Narkotyki przez Internet

Najnowszy raport Organizacji Narodów Zjednoczonych wzywa rządy do zwiększenia nadzoru nad niekontrolowanym handlem lekami i narkotykami przez Internet.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

3002

Międzynarodowa Komisja Kontroli Narkotyków (INCB) informuje, że dilerzy coraz częściej używają cyberprzestrzeni do kupczenia środkami odurzającymi lub wpływającymi na umysł. Wirtualne apteki wyszukują klientów na całym świecie i przesyłają im leki za opłatą. Potem ich celem stają się ci sami nabywcy, którzy często szybko uzależniają się od narkotyku.

Raport ostrzega szczególnie przed środkiem o nazwie ritalin, stosowanym do temperowania zachować hiperaktywnych dzieci. Uznawany jest on za bardzo inwazyjny, choć na stronach internetowych reklamuje się go jako "łagodny i mało szkodliwy".

INBC wymienia także inne farmaceutyki, które bez problemów i recepty można nabyć w sieci; to anaboliczny steryd Abolon, antypsychozowa Clazapine, Evista na osteoporozę, Hyzaar na nadciśnienie, antydepresyjny Prozac, Tamoxifen na nowotwór piersi i Viagra na impotencję.

Pod internetowe apteki podszywają się też zwykli handlarze narkotyków. Często z Europy. Nasz kontynent jest największym wytwórcą nielegalnych, syntetycznych narkotyków, takich jak ecstasy. Amerykanom z klasy średniej proponuje się czystą heroinę do palenia, a nie wstrzykiwania. Wciąż największym i niekontrolowanym producentem opium (z którego wytwarza się heroinę) jest Afganistan. ?

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

grv (niezweryfikowany)
ja tez przez net czasem leki zamawiam :P
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Z chłopakiem i przyjaciółmi, sobota wieczór, jezioro Piaseczno, pole namiotowe na łonie natury, podekscytowanie i pozytywne nastawienie

Wszystko miało miejsce pewnej sobotniej nocy, na pięknym łonie natury i totalnym odosobnieniu. Moja przygoda z psychodelikami i empatogenami zaczęła się już jakiś czas temu, jednak nigdy nie dane mi było przeżyć tego w innym miejscu niż miasto. Dlatego wspólnie ze znajomymi zdecydowaliśmy się na weekendową wycieczkę daleko za miasto. Wybór padł na Pojezierze Brodnickie, a konkretnie jezioro Piaseczno, co zostało wybrane kompletnie przypadkowo.

  • MDMA (Ecstasy)

Substancja: MDEA

Drogi Neurogroove!

Dawno już tu nie zawitałem z swoim TRem, a że namawiał mnie pewien pan ze szczerbatą mordą i podbitym okiem, a nadarzyła się okazja by podzielić si z wami doświadczeniami więc jestem i piszę :)
Warto się podzielić gdyż mowa tu nie o MDMA jak mniemałem swego czasu lecz o jej pokrewnej postaci, trochę lżejszej substancji EVĄ też zwaną.

W ową panią zaopatrzyłem się już jakiś czas temu, oczywiście miała to być ta najprawdziwsza z prawdziwych esktaza. 170/g, cena całkiem znośna.

  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin (Dimenhydrinate)

Doswiadczenie: thc, mdma, amfetamina, lsd, kokaina, zolpidem

Dawka: 10 tabsow (2 opakowania)

Set & Setting: Bylem w wypoczety, oczekiwalem halucynacji, jedzone u kolegi w mieszkaniu


  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie. Dobre samopoczucie. Wrażenie, że to będzie ciekawa noc. Dom: duży, zadbany...biały?

Wujek jednego z moich dobrych kolegów wyjechał i prosił go, żeby popilnował mieszkania przez 2 dni. 

 

To mogło oznaczać tylko jedno...

 

I na pewno nie chodziło o bezpiecznie pilnowane mieszkanie.

 

( Nie wiem, kiedy to było, ale dobrych kilka tygodni od tej pory. W zasadzie zapomniałem olbrzymią większość, już po przebudzeniu ( a także w trakcie :P ), więc chciałem sobie darować. Oczywiście, jednak zmieniłem zdanie i wszystko napisałem, ale dopiero dzisiaj. Rozmowy tak stworzone, żeby zachować ogólny klimat, który panował. )