Gotówką czy kartą? Francja wprowadza szybkie płatności grzywien za posiadanie lub używanie trawki

W czasie, gdy Niemcy rozważają legalizację uprawy konopi indyjskich dla dorosłych, Francja zdecydowała się na wprowadzenie możliwości natychmiastowej płatności grzywien za konsumpcję marihuany. Jak ogłosił prezydent Emmanuel Macron, można będzie uiścić grzywnę na miejscu, płacąc gotówką lub kartą.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

18

W czasie, gdy Niemcy rozważają legalizację uprawy konopi indyjskich dla dorosłych, Francja zdecydowała się na wprowadzenie możliwości natychmiastowej płatności grzywien za konsumpcję marihuany. Jak ogłosił prezydent Emmanuel Macron, można będzie uiścić grzywnę na miejscu, płacąc gotówką lub kartą.

Macron, podczas poniedziałkowej konferencji, poinformował o zmianie procesu płacenia grzywien za konsumpcję konopi. Nowy system umożliwi osobom ukaranym przez policję na natychmiastową opłatę kary na miejscu – zarówno gotówką, jak i kartą – podobnie jak to jest już w przypadku niektórych wykroczeń drogowych.

Prezydent powiedział: “Poprosiłem ministra spraw wewnętrznych o przygotowanie dekretu do końca lata, aby grzywny mogły być opłacane natychmiast, kartą bankową lub gotówką“, dodając, że obecnie tylko 35 procent grzywien nałożonych za posiadanie marihuany jest rzeczywiście opłacanych.

Opcje płatności i konsekwencje

W ramach nowego systemu, osoba otrzymująca grzywnę nadal będzie mogła skorzystać z obecnej praktyki – czyli podania swoich danych i otrzymania grzywny pocztą, z możliwością jej zapłacenia lub wniesienia sprzeciwu. Ci, którzy zapłacą grzywnę na miejscu, nie będą mieli możliwości jej późniejszego zakwestionowania.

Za przyłapanie na konsumpcji konopi policjanci mogą nałożyć grzywnę w wysokości od 150 do 450 euro. Nieuiszczanie grzywny może skutkować wezwaniem do sądu. Od 2020 roku nałożono 350 000 grzywien za posiadanie lub używanie konopi.

Przyszłość cannabis we Francji

Ogłoszenie Macrona dotyczyło natychmiastowej opłaty grzywien za “cannabis i inne narkotyki”, choć obecnie większość nałożonych grzywien dotyczy używania marihuany.

Nowy system płatności wskazuje, że nie ma planów zmiany francuskiego prawa dotyczącego konopi indyjskich – które należy do najbardziej restrykcyjnych w Europie, zakazując posiadania, konsumpcji, uprawy i handlu cannabis w celach rekreacyjnych.

Użycie cannabis we Francji

Pomimo surowych przepisów, konsumpcja marihuany we Francji jest jedną z najwyższych w Europie, z szacunkową liczbą 5 milionów użytkowników rocznie i 900 000 codziennych palaczy. W 2016 roku 41 procent Francuzów w wieku od 15 do 64 lat stwierdziło, że użyło konopi indyjskich przynajmniej raz – w porównaniu do europejskiej

średniej wynoszącej 18,9 procent.

Postawy społeczne wobec cannabis

Różne badania i sondaże pokazują, że większość osób we Francji jest za legalną i regulowaną sprzedażą cannabis w celach rekreacyjnych, w tym połowa burmistrzów regionu paryskiego.

Sklepy CBD – sprzedające produkty z konopi o niskim stężeniu THC – są legalne i powszechnie dostępne, choć przepisy dotyczące tego, co może być w nich sprzedawane, wielokrotnie się zmieniały.

Tymczasem za granicą, w Niemczech, rząd przygotowuje się do legalizacji marihuany – co umożliwi jej sprzedaż do celów rekreacyjnych poprzez sieć licencjonowanych klubów konopnych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

Był to piątek, ostatni dzień przed świętami. dawno nie paliłem a przez święta nie było by mi dane zapalić, więc postanowiliśmy z kumplami spalić się w ten dzień. POmine co było na początku (ni opowiem m.in. o pijanym koledze na polskim :)) Przejde do opisuj mojej paranoi :)

Paliłem wtedy dwa towary.... Jeden taki sprasowany, doskonały, świetnie się paliło i świetnie fazowało :)). Potem taki pył marihuanowy, ale to była mj na bank. Kumple ten pył palili więc materiał był sprawdzony..... • MDMA (Ecstasy)
12:30 spożycie xtc ibn ladenów na spółę z samiczką
 • Hydroksyzyna
 • Kodeina
 • Pierwszy raz

Majowa noc w małej wiosce. Pokój z dostępem do balkonu, zmęczony psychicznie i fizycznie po całym dniu. Chęć sprawdzenia działania kodeiny po przeczytaniu odczuć i doświadczeń innych osób, które miały styczność z tą substancją. Bez nadmiernego podekscytowania.

A więc postanowiłem spróbować kodeiny, ponieważ byłem ciekawy, jak na mnie podziała. Po przeczytaniu kilku TRów, w których ludzie w zdecydowanej większości zachwalali tę substancję, dałem się tym opisom skusić. Nabyłem wcześniej dwa opakowania Thiocodinu po 10 tabletek i Spritea, i byłem już praktycznie gotowy. Ważę 80 kg, dlatego stwierdziłem, że dawka 300 mg na początek lepiej na mnie zadziała niż często na pierwszy raz wybierane 150 mg. Przez cały dzień zjadłem tylko lekkie śniadanie i obiad o 14:00, i do 21:00 nic nie jadłem, pijąc tylko wodę.

 • Alprazolam
 • Dekstrometorfan
 • Dimenhydrynat
 • Gałka muszkatołowa
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Pokój/sklep/dwór Nastawienie jak zawsze pozytywne Łącznie 2 muszkieterów

Zanim czas się zatrzymał
Budzimy się koło 11 i po kilku godzinach przygotowań, grania i ogarniania ruszamy z druidem do apteki gdzie czekają zamówione 2 opakowania tussidexu. Odebraliśmy co mieliśmy odebrać i kierujemy się do kolejnych aptek żeby się dozbroić.
Przygotowani wracamy do mieszkania potocznie zwanego ćpalnią i decydujemy się że mimo młodej godziny wrzucamy teraz.

randomness