Badanie: Marihuana łagodzi głód narkotykowy i uzależnienie

Marihuana łagodzi głód narkotykowy - pomoc dla osób uzależnionych i narzędzie do redukcji szkód wywołanych przez stymulanty.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.weedweek.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

70

Marihuana łagodzi głód narkotykowy - pomoc dla osób uzależnionych i narzędzie do redukcji szkód wywołanych przez stymulanty.

Wiele osób zaczyna rozumieć, że konopie indyjskie mogą być wykorzystywane jako narzędzie redukcji szkód. Kolejne badanie dowodzi, że marihuana łagodzi głód narkotykowy.

Badania naukowe potwierdzają działanie marihuany na głód narkotykowy

Naukowcy z University of British Columbia (UBC) przyjrzeli się bliżej używaniu konopi indyjskich i radzeniu sobie z głodem narkotykowym. Odkrycia zostały opublikowane w Addictive Behaviors. Wykazały, że marihuana jest nie tylko stosowana do radzenia sobie z głodem stymulantów, ale może być również skuteczną strategią ograniczania ich używania dla osób uzależnionych.

Naukowcy zauważają, że reforma medycznej i rekreacyjnej marihuany otworzyła drzwi do dyskusji. Dotyczą tego, jak używanie konopi wpływa na substancje z grupy wyższego ryzyka. Marihuana jest coraz częściej stosowaną metodą redukcji szkód.

Czy marihuana może być używana jako narzędzie terapeutyczne w zwalczaniu epidemii opioidowej

? Obecnie wciąż trwa kryzys opioidowy w USA, a wiele nielegalnych substancji jest zanieczyszczonych fentanylem. Naukowcy twierdzą, że badanie konopi indyjskich jako substytutu używek ma ważne znaczenie dla zdrowia publicznego i redukcji szkód. Szczególnie wśród osób, które używają narkotyków i są w grupie o podwyższonym ryzyku przedawkowania. Badania dowodzą także, że pacjenci coraz częściej wolą marihuanę, a nie opioidy. Aby dokładniej przeanalizować, w jaki sposób marihuana może wpływać na osoby używające stymulantów, naukowcy zebrali dane z trzech grup w Vancouver w Kanadzie: At-Risk Youth Study (ARYS), Vancouver Injection Drug Users Study (VIDUS) i AIDS Care Cohort to Evaluate Exposure to Survival Services (ACCESS).

Marihuana jako terapia na głód narkotykowy

Badacze wykorzystali kwestionariusz do analizy związku między używaniem konopi indyjskich w celu radzenia sobie z głodem stymulantów. Zbadali także zgłaszane zmiany w częstotliwości używania stymulantów. Łącznie 297 uczestników zgłosiło używanie marihuany i stymulantów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i zostało włączonych do badania. Spośród uczestników, 45,1% zgłosiło, że używało konopi indyjskich w celu radzenia sobie z głodem narkotykowym i objawami odstawienia. 77,6% stwierdziło, że używanie marihuany rzeczywiście zmniejszyło chęć sięgnięcia i używanie stymulantów, w tym kokainy, cracku i metamfetaminy. Naukowcy zauważyli, że używanie marihuany w celu radzenia sobie z głodem narkotykowym było silnie związane ze zmniejszonym używaniem stymulantów. Badacze zaobserwowali to szczególnie wśród osób, które codziennie zażywały metamfetaminę.

„Nasze odkrycia dodają potwierdzenie do rosnącej liczby dowodów naukowych, że konopie indyjskie mogą być korzystnym narzędziem dla niektórych osób, które chcą kontrolować używanie stymulantów, szczególnie dla osób nadużywających metamfetaminy” – główny autor badania dr Hudson Reddon podkreśla znaczenie wyników. Marihuana jest narzędziem do redukcji szkód z powodu uzależnień

Badanie potwierdza niedawny przegląd naukowców z Kanady. Wskazuje, jaki wpływ ma wieloletnia stygmatyzacja marihuany na obecną terapię konopiami. Konieczne są zmiany w edukacji środowiska medycznego na temat konopi. Badacze podkreślają także, że lecznicza marihuana jest narzędziem do redukcji szkód, jakie wywołały uzależnienia do innych substancji. Aby mogła być używana jako lek, konieczne są pilne zmiany. Marihuana to dobry kierunek dla strategii redukcji szkód wśród osób zmagających się z uzależnieniem od narkotyków i głodem narkotykowym.

Źródła:

Reddon H., Socias M.E., DeBeck K., Hayashi K., Walsh Z., Milloy M.J. (2024). Addictive Behaviors. Cannabis use to manage stimulant cravings among people who use unregulated drugs. Z linku: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306460323002629
Williams K. (2024). High Times. Study: Cannabis May Be Effective Harm Reduction Tool To Ease Stimulant Cravings. Z linku: https://hightimes.com/study/study-cannabis-may-be-effective-harm-reducti...

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Zolpidem

Raczej ponury. W swoim pokoju w nienajlepszym humorze. Chciałem iść spać.

 

Tabletkę Stillnoxu kładę pod językiem. Po chwili zmywa się cukrowa otoczka. Moje usta wypełnia gorzki smak. Czekam parę minut i z minuty na minutę zaczyna mi się robić lżej, jakby moje ciało pływało w cieczy. Kończę pisać jedną ważną wiadomość do przyjaciela i zamykam komunikator. Cały czas ze słuchawkami na uszach wybieram utwór (Archive – Again), by wyciszyć się przed snem.

Po chwili, ledwo powstrzymując odruch wymiotny podchodzę do umywalki. Popijam gorzkie błoto po rozpuszczonej tabletce i wracam do komputera.

  • 2C-T-2

2C-T-2

nazwa chemiczna: 2,5-dimetoksy-4-etyltiofenyletyloamina.

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

późny wieczór, godzina 22 po kinie wraz z drugą połówką, wyluzowanie ale podekscytowanie przed paleniem

Trip może być opisany nieskładnie i czasem niezrozumiale, nigdy nie miałem styczności z pisaniem tripów.

  • Benzydamina


co: benzydamina i efedryna

doswiadczenie: thc(bardzo duzo), alkohol(kiedys lubilem), grzyby(raz),

dxm(czesto), amfa(nie lubie ale sie zdaza), xtc(2x), kodeina(2x),

galka(1x), lsd(1x), nerwosol(1x), efedryna(kilka razy)

dawka: 6x tussipect + 2x mocna kawa, 3 saszetki tantum rosa(bez odsaczania)

set & setting: pobudzony bo efedryne i kawe walilem troszki wczesniej:),

wesoly i ogulnie zajebiscie ciekawy tego nowego srodka do myca pochwy

randomness