi, że palenie marihuany bynajmniej nie prowadzi wprost do uzależnienia od innych narkotyków, na przekór teorii "narkotyku-bramy".

Doktor Kevin Hill, dyrektor szpitala psychiatrycznego McLean w Massachusetts, profesor asystujący (assistant professor) psychiatrii na Harvardzie, odpowiadał na pytania dotyczące marihuany na portalu Reddit.

Odpowiadając na pytanie dotyczące twierdzenia, że marihuana jest narkotykiem-bramą, co definiuje się jako narkotyk, którego zażywanie prowadzi do zażywania silniej uzależniajacych lub "twardszych" narkotyków, dr Hill oświadczył: "Zauważam, że w USA ludzie mówiący o "bramie" zakładają relację przyczynową. Sądzą, że jeśli używasz marihuany, automatycznie sięgniesz po bardziej uzależniające środki w przyszłości. Z tego co ja obserwuję, ludzie, którzy mają problem z uzależnieniem w wieku 25-45 lat, często opisują wczesną inicjację z "mj", alkoholem lub nikotyną. Uważam, że wczesne używanie tych substancji zwiększa prawdopodobieństwo przyszłego uzależnienia. W rzeczy samej, każdy przypadek używania narkotyków przez młodych ludzi należy traktować poważnie. Ale nie sądzę zarazem, żeby wczesne używanie marihuany przekreślało szanse dziecka na normalne życie.

Istnieją sprzeczności w wynikach badań dotyczących zwiazku między konopiami i następującym potem uzależnieniem od twardszych narkotyków, takich jak kokaina czy heroina.

Michael Taylor, badacz konopi z uniwersytetu w Bristolu, napisał w tym roku w Guardian, że badania wskazujące na takie powiazanie często "dowodzą jedynie współwystępowania, nie związku przyczynowo-skutkowego, co oznacza, że brak dowodu, ażeby używanie konopii istotnie pociągało za sobą używanie innych narkotyków jako następstwo."

Na stronie NHS czytamy: "Jakkolwiek większość osób, które używają twardszych narkotyków, używała konopi, tylko mały odsetek ludzi ich używających zaczyna korzystać z twardych narkotyków. Tym niemniej – kupowanie konopi zmusza do kontaktu z nielegalnym rynkiem narkotykowym, przez co ułatwia dostęp do innych narkotyków."

Dane z przeprowadzonej w roku 2012 w USA ankiety pokazują, że 60 % użytkowników konopi próbuje innych narkotyków, jednakże dla 88 % użytkowników narkotyków pierwszym narkotykiem był alkohol.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • Tripraport

Pasterka.

Witam. Postanowiłem nieco zmienić formę, wybierając opis akurat tego, ale i być może kolejnych TR. Jak wiadomo, jest to oczywiście jedynie bajka:-)

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Mieszkanie w bloku.Sobotni ranek. Grudzień. Dużo czasu. Myśl o zapaleniu dla relaksu.

Z góry uprzedzam, że nikt nie uwierzy w to co jest poniżej napisane. W ogóle to nic w życiu ani nie piłem ani nie ćpałem ani nie jarałem. Wszystko sobie ubzdurałem i nic podobnego się nie wydarzyło, a nawet jeśli to dawno i nie prawda. A ja jestem tylko waszym wyobrażeniem i kto to widział żeby jaranie MJ dawało takie skutki. Więc jak macie zgłaszać itd. to darujcie sobie dalszą lekturę.

T+00: Wyciągam lufkę, zapalam świece, bo ma większy ogień od zapalniczki. Smaże szkiełko dokładnie z jednej strony, z drugiej, czekam aż wystygnie odwracam tyłem do przodu i ten sam zabieg.

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Ciekawość na nowe doświadczenie, chęć pofazowania i czillery, posiadówka u kolegi.

A więc chciałem się z wami podzielić jaką wspaniałą substancją jest gałka muszkatołowa, a raczej zawarta w niej mirystycyna.

 

Chwilę po 16 przychodzę do koleżanki i mówię: ty, walę gałkę. A ona w lekki śmiech. Nie mogę się doczekać zabawy na 2 dni.

 

Wchodzę do kuchni i zaczynam gałkę tarkować prowadząc live na instagramie z przedsięwzięcia. No cóż 4 gałki zmielone więc zaczynam konsumpcję, zalewam to wodą przygotowaną i wypijam. W smaku jak popiół z miętą i posmakiem orzecha laskowego - można normalnie bełta puścić.

 

18:00 - Nic nie wchodzi.

  • Szałwia Wieszcza

mieszkanie, pokój, przyciemnione światło, muzyczka (metal), godzina 20.

17.06.2008