REKLAMA
Policjanci handlowali narkotykami? Prokuratura postawiła zrzuty

Policjantom grozi 20 lat wiezienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

RadioZet.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

403

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch funkcjonariuszy z Bogatyni i Zgorzelca oraz jednego emerytowanego mundurowego – donosi Onet. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się produkcją i handlem narkotykami.

Do zatrzymania emerytowanego policjanta oraz dwóch innych funkcjonariuszy ze Zgorzelca i Bogatyni doszło we wtorek. Policjanci byli – zdaniem śledczych – uwikłani w proceder sprzed 10 lat.

Wszyscy podejrzewani są też o przyjmowanie łapówek. „Dwóm funkcjonariuszom zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tys. zł. Innemu zatrzymanemu zarzucono m.in. udział w pobiciu” – poinformował w rozmowie z Onetem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski.

Z ustaleń śledczych wynika, że do wszystkich przestępstw dochodziło w latach od 2007 do 2017. Oskarżeni nie przyznali się do stawianych im zarzutów.

Jeleniogórska prokuratura skierowała do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do 20 lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)