Globalny rynek konopi przemysłowych osiągnie 18,1 miliardów dolarów do 2027 roku

Nowy raport Globe Industrial Hemp Market by Type przewiduje, że branża konopi przemysłowych wzrośnie w tym roku do 6,8 miliarda dolarów i do 18,1 miliarda dolarów do 2027 roku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

29
Globalny rynek konopi przemysłowych osiągnie 18,1 miliardów dolarów do 2027 roku

Nowy raport Globe Industrial Hemp Market by Type przewiduje, że branża konopi przemysłowych wzrośnie w tym roku do 6,8 miliarda dolarów i do 18,1 miliarda dolarów do 2027 roku.

Według autorów raportu światowy rynek konopi przemysłowych w w 2022 r. jest wyceniany na 6,8 mld dolarów i ma osiągnąć 18,1 mld dolarów do 2027 r., odnotowując skumulowaną roczną stopę wzrostu na poziomie 21,6%.

W raporcie „Global Hemp Market by Type” firmy Research and Markets przeanalizowano liczne zastosowania konopi jako tekstyliów, artykułów spożywczych, materiałów budowlanych i nie tylko. Raport sugeruje, że w ciągu najbliższych pięciu lat skumulowana roczna stopa wzrostu (CAGR) branży wyniesie 21,6%, co sugeruje, że wiele krajów zalegalizuje konopie przemysłowe w najbliższej przyszłości.

W prognozowanym okresie 2022-2027 region europejski będzie rozwijał się najszybciej. Obszar przeznaczony pod uprawę konopi w UE znacznie w ostatnich latach wzrósł o 75% – z 19 970 ha w 2015 r. do 34 960 ha w 2019 r. Francja ma największy obszar rolniczy przeznaczony pod uprawę konopi w UE, obejmujący prawie 18 000 hektarów, a następnie Włochy, Holandia i Estonia.

Konopie jako pasza dla zwierząt gospodarskich

W raporcie znajdziemy również przykłady sukcesów firm konopnych odnotowanych w tym roku. Jeśli chodzi o zastosowanie, mączka konopna została niedawno uznana za alternatywną metodę żywienia zwierząt gospodarskich.

Zgodnie z opinią naukową European Food Safety Authority (EFSA): “Olej konopny, jako bogate źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, może być stosowany jako dodatek do pasz dla zwierząt, podczas gdy nasiona konopi i makuch z nasion konopi mogą być stosowane jako źródło tłuszczu i białka w diecie zwierząt”.

Zastosowanie włókna konopnego

W raporcie wyjaśniono również, że włókna konopi, które składają się z celulozy, hemicelulozy, ligniny i pektyny, mają również wiele zastosowań w branży tekstylnej.

„Zalety włókien łykowych obejmują mniejszą wagę produktu, mniejsze zużycie energii i mniejszy wpływ na środowisko. Włókna łykowe można prząść i tkać, dzięki czemu są szeroko stosowane w przemyśle tekstylnym” — stwierdza Research and Markets.

„Ponadto włókna konopne są znacznie mocniejsze niż bawełna i nie powodują pleśni. Włókna łykowe z konopi mają wyjątkowe właściwości, takie jak wytrzymałość, trwałość oraz właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.”

Artykuły spożywcze z konopi

Oprócz rozprzestrzeniającej się legalizacji konopi przemysłowych na całym świecie, w raporcie znajdziemy również informację o zwiększeniu wykorzystania nasion konopi i oleju w artykułach spożywczych oraz „rosnącą częstość występowania chorób przewlekłych”, jako dwa główne czynniki przyczyniające się do wzrostu branży konopnej.

Ponadto oczekuje się, że rosnąca świadomość dotycząca korzyści dla zdrowia ludzi jeszcze bardziej przyspieszy uprawę konopi. Wysoka zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych w nasionach konopi i oleju pomaga zapobiegać wielu powszechnym dolegliwościom, co prowadzi do zwiększonego ich stosowania w żywności i napojach, farmaceutykach i produktach higieny osobistej.

Konopie szansą na ożywienie gospodarki

Niedawno opublikowano również inne raporty dotyczące konopi, które przewidują podobny wzrost w branży konopnej. Raport Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) zatytułowany „Towary w skrócie: Wydanie specjalne dotyczące konopi przemysłowych” mówi, że światowy rynek konopi osiągnie wartość 18,6 miliarda dolarów do 2027 r.

Według ekonomisty UNCTAD i autora raportu, Marco Fugazza, konopie oferują duży potencjał zarówno krajom rozwiniętym, jak i rozwijającym się.

„Rosnący rynek konopi oferuje znaczące możliwości gospodarcze, z których wszystkie kraje mogą skorzystać” – powiedział Fugazza. „Jest to niezwykle ważne, ponieważ kraje mogą ożywić swoje gospodarki, jednocześnie chroniąc środowisko”.

„Ze względu na swoją wszechstronność i cechy funkcjonalne, rynek konopi przemysłowych ma ogromny potencjał w rolnictwie, tekstyliach, recyklingu, motoryzacji, meblach, żywności i napojach, papierze, materiałach budowlanych i środkach higieny osobistej”, stwierdza raport UNCTAD.

Dodatkowo konopie mogą być skutecznym elementem płodozmianu, który może pomóc zmaksymalizować wykorzystanie gruntów rolnych i przyczynić się do zwiększenia dochodów rolników.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rynku konopi przemysłowych

Jaka jest szacunkowa wartość światowego rynku konopi przemysłowych?

Szacuje się, że światowy rynek konopi przemysłowych był wyceniony na 6,8 miliarda dolarów w 2022 roku.

Jaka jest stopa wzrostu światowego rynku konopi przemysłowych?

Tempo wzrostu światowego rynku konopi przemysłowych wynosi 21,6%, a jego szacunkowa wartość do 2027 r. wyniesie 18,1 mld USD.

Jaka jest prognozowana wartość światowego rynku konopi przemysłowych?

Szacuje się, że światowy rynek konopi przemysłowych będzie wart 18,1 miliarda dolarów do 2027 roku.

Jakie są najważniejsze firmy w światowym rynku konopi przemysłowych?

Kluczowe firmy na globalnym rynku konopi przemysłowych to American Hemp, Bafa, Blue Sky, Hemp Ventures Limited, Bombay Hemp Company , Private Limited, Canah International, Colorado Hemp Works, Cronos Group Inc., Curaleaf Holdings Inc., Dun Agro Hemp Group, East Mesa Inc., Ecofibre Limited, Gencanna, Green Thumb Industries, Hemp Oil Canada, Hempflax Bv, Hempmeds Brasil, Hempoland, Ind emp, Konoplex Group, Marijuana Company of America, Inc., Mh Medical Hemp GmbH, Minnesota Hemp Farms, Parkland Industrial Hemp Growers Co-Op. Ltd., South Hemp Tecno, Valley Bio Ltd.,

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana

Set & Setting- dobre nastawienie, nie brzydka pogoda, zaufani towarzyszący podróżnicy, godz.13 centrum miasta

Dawka- 1 papierek Bromo-DragonFly + marijuana kilka godzin później +pół piwa też kilka godzin później

Wiek- 18lat

Doświadczenie- Alkohol, Marihuana, Kodeina, Pseudoefedryna, DXM, Benzydamina, 4-HO-Met, Extasy, Mieszanki ziołowe, Bromo-DragonFly, Grzyby cubensis b+

  • MDMA (Ecstasy)

Postanowilem podzielic sie z wami swoimi wrazeniami i opisze co stalo sie 3 tygodnie temu. Let's Begin :)

nazwa substancji: amfetamina, extazy


poziom uzytkownika: raczej doswiadczony: wiele wiele razy amfetamina, duzo grassu, kilka razy extazy.


metoda uzycia: amfetamina standardowo do noska :) pigsy do brzushka :)


czy dane doświadczenie zmieniło Cię w jakiś sposob: raczej nie.

  • 4-ACO-DMT

dawka: ~20-25mg 4-AcO-DMT

wiek,masa: 20 lat, 65kg

doświadczenie: alkohol, tytoń, kofeina, konopie, DXM, LSD, ecstasy, 2C-E, 4-HO-DiPT, syntetyczne kanabinoidy (już po tym tripie).

randomness