Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 25 / / 0
Mniej więcej od kiedy biorę SSRI, w postaci sertraliny (150mg dziennie przez około 2 miesiące), pojawiły mi się różne problemy ze wzrokiem.
Przede wszystkim silne smugi, i takie jakby duchy podążające za poruszającymi się obiektami. Mam też zwiększoną czułość na światło, głównie jak patrzę na diodę led albo ekran telefonu w ciemności to się rozdwajaja (nawet jednym okiem). Gdy patrzę na jasne niebo, albo teraz w czasie zimy na śnieg to widzę wokół tysiące jasnych iskier. Z mniej istotnych rzeczy to mam śnieg optyczny i powidoki, nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie.
sertraliny już nie biorę prawie od miesiąca, zastąpiłem ją 5-HTP, który biorę w dawkach od 100 do 300mg dziennie, być może on podtrzymuje to wszystko.
Kojarzy mi się to trochę z HPPD, który ma silny związek z układem serotoninowym, aczkolwiek nigdy nie brałem żadnych serotogenicznych psychodelików (tylko DXM parę razy, ale nie więcej niż 400mg). Paliłem marihuanę kilkadziesiąt razy, ale ona chyba HPPD nie daje.

I się zastanawiam, czy ktoś jeszcze doświadczył czegoś takiego po lekach z tej grupy, czy może powinienem zacząć sie niepokoić że jednak jestem na coś chory. 8-( :scared:
Uwaga! Użytkownik vvv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 886 / 9 / 0
Masz tylko powiększone źrenice i stąd te efekty jest to normalne na lekach ssri
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2010 przez tinos, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 25 / / 0
Źrenice mam w normie. Napisałem już, że SSRI odstawiłem jakiś miesiąc temu, a teraz biorę 5-HTP. Mam też czasami lekkie bóle głowy w dwóch, zwykle tych samych miejscach, trochę mi się wtedy pogarsza.
Uwaga! Użytkownik vvv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3309 / 21 / 0
Ja po pierwszym SSRI z którym wytrzymałem dłużej (chyba paroksetynie, ale nie pamiętam dokładnie, sporo tego było) miałem takie efekty, że poruszając głową obraz poruszał się jakieś ułamki sekundy później, takie lagi. No i ogólnie miałem po tym zawiasy kilkusekundowe, odstawiłem później to gówno i przeszło chyba po miesiącu czy dwóch.
  • 909 / 19 / 0
U mnie po sertralinie pojawiła się jakaś ślepa plamka na jednym oku. Tak jakby nie mam kilku pręcików czy cóś. Widać ją zwłaszcza na jasnym tle - jak idę chodnikiem albo jak patrzę na śnieg.
Okulista badał oko, ale nic nieprawidłowego nie zauważył.
  • 86 / 3 / 0
Po sertralinie to się często zdarza ponoć, aczkolwiek u mnie minęło po ok. 2 tygodniach, jak już się "załadowało" na dobre.
  • 4 / / 0
mam tak po sertralinie, tzn. efekty specjalne postaci poswiat. sertraliny ine biore od 2-och lat ale efekty specjal effects zostaly. chodzilem troche po lekarzach ale zadne nic sensownego nie wydumal
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.