Będzie zakaz smakowych e-papierosów?

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z wapowaniem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

138

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach w całym kraju z powodu poważnych problemów z oddychaniem związanych z elektronicznymi papierosami, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z vapingiem (wapowaniem).

„Mamy problem w naszym kraju. To nowy problem. Jest to problem, o którym nikt tak naprawdę nie myślał kilka lat temu, i nazywa się go vaping - szczególnie vaping, który dotyczy niewinnych dzieci (…). A rodzice nie wiedzą o tym zbyt wiele. Nikt nie wie o tym zbyt wiele, ale wiemy, że powoduje to wiele problemów. I będziemy musieli coś z tym zrobić” - powiedział prezydent Trump w środę.

Prezydent przyznał, że jako rodzice z Pierwszą Damą są zaniepokojeni falą kolejnych zachorowań.

Towarzyszący mu sekretarz Departamentu Zdrowia i Opieki, Alex Azar, poinformował, że obecnie około 8 milionów dorosłych korzysta z e-papierosów, ale co jeszcze bardziej niepokojące, także 5 milionów dzieci.

“Jest to wyjątkowo szkodliwe dla naszych dzieci. Całe pokolenie dzieci ryzykuje uzależnienie od nikotyny ze względu na atrakcyjność i dostępność tych produktów do vapingu. Tak więc, przy wsparciu prezydenta, Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) zamierza sfinalizować dokument z wytycznymi, który rozpocząłby egzekwowanie prawa mającego na celu usunięcie z rynku aromatyzowanych produktów nikotynowych” - dodał Azar. “Wszystkie smaki e-papierosów inne niż smak tytoniu będą musiały zniknąć z rynku” - poinformował.

Deklarację prezydenta Trumpa i jego administracji pochwalił demokratyczny senator Dick Durbin, który wraz z grupą kongresmenów lobbuje za wprowadzeniem federalnego prawa zakazującego sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom w wieku poniżej 21. roku życia. Podobne prawo obowiązuje w Illinois.

„Vaping jest skierowany do dzieci, a te smaki - mięta, mentol, cukierkowy i żelkowy - były niezbędne w branży, by przyciągnąć dzieci do tego nowego uzależnienia. Dokładnie przeanalizuję wytyczne FDA. Wreszcie FDA wykonuje swoją pracę” - stwierdził w Durbin w oświadczeniu.

Do czwartku potwierdzono siedem przypadków śmiertelnych związanych z elektronicznymi papierosami, w tym po jednym w Illinois i Indianie. Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) poinformował, że obecnie monitoruje co najmniej 450 przypadków w 33 stanach. Kilku nastolatków wprowadzono w stan śpiączki. Jeden z pacjentów może wymagać przeszczepu płuc.

U osób, które trafiły do szpitala, wystąpiły problemy z płucami po użyciu elektronicznych papierosów lub innych urządzeń do vapingu.

"U wszystkich zaobserwowano podobne symptomy: kaszel, problemy z oddychaniem, ból klatki piersiowej, duszności, nudności, wymioty, biegunkę i zmęczenie" - poinformowała dr Dana Meany-Delman z CDC.

Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) wystosował ostrzeżenie i zaapelowało o zaprzestanie używania e-papierosów (vapingu) do czasu ustalenia przyczyn ostatnich zgonów i zachorowań.

CDC nie zidentyfikowało jeszcze jednego produktu, który może być odpowiedzialny za te sytuacje, „chociaż w wielu przypadkach zgłaszano stosowanie THC i kannabinoidów” – twierdzi agencja. THC jest substancją psychoaktywną w konopiach indyjskich.

W czwartek federalna Administracja ds. Żywności i Leków poinformowała, że w dalszym ciągu ściśle współpracuje z CDC oraz stanowymi i lokalnymi partnerami ds. zdrowia publicznego, aby jak najszybciej zbadać wszystkie przypadki.

„FDA w dalszym ciągu będzie zapewniać pomoc laboratoryjną urzędnikom państwowym ds. zdrowia publicznego. Liczba próbek, które otrzymaliśmy, stale rośnie, w tej chwili mamy ponad 100 próbek do zbadania” – poinformował rzecznik FDA, Michael Felberbaum.

„Żadna substancja, w tym octan witaminy E, nie została zidentyfikowana we wszystkich badanych próbkach. Co ważne, identyfikacja jakichkolwiek związków obecnych w próbkach będzie jednym z elementów układanki, ale niekoniecznie odpowie na pytania dotyczące związku przyczynowego” – powiedział Felberbaum. „Wyniki analizy laboratoryjnej FDA zostaną udostępnione poszczególnym stanom, aby pomóc w ich dochodzeniach oraz dalszym informowaniu władz federalnych”.

Octan witaminy E zawierają między innymi produkty do wapowania o smaku słodyczy. Jest powszechnie dostępny jako suplement diety, nie jest zatwierdzonym przez New York State Medical Marijuana Program dodatkiem do produktów do wapowania i nie był spotykany w produktach na bazie nikotyny, które zostały przebadane.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ketamina
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie na przeżycie mistyczne, ciemny pokój, stan psychiczny pozytywny

Pewnego piątkowego wieczoru siedząc w swoim pokoju postanowiłem poszerzyć swoje horyzonty o przeżycie z ketaminą,

kiedy nadszedł wieczór ok. godziny 21 wysypałem zawartość woreczka z K (ok. 350mg),

1/3 zawartości zagarnąłem i wciągnąłem, a resztę schowałem, odrazu zaznaczę, że czas podczas podróży

przestał dla mnie istnieć więc nie określe go dokładnie.

 

Po 10 minutach od zażycia K zaczęło mnie lekko wgniatać w sofę, na której się rozłożyłem,

  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Dom. Przytulny pokój. Chęć przeżycia czegoś pięknego.

Szałwia Wieszcza. Boska. Salvia Divinorum. Roślina rytualna używana od dawna przez meksykańskich Indian - Mazateków. Odmiana gatunku, który wywołuje specyficzne efekty zmieniające strukturę świadomości. Zalicza się do grupy substancji psychodelicznych.Jej moc jest ogromna. Z góry mówię, że nie jest żal mi żadnych wariatów prezentujących swe 'bad-tripy' po jej zapaleniu na youtube. To Nauczycielka, która oczekuje szacunku i pokory. A nie zwykłego 'zabawienia się'.

  • Inne
  • Inne
  • Pierwszy raz

Byłem pozytywnie nastawiony. Liczyłem że coś z tego będzie.

Być może ktoś z Was słyszał o tajemniczej afrykańskiej mieszance zwanej Ubulawu, być może sprowadza Was tutaj jedynie przypadek. Nie ważne jednak co sprawiło, że postanowiliście podjąć się lektury tego artykułu, postaram się, aby była ona przyjemna i interesująca – a przede wszystkim – aby była wartościowa. Na początek postaram się przybliżyć cel który przyświecał mi w tworzeniu tego artykułu oraz przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czym jest Ubulawu. W dalszej części artykułu opisuję szczegółowo moje doświadczenia z tą mieszanką oraz poszczególnymi składnikami.

  • DMT
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie. Pierwsza psychodeliczna podróż z oczekiwaniem na bardziej enteogeniczne klimaty. Miejsce tripu: Las. Osoby: Ja + jeden znajomy np. X.

W tym trip raporcie pomijam opis miejsca tripu i przeżyć X. Skupię się tylko na tym, czego sam doświadczyłem w podróży z DMT, choć tak naprawdę nie miałem pewności co było w kapsułkach i w jakiej ilości. Jednak doświadczenia opisane poniżej raczej potwierdzają, że to co się wydarzyło to zasługa DMT. Dzięki temu przeżyłem pierwszą w swoim życiu, a być może nie ostatnią psychodeliczną podróż.