Podwyżki wynagrodzeń dla terapeutów uzależnień. "Istotny sygnał o nieprawidłowościach"

Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień opublikował informacje z placówek na temat wdrażania ustawowych podwyżek przez ZZPLPiU. "Te dane są przykre i budzą nasz sprzeciw" - napisał związek.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rynek Zdrowia/ZZPLPiU
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

22

Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień opublikował informacje z placówek na temat wdrażania ustawowych podwyżek przez ZZPLPiU. "Te dane są przykre i budzą nasz sprzeciw" - napisał związek.

Nieprawidłowości w 23 placówkach?

Jak pisze w komunikacie Związek Zawodowy Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień, uzyskał wstępne dane od terapeutów-pracowników podmiotów leczniczych na temat trudności w pozyskaniu przez nich ustawowych podwyżek od lipca 2022 r.

- Zgłoszono nam, iż w 23 placówkach leczenia uzależnień pracodawcy nie podwyższyli wynagrodzeń do ustawowego poziomu — pisze ZZPLPiU i dodaje, że informacje zostały przekazane przez certyfikowanych specjalistów, czy instruktorów.

Istotny sygnał o nieprawidłowościach3>

- Dane o 23 placówkach nierealizujących zapisów ustawy są przykre i budzą nasz sprzeciw — podkreśla ZZPLPiU i przytacza informacje Państwowej Inspekcji Pracy. Podaje ona, że obecnie wpłynęły skargi pracowników z różnych branż ochrony zdrowia, dotyczące 33 podmiotów leczniczych w kraju.

W ocenie Związku Zawodowego Pracowników Lecznictwa Psychiatrycznego i Uzależnień 23 placówki odwykowe to "istotny sygnał o nieprawidłowościach po stronie pracodawców w tej branży". - ZZPLPiU czyni starania, aby doinformować członków Związku o możliwościach przeciwdziałania temu negatywnemu zjawisku — zaznacza związek. Dodaje, że stara się wpłynąć na prawidłową realizację Ustawy o wynagrodzeniach z lipca 2022 r. na szczeblu krajowym, czyli przez informowanie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, Ministerstwo Zdrowia i konsultanta krajowego ds. psychoterapii uzależnień.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Wrzucam tutaj zapiski, jakich dokonałem wczoraj w nocy podczas najlepszego tripa w moim życiu.

Ja: 21 lat, ok 75 kg, 178 cm wzrostu.

Doświadczenie: Haszysz, marihuana, leki przeciwbólowe na receptę mieszane z energy drinkami, alkohol.

S&S: moje mieszkanie, nastrój oczekiwania, to miał być zwykły trip po holandii, palilłem wcześniej już kilka razy i było fajnie, to jedyne, co mogę powiedzieć.

Całość tripa podzieliłem na akty(jak spisywałem na gorąco, nie teraz), są tam moje rozważania odnośnie, oraz to, czego doświadczałem w umyśle.

  • Lophophora williamsii (meskalina)

Podsylam opis przezycia po Peyotlu, ktorego doswiadczyl Bernard

Roseman, gdy wraz z czlonkami Native American Church uczestniczyl

w sakramencie w poznych latach `50. To je ino fragmencik calosci,

a calosc to "The Peyot Story" - Wishire Book Company 1963...........................................  • DOC

Wiek: 20 lat
Osoby: Ja i moja dziewczyna
Doświadczenie: Dxm, Thc, Koda, Feta, Szałwia, Relka i parę innych rzeczy....
S&S: Góry, Dolina Chochołowska, godzina 10.00, w miarę spoko nastawienie

  • Marihuana
  • Mianseryna
  • Pozytywne przeżycie
  • Sertralina

Totalny luz, domowa atmosfera, piękna pogoda, dobre nastawienie. Nie mogłem się doczekać

Pewnej słonecznej soboty pojechałem na stację po mojego brata i jego dziewczynę, wiadomo, gadka szmatka i pada pytanie: Ile masz? 

- Pione, brałem od tego ziomka co hoduje 

-No to co? Po obiadku na spacerek? 

-jasne!

No i dojechaliśmy do domu rodzinnego, dostałem swoją piątkę i spaliłem małego gibona z połówki przed obiadem, tak na lepszy apetyt.

Obiad leciał standardowo, rodzice zapoznawali się z jego dziewczyną, a my już powoli się niecierpliwiliśmy na wyjście nad jezioro.