Arystokrata LSD i meskaliny

Aldous Huxley - krótka notka biograficzna.

Anonim

Kategorie

Odsłony

4999

Aldous Huxley (1894-1963) pochodził z arystokratycznego angielskiego rodu. Jego ojciec był wydawcą, dziadek - biologiem i przyjacielem Darwina. W szkole średniej Huxley zapadł na chorobę oczu, która doprowadziła niemal do ślepoty. Musiał nauczyć się czytać alfabetem Braille'a. Mimo to w wieku 22 lat ukończył studia w Balliol College w Oksfordzie z najwyższą oceną. Pracował m.in. jako dziennikarz i wykładowca.

Debiutował tomikiem symbolistycznej poezji w 1916 roku, a cztery lata później wydał zbiór opowiadań. Pierwsza powieść, satyra na brytyjską inteligencję "Crome Yellow" z 1921 roku, przyniosła mu sławę. W latach 20. mieszkał we Włoszech i Francji. W 1932 roku stworzył swoje najsłynniejsze dzieło, antyutopię "Nowy, wspaniały świat" ukazującą świat skonstruowany i zarządzany wedle naukowych metod.

W 1937 roku przeniósł się do Kalifornii, licząc na to, że słoneczny klimat odwróci chorobę oczu. W Ameryce zwrócił się ku odmiennym stanom świadomości, eksperymentował z LSD i meskaliną, czego wyrazem stały się "Wrota percepcji" (1954). Zainteresował się także hinduską filozofią. W 1962 roku napisał swoją ostatnią powieść, "Wyspę", wizję społeczeństwa o dalekowschodniej duchowości. Jego śmierć 22 listopada 1963 roku przeszła w mediach bez echa, zagłuszona przez relacje z morderstwa prezydenta Kennedy'ego.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

lsd (niezweryfikowany)
tos wie gdzie mozna dostac ksiazke wrota percepcji
he-zuz (niezweryfikowany)
tos wie gdzie mozna dostac ksiazke wrota percepcji
japoprostu niby (niezweryfikowany)
tylko trza szukac i chciec:)
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Spóźniony mam zapłon</p><p>Ale proponuje skorzystać z tego&nbsp;<a href="http://www.scribd.com/doc/7967249/Aldous-Huxley-Drzwi-Percepcji">http://www.scribd.com/doc/7967249/Aldous-Huxley-Drzwi-Percepcji</a></p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Pseudoefedryna
  • Tripraport

Chęć spróbowania czegoś nowego(czyli to co lubię najbardziej), więc byłem wesoły i zadowolony(z natury też taki jestem). Głównie przebywałem z moimi dobrymi przyjaciółmi.

Słowem wstępu: Ten tripraport piszę głównie dlatego że mało jest informacji o pseudoefedrynie.

  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Początkowo dom kolegi, potem urodziny kumpla. Melancholijny nastrój, jak zwykle

Nie będę się przedstawiał, nie o to tutaj chodzi. W każdym razie muszę zaznaczyć, że moje życie jest dziwne, mimo dobrej sytuacji materialnej, sporej ilości znajomych, jestem osobą samotną. Nie, nie jest to żadna przechwałka. Mam jednego zaufanego przyjaciela (niech będzie S). Ale do rzeczy.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie było takie by poznać siebie. Moją intencja były pytania : Kim jesteś ? oraz Po co tu jesteś ?

Umówiłem się z kumplem, że przyjdę do niego na cały dzień ( niedziela ). Wcześniej oczywiście zrobiłem zakupy byśmy mieli coś do jedzenia na obiad oraz jakieś picie. Jest godzina 9 rano, wstępnie umówiliśmy się, że od razu po przyjściu zarzucamy kwasa i czekamy na efekty. Jednak zleciało nam trochę czasu i ostatecznie zażyliśmy go ok 9:40. Według K. miał on wyraźny gorzki smak, z tego co wyczytaliśmy wcześniej to gorzkość świadczy o tym, że nie jest on czysty, natomiast ja smaku w ogóle nie poczułem. Może dlatego, że wcześniej wypiłem kubek kawy.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Na kodeinę trafiłem w najgorszym momencie, w jakim tylko można trafić na opiaty. Ciężki okres w życiu, problemy zawodowe, problemy z związku. Przez pełne stresu miesiące, nie potrafiłem się zrelaksować choćby na minutę, potrzebowałem przerwy i tak oto jestem. Samotny, piątkowy wieczór. W zanadrzu czeka playlista z ulubioną muzyką i woda w razie potrzeby. Jestem dość podekscytowany, mam spore oczekiwania i ciekaw jestem, czy rzeczywistość pokryje się z wyobrażeniami. Biorę na pusty żołądek, jestem też nieźle zmęczony fizycznie.

 

 

Gdyby mój pierwszy raz, zamienić z drugim, to wziąłbym to tylko raz w życiu i zapomniał...

Dlaczego? Ponieważ drugim razem efekty były delikatne, mało euforyczne, słabe i zwyczajnie nudne. Ale pierwszy, który tu opiszę, pokazał mi na co stać tą substancję.

 

randomness