Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 25 / / 0
Mniej więcej od kiedy biorę SSRI, w postaci sertraliny (150mg dziennie przez około 2 miesiące), pojawiły mi się różne problemy ze wzrokiem.
Przede wszystkim silne smugi, i takie jakby duchy podążające za poruszającymi się obiektami. Mam też zwiększoną czułość na światło, głównie jak patrzę na diodę led albo ekran telefonu w ciemności to się rozdwajaja (nawet jednym okiem). Gdy patrzę na jasne niebo, albo teraz w czasie zimy na śnieg to widzę wokół tysiące jasnych iskier. Z mniej istotnych rzeczy to mam śnieg optyczny i powidoki, nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie.
sertraliny już nie biorę prawie od miesiąca, zastąpiłem ją 5-HTP, który biorę w dawkach od 100 do 300mg dziennie, być może on podtrzymuje to wszystko.
Kojarzy mi się to trochę z HPPD, który ma silny związek z układem serotoninowym, aczkolwiek nigdy nie brałem żadnych serotogenicznych psychodelików (tylko DXM parę razy, ale nie więcej niż 400mg). Paliłem marihuanę kilkadziesiąt razy, ale ona chyba HPPD nie daje.

I się zastanawiam, czy ktoś jeszcze doświadczył czegoś takiego po lekach z tej grupy, czy może powinienem zacząć sie niepokoić że jednak jestem na coś chory. 8-( :scared:
Uwaga! Użytkownik vvv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 886 / 9 / 0
Masz tylko powiększone źrenice i stąd te efekty jest to normalne na lekach ssri
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2010 przez tinos, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 25 / / 0
Źrenice mam w normie. Napisałem już, że SSRI odstawiłem jakiś miesiąc temu, a teraz biorę 5-HTP. Mam też czasami lekkie bóle głowy w dwóch, zwykle tych samych miejscach, trochę mi się wtedy pogarsza.
Uwaga! Użytkownik vvv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3309 / 21 / 0
Ja po pierwszym SSRI z którym wytrzymałem dłużej (chyba paroksetynie, ale nie pamiętam dokładnie, sporo tego było) miałem takie efekty, że poruszając głową obraz poruszał się jakieś ułamki sekundy później, takie lagi. No i ogólnie miałem po tym zawiasy kilkusekundowe, odstawiłem później to gówno i przeszło chyba po miesiącu czy dwóch.
  • 909 / 19 / 0
U mnie po sertralinie pojawiła się jakaś ślepa plamka na jednym oku. Tak jakby nie mam kilku pręcików czy cóś. Widać ją zwłaszcza na jasnym tle - jak idę chodnikiem albo jak patrzę na śnieg.
Okulista badał oko, ale nic nieprawidłowego nie zauważył.
  • 86 / 3 / 0
Po sertralinie to się często zdarza ponoć, aczkolwiek u mnie minęło po ok. 2 tygodniach, jak już się "załadowało" na dobre.
  • 4 / / 0
mam tak po sertralinie, tzn. efekty specjalne postaci poswiat. sertraliny ine biore od 2-och lat ale efekty specjal effects zostaly. chodzilem troche po lekarzach ale zadne nic sensownego nie wydumal
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Ksiądz podejrzany o posiadanie mefedronu. Prokuratura prowadzi dochodzenie

Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim nadzoruje postępowanie wobec księdza z Archidiecezji Warszawskiej. Duchowny usłyszał zarzuty posiadania mefedronu i jego nieodpłatnego udzielenia innej osobie.

[img]
Fenomen euforii biegacza – to nie endorfiny, tylko naturalna marihuana

Tajemniczy stan euforii, którego doświadcza blisko 75% biegaczy. Tak zwana „euforia biegacza” redukuje ból, wyostrza zmysły i daje uczucie podobne do działania marihuany. Najnowsze badania naukowe tłumaczą, dlaczego „runner’s high” to nie mit, a ewolucyjny mechanizm przetrwania – i jak go uruchomić nawet początkującym. W tym artykule dowiesz się, co to jest runner’s high, jak działa i jak go wywołać nawet jeśli dopiero zaczynasz biegać.

[img]
Wpływ świadomości lekarzy na doświadczenia pacjentów z terapią medyczną marihuaną

W ostatnich latach temat medycznej marihuany zyskał na ważności zarówno w kręgach medycznych, jak i wśród pacjentów. W miarę legalizacji oraz wzrastającej dostępności preparatów konopnych dla pacjentów, pojawia się potrzeba przeanalizowania, jak zrozumienie i wsparcie lekarzy wpływa na skuteczność terapii. W badaniach przedstawianych przez Clobesa i współpracowników z California State University, zbadano, jak współpraca z lekarzami i informowanie o stosowaniu medycznej marihuany przez pacjentów wpływa na wyniki terapii.