REKLAMA
Jakie narkotyki najczęściej zażywa się na festiwalach muzycznych?

Strona Detox.net podjęła się zadania zbadania sprawy i stworzyła raport odnośnie używek. W celu dowiedzenia się jakie narkotyki są zażywane na festiwalach serwis wziął pod lupę...Instagram. Skupiono się na postach, w których oznaczono 49 festiwali i zostały one opublikowane od marca 2015 do lutego 2017.

Używki to już stały element większych muzycznych imprez. Detox.net stworzył listę narkotyków, które są najpopularniejsze.

Właśnie rozpoczął się sezon letnich festiwali i jak co roku powraca pytanie - czy na tego typu imprezach jest bezpiecznie? Jak łatwo się domyślić tego typu wydarzeniom towarzyszy alkohol czy narkotyki. Nierzadko dochodzi nawet do sytuacji, gdy używki prowadzą do tragedii - wystarczy wspomnieć, że w 2015 roku dwie osoby zmarły z powodu przedawkowania na festiwalu Hard Summer.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że pomimo dokładnego sprawdzania osób wchodzących na teren imprezy i tak wiele z nich wnosi narkotyki. Gdyńska policja w raporcie na temat Open'er Festival 2017 ujawniła, że zatrzymano 29 osób, przy czym 27 osób posiadało niewielką ilość środków odurzających. Szacuje się, że na imprezie było od 50 do 65 tysięcy festiwalowiczów. Natomiast raport policyjny z Przystanku Woodstock 2016 wyjawił, że doszło do 118 zdarzeń narkotykowych, głównie posiadanie środków odurzających.

Melvin Benn z LiveNation, który zajmuje się organizacją festiwali wpadł na pomysł, żeby na imprezach pojawiło się stanowisko, w którym można sprawdzić skład narkotyków. Ma to na celu zapobiegnięcie śmiertelnemu przedawkowaniu nieznanych narkotyków. Wiadomo, że tego typu rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone na festiwalach Reading oraz Leeds, jak na razie organizatorzy szukają wsparcia u policji.

Jedni mogą powiedzieć, że jest to dziwne zagranie, bo nie rozwiązuje całkowicie problemu - ludzie nadal spożywają narkotyki na festiwalach. Po jakie jednak używki sięgają najczęściej słuchacze? Strona Detox.net podjęła się zadania zbadania sprawy i stworzyła raport odnośnie używek. W celu dowiedzenia się jakie narkotyki są zażywane na festiwalach serwis wziął pod lupę...Instagram. Skupiono się na postach, w których oznaczono 49 festiwali i zostały one opublikowane od marca 2015 do lutego 2017. Szukano treści nawiązujących do zażywania narkotyków.

Z badań wynika, że o używkach najczęściej wspominali uczestnicy festiwalu Coachella. Na kolejnej pozycji pojawiły się Marley Fest, który odbywa się w Miami i Burning Man.

Jakie używki są używane na takich imprezach? Najczęściej uczestnicy przyznają się do alkoholu i do marihuany, szczególnie na Marley Fest, gdzie aż 95 % postów związanych z używkami dotyczyło właśnie tej używki. Patrząc na wyniki badań z tendencji dominowania alkoholu i marihuany wyrwał się festiwal Burning Man, gdzie dużo osób przyznawało się do LSD, Ecstasy czy do grzybów halucynogennych.

Pokazano również na jakich imprezach najczęściej wspominano o danym narkotyku i ile stanowiło to procent wobec reszty postów. Ecstasy najczęściej można było zobaczyć przy zdjęciach uczestników Mad Decent Block Party, natomiast o grzybach często wspominali festiwalowicze na Burning Man. 18 % postów na Electronic Forest dotyczyło LSD, sporo również odnosiło się do DMT.

Najwięcej wzmianek o kokainie było na zdjęciach z Tomorrowland, zaś crack często pojawiał się w kontekście festiwalu Lollapalooza.

Detox.net pokazał również, którzy festiwalowicze najczęściej nawiązywali do zażywania narkotyków i picia alkoholu. Okazuje się, że najbardziej odważnymi osobami są uczestnicy Marley Fest, za nimi są widzowie Electric Forest.

Na samym końcu jest Electric Zoo.

Badania pokazują, że najczęściej festiwalowicze sięgają po marihuanę, jednak zastanawiający jest sposób przeprowadzania tych badań. W końcu fakt, że ktoś wrzucił zdjęcie i dodał jednoznaczny hasztag nic nie znaczy - taka osoba może po prostu się wygłupiać, albo ukrywać, że przyjmuje taki, a nie inny narkotyk. Jednak mimo wszystko wyniki badań pokazują pewną tendencję. Jedno jest pewne - na festiwalach były i będą narkotyki, jest to wręcz już wpisane w festiwalowy świat.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings: Właściwie żadne... Byłem chory i leżakowałem w łóżku z ciekawości zapodałem 450[mg]DXM i czekałem co będzie dalej ...

Substancja: 450 dxm.

Exp: Marihuana, Gałka muszkatołowa, Dekstrometorfan, Aviomarin

Waga i wiek: 21 lat, 60kg

TR:

Pierwszy kontakt z DXM, bardzo bardzo spontaniczny, co ma swoje plusy i minusy... miałem dużo szczęścia - bo nic w życiu nie przygotuje nas na takie wrażenia i taki stan świadomości jaki niesie ze Sobą Dekster.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Środek nocy; własny pokój; sam; chęć osiągnięcia dysocjacji; dobre samopoczucie, wypoczęty pomimo późnej pory; dzień spędzony w całości na prokrastynacji.

Około północy, leniwie oglądając filmiki w internecie, pomyślałem, 'czemu nie?'. Dzień miał się już ku końcowi, nie miałem żadnych planów na następnych kilka dni, a ostatnia paczka acodinu spoglądała na mnie z szuflady już od jakiegoś czasu. Sięgnąłem po nią, skoczyłem do kuchni po wodę i pięć minut później czekałem niecierpliwie na efekty. Niestety ten środek ładuje się dość długo, więc postanowiłem w tym czasie obejrzeć jakiś film. Specjalnie przygotowana na tą okazję luźna komedyjka wprawiała mnie w jeszcze bardziej pozytywny nastrój i odwracała uwagę od oczekiwania.

  • Dekstrometorfan

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie
  • Tabaka
  • Tytoń

Więc ogólnie dzień był słoneczny, moje nastawienie do świata zewnętrznego też było dobre. Zaczynając, przyszedłem do kolegi nazwijmy go G. (był tam jeszcze jeden - tego nazwiemy D.) Usiadłem w jego salonie, zarzuciłem spongeboba (dla mocniejszego efektu pogryzłem go [ jako iż smak był nie zbyt zachęcający zapiłem to piwem]) po odczekaniu 30 minut zażyłem kolejną pigułe ( w ten sam sposób jak poprzednią, z tym że ta to był własnie owy "smile")

T-15 minut (+ 30 minut od zarzycia poprzedniego Tabsa)

               [Na wstępie pragne dodać że koleszcy z którymi wtedy byłem (chodzi o G,D.) Byli na tym samym co ja]

randomness