REKLAMA
Będzie zakaz smakowych e-papierosów?

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z wapowaniem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

135

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach w całym kraju z powodu poważnych problemów z oddychaniem związanych z elektronicznymi papierosami, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z vapingiem (wapowaniem).

„Mamy problem w naszym kraju. To nowy problem. Jest to problem, o którym nikt tak naprawdę nie myślał kilka lat temu, i nazywa się go vaping - szczególnie vaping, który dotyczy niewinnych dzieci (…). A rodzice nie wiedzą o tym zbyt wiele. Nikt nie wie o tym zbyt wiele, ale wiemy, że powoduje to wiele problemów. I będziemy musieli coś z tym zrobić” - powiedział prezydent Trump w środę.

Prezydent przyznał, że jako rodzice z Pierwszą Damą są zaniepokojeni falą kolejnych zachorowań.

Towarzyszący mu sekretarz Departamentu Zdrowia i Opieki, Alex Azar, poinformował, że obecnie około 8 milionów dorosłych korzysta z e-papierosów, ale co jeszcze bardziej niepokojące, także 5 milionów dzieci.

“Jest to wyjątkowo szkodliwe dla naszych dzieci. Całe pokolenie dzieci ryzykuje uzależnienie od nikotyny ze względu na atrakcyjność i dostępność tych produktów do vapingu. Tak więc, przy wsparciu prezydenta, Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) zamierza sfinalizować dokument z wytycznymi, który rozpocząłby egzekwowanie prawa mającego na celu usunięcie z rynku aromatyzowanych produktów nikotynowych” - dodał Azar. “Wszystkie smaki e-papierosów inne niż smak tytoniu będą musiały zniknąć z rynku” - poinformował.

Deklarację prezydenta Trumpa i jego administracji pochwalił demokratyczny senator Dick Durbin, który wraz z grupą kongresmenów lobbuje za wprowadzeniem federalnego prawa zakazującego sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom w wieku poniżej 21. roku życia. Podobne prawo obowiązuje w Illinois.

„Vaping jest skierowany do dzieci, a te smaki - mięta, mentol, cukierkowy i żelkowy - były niezbędne w branży, by przyciągnąć dzieci do tego nowego uzależnienia. Dokładnie przeanalizuję wytyczne FDA. Wreszcie FDA wykonuje swoją pracę” - stwierdził w Durbin w oświadczeniu.

Do czwartku potwierdzono siedem przypadków śmiertelnych związanych z elektronicznymi papierosami, w tym po jednym w Illinois i Indianie. Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) poinformował, że obecnie monitoruje co najmniej 450 przypadków w 33 stanach. Kilku nastolatków wprowadzono w stan śpiączki. Jeden z pacjentów może wymagać przeszczepu płuc.

U osób, które trafiły do szpitala, wystąpiły problemy z płucami po użyciu elektronicznych papierosów lub innych urządzeń do vapingu.

"U wszystkich zaobserwowano podobne symptomy: kaszel, problemy z oddychaniem, ból klatki piersiowej, duszności, nudności, wymioty, biegunkę i zmęczenie" - poinformowała dr Dana Meany-Delman z CDC.

Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) wystosował ostrzeżenie i zaapelowało o zaprzestanie używania e-papierosów (vapingu) do czasu ustalenia przyczyn ostatnich zgonów i zachorowań.

CDC nie zidentyfikowało jeszcze jednego produktu, który może być odpowiedzialny za te sytuacje, „chociaż w wielu przypadkach zgłaszano stosowanie THC i kannabinoidów” – twierdzi agencja. THC jest substancją psychoaktywną w konopiach indyjskich.

W czwartek federalna Administracja ds. Żywności i Leków poinformowała, że w dalszym ciągu ściśle współpracuje z CDC oraz stanowymi i lokalnymi partnerami ds. zdrowia publicznego, aby jak najszybciej zbadać wszystkie przypadki.

„FDA w dalszym ciągu będzie zapewniać pomoc laboratoryjną urzędnikom państwowym ds. zdrowia publicznego. Liczba próbek, które otrzymaliśmy, stale rośnie, w tej chwili mamy ponad 100 próbek do zbadania” – poinformował rzecznik FDA, Michael Felberbaum.

„Żadna substancja, w tym octan witaminy E, nie została zidentyfikowana we wszystkich badanych próbkach. Co ważne, identyfikacja jakichkolwiek związków obecnych w próbkach będzie jednym z elementów układanki, ale niekoniecznie odpowie na pytania dotyczące związku przyczynowego” – powiedział Felberbaum. „Wyniki analizy laboratoryjnej FDA zostaną udostępnione poszczególnym stanom, aby pomóc w ich dochodzeniach oraz dalszym informowaniu władz federalnych”.

Octan witaminy E zawierają między innymi produkty do wapowania o smaku słodyczy. Jest powszechnie dostępny jako suplement diety, nie jest zatwierdzonym przez New York State Medical Marijuana Program dodatkiem do produktów do wapowania i nie był spotykany w produktach na bazie nikotyny, które zostały przebadane.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Polecialysmy do apteki po 6 opakowan aviomarinu. Oklo

godziny 22 lyknelsmy po 15 na glowe, poczatkowo

probowalysmy sie wkrecac w haluny itp. jednak nic z tego

nam nie wychodzilo i zniechecone dzialaniem avio poszlysmy

spac ... tzn ja probowalam usnac a monika opowiadala

mi o jakiejs dyskotece ktra niby widzi za oknem...wkurzalo mnie to strasznie ze nie da mi spac bo sama

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Miejsce: drewniana dacza w Roztoczańskim Parku Narodowym nieopodal Zamościa. Czas operacyjny: Godzina 15.00, piękna złota jesień.

Pocahontas atakuje

 

Miejsce: drewniana dacza w Roztoczańskim Parku Narodowym nieopodal Zamościa.

Czas operacyjny: Godzina 15.00, piękna złota jesień.

 

  • LSD-25

Nazwa substancji - LSD


poziom doświadczenia użytkownika – kilkakrotnie wczesniej


dawka – miało być x2 wyszło x1,5


"set & setting" – hehe troszke podjarany bo dawno nie miałem okazji ale ogólnie sam pozitiv

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie, przyszykowany pokój, siostra i babcia w domu, ale bez problemów.

Dawka: 450mg