subst: koko, wielowódo, tłustoblanto
ilość: 1/5 g, ok. półlitro, 1/4 g
s&s: poprostu pomyślałem, że gdyby było to by było miło i w zmienności krajobrazu się zdarzyło
dośw: parę razy przedtem
motto: "Wiadomo,że koka działa na zwieracze" ;P
Pierwsze kroki do reklasyfikacji marihuany na poziomie międzynarodowym
W ECDD rozpoczęto proces przeglądu i omówienia kwestii zastosowania marihuany w medycynie. Odbędzie się to podczas specjalnych sesji, które mają potrwać 18 miesięcy.
Kategorie
Źródło
Odsłony
174W ostatnich latach polityka dotycząca konopi zmienia się gwałtownie w wielu miejscach na świecie. Jednakże, presja ze strony Stanów Zjednoczonych na poziomie międzynarodowym „związała ręcę” rządom krajów, w których stosunek do konopi jest pozytywny i przyjazny. Mowa tu o takich państwach jak Jamajka czy Hiszpania.
Obecnie presja ze strony pacjentów (Medical Cannabis Patient Coalition) oraz aktywistów (Americans For Safe Access) sprawiła, że Komitet Ekspertów ds. Narkotyków (ECDD) podległy pod Światową Organizację Zdrowia (WHO) podjął decyzję o zwołaniu nadzwyczajnej sesji w celu reklasyfikacji marihuany i usunięcia jej z listy niebezpiecznych narkotyków.
Z oficjalnego oświadczenia organizacji Americans for Safe Access:
Zalecenia ECDD odgrywają zasadniczą rolę w reklasyfikacji konopi w ramach Konwencji Narodów Zjednoczonych (ONZ) o środkach odurzających z 1961 roku, zmienionej protokołem (UN Single Convention) w 1972 roku. Państwa zrzeszone w ONZ podpisały konwencję, którą wielu polityków uważa za przeszkodę dla reform dotyczących zastosowania konopi w medycynie na poziomie federalnym. Proces reklasyfikacji może oznaczać zasadnicze zmiany w regulacjach prawnych odnośnie konopi indyjskiej w Stanach Zjednoczonych oraz pozostałych krajach.
Obecnie Cannabis sklasyfikowany jest w Wykazie I i IV Jednolitej Konwencji ONZ. Oznacza to, że konopie są narkotykiem i nie są lekarstwem. Obowiązująca klasyfikacja została ustalona na podstawie raportu stworzonego przez Komisję Zdrowia Ligi Narodów w 1935 roku. Aby zmienić normy, Zgromadzenie Ogólne ONZ musi mieć rekomendację Komisji ONZ zajmującej się środkami odurzającymi (CND). UN Commission on Narcotic Drugs (CND) podejmuje decyzje o zmianach w klasyfikacji na podstawie wytycznych wydanych przez ECDD.
W ECDD rozpoczęto proces przeglądu i omówienia kwestii zastosowania marihuany w medycynie. Odbędzie się to podczas specjalnych sesji, które mają potrwać 18 miesięcy. Komisja ma wziąć pod uwagę nowe informacje związane ze stosowaniem koncentratów z konopi indyjskiej w konkretnych przypadkach. Wstępna ocena jest pierwszym krokiem w kierunku formalnej reklasyfikacji marihuany w ramach UN Single Convention.
THC i CBD są obecnie najprężniej badanymi aktywnymi składnikami konopi, lecz wielu naukowców uważa, że również inne kannabinoidy mogą odgrywać znaczącą rolę w medycynie. Formalne uznanie terapeutycznych właściwości konopi na poziomie ONZ będzie miało ogromny wpływ na przyszłość przemysłu konopnego na całym świecie.