REKLAMA
Jakie narkotyki najczęściej zażywa się na festiwalach muzycznych?

Strona Detox.net podjęła się zadania zbadania sprawy i stworzyła raport odnośnie używek. W celu dowiedzenia się jakie narkotyki są zażywane na festiwalach serwis wziął pod lupę...Instagram. Skupiono się na postach, w których oznaczono 49 festiwali i zostały one opublikowane od marca 2015 do lutego 2017.

Używki to już stały element większych muzycznych imprez. Detox.net stworzył listę narkotyków, które są najpopularniejsze.

Właśnie rozpoczął się sezon letnich festiwali i jak co roku powraca pytanie - czy na tego typu imprezach jest bezpiecznie? Jak łatwo się domyślić tego typu wydarzeniom towarzyszy alkohol czy narkotyki. Nierzadko dochodzi nawet do sytuacji, gdy używki prowadzą do tragedii - wystarczy wspomnieć, że w 2015 roku dwie osoby zmarły z powodu przedawkowania na festiwalu Hard Summer.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że pomimo dokładnego sprawdzania osób wchodzących na teren imprezy i tak wiele z nich wnosi narkotyki. Gdyńska policja w raporcie na temat Open'er Festival 2017 ujawniła, że zatrzymano 29 osób, przy czym 27 osób posiadało niewielką ilość środków odurzających. Szacuje się, że na imprezie było od 50 do 65 tysięcy festiwalowiczów. Natomiast raport policyjny z Przystanku Woodstock 2016 wyjawił, że doszło do 118 zdarzeń narkotykowych, głównie posiadanie środków odurzających.

Melvin Benn z LiveNation, który zajmuje się organizacją festiwali wpadł na pomysł, żeby na imprezach pojawiło się stanowisko, w którym można sprawdzić skład narkotyków. Ma to na celu zapobiegnięcie śmiertelnemu przedawkowaniu nieznanych narkotyków. Wiadomo, że tego typu rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone na festiwalach Reading oraz Leeds, jak na razie organizatorzy szukają wsparcia u policji.

Jedni mogą powiedzieć, że jest to dziwne zagranie, bo nie rozwiązuje całkowicie problemu - ludzie nadal spożywają narkotyki na festiwalach. Po jakie jednak używki sięgają najczęściej słuchacze? Strona Detox.net podjęła się zadania zbadania sprawy i stworzyła raport odnośnie używek. W celu dowiedzenia się jakie narkotyki są zażywane na festiwalach serwis wziął pod lupę...Instagram. Skupiono się na postach, w których oznaczono 49 festiwali i zostały one opublikowane od marca 2015 do lutego 2017. Szukano treści nawiązujących do zażywania narkotyków.

Z badań wynika, że o używkach najczęściej wspominali uczestnicy festiwalu Coachella. Na kolejnej pozycji pojawiły się Marley Fest, który odbywa się w Miami i Burning Man.

Jakie używki są używane na takich imprezach? Najczęściej uczestnicy przyznają się do alkoholu i do marihuany, szczególnie na Marley Fest, gdzie aż 95 % postów związanych z używkami dotyczyło właśnie tej używki. Patrząc na wyniki badań z tendencji dominowania alkoholu i marihuany wyrwał się festiwal Burning Man, gdzie dużo osób przyznawało się do LSD, Ecstasy czy do grzybów halucynogennych.

Pokazano również na jakich imprezach najczęściej wspominano o danym narkotyku i ile stanowiło to procent wobec reszty postów. Ecstasy najczęściej można było zobaczyć przy zdjęciach uczestników Mad Decent Block Party, natomiast o grzybach często wspominali festiwalowicze na Burning Man. 18 % postów na Electronic Forest dotyczyło LSD, sporo również odnosiło się do DMT.

Najwięcej wzmianek o kokainie było na zdjęciach z Tomorrowland, zaś crack często pojawiał się w kontekście festiwalu Lollapalooza.

Detox.net pokazał również, którzy festiwalowicze najczęściej nawiązywali do zażywania narkotyków i picia alkoholu. Okazuje się, że najbardziej odważnymi osobami są uczestnicy Marley Fest, za nimi są widzowie Electric Forest.

Na samym końcu jest Electric Zoo.

Badania pokazują, że najczęściej festiwalowicze sięgają po marihuanę, jednak zastanawiający jest sposób przeprowadzania tych badań. W końcu fakt, że ktoś wrzucił zdjęcie i dodał jednoznaczny hasztag nic nie znaczy - taka osoba może po prostu się wygłupiać, albo ukrywać, że przyjmuje taki, a nie inny narkotyk. Jednak mimo wszystko wyniki badań pokazują pewną tendencję. Jedno jest pewne - na festiwalach były i będą narkotyki, jest to wręcz już wpisane w festiwalowy świat.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

nazywam sie - THC :) ksywka na osiedlu luzik z LWA ZIP SQAD

nazwa substancji - PCP (fencyklida)

poziom doswiadczenia - Mj ; speed ; galka muszkatolowa ; MDMA(rozne tablety

:) ; DXM ; alkochol ; efedryna ; inhalanty ; LSD ; kofeina :) ; grzyby ;

ogolnie apteka ; no i PCP wiec jestem raczej doswiadczony

dawka,metody zarzycia - tabletka nie wiem ile bylo mg taka mala plaska jasno

niebieska ; do ustnie

set & setting - stan umyslu dobry (chociaz mam zwale po speedzie )

  • Marihuana
  • Tripraport

Paląc wcześniej stopniowo przekraczałem dawki, była to jak dotąd największa ilość wypalona w najkrótszym czasie. Nastawienie na przyjemną, daleką podróż. Sobotni wieczór.

Wydarzenia opisane w raporcie miały miejsce wiele czasu temu i to one skłoniły mnie do założenia konta na neurogroove. Zacząłem opis na hyperrealu pod wątkiem o fazach stulecia i w sumie " czemu by nie zrobić z tego TR". Wahałem się czy o tym pisać ponieważ gdybym nawet stworzył książkę na ten temat nie zdołałbym uchwycić nawet 1/10.000 tamtej fazy. Dlatego opisałem głowie początek.

 

  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie 100% pozytyw, trochę na żywioł, ja i mój mężczyzna. Zima, okres świąteczny, miasto, docelowo nasze mieszkanie.

- Na pewno George Michael z Davidem Bowie napierdalają takimi kółka po Niebie.

Jest. Tym razem łapiemy go zza grubych kurtek i szalików, ściany zimnego powietrza, siedzi jak gdyby nigdy nic na płachcie papieru, wiszącego smętnie z wiaty przystanku. Jak się dobrze przyjrzeć, to można zobaczyć bijącą z niego aurę absurdu.

randomness