Podwyżki wynagrodzeń dla terapeutów uzależnień. "Istotny sygnał o nieprawidłowościach"

Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień opublikował informacje z placówek na temat wdrażania ustawowych podwyżek przez ZZPLPiU. "Te dane są przykre i budzą nasz sprzeciw" - napisał związek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rynek Zdrowia/ZZPLPiU
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

25

Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień opublikował informacje z placówek na temat wdrażania ustawowych podwyżek przez ZZPLPiU. "Te dane są przykre i budzą nasz sprzeciw" - napisał związek.

Nieprawidłowości w 23 placówkach?

Jak pisze w komunikacie Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień, uzyskał wstępne dane od terapeutów-pracowników podmiotów leczniczych na temat trudności w pozyskaniu przez nich ustawowych podwyżek od lipca 2022 r.

- Zgłoszono nam, iż w 23 placówkach leczenia uzależnień pracodawcy nie podwyższyli wynagrodzeń do ustawowego poziomu — pisze ZZPLPiU i dodaje, że informacje zostały przekazane przez certyfikowanych specjalistów, czy instruktorów.

Istotny sygnał o nieprawidłowościach3>

- Dane o 23 placówkach nierealizujących zapisów ustawy są przykre i budzą nasz sprzeciw — podkreśla ZZPLPiU i przytacza informacje Państwowej Inspekcji Pracy. Podaje ona, że obecnie wpłynęły skargi pracowników z różnych branż ochrony zdrowia, dotyczące 33 podmiotów leczniczych w kraju.

W ocenie Związku Zawodowego Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień 23 placówki odwykowe to "istotny sygnał o nieprawidłowościach po stronie pracodawców w tej branży". - ZZPLPiU czyni starania, aby doinformować członków Związku o możliwościach przeciwdziałania temu negatywnemu zjawisku — zaznacza związek. Dodaje, że stara się wpłynąć na prawidłową realizację Ustawy o wynagrodzeniach z lipca 2022 r. na szczeblu krajowym, czyli przez informowanie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Ministerstwo Zdrowia i konsultanta krajowego ds. psychoterapii uzależnień.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Zawsze mam dystans i całkowity respekt do psychodelików. Wejdziesz raz i możesz nigdy nie wrócić. Do odważnych świat należy, więc wyrzuciłam strach w kąt i bardzo cieszyłam się na spontanicznego tripa! Ciekawość zżerała każdą mą cząstkę! Totalnie pozytywnie! Miejscówka fantastyczna - wolna, wielka chata! Towarzysze idealni - S i M - lecz niespodziewanie został z nami X ze swoim kumplem i przez to musiałam walczyć z demonami.

Napierw małe wyjaśnienie. Do punktu 4 pisałam, gdy byłam jeszcze w pełni "świadoma". Póżniej przelewałam na papier co mi ślina na język przyniosła. Starałam się wyrwać z galopujących myśli parę sensownych zdań aby kleiły się jakoś do kupy.

Raport napisany jest w oryginale, nie zmieniałam nic, więc z góry ostrzegam na składnię i takie tam ;)

* Jest moimi przemyśleniami parę dni po tripie.

 

 

                                                                                              Skrót wydarzeń - sobotnie popołudnie

 

  • Alprazolam
  • Marihuana
  • Tripraport

Ogólnie dobre to znaczy nie miałem jakiś przykrych myśli, ze znajomymi i u kumpla w domu (nie byłem jeszcze z tym u psychologa/psychiatry ale ogólnie przez ostatni dość długi czas stany depresyjne), lekkie stres przed pierwszym wzięciem alpry, taka apatia ni źle ni dobrze.

To był mój pierwszy raz z benzo, wcześniej brałem sporo można powiedzieć jak na mój wiek, bo jak moi rówieśnicy dopiero zaczeli palać marihuane, ja już brałem dekstrometorfan. Nie byłem turbo ćpunem, byłem raczej niedzielno-wieczornym entuzjastoą brania okazjonalnie co 2-3 tygodnie jakieś mocniejszej używki(bez mefedronu, ani wciągania jakiś innych dziwnych białych proszków, to jest to dla mnie tylko subiektywna opinia nie lubie dzialania tych substancji, może się to zmienić zobaczymy).

  • Inhalanty

Substancja: Gaz Ronson (Propan Butan)


Doswiadczenie: Marihuana, Hasz, Klej, Benzdydamina, DXM, Ronson.


Dawka: 300ml (+free)


"set and setting": Park, polana


Stan umyslu: Niepokój


Efekty: Halucynacje, zamotanie.

  • MDMA (Ecstasy)


Moj pierwszy raz na dropsach (jadłam kiedyś, ale tylko połówkę nic nie dało...)!!! Pojechaliśmy do niezłego klubu - wrzuciłam z kumpelą po dropsie (żółte romby) i czekamy!!! Czekamy i nic juz bylam zła powoli..?Siedziałam z chłopakiem i wlaśnie wtedy, kiedy zaczął mnie calowac po szyi!!! Dropsik mi wszedl...Po prostu przyszla mi mysl, ze jest zajebiscie i ja tu zostaje...To byly sekundy jak wstalam i poszlam z kolezanka do toalety - jej tez weszlo!!!