Będzie zakaz smakowych e-papierosów?

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z wapowaniem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

138

Po kolejnych zgonach i hospitalizacjach w całym kraju z powodu poważnych problemów z oddychaniem związanych z elektronicznymi papierosami, prezydent Donald Trump ogłosił, że jego administracja podejmie działania na rzecz uregulowania rynku związanego z vapingiem (wapowaniem).

„Mamy problem w naszym kraju. To nowy problem. Jest to problem, o którym nikt tak naprawdę nie myślał kilka lat temu, i nazywa się go vaping - szczególnie vaping, który dotyczy niewinnych dzieci (…). A rodzice nie wiedzą o tym zbyt wiele. Nikt nie wie o tym zbyt wiele, ale wiemy, że powoduje to wiele problemów. I będziemy musieli coś z tym zrobić” - powiedział prezydent Trump w środę.

Prezydent przyznał, że jako rodzice z Pierwszą Damą są zaniepokojeni falą kolejnych zachorowań.

Towarzyszący mu sekretarz Departamentu Zdrowia i Opieki, Alex Azar, poinformował, że obecnie około 8 milionów dorosłych korzysta z e-papierosów, ale co jeszcze bardziej niepokojące, także 5 milionów dzieci.

“Jest to wyjątkowo szkodliwe dla naszych dzieci. Całe pokolenie dzieci ryzykuje uzależnienie od nikotyny ze względu na atrakcyjność i dostępność tych produktów do vapingu. Tak więc, przy wsparciu prezydenta, Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) zamierza sfinalizować dokument z wytycznymi, który rozpocząłby egzekwowanie prawa mającego na celu usunięcie z rynku aromatyzowanych produktów nikotynowych” - dodał Azar. “Wszystkie smaki e-papierosów inne niż smak tytoniu będą musiały zniknąć z rynku” - poinformował.

Deklarację prezydenta Trumpa i jego administracji pochwalił demokratyczny senator Dick Durbin, który wraz z grupą kongresmenów lobbuje za wprowadzeniem federalnego prawa zakazującego sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom w wieku poniżej 21. roku życia. Podobne prawo obowiązuje w Illinois.

„Vaping jest skierowany do dzieci, a te smaki - mięta, mentol, cukierkowy i żelkowy - były niezbędne w branży, by przyciągnąć dzieci do tego nowego uzależnienia. Dokładnie przeanalizuję wytyczne FDA. Wreszcie FDA wykonuje swoją pracę” - stwierdził w Durbin w oświadczeniu.

Do czwartku potwierdzono siedem przypadków śmiertelnych związanych z elektronicznymi papierosami, w tym po jednym w Illinois i Indianie. Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) poinformował, że obecnie monitoruje co najmniej 450 przypadków w 33 stanach. Kilku nastolatków wprowadzono w stan śpiączki. Jeden z pacjentów może wymagać przeszczepu płuc.

U osób, które trafiły do szpitala, wystąpiły problemy z płucami po użyciu elektronicznych papierosów lub innych urządzeń do vapingu.

"U wszystkich zaobserwowano podobne symptomy: kaszel, problemy z oddychaniem, ból klatki piersiowej, duszności, nudności, wymioty, biegunkę i zmęczenie" - poinformowała dr Dana Meany-Delman z CDC.

Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych (CDC) wystosował ostrzeżenie i zaapelowało o zaprzestanie używania e-papierosów (vapingu) do czasu ustalenia przyczyn ostatnich zgonów i zachorowań.

CDC nie zidentyfikowało jeszcze jednego produktu, który może być odpowiedzialny za te sytuacje, „chociaż w wielu przypadkach zgłaszano stosowanie THC i kannabinoidów” – twierdzi agencja. THC jest substancją psychoaktywną w konopiach indyjskich.

W czwartek federalna Administracja ds. Żywności i Leków poinformowała, że w dalszym ciągu ściśle współpracuje z CDC oraz stanowymi i lokalnymi partnerami ds. zdrowia publicznego, aby jak najszybciej zbadać wszystkie przypadki.

„FDA w dalszym ciągu będzie zapewniać pomoc laboratoryjną urzędnikom państwowym ds. zdrowia publicznego. Liczba próbek, które otrzymaliśmy, stale rośnie, w tej chwili mamy ponad 100 próbek do zbadania” – poinformował rzecznik FDA, Michael Felberbaum.

„Żadna substancja, w tym octan witaminy E, nie została zidentyfikowana we wszystkich badanych próbkach. Co ważne, identyfikacja jakichkolwiek związków obecnych w próbkach będzie jednym z elementów układanki, ale niekoniecznie odpowie na pytania dotyczące związku przyczynowego” – powiedział Felberbaum. „Wyniki analizy laboratoryjnej FDA zostaną udostępnione poszczególnym stanom, aby pomóc w ich dochodzeniach oraz dalszym informowaniu władz federalnych”.

Octan witaminy E zawierają między innymi produkty do wapowania o smaku słodyczy. Jest powszechnie dostępny jako suplement diety, nie jest zatwierdzonym przez New York State Medical Marijuana Program dodatkiem do produktów do wapowania i nie był spotykany w produktach na bazie nikotyny, które zostały przebadane.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • 2C-P
 • 4-MEC
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Tripraport

Samopoczucie doskonałe, przed, w trakcie i po tripie, dzięki ludziom, muzyce i nastawieniu. Nastawienie: "eksperymentujmy! bo kto jak nie my?" Miejsca: Dom, trasa przez miasto, klub, dom.

2C-P jest definitywnie moim ulubionym RC z półki z psychodelikami, a ten piątek miałem spędzić korzystając z jego uroków i pięknej pogody. Okazało się jednak, że w jednym z większych klubów w moim mieście jest "ponoć dobra" impreza...

 • Heimia salicifolia
 • Inne
 • Leonotis leonurus (wild dagga)
 • Marihuana
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Tripraport
 • Tytoń

Bywało różnie, ale nie jest to zbyt kapryśna używka i nie wymaga idealnych. O ile się mniej więcej z nią zaznajomiło.

Dostaję przesyłkę. Ależ szybko wysyłają! Mała paczuszka "kompozycji z natury" czeka na otwarcie.

Dopalacz, czy nie dopalacz? Z jednej strony wiara w to, że owego specyfiku nie kropią żadną chemią, jest naiwna. Z drugiej- coś mi mówi, że może to wcale nie pryskane.

Zamówiłem ten mix w celach relaksacyjnych, a co! Zamierzałem go palić, palić i leżeć na łóżku. Miałem z nim do czynienia wcześniej dwa razy i za każdym razem pozytyw. Po ostatnich przygodach z divinorum nic nie wydawało się tak kuszące, jak nic-nierobienie. No i nic-nie-myślenie.

 • Ayahuasca

Tekst zamieszczony niżej jest fragmentem

obszerniejszej publikacji i pochodzi z "Biblii Szamanów"

autorstwa Wojciecha Józwiaka(c);

zamieszczono go tu za zgodą autora. Tę i inne książki można

pobrać do lektury offline spod adresu
href="http://www.most.org.pl/taraka/">http://www.most.org.pl/taraka/. • Marihuana
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Z dala od ludzi, w wirujacych na wietrze płatkach śniegu. Nastrój pozytywny - no bo jarać będę, smucić sie mam?

 W lutym to było. Tak mnie naszło, żeby pójść do lasu i sie spalic. I oto co z tego wyszło - co prawda doznania spisałam niemal od razu, ale postanowiłam podzielić sie nimi dopiero teraz.

"Jaka była przyczyna tego stanu?

Chemia rzecz jasna, moja lub ta przeze mnie wprowadzona. Na chemii wszystko sie rozpoczyna i kończy, Ona jest językiem Boga.

W każdym razie ostatnio moje neuroprzekaźniki urządziły sobie imprezę techno, za DJ-a robi Guetta.

Muzyka pierwszorzedna, o dragi, szyte na miarę, dba mój własny mózg.

 

randomness