Witam szanownych towarzyszy, dzisiaj postanowiłem opisać wam moje dawne przeżycie- pierwsze kontakty z gałką muszkatołową. Wcześniej myślałem, że nie ma nawet co opisywać, bo trzymało mnie zaledwie 3-4 godziny, ale po czasie dochodzę do wniosku, że jednak było to coś na swój sposób wspaniałego.
Badanie: Marihuana łagodzi głód narkotykowy i uzależnienie
Marihuana łagodzi głód narkotykowy - pomoc dla osób uzależnionych i narzędzie do redukcji szkód wywołanych przez stymulanty.
Kategorie
Źródło
Odsłony
103Marihuana łagodzi głód narkotykowy - pomoc dla osób uzależnionych i narzędzie do redukcji szkód wywołanych przez stymulanty.
Wiele osób zaczyna rozumieć, że konopie indyjskie mogą być wykorzystywane jako narzędzie redukcji szkód. Kolejne badanie dowodzi, że marihuana łagodzi głód narkotykowy.
Badania naukowe potwierdzają działanie marihuany na głód narkotykowy
Naukowcy z University of British Columbia (UBC) przyjrzeli się bliżej używaniu konopi indyjskich i radzeniu sobie z głodem narkotykowym. Odkrycia zostały opublikowane w Addictive Behaviors. Wykazały, że marihuana jest nie tylko stosowana do radzenia sobie z głodem stymulantów, ale może być również skuteczną strategią ograniczania ich używania dla osób uzależnionych.
Naukowcy zauważają, że reforma medycznej i rekreacyjnej marihuany otworzyła drzwi do dyskusji. Dotyczą tego, jak używanie konopi wpływa na substancje z grupy wyższego ryzyka. Marihuana jest coraz częściej stosowaną metodą redukcji szkód.
Czy marihuana może być używana jako narzędzie terapeutyczne w zwalczaniu epidemii opioidowej
? Obecnie wciąż trwa kryzys opioidowy w USA, a wiele nielegalnych substancji jest zanieczyszczonych fentanylem. Naukowcy twierdzą, że badanie konopi indyjskich jako substytutu używek ma ważne znaczenie dla zdrowia publicznego i redukcji szkód. Szczególnie wśród osób, które używają narkotyków i są w grupie o podwyższonym ryzyku przedawkowania. Badania dowodzą także, że pacjenci coraz częściej wolą marihuanę, a nie opioidy. Aby dokładniej przeanalizować, w jaki sposób marihuana może wpływać na osoby używające stymulantów, naukowcy zebrali dane z trzech grup w Vancouver w Kanadzie: At-Risk Youth Study (ARYS), Vancouver Injection Drug Users Study (VIDUS) i AIDS Care Cohort to Evaluate Exposure to Survival Services (ACCESS).
Marihuana jako terapia na głód narkotykowy
Badacze wykorzystali kwestionariusz do analizy związku między używaniem konopi indyjskich w celu radzenia sobie z głodem stymulantów. Zbadali także zgłaszane zmiany w częstotliwości używania stymulantów. Łącznie 297 uczestników zgłosiło używanie marihuany i stymulantów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i zostało włączonych do badania. Spośród uczestników, 45,1% zgłosiło, że używało konopi indyjskich w celu radzenia sobie z głodem narkotykowym i objawami odstawienia. 77,6% stwierdziło, że używanie marihuany rzeczywiście zmniejszyło chęć sięgnięcia i używanie stymulantów, w tym kokainy, cracku i metamfetaminy. Naukowcy zauważyli, że używanie marihuany w celu radzenia sobie z głodem narkotykowym było silnie związane ze zmniejszonym używaniem stymulantów. Badacze zaobserwowali to szczególnie wśród osób, które codziennie zażywały metamfetaminę.
„Nasze odkrycia dodają potwierdzenie do rosnącej liczby dowodów naukowych, że konopie indyjskie mogą być korzystnym narzędziem dla niektórych osób, które chcą kontrolować używanie stymulantów, szczególnie dla osób nadużywających metamfetaminy” – główny autor badania dr Hudson Reddon podkreśla znaczenie wyników. Marihuana jest narzędziem do redukcji szkód z powodu uzależnień
Badanie potwierdza niedawny przegląd naukowców z Kanady. Wskazuje, jaki wpływ ma wieloletnia stygmatyzacja marihuany na obecną terapię konopiami. Konieczne są zmiany w edukacji środowiska medycznego na temat konopi. Badacze podkreślają także, że lecznicza marihuana jest narzędziem do redukcji szkód, jakie wywołały uzależnienia do innych substancji. Aby mogła być używana jako lek, konieczne są pilne zmiany. Marihuana to dobry kierunek dla strategii redukcji szkód wśród osób zmagających się z uzależnieniem od narkotyków i głodem narkotykowym.
Źródła:
Reddon H., Socias M.E., DeBeck K., Hayashi K., Walsh Z., Milloy M.J. (2024). Addictive Behaviors. Cannabis use to manage stimulant cravings among people who use unregulated drugs. Z linku: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306460323002629
Williams K. (2024). High Times. Study: Cannabis May Be Effective Harm Reduction Tool To Ease Stimulant Cravings. Z linku: https://hightimes.com/study/study-cannabis-may-be-effective-harm-reducti...