REKLAMA
Nowe lecznicze zastosowanie ketaminy

Czy potężny dysocjant w bliskiej przyszłości pomoże leczyć migrenę?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Inverse
Peter Hess

Odsłony

249

Potężny dysocjant, od dziesięcioleci pozostający jednym z ulubionych środków raversów i mogący przy nadużywaniu powodować poważne negatywne skutki uboczne, nie ma najlepszej reputacji. Są jednak lekarze, którzy wkładają wiele pracy w zmianę tego stanu rzeczy, mając na uwadze w szczególności potencjalną użyteczność leku w leczeniu depresji. Tymczasem na horyzoncie może pojawić się nowe medyczne zastosowanie ketaminy.

W swoim przemówieniu podczas Anesthesiology Annual Meeting w Bostonie, dr Eric Schwenk przedstawił badania, których jest współautorem, dotyczące potencjału ketaminy w leczeniu ciężkich migren. Schwenk jest dyrektorem anestezjologii ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim Thomasa Jeffersona w Filadelfii, gdzie pacjenci wkrótce zaczną byc może otrzymywać ten środek jako lek na migrenę.

Aby ustalić, czy ketamina może przynieść ulgę osobom cierpiącym na migrenę, Schwenk i jego współpracownicy podawali im niskie dawki leku. Pierwotnie ketamina została wprowadzona jako środek znieczulenia ogólnego, tj. taki, po którego podaniu ludzie są całkowicie nieprzytomni, jednakże w mniejszych dawkach bardzo skutecznie radzi sobie z bólem u pacjentów przytomnych. W trakcie badania 61 pacjentów otrzymywało dożylnie ketaminę w ramach szpitalnego leczenia migreny. Około 75% pacjentów doświadczyło zmniejszenia intensywności ataków po cyklu leczenia liczącym od 3 do 7 dni. Migrena stanowi w Stanach Zjednoczonych poważny problem: cierpi z jej powodu 13% dorosłych obywateli tego kraju, przy czym schorzenie w nieproporcjonalnie dużym stopniu dotyka kobiety.

"Ketamina może stanowić obietnicę leczenia migreny u pacjentów, u których zawiodły inne formy terapii"

- powiedział Schwenk w swoim oświadczeniu o badaniu, które nie zostało jeszcze opublikowane.

"Nasze badanie skupiało się wyłącznie na krótkoterminowej uldze, ale zachęcające jest to, że takie leczenie może potencjalnie pomóc pacjentom w dłuższej perspektywie. Nasza praca buduje podstawę dla przyszłych, perspektywicznych badań obejmujących większą liczbę pacjentów. "

Wprowadzenie nowego leczenia wymaga, rzecz jasna, szeroko zakrojonych testów, zanim lekarze będą mogli go nazwać je skutecznym. Na szczęście ketamina ma długą historię zastosowań medycznych, co oznacza, że ​lekarze mieli dużo czasu na poznanie dawek, efektów i skutków ubocznych. Ponadto jest ona dość tania.

Ketamina, która w niskich i średnich dawkach daje efekt euroryzujacej intoksykacji, była stosowana jako narkotyk imprezowy przez wiele lat. Fakt, że jest substancją Grupy III (to ten sam status, co kodeina), sprawił, że była łatwo dostępna na czarnym rynku. Ta popularność wpłynęła negatywnie na reputację leku, szczególnie z uwagi na fakt, że wysokie dawki mogą być śmiertelne, a długotrwałe stosowanie może powodować przewlekłe problemy zdrowotne.

Ostatnio okazało się jednak, że terapia ketamina jest obiecująca w leczeniu depresji u osób, którym nie pomagają inne metody. Schwenk i jego współpracownicy, którzy rutynowo pracują z ketaminą w anestezjologii, planują w najbliższej przyszłości rozpocząć lepiej zaprojektowane badania, ponieważ najbliższe opublikowaniu opierają się na analizie wstecznej danych o pacjentach.

"Ze względu na retrospektywny charakter badania, nie możemy definitywnie stwierdzić, że ketamina w pełni odpowiada za ulgę w bólu, daliśmy jednak podstawę, uzasadniającą potrzebę przeprowadzenia dalszych, większych badań"

- podsumowuje Schwenk.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Przeżycie mistyczne

Własny pokój. Sam w wielki domu.

Od dawna zbierałem się do raportu, ale zawsze brakuje mi weny i słów aby opisać swoje podróże.
No ale zawsze jest ten pierwszy raz.
Zacznę od tego, że leczę się na nerwicę lekową i natręctwa. Ma to spore znaczenie, gdyż za każdym razem gdy dobrze się porobię, muszę walczyć uczuciem umierania..
Tak, za każdym razem gdy stripuję się mam ostry wkręt na umieranie. Ciężkie miałem z tym akcje, ale z czasem opanowałem techniki i "magiczne" wkręty pomagające mi poradzić sobie z tym stanem. Nie było łatwo..

 • Dekstrometorfan

Set & Setting - Mieszkanie własny pokój, centrum Warszawy, start godzina 16:30. Pozytywne nastawienie mentalne i ogromny ciąg na trip.

Dawkowanie - Pusty żołądek DXM 195mg - 30min - niewielki obiad + w trakcie DXM 300mg + 2 piwa później | 15mg - 1 tab 5.8mg/kg

W&D - 20 lat, Etanol, THC, dopalacze (tajfun, green zone)

 • Dekstrometorfan
 • Kodeina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA
 • Pozytywne przeżycie

Zamknęliśmy się w garażu, który był wręcz przeznaczony do takich celów. Duża kanapa i materac, na którym można było wyścielić dużą część podłogi, na ścianach malowidła ludzi na kwasie. Na czas Wycieczki zamontowałem tam głośniki. Miejsce przesycone wyjątkową atmosferą pomogło skoncentrować się w całości na doświadczeniu, jedyny jego minus to temperatura, gdyż nie mieliśmy w środku grzejnika i nad ranem zrobiło się naprawdę zimno (tak nocowaliśmy tam, ale nie uprzedzajmy faktów).

 

 • 25I-NBOMe
 • Bad trip
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana

Sylwester, działka, noc, bliscy znajomi. Nastawienie świetne - każdy liczył na kolorową noc sylwestrową, wśród bliskich osób.

To był koniec 2017 roku. Plany na tego skurwiałego sylwestra rysowały się już pół roku wcześniej - miało być legitne elesde, szampan i blanty podczas podziwiania fajerwerków i przebywania w grupie najlepszych z najlepszych. Osoba, która organizowała cały materiał to jebany kłamca i bajkopisarz, zamiast cudownego, bezpiecznego kwacha, zaserwował nam pierdolone nBomby. W bibie brało udział tylko 5 osób wraz ze mną - dwie dupy i trzech typów lubiących przypierdolić w melanż.

Czas start!

randomness