REKLAMA
Będzie zakaz smakowych e-papierosów?

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z wapowaniem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

120

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach w całym kraju z powodu poważnych problemów z oddychaniem związanych z elektronicznymi papierosami, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z vapingiem (wapowaniem).

„Mamy problem w naszym kraju. To nowy problem. Jest to problem, o którym nikt tak naprawdę nie myślał kilka lat temu, i nazywa się go vaping - szczególnie vaping, który dotyczy niewinnych dzieci (…). A rodzice nie wiedzą o tym zbyt wiele. Nikt nie wie o tym zbyt wiele, ale wiemy, że powoduje to wiele problemów. I będziemy musieli coś z tym zrobić” - powiedział prezydent Trump w środę.

Prezydent przyznał, że jako rodzice z Pierwszą Damą są zaniepokojeni falą kolejnych zachorowań.

Towarzyszący mu sekretarz Departamentu Zdrowia i Opieki, Alex Azar, poinformował, że obecnie około 8 milionów dorosłych korzysta z e-papierosów, ale co jeszcze bardziej niepokojące, także 5 milionów dzieci.

“Jest to wyjątkowo szkodliwe dla naszych dzieci. Całe pokolenie dzieci ryzykuje uzależnienie od nikotyny ze względu na atrakcyjność i dostępność tych produktów do vapingu. Tak więc, przy wsparciu prezydenta, Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) zamierza sfinalizować dokument z wytycznymi, który rozpocząłby egzekwowanie prawa mającego na celu usunięcie z rynku aromatyzowanych produktów nikotynowych” - dodał Azar. “Wszystkie smaki e-papierosów inne niż smak tytoniu będą musiały zniknąć z rynku” - poinformował.

Deklarację prezydenta Trumpa i jego administracji pochwalił demokratyczny senator Dick Durbin, który wraz z grupą kongresmenów lobbuje za wprowadzeniem federalnego prawa zakazującego sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom w wieku poniżej 21. roku życia. Podobne prawo obowiązuje w Illinois.

„Vaping jest skierowany do dzieci, a te smaki - mięta, mentol, cukierkowy i żelkowy - były niezbędne w branży, by przyciągnąć dzieci do tego nowego uzależnienia. Dokładnie przeanalizuję wytyczne FDA. Wreszcie FDA wykonuje swoją pracę” - stwierdził w Durbin w oświadczeniu.

Do czwartku potwierdzono siedem przypadków śmiertelnych związanych z elektronicznymi papierosami, w tym po jednym w Illinois i Indianie. Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) poinformował, że obecnie monitoruje co najmniej 450 przypadków w 33 stanach. Kilku nastolatków wprowadzono w stan śpiączki. Jeden z pacjentów może wymagać przeszczepu płuc.

U osób, które trafiły do szpitala, wystąpiły problemy z płucami po użyciu elektronicznych papierosów lub innych urządzeń do vapingu.

"U wszystkich zaobserwowano podobne symptomy: kaszel, problemy z oddychaniem, ból klatki piersiowej, duszności, nudności, wymioty, biegunkę i zmęczenie" - poinformowała dr Dana Meany-Delman z CDC.

Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) wystosował ostrzeżenie i zaapelowało o zaprzestanie używania e-papierosów (vapingu) do czasu ustalenia przyczyn ostatnich zgonów i zachorowań.

CDC nie zidentyfikowało jeszcze jednego produktu, który może być odpowiedzialny za te sytuacje, „chociaż w wielu przypadkach zgłaszano stosowanie THC i kannabinoidów” – twierdzi agencja. THC jest substancją psychoaktywną w konopiach indyjskich.

W czwartek federalna Administracja ds. Żywności i Leków poinformowała, że w dalszym ciągu ściśle współpracuje z CDC oraz stanowymi i lokalnymi partnerami ds. zdrowia publicznego, aby jak najszybciej zbadać wszystkie przypadki.

„FDA w dalszym ciągu będzie zapewniać pomoc laboratoryjną urzędnikom państwowym ds. zdrowia publicznego. Liczba próbek, które otrzymaliśmy, stale rośnie, w tej chwili mamy ponad 100 próbek do zbadania” – poinformował rzecznik FDA, Michael Felberbaum.

„Żadna substancja, w tym octan witaminy E, nie została zidentyfikowana we wszystkich badanych próbkach. Co ważne, identyfikacja jakichkolwiek związków obecnych w próbkach będzie jednym z elementów układanki, ale niekoniecznie odpowie na pytania dotyczące związku przyczynowego” – powiedział Felberbaum. „Wyniki analizy laboratoryjnej FDA zostaną udostępnione poszczególnym stanom, aby pomóc w ich dochodzeniach oraz dalszym informowaniu władz federalnych”.

Octan witaminy E zawierają między innymi produkty do wapowania o smaku słodyczy. Jest powszechnie dostępny jako suplement diety, nie jest zatwierdzonym przez New York State Medical Marijuana Program dodatkiem do produktów do wapowania i nie był spotykany w produktach na bazie nikotyny, które zostały przebadane.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Od pewnego czasu eksperymentuję z różnymi substancjami narkotykopodobnymi.

Pośród mych działań najbardziej oryginalne (i może nawet śmieszne) było

palenie herbaty, czy liścia laurowego z fifku. Oczywiście do obu

`przysmaków` już na pewno nie powrócę i szczerze nie polecam komukolwiek

tych specyfików.  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Ogromne podekscytowanie perspektywą pierwszego tripa, nastawienie na głębsze, mistyczne doznania. Chęć zajrzenia wgłąb siebie, dotarcia do najgłębiej skrywanych warstw własnej psychiki, zmotywowania się, przeżycia czegoś przełomowego. Pragnienie przemyślenia dotychczasowego życia w innym stanie świadomości, wyciągnięcie wniosków. + odzyskanie i pogłębienie kapryśnej weny. Dom, głównie mój pokój, momentami na dworze. Właściwie cały trip w samotności, chwilami obecny jedynie Kot.

21.03.2013

Dopiero teraz, prawie rok od opisywanych zdarzeń, zebrałam się na odwagę, aby wrzucić tego trip raporta na neuro. Relacja jest dokładna i rzetelna, bo dużo pisałam w czasie tripu, a opis na jej podstawie ogarniałam przez następne 2-3 dni. Wersja pierwotna ma 28 stron i zawiera bardzo dużo osobistych kwestii, dlatego też wrzucam wersję znacznie okrojoną.

  • 4-ACO-DMT
  • Tripraport

Nastawienie: Bardzo dobre. Samopoczucie: Genialne. Lokalizacja: Dom.

O dokumencie: Trip raport archiwalny  z 2010 roku, napisany następnego dnia po eksperymencie. W chwili przyjęcia 4-ACO-DMT miałem 18 lat. 

Informacje wstępne.  

Do spróbowania 4-ACO-DMT zachęciły mnie relacje innych osób, które eksperymentowały z tą substancją. Z Trip raportów wynikało, że działa ona podobnie do grzybków halucynogennych (łysiczek), więc czemu by nie spróbować?     

  • Inne
  • Przeżycie mistyczne

Las, środek nocy, podekscytowanie.

POCZĄTEK:
Zaopatrzyłem się w 6 gram filtrowanego C19H24N3O, oraz 15 tabletek po 30mg dekstrometorfanu na jedną tab, a dodatkowo kupiłem słuchawki i pobrałem muzykę satanistyczną by lepiej wkręcić halucynacje. Plan był prosty, około 20 przejdziemy się do lasu i tam mamy spędzić całą noc. Wraz z Moimi dwoma kompanami Krzysiem & Damianem (imiona zmienione) byliśmy zadowoleni. Krzyś miał przy Sobie dodatkowo dopalacze z kanna ab-pinaca, ustaliliśmy że Krzyś bierze dopalacze a my C19H24N3O (+ Ja dodatkowo te 15 tabletek).