Tramadol - Uzależnienie

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 1109 Strona 110 z 111
Rejestracja: 2017
  • 2208 / 680 / 0

u mnie zażywanie Tramalu przez podobny okres czasu oraz w podobnych dawkach nie skutkowało wystąpieniem żadnych objawów abstynencyjnych i to mam przebadane. może były na tyle delikatne, że nie byłem w stanie nic odczuć. nie ma co się nakręcać, bo po takim ciągu objawy nie będą wcale takie straszne. zespół abstynencyjny może utrzymywać się dłużej niż w przypadku krótkodziałających opioidów, ale w tym przypadku bym się nie bał na zapas o to.

każdy lekarz, który jest uprawniony do wypisywania recept może wystawić Bunondol, sam z tym lekiem mam spore doświadczenie i jego wyciągnięcie od jakiegokolwiek lekarza nie powinno być problemem. jest to środek na zwykłą receptę i prywatnie raczej nikt nie powinien kręcić nosem i chociaż jedno opakowanie dać. jest to lek bardzo drogi, bo schodzi szybko przy większej tolerancji, a kosztuje ponad 35 zł w przypadku wersji 0,4 mg. buprenorfina była by pomocna w procesie stopniowego schodzenia z dawek, ale jak mówiłem - ciąg był na tyle krótki, że nie ma potrzeby włączać bupry. to jest zresztą silniejszy opioid od Tramalu i różnie by się to mogło skończyć.

polecam zastosować inne leki i odstawić wg. standardowej procedury.
Rejestracja: 2010
  • 359 / 58 / 0

Skręt po tramadolu nawet do 2 tygodni. Potem zazwyczaj zostaje depresja.

Ja z kolei dostaję już po małych dawkach zależności fizycznej. Ze stażem coraz mniej czasu i dawek potrzeba, żeby organizm upomniał się o swoje.

buprenorfina jest silniejsza od tramadolu i jej odstawianie łatwe wcale nie jest. Leczenie się z tramadolu, buprą lub metadonem to kiepski pomysł. W większości przypadków kończy się silniejszym uzależnieniem od silniejszego leku, a nie odstawieniem tramadolu.

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Młody Słowak obudził się po polskiej stronie Tatr z marihuaną w kieszeni

Zakopiańska policja zatrzymała 20-letniego obywatela Słowacji, który posiadał przy sobie narkotyki. Młody mężczyzna zasnął w autobusie i obudził się po polskiej stronie. Teraz odpowie za nielegalne posiadanie marihuany. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Rejestracja: 2017
  • 2208 / 680 / 0

jestem podobnego zdania i tak jak wcześniej wspominałem nie zalecam schodzenia buprenorfiną z tak śmiesznego ciągu na Tramalu, bo może się to skończyć uzależnieniem od mocniejszego opioidu.

ja jednak całkowicie celowo wszedłem w buprę i można powiedzieć, że tego żałuję i jednocześnie nie żałuję. ciężko określić. jednak ona silniej podbiła mi tolerancję i teraz ciężko się zaspokoić Tramalem. gdy skończy się natłok pracy, to pomyślę nad konkretniejszą przerwą, aby znów móc cieszyć się magią Tramalu, który kochałem i bardzo długo mnie pięknie robił.

Tramal to jeden z moich ulubionych opioidów, ale to jest rzecz dobra przy niskiej tolerce. to też specyficzny lek i różne są odczucia.
Rejestracja: 2008
  • 302 / 89 / 0

Ja muszę unikać wszystkiego, co nie jest tramadolem. Oprócz pojedynczych epizodów, nigdy nie usiadłam na dłużej z mocniejszymi opioidami... Wiem, jakby się to skończyło. Resztki rozsądku mówią mi, żeby zostawić jednak wszystko tak, jak jest. A diabeł siedzi na ramieniu. Na samą myśl, że może coś grzać lepiej niż tramal jest mi gorąco 😉
Rejestracja: 2017
  • 2208 / 680 / 0

ja przerobiłem już prawie wszystkie dostępne u nas opioidy w różnych ilościach, ale ostałem na Tramalu przez dłuższy czas i ten okres kochałem, fazy prawie takie jak przy opiumowych wywarach, które powodowały nieziemską sedację. jak mówiłem długo udawało mi się brać ten Tramal z głową, ale odkąd pojawiło się stałe źródło i zwiększył rodzinny wypisywaną ilość, to zacząłem płynąć. i potem poszła przerzutka na buprenorfinę, a w międzyczasie szły doraźne bomby kodeiny, celem wzmocnienia Tramalu oraz od czasu do czasu wywary z maku. tak bym to w skrócie podsumował, bo przygodę szczegółowo tu opisuję.

ja uwielbiam stan opioidowy i te środki są moimi ulubionymi. kiedyś traktowałem je jako rarytasy i zaklinałem się, że zawsze tak pozostanie. jednak sytuacja obecna wygląda tak, jak wygląda. miejmy nadzieje, że jak już będzie chwila wolnego, to zbiję tę tolerancję i powrócę do rzadszego brania. nie siedzę w temacie od wczoraj i nie takie środki przecierpywałem odstawiając.

pozdrawiam wszystkich Tramalowców. %-D :tabletki:
Rejestracja: 2010
  • 359 / 58 / 0

morfina też niesamowicie łączy się z tramadolem. Nie do opisania.

Jak pokazuje Twój przykład i wielu innych osób, mój także, stały dostęp to tylko kwestia wytrwałości. A wtedy już wrota do piekieł są otwarte.

A tymczasem odstawienia dzień szósty. Po opiatach już by się robiło lepiej. A tutaj jeździ po kolanach i łokciach na całego. I tak dobrze, że udało się połowę nocy niespokojnie przespać na samym diklofenaku.
Rejestracja: 2016
  • 585 / 77 / 0

@up gratuluję szósty dzień to już tylko psychika, teraz najważniejsze nie złamać się i nie łyknąć tabsa. Przez ponad rok łączyłem trampka z majka ,potem heleną, i też uważam że to fajny mix. Jak brałem tylko trampka to koło 1000mg plus rolka lub nic, schodziłem obcinając dawki ,miałem taki sposób że brałem połowę dawki w tabletkach o spowolnionym uwalnianiu a połowę normalnie,i w ten sposób doszedłem do 100 mg na dzień ,potem bunondol 0.4 osiem tabletek i szybko z nich schodziłem. Summa sumarum i tak zawsze wracałem do opio. Uratował mnie metadon ze wszystkimi swoimi ubokami, czasami to jedyne sensowne rozwiązanie, jeśli wszystkie inne próby zawodzą.
Rejestracja: 2017
  • 2208 / 680 / 0

gratuluję również, bo to już ponad półmetek. przerwa zawsze dobrze zrobi, bo tolerancja spadnie i organizm nieco odpocznie. z Tramalem jednak u mnie jest tak, że zawsze wracam, w ogóle z opiatami. nigdy nie będzie końca, bo ja po prostu zdeklarowałem się, że te leki zażywać będę. właśnie pogrzebał mnie apteczny dostęp, ale dzięki temu można kontrolować nałóg i żyć w miarę normalnie równocześnie ciesząc się terapeutycznym działaniem opioidów. w moim przypadku to psychotropowe.

co do posta wyżej, to przy gramie Tramalu jedna rolka to zbyt mało, tym bardziej jeśli piszesz, że niekiedy nie bierzesz nic. nie ma po co ryzykować. chociaż to też jest problem, bo nietrudno uzależnić się krzyżowo od tego i od tego. to są właśnie tego typu dylematy, takie decyzje musimy podejmować.
Rejestracja: 2020
  • 13 / 1 / 0

Ja już 11 dzień bez Tramalu bezbolowo i bez problemowo udało się odstawić dzięki bunorfiniee której nie jem od 4 dni znaczy 4 dni jestem czysty bez niczego. Dwie tabletki bunorfinu wystarczyły oczywiście tej 8mg kruszylem i waliłem w nos tak najlepiej na mnie działa. Chodź od tych kilku dni gdy jestem czysty mam gorsze samopoczucie jestem zmęczony bolą mnie nogi w pracy marzę o końcu za to w nocy potrafię się obudzić i mam wrażenie że ktoś chce mi urwać nogi takie dziwne uczucie gdy budzisz się nie wiesz co zrobić z nogami nie potrafię tego opisać. Teraz leczę się delikatnie trawa naprawdę pomaga na te złe samopoczucie niespokojne nogi itp gdy wracam z pracy czy budze się wale chmurę i jest dużo lepiej ale najważniejsze to mieć zajęcie coś robić jeździć rowerem żeby nie leżeć i o tym wszystkim nie myśleć ciesze się że jestem 4 dni czysty(11od trampka) liczę to sobie powtarzam chodź wiem że kwestia czasu jest kiedy sięgnę po tixa tym bardziej że jest źródło takie magiczne drzwi w kamienicy gdzie się puka wychodzi syn mama czy tata mówi się ile i już otwarte od 5 rano do 24 normalny sklepa, ale nie o tym czekam i liczę że z każdym dniem będzie już coraz lepiej i będę potrafił czerpać radość z życia bez żadnego wspomagania farmakologicznego
Rejestracja: 2010
  • 359 / 58 / 0

Z tego co piszesz masz nadal zespół abstynencyjny. RLS to jeden z objawów. Bóle w nogach kolejny. Szarpany sen jeszcze jeden. Pobudki z potami? Pewnie kichanie też jest. Biegunka już ustąpiła?
Posty: 1109 Strona 110 z 111
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 1317 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AbsintionOpium i 2 gości