REKLAMA
Nowe lecznicze zastosowanie ketaminy

Czy potężny dysocjant w bliskiej przyszłości pomoże leczyć migrenę?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Inverse
Peter Hess

Odsłony

276

Potężny dysocjant, od dziesięcioleci pozostający jednym z ulubionych środków raversów i mogący przy nadużywaniu powodować poważne negatywne skutki uboczne, nie ma najlepszej reputacji. Są jednak lekarze, którzy wkładają wiele pracy w zmianę tego stanu rzeczy, mając na uwadze w szczególności potencjalną użyteczność leku w leczeniu depresji. Tymczasem na horyzoncie może pojawić się nowe medyczne zastosowanie ketaminy.

W swoim przemówieniu podczas Anesthesiology Annual Meeting w Bostonie, dr Eric Schwenk przedstawił badania, których jest współautorem, dotyczące potencjału ketaminy w leczeniu ciężkich migren. Schwenk jest dyrektorem anestezjologii ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim Thomasa Jeffersona w Filadelfii, gdzie pacjenci wkrótce zaczną byc może otrzymywać ten środek jako lek na migrenę.

Aby ustalić, czy ketamina może przynieść ulgę osobom cierpiącym na migrenę, Schwenk i jego współpracownicy podawali im niskie dawki leku. Pierwotnie ketamina została wprowadzona jako środek znieczulenia ogólnego, tj. taki, po którego podaniu ludzie są całkowicie nieprzytomni, jednakże w mniejszych dawkach bardzo skutecznie radzi sobie z bólem u pacjentów przytomnych. W trakcie badania 61 pacjentów otrzymywało dożylnie ketaminę w ramach szpitalnego leczenia migreny. Około 75% pacjentów doświadczyło zmniejszenia intensywności ataków po cyklu leczenia liczącym od 3 do 7 dni. Migrena stanowi w Stanach Zjednoczonych poważny problem: cierpi z jej powodu 13% dorosłych obywateli tego kraju, przy czym schorzenie w nieproporcjonalnie dużym stopniu dotyka kobiety.

"Ketamina może stanowić obietnicę leczenia migreny u pacjentów, u których zawiodły inne formy terapii"

- powiedział Schwenk w swoim oświadczeniu o badaniu, które nie zostało jeszcze opublikowane.

"Nasze badanie skupiało się wyłącznie na krótkoterminowej uldze, ale zachęcające jest to, że takie leczenie może potencjalnie pomóc pacjentom w dłuższej perspektywie. Nasza praca buduje podstawę dla przyszłych, perspektywicznych badań obejmujących większą liczbę pacjentów. "

Wprowadzenie nowego leczenia wymaga, rzecz jasna, szeroko zakrojonych testów, zanim lekarze będą mogli go nazwać je skutecznym. Na szczęście ketamina ma długą historię zastosowań medycznych, co oznacza, że ​lekarze mieli dużo czasu na poznanie dawek, efektów i skutków ubocznych. Ponadto jest ona dość tania.

Ketamina, która w niskich i średnich dawkach daje efekt euroryzujacej intoksykacji, była stosowana jako narkotyk imprezowy przez wiele lat. Fakt, że jest substancją Grupy III (to ten sam status, co kodeina), sprawił, że była łatwo dostępna na czarnym rynku. Ta popularność wpłynęła negatywnie na reputację leku, szczególnie z uwagi na fakt, że wysokie dawki mogą być śmiertelne, a długotrwałe stosowanie może powodować przewlekłe problemy zdrowotne.

Ostatnio okazało się jednak, że terapia ketamina jest obiecująca w leczeniu depresji u osób, którym nie pomagają inne metody. Schwenk i jego współpracownicy, którzy rutynowo pracują z ketaminą w anestezjologii, planują w najbliższej przyszłości rozpocząć lepiej zaprojektowane badania, ponieważ najbliższe opublikowaniu opierają się na analizie wstecznej danych o pacjentach.

"Ze względu na retrospektywny charakter badania, nie możemy definitywnie stwierdzić, że ketamina w pełni odpowiada za ulgę w bólu, daliśmy jednak podstawę, uzasadniającą potrzebę przeprowadzenia dalszych, większych badań"

- podsumowuje Schwenk.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Nazwa substancji: piguły


Poziom doświadczenia: MJ w duuużych ilościach, piguły w bardzo małych (ost. razem ponad rokod opisywanego zdarzenia), alk


Dawka: 2 szt. w odstępach chyba godzinnych, zakrapiana alkiem


"set&setting": sylwester z moją dziewczyną i gronem znajomych... czyli zapowiadało sięnieźle...

Zaczęło się tak że kiedyś rozmawiając z dziewczyną nt. imprez, dragów itp umówiliśmy się że


  • GHBhej ho Wielki Otworze !


ot, worze !


ot, sie woże ?


woże sie po miesice


jeszcze wiencej em-ce


randomness