Konopie były podstawą diety starożytnej dynastii chińskiej!

Najnowsze badania wykazały, że konopie były częścią życia starożytnej chińskiej cywilizacji, która wykorzystywała je do produkcji żywności, leków i tekstyliów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vapomaniak.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

34

Najnowsze badania wykazały, że konopie były częścią życia starożytnej chińskiej cywilizacji, która wykorzystywała je do produkcji żywności, leków i tekstyliów.

 • Naukowcy badający starożytny grobowiec w Chinach znaleźli bezpośrednie dowody na to, że marihuana była podstawową rośliną uprawną w czasach dynastii Tang ponad 1000 lat temu.
 • Wcześniejsze badania nad cywilizacjami starożytnych Chin wykazały, że konopie były ważną rośliną uprawną przez tysiące lat, a teksty historyczne pokazują, że nasiona tej rośliny były podstawowym pożywieniem spożywanym w formie owsianki.
 • Teraz dowody archeologiczne z centralnych Chin potwierdzają znaczenie konopi indyjskich w czasach dynastii Tang, która rządziła krajem od 618 do 907 r. n.e.

Marihuana znaleziona w starożytnym grobie

W 2019 r. pracownicy na placu budowy boiska szkoły podstawowej w Taiyuan, prowincja Shanxi, odkryli starożytny grobowiec zakopany pod ziemią. Nie doczekawszy odkrycia przez ponad 1320 lat, a także dzięki odpowiedniemu suchemu środowisku, grobowiec zachował malowidła ścienne i artefakty znalezione wewnątrz.

Badacze ustalili, że odkrycie to było grobowcem Guo Xinga, oficera kawalerii, który walczył z cesarzem Tang Li Shiminem lub Taixzongiem, w serii zaciętych bitew na Półwyspie Koreańskim. Wśród artefaktów odkrytych w grobowcu był słoik zawierający podstawowe produkty spożywcze, które obejmowały nasiona konopi indyjskich i pozostałości ich łusek, zgodnie z raportem South China Morning Post.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Konopie były przechowywane w garnku na łożu trumny pośród innych podstawowych ziaren, takich jak proso. Oczywiście, potomkowie Guo Xing pochowali konopie jako ważną roślinę spożywczą”, powiedział Jin Guiyun, profesor w szkole historii i kultury na Uniwersytecie Shandong i współautor badania opublikowanego w zeszłym miesiącu w recenzowanym czasopiśmie Agricultural Archaeology.

Nasiona konopi były znacznie większe niż dzisiejsze odmiany, co sugeruje, że odmiana konopi została wyhodowana specjalnie dla zbóż. Były one tak dobrze zachowane, że niektóre z nich nadal miały oryginalny kolor. Badacze zauważyli, że nasiona wciąż miały łuski, które mogą zawierać psychoaktywny kannabinoid THC. Według Compendium of Materia Medica, książki napisanej przez zielarza Li Shizhen około 500 lat temu, zjedzenie zbyt wielu nasion konopi, które wciąż miały łuski, może „sprawić, że człowiek będzie biegał jak szalony”.

„Nasiona konopi z łuskami są związane z wysoką zawartością ligniny w łusce i jej twardą teksturą, która może zmniejszyć szansę na pojawienie się pleści i przedłużyć czas przechowywania. Może również stymulować nerwy i powodować halucynacje ze względu na spożywanie łuski do celów religijnych i medycznych” – napisali naukowcy z Miejskiego Instytutu Archeologii w Taiyuan w raporcie z badań.

Badanie ujawnia wykorzystanie konopi jako żywności, włókna i lekarstwa

Konopie były ważną rośliną uprawną w czasach dynastii Tang, dostarczając pożywienia, włókien i leków dla starożytnej cywilizacji. Ale region Taiyuan był bardziej wilgotny i cieplejszy w tym czasie, co sprawiło, że ryż był najczęstszym zbożem na tym obszarze.

Jednak artefakty umieszczone w grobowcu przez rodzinę Guo Xing nie zawierały ryżu, jak można by się spodziewać. Zamiast tego badacze znaleźli nasiona konopi, być może odzwierciedlające osobiste preferencje żywieniowe starożytnego wojownika, który dożył 90 lat.

W starożytnych chińskich tekstach, konopie były znane jako jedna z pięciu podstawowych roślin spożywczych znanych jako wu gu. Archeolodzy odkryli marihuanę w grobowcach znalezionych w całym kraju, niektóre z nich mają nawet 6600 lat. Wcześniej badacze przypuszczali, że obecność konopi w grobowcach wskazuje na wykorzystywanie rośliny do celów duchowych i pogrzebowych. Jednak dowody odkryte w grobowcu Guo Xinga ilustrują znaczenie konopi jako podstawowej rośliny uprawnej.

„Konopie zostały pochowane jako pokarm dla właściciela grobowca na ucztę i zdrowie w życiu pozagrobowym” – napisali naukowcy.

Chiny zakazały uprawy marihuany od lat 50-tych XX wieku. Większość chińskich podręczników do historii odnosi się do masowej plantacji marihuany w starożytnych Chinach jako działalności gospodarczej mającej na celu produkcję tkanin na ubrania.

Hu Jiang, profesor nadzwyczajny prawa karnego z Southwest University of Political Science and Law w Chongqing, powiedział, że rozluźnienie kontroli nad konsumpcją marihuany na całym świecie wywarło ogromną presję na Chiny, aby utrzymały swoją surową politykę zwalczania narkotyków.

W 2020 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych usunęła marihuanę z listy kontrolnej narkotyków, ponieważ roślina ta była mniej szkodliwa i miała więcej korzyści medycznych niż wcześniej sądzono.

W ostatnich latach rząd chiński zezwolił rolnikom na sadzenie niektórych „bezpiecznych” gatunków konopi o niskiej zawartości THC, ale wysokiej zawartości kannabidiolu, związku, który ma działanie uspokajające, ale nie uzależnia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Przeżycie mistyczne

                Wraz z nastaniem świtu postanowiliśmy zarzucić wspólnie trzy kartony, którymi dysponowaliśmy. Wraz z moim stałym towarzyszem pizdy, położyliśmy sobie na językach trochę mniej niż po półtorej kwadracika. Nasza koleżanka brała kwas po raz pierwszy z tego względu daliśmy jej niecałą połówkę.  Z braku innych alternatyw zaczęliśmy się rozciągać przed sporym wysiłkiem zarówno fizycznym jak i umysłowym. Pół godzinna rozgrzewka obudziła w nas elastyczność godną profesjonalnych akrobatów.

 • Ketamina
 • Kokaina
 • MDMA
 • Pozytywne przeżycie

Domowe zacisze.

Dzień zapowiadał sie wybornie - niedziela, znajomi których nie widziałem dłuższy okres czasu i wolny poniedziałek. 

Z racji że znajomi jedynie palą mj i nic wiecej, pilismy spokojnie piwo i gadaliśmy wspominając to i tamto, okazyjnie wychodząc na balkon przyćmić bata. I tak do popołudnia, kiedy oni zdecydowali sie wyjśc na spacer po oklicy w nowym mieście. Tak więc ostałem sie ja, ze swoimi zabawkami.

 

 • Benzydamina
 • Katastrofa

Chęć doznania prawdziwych halucynacji, pozytywne nastawienie. Rodzice i siostra w domu

Doświadczenie: Marihuana

Ilość wziętej benzydaminy: 4 saszetki

Wiek: 18 lat

Wzrost i waga: 172cm, 56kg

 • LSD-25

Może to śmiesznie zabrzmi ale dla mnie to był prawdziwy dramat i koniec świata. Zakwasiłem z qmplem w wawie na starówce, usiedliśmy pod Zygim i odjeżdżamy.

randomness