Ekonomiczne korzyści legalizacji marihuany dla dorosłych

Naukowcy z San Diego State University i Bentley University zbadali ekonomiczne korzyści płynące z legalizacji marihuany dla dorosłych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

47

Naukowcy z San Diego State University i Bentley University zbadali ekonomiczne korzyści płynące z legalizacji marihuany dla dorosłych.

Przeciwnicy legalizacji marihuany często argumentują, że zwiększone używanie konopi indyjskich może zmniejszyć motywację, osłabić funkcje poznawcze i zaszkodzić zdrowiu, negatywnie wpływając na dobrobyt ekonomiczny dorosłych. Jednak analiza opublikowana przez National Bureau of Economic Research pokazuje, że jest odwrotnie: legalizacja marihuany dla dorosłych jest związana z poprawą ekonomiczną i zwiększonymi możliwościami zatrudnienia.

Naukowcy z San Diego State University i Bentley University przeprowadzili badanie, które, jak twierdzą, jest pierwszym, w którym zbadało wpływ legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych na zatrudnienie, płace i wyniki na rynku pracy osób w wieku produkcyjnym.

Autorzy badań stwierdzili, że jest „mało dowodów na to, że RML [przepisy dotyczące legalizacji marihuany rekreacyjnej] niekorzystnie wpływają na wyniki na rynku pracy wśród większości osób w wieku produkcyjnym”.

Znaleźli raczej dowody na „skromny wzrost” zatrudnienia i pensji, zwłaszcza wśród osób w wieku powyżej 30 lat, młodszych mniejszości rasowych/etnicznych oraz osób pracujących w sektorze rolniczym.

Wpływ konopi indyjskich na produktywność

Wprowadzenie do wyników badań zaczyna się od dwóch kontrastujących ze sobą cytatów Elona Muska i Setha Rogana — cytat Muska: „Nie jestem regularnym palaczem trawki… nie uważam, żeby była ona bardzo dobra dla produktywności” oraz Rogana: „Palę dużo trawy, kiedy piszę”. Może to sugerować, że wpływ używania marihuany na motywację może być kwestią indywidualną.

W badaniach nie skoncentrowano się na wpływie używania konopi indyjskich na produktywność konsumentów, chociaż wiele ostatnich badań dotyczyło tej kwestii, a ich wyniki często były sprzeczne.

Jedno z badań z 2022 r. wykazało, że używanie konopi nie ma wpływu na motywację, chociaż badanie z 2016 r. sugerowało poprawę wydajności i funkcji poznawczych wśród użytkowników konopi. Inni doszli do wniosku, że używanie konopi może rzeczywiście prowadzić do obniżenia motywacji.

Trendy gospodarcze po legalizacji marihuany

W tej analizie zbadano szersze trendy gospodarcze po legalizacji marihuany dla dorosłych. Ostatecznie autorzy powiedzieli, że reforma prawa związanego z marihuaną zbudowała nowy przemysł, który tworzy miejsca pracy i możliwości dla klasy robotniczej.

Oprócz zwiększonych możliwości na rynku pracy, naukowcy stwierdzili, że legalny dostęp do marihuany powstrzymuje więcej osób przed stosowaniem innych substancji, takich jak opioidy lub alkohol, które mogą prowadzić do negatywnych skutków dla produktywności.

Zauważają również, że jeśli konopie indyjskie są skuteczne w poprawie zdrowia fizycznego lub psychicznego, to ta poprawa może również przyczynić się do wygenerowania „pozytywnych efektów na rynku pracy”.

Po zalegalizowaniu marihuany dla dorosłych zmniejsza się również kryminalizacja związana z jej posiadaniem, co ponownie pozwala na lepsze wyniki na rynku pracy, zwłaszcza wśród młodych czarnych i latynoskich mężczyzn, którzy „nieproporcjonalnie ucierpieli z powodu zmniejszonych szans na rynku pracy z powodu karalności” – stwierdzili naukowcy.

Przemysł konopny tworzy nowe miejsca pracy

Ze względu na stosunkowo nowy rynek naukowcy stwierdzili, że badanie było ograniczone ze względu na ograniczony okres oraz ilość danych dostępnych do analizy.

Badacze stwierdzili również, że trudno jest przewidzieć, jak nowy legalny przemysł będzie ewoluował w czasie, powołując się na początkowy okres COVID-19, kiedy to nastąpił „dramatyczny wzrost” sprzedaży konopi indyjskich, oraz następujący po nim „okres dramatycznego spadku sprzedaży”.

„Niemniej jednak nasze odkrycia odpowiadają na kilka ważnych pytań dotyczących ekonomicznych konsekwencji legalizacji rekreacyjnej marihuany” – napisali autorzy. Poprzednie badania potwierdziły związek między legalizacją marihuany dla dorosłych a zwiększonym poziomem zatrudnienia wśród osób starszych.

Dane zebrane w 2020 roku przez Leafly pokazują, że przemysł konopny wygenerował ponad 240 000 nowych miejsc pracy. Dane zebrane w 2021 roku przez Leafly i Whitley Economics pokazują już, że tylko w 2021 roku w przemyśle konopnym powstało ponad 100 000 nowych miejsc pracy, a cała branża zatrudniała już ponad 428 000 pracowników pełnoetatowych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Tripraport

Mój pokój, nastrój chujowy

Dużo czasu minęło, odkąd ostatnio pisałem. Dużo też się pozmieniało. W tej chwili leże na bombie. Porobiłem się przede wszystkim winem. Czerwonym Fresco, a dokładniej dwoma, właśnie kończę drugą butelkę. Fart, bo było na promocji w Biedronce. Dwa za pół ceny. Tylko głupiec by nie skorzystał. A jednak, jestem głupcem i skorzystałem. Zabawne prawda? 

  • Damiana
  • Kodeina
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tytoń

dom, ogródek, na początku strach przed jakością ekstrakcji, potem coraz lepiej

Ekstrakcję zrobiłem z pomocą Boba oraz Psycho, którzy mi na gg sporo doradzili. Zimna woda>mokry ręcznik>szklanka i zaczynamy, skruszone tabletki wsypałem do ~80ml niemal lodowatej wody włożyłem jeszcze na 15 minut do lodówki, po czym zacząłem zabawę w młodego kodera Płyn wyszedł nawet nawet, wypity na pusty żołądek o 9:03.

  • Ketony
  • Uzależnienie

Kiedyś modliłam się, by go wziąć, a teraz modlę się, by tego nie zrobić..

POCZĄTEK

To było jakoś w styczniu 2017 roku. Pamiętam absurdalnie małe ścieżki brane w długich odstępach czasu i niewyobrażalną moc... Siła do pracy, chęć rozmowy z ludźmi, sensowne wypowiedzi i brak zwały rano. Cud miód! Jakoś po pół roku sorty trafiały mi się coraz gorsze. Tylko łeb bolał i spać się nie dało. Za to zejście to była kilkugodzinna walka z myślami samobójczymi... Na jakiś czas odstawiłam ten specyfik i testowałam inne, ale on się na mnie czaił i czekał aż mu ulegnę.

ŚLEPA FASCYNACJA

  • LSD-25
  • Użycie medyczne

W sumie na żywioł, noc, pokój i podwórko

Tytułem wstępu:

Nie mam pewności czy zażyta przeze mnie substancja to LSD-25, ponieważ przebieg tripu był nietypowy.

Był to drugi znaczek zakupiony od tego samego dostawcy z marketu na TORze. Za pierwszym razem miesiąc wcześniej nie zadziałało w ogóle.

Celem zażycia była terapia szokowa - pobudzenie niedziałających prawidłowo obszarów mózgu - oraz w miarę możliwości osiagnięcie tych wszystkich rzeczy, które zabrała mi choroba.